Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 6:00 pm

Pytania co do zasad w Magica

czw cze 17, 2004 11:58 am

No to tu niepewni zasad w M:TG moga sie wyzalic, a ci madrzejsci maM NADZIEJE ZE UDZIELA IM POMOCY :wink:

Ja bede pierwszy: Jak to jest z tym odwracaniem kart, nie pojmuje tego... I co to jest treshold (czy jakos tak) bo wiele moich kart ma ta moc, a nie wiem na czym to polega... :lol:
 
shadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 27, 2004 10:00 am

pt cze 18, 2004 10:26 pm

Treshold to jest kiedy na grobie masz 7 lub wiecej kart.O co ci chodzi z obracaniem kart??napisz cos to ci odpowiem (o ile zdolam :P)
 
shadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 27, 2004 10:00 am

pt cze 18, 2004 10:27 pm

Treshold to jest kiedy na grobie masz 7 lub wiecej kart.O co ci chodzi z obracaniem kart??napisz cos to ci odpowiem (o ile zdolam :P)
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

sob cze 19, 2004 7:50 pm

Chodzi ci zapewnie o tapowanie :D chodzi o to, że tapując kartę (przysuwając ją o 90o w jakąkolwiek stronę) pokazujemy, że jest już wykorzystana.
 
shadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 27, 2004 10:00 am

wt cze 22, 2004 10:24 pm

:lol: Ludek tylko mi niemow ze chodzilo o tapowanie bo umre.
Tak jak Mr.ale napisal tapujemy gdy uzywamy jakies umiejetnosci wymagajacej tapniecia.Wystawiajac do ataku rowniez tapujemy(sa wyjatki-niektore stwory nie musza sie tapowac).By uzyskac mane z ladu rowniez tapujemy.Co do samego tapniecia to jest to wizualne zobrazowanie uzycia jakies karty na stole.Chyba zrozumiale to napisalem? :razz:
 
Awatar użytkownika
Nanaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 19, 2004 11:33 pm

wt cze 22, 2004 11:40 pm

Ja jestem pewien że chodzi o Morpha (tak to sie nazywało, ze wystawiasz karte "plecami" do góry?) :] ale teraz ci nie p0owiem bo normalnie nie pamiętam jak to leciało

ale jak on myślałe o tapowaniu to ja umieram :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

śr cze 23, 2004 8:57 pm

MagicCompRules120103 pisze:
502.26a Morph is a static ability that functions in any zone from which you could play the card it’s on, and the morph effect works any time the card is face down. The phrase “Morph [cost]” means “You may play this card as a 2/2 face-down creature, with no text, no name, no subtypes, no expansion symbol, and a mana cost of {o0} by paying {o3} rather than its mana cost.” Any time you could play an instant, you may show all players the morph cost for any face-down permanent you control, pay that cost, then turn the permanent face up. This action does not use the stack. (See rule 504, “Face-Down Spells and Permanents.”)


Czyli, tak na chłopski rozum. Kartę z morphem możesz zagrać płacąc 3 zamiast jej mana costu. Zagrywana jest wtedy jako kreatura 2/2 nie posiadająca typu, nazwy, etc. i jej koszt wynosi 0. Wkładana jest do gry koszulką do góry, aby nikt poza Tobą nie wiedział, co to za stwór. W dowolnym momencie gry możesz ujawnić koszt widniejący przy umiejętności morph, opłacić go i odwrócić kartę. Zdolność ta nie przechodzi przez stos- jest natychmiastowa i równoczesna z zapłaceniem kosztu odmorphowania.
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

śr lip 07, 2004 1:45 pm

co znaczy "counter target spell if its countered this way remove its from game instanted of putting on theowners graveyard: coś takiego
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

śr lip 07, 2004 2:13 pm

Kontrujesz wskazany czar na stosie (anulujesz jego efekt). Jednak zamiast odkładać jego kartę na cmentarz, zostaje ona usunięta z gry- nie ma jej ani na cmentarzu, a ni nigdzie indziej. Po prostu nie istnieje.
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

Problem z kartą - jak to dzała?

śr lip 07, 2004 3:59 pm

Mam pytanie co do jednej karty. Jest nią Elvish Soultiller. Pisze na niej tak: When Elvish Soultiller is put into a graveyard from play, choose a creature type. Shuffle all creature cards of that type from your graveyard into your library. I teraz pytanie : Czy jeśli np. wybiore za typ creature ,, elf " to czy inne katry elfów np. elf mutant też liczy sie jako elf ???
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

śr lip 07, 2004 4:27 pm

Ten Elvish Soultiller wtasuje wszystkie kreatury, które mają w typie wybrany przez ciebie typ.... czyli jak wybierzesz elf, to ci się wtasują elfy mutanty, elfy łącznie z nim, elfy avatary, elfy druidy i w wszystko inne z elfem...
jak wybierzesz goblin to się wtasują wszystkie goblin mutanty, goblin berserkery, tak jak przy elfach..
jak wybierzesz mutant, to się wtasują również wszystkie goblin mutanty, elfy mutanty, wizard mutanty...
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

Problemy

śr lip 07, 2004 5:55 pm

co to jest ,, put a +1/+1 counter on target creature"

proszę o szybką odpowiedż

dziękuje
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

Kolejny problem

śr lip 07, 2004 5:59 pm

Jeśli karta np elf ma ,, you gain 1 life for each elf in play " czy ta karta z tą umiejętnością tez sie liczy jako 1 elf (bo to też elf)
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

śr lip 07, 2004 8:26 pm

"put a +1/+1 counter on target creature" oznacza, że na wskazanym stworze kładziesz znacznik +1/+1 oznaczający zwiększenie jego siły i wytrzymałości o 1.
Drugie pytanie (btw- używaj opcji "Edytuj" zamiast pisać posty pod sobą; modemowcy z pewnością będą wdzięczni).
Zdolność "Gain 1 life for each Elf in play" w chwili rozpatrzenia liczy elfy w grze. Niby dlaczego nie miałaby liczyć Wellwishera? Oczywiście, za niego też dostajesz życie.
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

Problem

czw lip 08, 2004 4:41 pm

Equipped creature gets +4/+2 and doesnt untap during its controllers untap step - co to co to znaczy

Artifact- Equipment
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

czw lip 08, 2004 4:51 pm

czy counter target spell używamy gdy przeciwnik dopiero wkłada tą karte do gry czy też np. gdy chce atakować kriczerem

sorry zapomnialem żeby u żyć opcji edytuj
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

czw lip 08, 2004 9:39 pm

Polecam naukę angielskiego, bo niektóre problemy to tylko nieznajomość obcego języka...

1. Kreatura dostaje +4/+0 i nie odtapowuje się podczas fazy odtapowywania.

2. Kontry można używać tylko wobec rzucanych czarów (kreatur, sorcerów, instantów). Kreatury tylko wtedy, gdy wchodzą do gry (trochę ogólnie, ale na początek nie jest źle)
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

czw lip 08, 2004 10:18 pm

Pisałem już- edytuj posty... Współczuję modemwcom, którzy czasem takie rzeczy muszą ładować. Jeśli zapomnisz, to co za problem skasować post i wkleić tekst w swój poprzedni? Jak to się mówi- "kto nie ma w głowie, ten ma w... myszcze". :P

Chciałbym sprostować Mr.Ale. Oczywiście +4/+2., nie +4/+0. ;)

Co do kontrowania. Z tą "sztuką" związana jest cała nauka obsługi tzw. "stosu" (ang. stack). Żeby Cię nią nie katować... Kiedy ktokolwiek ktoś zagrywa, czy to czar (creature, sorcery, instant, enchantment, artifact) czy jakąś zdolność umieszczane jest to wpierw na stosie. Żeby mogło zostac rozpatrzone, zagrywający musi oddać priorytet przeciwnikowi. Ten ma prawo dokładać do stosu teraz swoje akcje. W tym momencie właśnie zagrywane są kontry w czary przeciwnika.
Kiedy dwaj gracze oddadzą sobie priorytet nic nie dodając do stosu, rozpatruje się górna akcja na nim (np. dołożona kontra) i ponownie gracz dostaje priorytet. I tak to się toczy, dopóki stos się nie opróżni.
Zwróć uwagę, że nie wymieniłem wcześniej zagrania lądu jako akcji używającej stosu. To nie przeoczenie, zagrywane lądy wkłada się do gry bez żadnych ceregieli.
Jeszcze jedna ważna rzecz- akcje dzielimy na szybkie i wolne. Szybkie to instanty i zdolności kart, wolne- pozostałe. Jeżeli stos nie jest pusty lub znajdujesz się w innej fazie nież Twoja faza główna, do stosu możesz dokładać tylko szybkie akcje.

Wiem, że to wygląda strasznie skomplikowanie, etc. Sam się kiedyś bardzo bałem takich tekstów. :P Ale w miarę gry te zasady daje się naturalnie przyswoić. W końcu- trening czyni mistrza! ;)
 
Awatar użytkownika
Wódzia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 2:30 pm

pt lip 09, 2004 9:09 am

Dobra wiem o co chodzi i będe pamiętał o edytowaniu postów

ale jeszce jedno cytyuje :

Kreatura dostaje +4/+0 i nie odtapowuje się podczas fazy odtapowywania.

czyli do końca gry tak czy nie
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

czw lip 15, 2004 1:29 am

A to jest na czym? Tzn, jeśli to jest cały tekst czaru, to tak. Ale wydaje mi się, że mówisz o jakimś equipmencie lub enchant creature. W takim wypadku- tym bardziej. ;P
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

czw lip 15, 2004 6:33 pm

A co to za umiejętność morph? Bo ja mam Defender of the order i tam jest tak "you may play this face down as a 2/2 creature for (3). Turn it face u any time for its morph cost". A on ma siłę 2/4. I jeszcze jest tak napisane : "When Def. of the or. is turned face up, creatures you control get +0/+2 until end of turn". Co to znaczy? :help: :help: :help:
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

czw lip 15, 2004 6:35 pm

A co to za umiejętność morph? Bo ja mam Defender of the order i tam jest tak "you may play this face down as a 2/2 creature for (3). Turn it face u any time for its morph cost". A on ma siłę 2/4. I jeszcze jest tak napisane : "When Def. of the or. is turned face up, creatures you control get +0/+2 until end of turn". Co to znaczy?
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

czw lip 15, 2004 6:35 pm

A co to za umiejętność morph? Bo ja mam Defender of the order i tam jest tak "you may play this face down as a 2/2 creature for (3). Turn it face u any time for its morph cost". A on ma siłę 2/4. I jeszcze jest tak napisane : "When Def. of the or. is turned face up, creatures you control get +0/+2 until end of turn". Co to znaczy?
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

czw lip 15, 2004 6:37 pm

A co to za umiejętność morph? Bo ja mam Defender of the order i tam jest tak "you may play this face down as a 2/2 creature for (3). Turn it face u any time for its morph cost". A on ma siłę 2/4. I jeszcze jest tak napisane : "When Def. of the or. is turned face up, creatures you control get +0/+2 until end of turn". Co to znaczy?
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

czw lip 15, 2004 9:41 pm

To znaczy że możesz zagrać ją za 3 jako kart 2/2 włożoną do gry obrazkiem do dołu. potem za koszt morph (który nie wiem ile wynosi bo jakoś tego nie załapałem przy twoim opisie karty) odwracasz tą karte obrazkiem do góry i wszystkie twoje stwory dostają +0/+2 do końca tury. A stworek ma statsy takie jak na karcie. (w tym przypadku 2/4)

Ach ta nasza polska znajomość angielskiego...
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

pn lip 26, 2004 11:45 pm

Należy pamiętać o tym, że w tym zagrywaniu koszulką do góry chodzi o to, żeby przeciwnik nie wiedział, co się pod morphem kryje. ;)
Inne kwestie są takie, że można często w ten sposób rozłożyć koszta karty na raty, lub chcieć uzyskać z niej jakiś dodatkowy efekt- jak to jest w przypadku opisanej przez Ciebie karty (+0/+2 dla Twoich stworów do końca tury). Zdolnośc morph nie korzysta ze stosu- po prostu w chwili oznajmienia odmorphowania karty ujawniasz jej koszt morpha, opłacasz go i odkrywasz stwora.
Ale chyba opisałem rzeczy oczywiste...

A przy okazji... Na Miłość Boską, czy admini nie mogliby wyznaczyc kogoś do sprzątania tutaj? Już nie wspomnę o tym, że wypadałoby takie wielokrotne swoje posty usuwać własnoręcznie...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości