Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Star Wars: Knight Of The Old Republic

pt cze 04, 2004 12:03 pm

Pytanko o wasze opinie o KOTORze.
Jakie ta gra wywołała u was odczucia i co o niej myślicie? Poza tym czy ona jest na systemie D20 czy tylko mi się wydaje?
-------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj zainstalowałem KOTORa bo nie miałem neta. Wchodzę i patrzę na grę. Co to ma być? RPG??? HURRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W końcu mój Ozzy da sobie spokój z Jedi w D&D i weżmie tych z KOTORa.
Gra ma niezłą grafikę, choć nieco spowalnia na moim kompie. Czekam aż ceny pójdą w dół i kupie sobie oryginał.

Awatar użytkownika
ZapiJaka
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt cze 04, 2004 2:21 pm

Nawet przyjemna, ale dość prosta. Przeciwnicy byli cieniutcy, zawiedli mnie.
Pamietaj, ze 20 leveli to max in total. Im wczesniej przejdziesz na Jedi, tym więcej poziomów na nim osiagniesz.

Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob cze 05, 2004 10:48 am

KotOR mi sie podoba, ale troche sie haczy u mnie, a do tego (co bylo powodem odinstalowania tej gry) wylaczal mi sie po wyladowaniu na Dantooine. Moze sproboje jeszcze raz jak upgrade kompa zrobie.

W kazdym razie do Dantooine mnie wciagnela :>

Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob cze 05, 2004 5:36 pm

w KOTORa gram na konsoli więc problem haczenia i spowalniania jest mi zupełnie obcy. Gra mnie rozczarowała- zbiera świetne recenzje i spodziewałem się naprawdę czegoś mocnego. Tymczasem dostałem potwornie liniowego rpga z niezłą grafiką [jako że przesiadłem się nań zaraz z morrowinda to porównanie było nieuniknione- Morrowind wgniótł Kotora w ziemię]

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sie 30, 2004 10:44 am

A czego sie spodziewałeś po grze zrobionej na mechanice i silniczku z newerwintera.

Liniowa, miejscami naiwana jak bajka dla dzieci, ale mimo wszystko można przy niej miło spędzić troche czasu. Jest kilka niezłych postaci ( robot zabójca :P:P i jego dowcip).
Fabuła jak najbardziej do przewidzenia tu sie nie postarali. Natomiast to co mnie wkurzyło to ostatnia walka, jest żenująca nie do pojecia. Roznosi sie tego kolesia po całej sali i tak 12 razy, kto skończył ten wie dlaczego :wink:

Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sie 30, 2004 3:03 pm

ja skonczylem a nie wiem dlaczego? nie roznosilem go po calej sali, mialem z nim drobne problemy...
poza tym, czemu akurat 12? jedi-akumulatorki mozna przeciez sciaganac i problem z glowy.

Akurat gra na trzy pelne dni ciupania, wciaga ale jest faktycznie troszke prosta.

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sie 30, 2004 3:34 pm

Jeżlei sie gra dobrą postacią rto sie nie morduje niewinnych :razz : poza tym poco skoro koleś padał po dwuch trzech ciosach, niech sobie biega, jest czas na stymulatory i leczenie, słowem zadanie dla pieciolatka nie dla dżedi :wink: :matrixfight:

Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sie 30, 2004 4:06 pm

najwyrazniej nie gralem mocna postacia, bo u mnie nie padal po dwoch-trzech ciosach...

poza tym nie gralem gut jedi, tylko dark raven'em ;) wy nie? ;P
chyba mielismy inne storyline

Awatar użytkownika
Sayonara
Stały bywalec
Stały bywalec

pn sie 30, 2004 4:29 pm

Ja tam gram tym od jasnej strony. I powiem szczerze, że gra mi się podoba. Jest może trochę za łatwa, ale naprawdę wciąga. Przyznam szczerze, żę dawno nie grałem w dobrego RPG.
A co do Morrowinda, to ten rzeczywiście miażdży konkurencję.

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 31, 2004 11:52 am

Morrowind na tron :wink:

Jaki ma sens grać w stare ware złymi, to saga o prawych ludzich w końcu :razz: a linia fabularna jest identyczna. Po prostu po walce z niedorobiona dżedajka Bastilia proponujesz jej albo sojusz ( wybierasz ciemną strone) albo nakłaniasz ją ku jasnej ( wybierasz jasną ) dalej poza egzekucją na Mission i tak leci tak samo

Awatar użytkownika
Łepek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz lis 07, 2004 5:44 pm

Pierwszy raz jak gralem w KOTOR to mnie wciagnelo na maksa! Troche za proste, ale fabula byla ciekawa, no i klimat!
Niestety jak chcialem przejsc gre od nowa po ciemnej stronie to gra stala sie nudna i naiwna, NPCe nie reaguja w ogole na twoja Mroczna Strone i decyzje...
A te rozmowy z Bastila i tym soldiersem...za bardzo wymuszane i tak naprawde nic z nich nie wynika...no moze troszeczke buduja klimat...

Ciekawe co przyniesie druga czesc...

Aragorn_gd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr lis 10, 2004 11:26 pm

Mi się tam podobało. Nie dawno skończyłem. Jako dark naturalnie. Jak dla mnie troche zaprosta. Przez gwiezdna kuznie sie idzie i tak poprostu się wyrzyna dziesiątki sithów.

Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 11, 2004 10:03 am

Aktualnie sobie pykam w Kotora, i wciagnal mnie jak jasna cholera :P Gra ma po prostu zarabisty klimat, chyba jako pierwsza gra o SW, Choc musze przyznac, ze nie wiem czy by mi sie chcialo ja przechodzic od nowa ;)
Poza tym, mimo ze prosta, ciagnie dalej, bo chce sie poznac fabule. Choc, mimo ze dopiero jestem na Tatooine, to juz znam zakonczenie. Musze podziekowac w tym miejscu bratu : ]

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 11, 2004 5:22 pm

Najlepsza gierka w jaką grałem!Zaraz po niej saga Gothic.Zarąbista fabuła.Świetna grafa i dźwięk ale to przede wszystkim fabuła jest siła tej gry.Dziwię się że może się ona wydawać cukierkowa i dziecinna (fakt, torment to to nie jest ) dla mnie jest idealna.Świetnie zrobiony dualny aspekt mocy.Grałem full darhem.Członkowie drużyny nie reaguja na twoje decyzje?Hmm , czy my rozmawiamy o tej samej grze?

PONIŻEJ SPOILER

Gdy w fnale Carth dał drapaka, Mission i Zallbar zgineli byłem nieźle zaskoczony.Że o komentarzach nie wspomnę.Wolę tak zrobioną "liniówkę" niż rozwlekłego i nudnego Morrowinda.

Meanthord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob gru 11, 2004 8:34 pm

Dla zainteresowanych: wlasnie wyszedl KotOR2. Oczywiscie tylko na konsole :).

Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 11, 2004 11:12 pm

The Small Ticket pisze:
Członkowie drużyny nie reaguja na twoje decyzje?Hmm , czy my rozmawiamy o tej samej grze?Gdy w fnale Carth dał drapaka, Mission i Zallbar zgineli byłem nieźle zaskoczony

Stary... dzieki... naprawde dzieki... spoiler ladny. Normalnie az sie rozczulilem... widzisz.. jeszcze nie doszedlem do konca. No ale. Zakonczenie juz znam...

Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz gru 12, 2004 2:03 pm

Fauściołaj pisze:
Gra ma po prostu zarabisty klimat, chyba jako pierwsza gra o SW, Choc musze przyznac, ze nie wiem czy by mi sie chcialo ja przechodzic od nowa

Gra ma ta zalete, ze przechodzac ja drugi raz z posiadana wiedza, jest duzo prosciej. A przyjemnie jest raz skonczyc jako wzorcowy Jedi a raz jako najmroczniejszy z Sithow ;-)

Łepek pisze:
NPCe nie reaguja w ogole na twoja Mroczna Strone i decyzje...

Nie zawsze, nierzadko mi sie zadrzalo, przynajmniej w pierszej czesci ze Bastilla zmuszala mnie do wybrania innej decyzji niz tej ktora chcialem bo nie pasowla do jej pogladow. Jets takich momentow wiecej, sa sceny pod koniec gry. Podobno w KotoR2 Twoi towarzysze maja zmieniac charakter razem z graczem, mam nadzieje ze sie to uda.

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz gru 12, 2004 3:03 pm

Faust, faktycznie- mój błąd.Przepraszam.Od niedawna to siedzę i po prostu nie pomyślałem że mogę ci zepsuć wrażenia z gry.Sorki, od teraz będę wyczulony na wszelkie spoilery w moich postach.

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz gru 12, 2004 8:37 pm

Jak dla mnie nie dziwię się, że gra została grą roku. Jest świetna, a ja mam jeszcze to, iż jestem strasznym maniakiem SW więc gra podoba mi się jeszcze bardziej. Jedyny (jak dla mnie ogromny) minus to to, że nie można walczyć mieczami świetlnymi samemu. Naciskasz na wrogą ci postać a twój bohater już do niej próje z karabinu albo wali mieczem świetlnym, gdyby tak można było walczyć samemu, robić uniki ciąć na boki, odskakiwać machając mieczem w powietrzu. Ach :D
Ale niestety, nie można :(
Choć to mało prawdopodobne mam nadzieję, że w następnej części gry dadzą nam taką możliwość.

Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz gru 12, 2004 8:55 pm

Umbra pisze:
gdyby tak można było walczyć samemu, robić uniki ciąć na boki, odskakiwać machając mieczem w powietrzu. Ach

Umbra, polecam Ci inna gre z SW: Jedi Knight: Jedi Outcast ;-)

Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz gru 12, 2004 9:54 pm

U mnie KOTOR, niezle haczyl, ale mimo to, i tak swego czasu niezle katowalem go. Swiadczy to o tym, ze gra ma to cos, czyli znaczy sie grywalnosc, a to jest dla mnie najwazniejsze. Az musze sobie go znow skombinowac i zagrac tym razem szitem (pewnie zostane zlinczowany :razz: ).

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 14, 2004 3:33 pm

Ja jakos zawsze w Star Warsach gram tymi złymi do szpiku kości.W kotorze dwójce przejdę na jasną stronę :cry: Chcę spóbować jak to będzie, bo sithem gra się wybornie.
Jedi Academy -ta gra będzie cla ciebiew sam raz Umbra.Od początku masz miecz, cudownie rozwiazana walka i możliwość posiadania broni Darth Maula.Mniam.

Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr gru 29, 2004 9:10 pm

kotor to koleja gra (praktycznie jak kazda) przeznaczona dla odbiorcy w każdym wieku (by sie lepiej sprzedawała - Lucac czepie kase jak diabli!!!) dla tego występują głupie i banalne dialogi, ale jak zauważyliście daliście rady przezyć i to :). Pozatym w grze jest możliwość wykonania niezłego triku xD - Na początku gry jak jesteś w statku dochodzisz do miejsca gdzie są drzwi i nie otworzą sie dopuki nie wykonasz level up'a. Od tej pory gra się cały czas na 2 lvl do puki nie zostanie sie Jedi w tedy wszystkie - ok 9 z tego co pamietam - lvl pakujemy w jedi i otrzymujemy wypas postac na starcie na drodze usłanej krwią przelaną przy pomocy miecza świetlnego :D !! acha - nie wiem czy zauwazyliście ale druzyna świetnie sie sama dopala! Polecam opcje auto lvl do postaci z druzyn - ty sie sam dopalaj jak chcesz - pozatym zrob experyment - zanim zostaniesz jedi wg mojego sposobu - sadzisz save i dajesz postaci auto lvl up i ztwierdz czy by ci to pasowało.
PS.
Może być ciężko nie dopalając postaci przed zostaniem Jedi ale dacie rade - przeciez nie takie numery dało sie robić w Faloutach xD

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 30, 2004 1:17 pm

Ja awansowałem od razu jak tylko mogłem nie czekając na zostanie Jedi.I grało mi się świetnie.Może dlatego że nie lubie grac takim super [ Ocenzurowano. Nie przeklinamy, nawet chowajac sie za kropkami. ] , wolę kiedy jest trudniej.Np. w Morrowindzie dało radę zasnąć kiedy nie napocząwszy jeszcze glównego wątku miałem już niemal półboga któremu nikt i nic nie podskoczy.I dlatego między innymi odstawiłem tę gre.Na razie.

Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 30, 2004 5:24 pm

Nie każdy jest taki dobry jak ty Ticket, ale chyba warto zobaczyć jak wyglądają czary ostro bopalone u jedi - nie da sie tego zrobic grając jak ty. Przy okazji bardzo ładnie wyglądają walki dopalonym jedi :D - dla mnie bajka przy moim złomq (Athlon XP 2,5 @ 3,2 & Radeon 9500 @ 9700 Pro & 2 x 512 dual DRR 400 + Antyalising z Anizotropią na max xD )

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 30, 2004 5:51 pm

No to jest mój problem w crpg.Zbyt szybko dążę ku zakończeniu gry , nie skupiając się na dopakowywaniu postaci.
Grając Bezimiennym na przykład nigdy nie odpaliłem czaru z dziewiątego poziomu który dała mi księga po sprzedaniu Mortego w niewolę i zabiciu Anny.A taką miałem ochotę...
Jak pierwszy raz przechodziłem Baldura 2 nie widziałem chyba z połowy questów pobocznych.
To nie jest kwestia bycia dobrym-raczej za szybko daję się wciągnąć fabule i pragnę zobaczyć co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt sty 14, 2005 9:15 pm

Pozostaje nam tylko czekać na KotOR 2... Please Wait...

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 15, 2005 12:57 pm

No , to już bardzo neidługo , Ze4loT wiesz moze ile bedzie kosztował?Zbierać trza $$$

Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob sty 15, 2005 3:29 pm

Wersja na X-Box'a kosztowała coś ponad 200zł, na PC pewno ponad 100zł trzeba będzie zapodać :(. To prawda, że ma być multi???

Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 15, 2005 5:42 pm

Ktoś już pytał, szczerze watpie.Zresztą ja i tak multi bym nie chciał.Liczy sie porzadny singiel.Jeżeli bedzie tak dobrze jak w KOTORZE to pare dni mam wykreslonych z zyciorysu.