Zrodzony z fantastyki

 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Mój pierwszy raz z Honor

czw mar 24, 2005 11:25 am

Kiedy i w jakich okolicznościach po raz pierwszy zetknęliście się z Honor Harrington?

Było to pod koniec maja 2001 roku. Zobaczyłem "Honor królowej" w księgarni Eureka w Świdnicy. Zerknąłem cóż to za "dzieło" i zaciekawił mnie opis z tyłu okładki. Spojrzałem kto tłumaczył - Jarosław Kotarski - o! Znaczy że ciekawe. Zacząłem kartkować i "wpadłem". Wiedziałem, że na coś takiego czekałem całe życie! Ale wtedy nie kupiłem tej Honorki, przecież cykl należy zaczynać czytać od tomu pierwszego (a nie było go w tejże Eurece). Zacisnąłem zęby i kupiłem "Placówkę Basilisk" w Empiku na wrocławskim rynku dopiero w okolicach początku czerwca. Po jej przeczytaniu z miejsca rozpocząłem poszukiwania "Honoru..." i znalazłem go (a także świeżo wydaną "Krótką zwycięską wojenkę") ponownie w Empiku.
Byłem już pewien, że oto znalazłem MÓJ cykl...

A jakie są wasze historie?
 
Mustang
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:48 pm

czw mar 24, 2005 12:29 pm

Ja zauważyłem HH jakiś rok temu w krakowskim Empiku. Był to Honor na wygnaniu. Spodobała mi sie okładka a potem zacząłem karkować. No i wpadłem po uszy. Niestety z powodu dziury budżetowej w moim budżecie nie było mnie na stać na kupno. :cry: Dopiero w grudniu zeszłego roku kupiłem z swoją pierwszą pensje kupiłem cały cykl (bez opowiadań). Od tamtej pory czytam HH prawie codziennie. I ciągle mi MAŁO!!!!!!!!!!
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

czw mar 24, 2005 1:29 pm

A ja Wam nie powiem kiedy mnie dopadło, bo po prostu nie pamiętam. :razz: Dawno to było, bo o "Honorze królowej" nikomu się jeszcze nie śniło (po polsku oczywiście) a "Placówka..." leżała u mnie w bibliotece na półce z nowościami. Wzięłam do ręki i już chciałam odłożyć, bo okładka jakaś taka mało zachęcająca, ale przeczytałam opis z tyłu i już wiedziałam, że może być fajne. Nie zawiodłam się i potem długo czekałam na kolejną część. Nawet nie wiecie jak pędziłam do empiku, gdy tylko zobaczyłam drugą część HH w rękach jakiegoś kolesia z autobusu. :D
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

pt mar 25, 2005 1:25 am

U mnie bylo pdobnie jak u Angie.
Na ktoryms konwencei położyłem łape na Pacówce jako nagrodzie...
Przywiozlem ja do domu razem z fura innych ksiazek ale wyladowala (ze wzgledu na okladke i niezbyt ciekawy opis z tylu) na koncu...
Gdy skonczylem wszystko wczesniej... Dwa dni zbieralem sie zeby zaczac honor....
A potem wsiąknąlem i to byl dla mnie koniec....
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

pt mar 25, 2005 4:15 pm

A mi "Honor Królowej" przyniosła żona która wypatrzyła ją gdzieś w bibliotece na pólce z nowościami - ona też jest zapaloną "czytaczką" takich książek, a potem kupiliśmy razem wszystkie wydane wówczas tomy od 1 do 6
 
janusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 4:43 pm

sob mar 26, 2005 5:53 pm

Nie pamietam dokladnie kiedy zaczela sie moja przygoda z Honor, ale przez jakis czas pomijalem te ksiazki w Merlinie. Glownie dlatego, ze jestem roeniez milosnikiem cyklu Hornblower i nie moglem sobie wyobrazic, ze ktos mogl napisac rownie dobra ksiazke. Kiedys nie mialem nic do czytani i zamowilem pierwsze dwie czesci, a potem wpadlem. Od kilkudziesieciu lat pasjonuje sie wszystkimi formami fantastyki, ale ten cykl jest jednym z najlepszych.

Janusz
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

pt kwie 01, 2005 10:46 pm

No coz, zobaczylem Placowke Basilisk u zaprzyjaznionego ksiegarza kolo kas SKM w Sopocie i jak to zazwyczaj ze space operami bywa kupilem. Przeczytalem i rownie standardowo uplynnilem w antykwariacie. Po jakims czasie ukazal sie Honor Krolowej, ten takoz kupilem, przeczytalem i uplynnilem. Potem ukazala sie Krotka Zwycieska Wojenka, kupilem, przeczytalem, odkupilem Honor Krolowej w antyku (moze nawet ten sam :-) ), Placowke zamowilem u ww ksiegarza. I tak juz mi zostalo. :-D
 
Bard13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 16, 2005 11:11 am

wt kwie 05, 2005 8:39 am

U mnie bylo trywialnie.
Wyjezdzalem na 2 tygodnie, a ze duzo i szybko czytam, potrzebowalem grubych ksiazek.

Jedna z nich byla Placowka... no i teraz mam caly cykl.
Pomimo, ze warsztat literacko Webera troche wg mnie kuleje (bogiem pisania jest dla mnie OS Card) to tupie niecierpliwie noga czekajac na kolejne czesci
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

czw kwie 14, 2005 5:54 pm

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tytuł tego tematu wprost wpadłam pod krzesło (a może to był stół :mrgreen:) ze smiechu (wybaczcie *skrucha*), a że było to na informatyce, mój nauczyciel myslał, że zemdlałam czy coś...

Ale tak serio, to pierwsze co kupiłam to Nie tylko Honor, bardzo mnie wciągnęło i zaczęłam gadać wszystkim znajomym, jaka to świetna książka. Pech chciał, że Placówki... nie było nigdzie w pobliżu i na dodatek nie miałam pieniędzy (wredny los). Jakież było moje zaskocznie, gdy miesiąc później, na urodzinki dostałam rzeczony pierwszy tom (nie ma to jak przyjaciele). To było niecały rok temu. Do kolekcji brakuje mi dwóch tomów (kasy brak, a i rodzinka nie przepada, gdy czytam cytuje: "taką literaturę" - ale kto by się przejmował)...
Ostatnio zmieniony pt kwie 15, 2005 4:00 pm przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Izzy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 11, 2004 11:51 am

pt kwie 15, 2005 11:00 am

Tego pięknego dnia jak zwykle myszkowałem w empiku w poszukiwaniu czegoś do czytania bo nic na przeczytanie nie czekało. Przeglądałem akurat star wars i na bocznej półeczce zobaczyłem na okładce panią w mundurze a książka była w dziale fantastyka zaciekawiło mnie co to jest, była to Honor Królowej szybko przeczytałem recenzję i czym szybciej na półce odszukałem Placówkę i już byłem przy kasie :)
W ciągu 3 miesięcy przeczytałem wszystko co było do kupienia i od roku pykam tak co wydadzą to czytm i cierpię czekając na nowe.
W międzyczasie czytam pierwowzór czyli Horatio Hornblower - gorąco polecam.
 
Hugin_munin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 6:28 pm

pt kwie 15, 2005 6:41 pm

w 2000 roku na samym początku studiowania z braku innego zajęcia zajżałem do księgarni i tak poprostu poeciła mi to taka ładna szatynka, i w ten spoób zaczołem czytać placówke .Pzyznaje że wole fantasy ale Honor czyta się dosyć dobrze, ale i tak wole cykl o wybrańcu boga wojny pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

czw maja 18, 2006 9:56 am

Zaczęło się dość niefortunnie, bo od gwiazdkowego prezentu którym była "Honor ponad wszystko" wtedy ostatnia z wydanej serii - dziwny tytuł dłuuugie opisy - odleżała swoje na półce aż obczytaem inne "prezenty".

Przeczytałem w końcu i Honor - no ciężko było i jakoś tak bez sensu niekompletnie - rzuciłem w kąt. Kiedyś tam zapytałem wujka Googla o Honor no i oczy mi wyszły. Szybkie poszukiwanie na allegro, zakup,nerwowe czekanie na paczke i.... nieprzespane noce.

I tak do dziś - jak zacznę czytać po raz enty któryś tom wieczorem to nie odpuszczę aż do ostatniej karty.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

ndz lip 23, 2006 10:34 am

To widzę że jestem dosyć typowym przypadkiem. W bibloitece do kótrej regularnie zaglądałem dosyć długo moje oczy drażniła jedna półka regału w 90% wypełniona gróbymi czerwonymi tomiszczami zawierającymi wedłóg mojej pierwszej oceny kolejną Space Oerę. Żeby się złamać zacząć cztać potrzebowałem perspektywy świąt u babci (bez dostępu do kompa i telewizora z kanałami innymi niż 1 i 2 TVP ) No to że zwykle szybko czytam wziołem 3 pierwsze tomy i ... w połowie świąt żałowałem że nie obciążyłem karty bibliotecznej maksymalnym limitem wypożycze[bń bo nie miałem co czytać :D
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Mój pierwszy raz z Honor

ndz lip 04, 2010 7:27 pm

Wypożyczyłem z biblioteki 'Honor królwej', a było to dawno temu. Potem zapomniałem o książce, w bibliotece nie było więcej pozycji tej serii. Parę lat później do biblioteki trafiło 'Honor na wygnaniu'. Za parę tygodni w księgarni trafiłem na chyba pięć tomów naraz. Dopiero wtedy zacząłem kupować. Ciekawostka że czytałem bardzo nie po kolei; 'Krótka, zwycięska wojenka' była chyba siódma czy ósma, a 'Placówka Basylisk' jeszcze później.
 
Awatar użytkownika
wisimito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 01, 2010 11:24 am

Mój pierwszy raz z Honor

wt lip 20, 2010 5:54 pm

Było to gdzieś koło 2002 czy ...3 roku. Serfując po sieci, przypadkiem natrafiłem na stronę poświęconą uniwersum HH (niestety już od dawna nie istnieje). Po lekturze postanowiłem kupić "Placówkę...". W tym czasie wydane już były ze 4 części, więc po przeczytaniu jednej, kupowałem następne. Luksus, jakiego dziś nie mamy.
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 7:00 pm przez wisimito, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Mój pierwszy raz z Honor

wt lip 27, 2010 6:48 pm

http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Weber

Chciałbym sięgnąć po tę serię i dlatego moje pytanie brzmi, czy tytuły serii, wymienione w powyższym linku, są ułożone chronologicznie, tak, jak powinno je się czytać? Jeśli nie, to może ktoś podpowie, którą częścią należy zacząć i jakie czytać po kolei, aby nie zgubić wątków.
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Mój pierwszy raz z Honor

wt lip 27, 2010 9:08 pm

Earl najlepiej czytać w kolejności wydawania w Stanach . Chyba w Polsce ją zachowano .
Na angielskiej Wikipedii jest rozbicie chronologiczne , na opowiadania i powieści . Ale wymagało by to
posiadania wszystkich książek ze świata Honor i wyszukiwania z antologii pojedyńczych opowiadań.
Miłego czytania .
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Mój pierwszy raz z Honor

wt lip 27, 2010 9:40 pm

Serdecznie dzięki za wskazówkę, Gregr. Wiem już na co zwracać uwagę. Pozdrawiam.
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

Mój pierwszy raz z Honor

wt lip 27, 2010 10:22 pm

Warto przeczytać całą serię w kolejności wydawanej wg Rebisu. Opowiadania uzupełniają główny wątek i jest to raczej spójny obraz niż np. czytać najpierw główny wątek a dopiero potem opowiadania.
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Mój pierwszy raz z Honor

śr lip 28, 2010 9:35 am

Uwzględnił bym jeden wyjątek, czytając Popioły Zwycięstwa po dojściu do rozdziału o zamachu stanu w Haven przeczytał bym od razu Byle do zmroku ze zbioru Nie tylko honor. Jest to rozwinięcie rozdziału XXXIII, myślę że warto przeczytać je w tym momencie lub zaraz po zakończeniu lektury tej książki.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Mój pierwszy raz z Honor

czw mar 15, 2012 10:24 pm

W bibliotece trafiłem na 'Honor królowej', pierwszą książkę z tej serii którą czytałem. Ale zaczytana, dziwne że jeszcze jej nie wycofali.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość