Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

D20 Modern - pytania ogólne

czw mar 31, 2005 11:03 pm

Czy d20 Modern to podręcznik? I jeśli tak, to czy są plany wydania go w Polsce?
Przepraszam jeśli podobny temat już był. Jeśli tak jest, to proszę niezwłocznie dokonać Anihilacji na tym topicu, destrukcję, dezintegrację :razz:
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw mar 31, 2005 11:06 pm

KAlosz pisze:
Czy d20 Modern to podręcznik? I jeśli tak, to czy są plany wydania go w Polsce?


Tak, podstawka do settingu. Obecnie AFAIR jest w tłumaczeniu. Ze sporym opóźnieniem ze strony tłumacza.

a przy okazji reklama podprogowa <kup Wolsunga> ;)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt kwie 01, 2005 7:02 am

Tłumaczenie d20 Modern przeciąga się, ale jest na ukończeniu. REMOVowi zostł ostatni rozdział oraz index. W tym roku, jak podejrzewam, podręcznik ujrzy światło dzienne.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pt kwie 01, 2005 8:20 am

to d20 future uzjrzymy w 2010 roku ;p


ech sadzac po " popularnosci " tego settingu na zachodzie w polce bezdie jescze gorzej - coz akurat d20 nie barzdo sie sprawdza na modern rules - lepszy o wiele mechanicznie i klimatycznie byl i jest CP 2020
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

ndz lis 19, 2006 10:59 pm

Odkopie temat, nie spadł jeszcze na drugą strone, wiec mam nadzieje ze nikomu to nie przeszkodzi ;)
Chce sie upewnic. Przeczytałem wiele o D20 Modern, na róznych stronach (forach, sklepach), również i tutaj, lecz nigdzie nie wyczytałem jedno znacznej odpowiedz. Może źle czytałem ;] Spytam
Czy do grania wystarczy 1 (jeden) podręcznik D20 Modern który ukaże sie nie bawem? A reszta podręczników to są poprostu światy? Jak to ma miejscie w wypadku DD.

[Uwaga: Odpowiedź na pytanie o settingi została wydzielona do osobnego tematu pt. Settingiem być albo nie być. --TOR]
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz lis 19, 2006 11:08 pm

do grania w moderna i D&D starczy darmowy SRD/SRD MODERN :)

akurat w modernie udalo im sie sprzedac calosc zasad jednym podreczniku - pozostale oficjalne podereczniki nie sa niezbedne
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

ndz lis 19, 2006 11:42 pm

Dziękuje ;)

Jeszcze jedno. Jak sądzicie, czy lepiej jest kupic przed premierą po promocyjnej cenie (20 zł to jednak 20 zł) i liczyc na to ze sie nam spodoba, czy czekac na recenzje (lub inne, możliwe bliższe zapoznanie z systemem) i tym samym tracąc 20 zł.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

ndz lis 19, 2006 11:45 pm

Myśle, że wart. Ksiazke widzialem w oryginale i prezentuje sie calkiem niezle. Jesli tylko Remov nie dał ciała (a w koncu tłumaczyl to prawie 2 lata, wiec pewnie dopieszczone jest to tłumaczenie) to nie beda to pieniądze wyrzucone w błoto.
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

pn lis 20, 2006 9:40 pm

Beamhit: Okazja jest zawsze, tylko niekiedy środków brak ;) I odmieniaj mój nick, jesli mozesz ("Do KaKi").

Sony: Jeżeli jutro juz jest wysyłka, to promocja która jest prowadzona w rebelu straci na waznosci i cena wróci do 100 zł?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt lis 21, 2006 7:19 am

Nie wiem :D zwykle parę dni po premierze mozna było zamawiać w cenie promocyjnej. Tak więc szybciutko zamawiać.
 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

wt lis 28, 2006 3:11 pm

Czy może mi ktoś zamieścić spis treści (skrócony, po prostu główne działy) podręcznika podstawowego do dnd modern? Chciałbym wiedzieć co takiego on zawiera dokładnie.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt lis 28, 2006 4:25 pm

JKTank pisze:
do dnd modern?


Takiego podręcznika nie ma...

Chciałbym wiedzieć co takiego on zawiera dokładnie.


Mogę powiedzieć co zawiera "d20 Modern" ;)

Według wersji angielskiej:

Wstęp
Rozdział 1 - Postacie - czyli tworzenie bohatera

Rozdział 2 - Umiejętności - czyli o umięjętnościach

Rozdział 3 - Atuty - niespodzianka, o atutach tu mamy ;)

Rozdział 4 - Ekwipunek

Rozdział 5 - Walka

Rozdział 6 - Klasy Zaawansowane - powiedzmy że to taki rodzaj prestiżówek

Rozdział 7 - Prowadzenie Gry - taki Podręcznik Mistrza Gry

Tozdział 8 - Przyjaciele i Wrogowie - bestiariusz i szybkie statystyki enpecetów

Rozdział 9 - Modele Kampanii - czyli 3 minisettingi z dodatkowymi zasadami:
- Shadow Chasers - to takie Buffy the Vampire Slayer
- Agents of Psi - o agentach psionicznych
- Urban Arcana - potwory z legend żyją obok nas

Rozdział 10 - Zdolności Specjalne - opisane czary, psionika i przedmioty magiczne
 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

wt lis 28, 2006 8:47 pm

Serdecznie dziękuje za szybką odpowiedź.

PS:Swoją drogą DnD Modern było by ciekawe. Penetrowanie lochów z ak 47 na ramieniu.
PS2:Z tego co pisze m.in w tym topicku D20 modern i dnd to niezależne produkty i ten pierwszy nie wymaga drugiego, zaś żaden dodatek pierwszeg nie jest kompatybilny z drugim i vice versa?
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

wt lis 28, 2006 9:15 pm

JKTank: Jako że sie juz orientuje w temacie, odpowiem.

DND a D20 Modern to całkiem różne systemy. Może nie tak całkiem, ale inne. To jakby porównac lodówko-zamrażarke do pralki. Też urządzenie ale inne zastosowanie. W DND masz głownie światy fantasy, smoki, miecze i kołe dziewice. W Modernie mozesz byc na wojnie, walczyc za pomocą umysłu czy pilotowac statek kosmiczny*.
Nic nie stoi na przeszkodze zebys dodał do DND troche naszego świata, jeżeli graczą sie spodoba, to czemu nie. :)

*Tego nie jestem pewien, ale chyba tak.
 
Awatar użytkownika
Diego I
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 9:49 pm

wt lis 28, 2006 9:24 pm

Takie połączenie byłoby ciekawe: w jednej ręce miecz, w drugiej granat przeciwpancerny... Podkładasz bombę pod leże smoka albo prujesz do orków z kałacha... Muszę kiedyś spróbować 8)
__________________

Zdublowany post został usunięty.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt lis 28, 2006 9:43 pm

Nie pisz dwoch postow ;)

I maly offtop - takie klimaty juz sa - Gasnace Slonca :) Karabin w jednej lapie, miecz w drugiej ;)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt lis 28, 2006 9:43 pm

Diego I pisze:
Takie połączenie byłoby ciekawe: w jednej ręce miecz, w drugiej granat przeciwpancerny... Podkładasz bombę pod leże smoka albo prujesz do orków z kałacha... Muszę kiedyś spróbować

Urban Arcana ;)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt lis 28, 2006 10:53 pm

Standardowe wyposażenie Drowa : Magiczny miecz i Glock 19 :D

To Urban Arcana właśnie - cybersmoki, lasery, Okręty Kosmiczne i Magia to Urban Arcana + D20 Future. :D :D
 
Gandalf z Valinoru
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 29, 2004 10:21 am

pn gru 04, 2006 5:25 pm

Mam pytanie: Czy jest możliwe(czyt. i nie za trudne) prowadzenie w niedalekiej przyszłości(tak do 2035) używając tylko d20 Modern, czyli bez d20 Future(które zbyt prędko nie wyjdzie) i innych dodatków?
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn gru 04, 2006 5:36 pm

Zależy. Jeżeli chcesz położyć nacisk na nowe technologie itp. to Future może okazać się potrzebny. Jeżeli jednak chodzi tylko o nową storylinię, a świat 2035 w twoim wydaniu różni się od naszego jedynie inną sytuacją geopolityczną i trochę lepszymi komputerami, to podstawka ci wystarczy.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pn gru 04, 2006 5:41 pm

Gandalf z Valinoru pisze:
Czy jest możliwe(czyt. i nie za trudne) prowadzenie w niedalekiej przyszłości(tak do 2035) używając tylko d20 Modern, czyli bez d20 Future(które zbyt prędko nie wyjdzie) i innych dodatków?


To zależy co chcesz mieć w takiej przyszłości.

W Future masz robotykę, cybersprzęt, mechy, statki kosmiczne (i cyberprzestrzeń w Cyberscape). Jeżeli obejdziesz się bez tego, to możesz prowadzić w niedalekiej przyszłości.

Inna sprawa - jeżeli chociaż troche znasz angielski to:

http://www.wizards.com/default.asp?x=d20/article/msrd

Tam pod Future masz podstawowe rzeczy, które pozwolą ci wprowadzić wyżej wymienione elementy (za wyjątkiem cyberprzestrzeni) do swojej kampanii.
 
HenioRP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 10, 2006 11:23 am

pn sty 29, 2007 5:39 pm

Moje pytanie jest dość proste. Słyszałem wiele pochlebnych opinii o modernie, „że jest to inny system niż D&D”. Czytałem te opinie i stwierdziłem, że może to być ciekawe i myślę o zakupie, ale niestety nie mam możliwości opuszczenia domu i przeglądnięcia książki. Niemniej nie lubię D&D jako systemu bo zbytnio kojarzy mi się z diablo (nie krzyczcie :wink: ) czy w modernie to też tak wygląda?

Pytanie brzmi: który poziom można w tym systemie zdobyć, bo w D&D 20 i czy na tym kręgu tez ma się 200hp tylko że zamiast miecza ma się gnata i też można samemu zatrzymać armie?
 
Anonim_1

pn sty 29, 2007 8:02 pm

HenioRP pisze:
który poziom można w tym systemie zdobyć, bo w D&D 20 i czy na tym kręgu tez ma się 200hp tylko że zamiast miecza ma się gnata i też można samemu zatrzymać armie?

Można zdobyć dwudziesty poziom. Punktów wytrzymałości jest nieco mniej (tzn. średnio otrzymuje się k8, nie ma zbyt wielu możliwości podniesienia atrybutów, no i brak tu ras z premiami do Budowy). Zginąć łatwiej, bo próg masywnych obrażeń równy jest nie 50 a wartości Bd (a i rzuty obronne są nieco niższe). Mimo wszystko to raczej "Mission Impossible" a nie "Gorączka" - realizm jest drugorzędny w stosunku do efektownej zabawy.
 
HenioRP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 10, 2006 11:23 am

wt sty 30, 2007 1:13 pm

To zadam takie offtopowe pytanko: Jaki system(mechanike) polecacie by rozgrywać sesje w stylu SG1? :razz:
 
Anonim_1

wt sty 30, 2007 1:18 pm

HenioRP pisze:
Jaki system(mechanike) polecacie by rozgrywać sesje w stylu SG1?

Star Gate SG1 - wyszedł bodajże na d20 :)
 
Hajdamaka

wt sty 30, 2007 2:08 pm

Pytanko:
Ile to bedzie nametry : 20 ft, 30 ft, 70 ft, 100 ft ??
Ile to bedzie na kilogramy : 2 lb, 3lb, 9lb, 60lb ??

Dzieki.
Ostatnio zmieniony wt sty 30, 2007 2:44 pm przez Hajdamaka, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt sty 30, 2007 2:19 pm

Zależy od tego, z jakiego przelicznika korzystasz. Wg uproszczonego przelicznika stosowanego w d20:

5 ft = 1,5 m
2 lb = 1 kg

Tak więc:

20 ft = 6 m
30 ft = 9 m
70 ft = 21 m
100 ft = 30 m

Zaś:

2 lb = 1 kg
3 lb = 1,5 kg
9 lb = 4,5 kg
60 lb = 30 kg
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt sty 30, 2007 2:20 pm

Hajdamaka, powiedz mi, co powstrzymuje Cię przed policzeniem tego osobiście? Na wikipedii albo w zwyklej encyklopedii znajdziesz dokładne przeliczniki.
 
Hajdamaka

wt sty 30, 2007 2:22 pm

Prawdopodobnie lenistwo. Poza tym, skoro wiekszosc z Was operuje tutaj angielskimi zwrotami, to chyba mozecie pomoc komus, kto wedline przelicza na gramy, bo tak zostal nauczony za wschodnia granica, a na zachodzie byl tylko w Czechach :razz:

Dzieki za odpowiedzi i sorry za klopot.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr sty 31, 2007 4:51 pm

Niniejszym przypominam, że temat ten, zgodnie z nazwą, służy zadawaniu pytań i uzyskiwaniu odpowiedzi na nie.

Ten temat nie jest miejscem do dyskusji.

Jeśli w związku z pytaniem/odpowiedzią udzieloną w tym wątku użytkownik zechce nawiązać dyskusję, powinien założyć nowy wątek, cytując w nim odpowiedni fragment wypowiedzi, a tutaj podać jedynie link do owego wątku.

Odstępstwa od powyższego będą karane śmiericią przez zmiażdżenie słoniem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość