Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

Final Fantasy: Advent Children

ndz kwie 10, 2005 2:14 pm

Oglądając pierwszy film z serii FF , The Spirits Witchin nie byłem zachwycony. Nie miałem jeszcze na koncie żadnej z gier cyklu, fabuła filmu mnie nie urzekła. Strona wizualna była niesamowita ale samo to nie wystarczyło bym film zaliczył do udanych.

Rok później ukończyłem FFVII. Szok :shock: :spoko: i prosby o jeszcze :mrgreen:

Niedługo ma wyjsć drugi film pełnometrażowy z serii FF. Zupełnie niezwiażany z TSW , o tytule Advent Children. Opowiada on historię majacą miejsce po zakończeniu FF7.

Trailerów na sieci znaleźć mozna bodaj cztery , jednak ja -mimo niepowstrzymalnego- ślinotoku nie obejrzałem żadnego z nich. Nie chcę sobie psuć niespodzianki/przyjemności. Widziałem za to screeny i muszę powiedzieć że prezentuję się to niesamowicie :piekne scenografie, porażająca szczególowosć i soczyste postacie (Tifa , Cloud, Turksowie-sam miut :D )

Jest to najbardziej wyczekiwany przeze mnie film , choć w sumie nie mam pojęcia kiedy wyjdzie (aktualnie ma on ponad 70 minut).

A niedługo (wersja optymistyczna -parę tygodni , wersja pesymistyczna -około dwóch miesiecy) dorwę w swe łapska FF8 i 9. Heh, jak to mawiał Malachi Constant "Ktoś tam na górze wyraźnie mnie lubi..." :wink:
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

wt kwie 12, 2005 10:56 pm

The Small Ticket pisze:
Oglądając pierwszy film z serii FF , The Spirits Witchin nie byłem zachwycony. Nie miałem jeszcze na koncie żadnej z gier cyklu, fabuła filmu mnie nie urzekła. Strona wizualna była niesamowita ale samo to nie wystarczyło bym film zaliczył do udanych.


Dokładnie tak, jak u mnie.


The Small Ticket pisze:
Rok później ukończyłem FFVII. Szok i prosby o jeszcze


No jeszcze nie skończyłem FF7, ale jestem już niemal niemal:)


The Small Ticket pisze:
Trailerów na sieci znaleźć mozna bodaj cztery , jednak ja -mimo niepowstrzymalnego- ślinotoku nie obejrzałem żadnego z nich. Nie chcę sobie psuć niespodzianki/przyjemności. Widziałem za to screeny i muszę powiedzieć że prezentuję się to niesamowicie :piekne scenografie, porażająca szczególowosć i soczyste postacie (Tifa , Cloud, Turksowie-sam miut )


Część trailerów już ściągnąłem. Wrażenia - mieszane. Wizualnie rewolucji chyba nie będzie i dobrze - nie o to chodzi o to, żeby stworzyć animację doskonale imitującą rzeczywistość, ale o oddanie klimatu gry. W jednym trailerze jest fragment sceny walki Clouda z jakąś laską dzierżącą katanę - skrajnie nierealistycznej, co jest tutaj wymogiem, początkowo wydawało to mi sie nieco sztuczne, ale chyba inaczej walki rozwiązać nie można.

Cloud zrobiony dobrze, Vincent też (w każdym razie fajnie wygląda, w grze go niestety nie spotkałem), mam nadzieję, że Yuffie nie zapsują, w kazdym razie na screenach wygląda nieco młodo, Red wygląda fajnie, no i mam spore obawy odnosnie Tify.

The Small Ticket pisze:
A niedługo (wersja optymistyczna -parę tygodni , wersja pesymistyczna -około dwóch miesiecy) dorwę w swe łapska FF8 i 9.


Może dla niektórych to herezje, ale zacząłem grać w finale od części ósmej, i moim zdaniem FF7 jest od niej sporo słabszy (a na pewno krótszy). Teraz w moich marzeniach przewija się tylko PS2 i FFX i X-2. Szczególnie po obejrzeniu intra do X-2. Grzechem jest go nie zobaczyć, od czasu obejrzenia koncertu Yuny znalazłem cel w życiu (zagrać w tą grę:D ).
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr kwie 13, 2005 12:45 pm

Streider pisze:
Może dla niektórych to herezje, ale zacząłem grać w finale od części ósmej, i moim zdaniem FF7 jest od niej sporo słabszy

To nie herezje :) . Dla wiekszości FF7 jest debeściak, ale jak większość większości :wink: przyjmnuje że jest tak dlatego że był to ich pierwszy Final. Ja po 8, spodziewam się że spodoba mi sie nawet bardzeij. Po 9 -tce nie-po prostu nie wiem na co mogę liczyc.

Streider pisze:
(a na pewno krótszy).

A jak wielki wpływ ma na to że animacji GF'ów nie sposób wyłączyć (a to podstawowa w 8 mce jak czytałem broń). Najbardziej obawiam się właśnie zanudzenia na śmierć wciąż tymi samymi (niekiedy długimi) animacjami.


Streider pisze:
od czasu obejrzenia koncertu Yuny znalazłem cel w życiu (zagrać w tą grę ).

Swoja drogą to najładniejsza komputerowa laska ze wszystkich jakie widziałem.
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

śr kwie 13, 2005 1:13 pm

The Small Ticket pisze:
Trailerów na sieci znaleźć mozna bodaj cztery
Czy moglibyscie podac linki do nich jakies?
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

śr kwie 13, 2005 2:03 pm

Corpus pisze:
Czy moglibyscie podac linki do nich jakies?


http://www.square-enix.co.jp/dvd/ff7ac/


The Small Ticket pisze:
A jak wielki wpływ ma na to że animacji GF'ów nie sposób wyłączyć (a to podstawowa w 8 mce jak czytałem broń). Najbardziej obawiam się właśnie zanudzenia na śmierć wciąż tymi samymi (niekiedy długimi) animacjami.


No fakt, bez Guardianów w VIII grać sie nie da, ale animacje są o dużo lepsze i nie aż tak długie. Jeżeli przetrwałeś Supernovę z VII to nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z VIII :) (aha, mimo tylu zachwytów ósemki jeszcze nie przeszedłem, zostawiam ją sobie na wakacje, więc mogę mówić jedynie o jakichś 2/3 gry)

Gra jest zauważalnie bardziej rozbudowana fabularnie niż jej poprzedniczka. I ma więcej momentów, w których jedyne, co potrafi ci przejść przez usta to: wtf?! :)

The Small Ticket pisze:
Swoja drogą to najładniejsza komputerowa laska ze wszystkich jakie widziałem.


Hai:) Pod tym względem X i X-2 rządzą.
 
Awatar użytkownika
SMEAGOL
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:34 pm

Re: Final Fantasy : Advent Children

ndz kwie 17, 2005 9:32 pm

The Small Ticket pisze:
Opowiada on historię majacą miejsce po zakończeniu FF7.


yo.
Skąd to wyczytałes???
Ff7 przeszedłem ze 4 razy i jak pamiętam wycieto spoiler a na screenach widziałem ich napewno.
Jesteś pewien że film opowiada o tym co działo sie później?:>

Co do innych częsci finala:
Ff8 najlepsze zaraz po 7.
9 częsc to jakaś pomyłka.
X średnio mi sie spodobała więc nie ukończyłem.
X-2 nie grałem (choć czytałem ze jest tam powrót to bodajże 5 częsci.Dużo klas i takie tam)

bdw.Dobrze że robią film z najlepszej częsci gry

Pamietaj zeby spoilery dobrze oznaczac, a najlepiej w ogole ich nie stosowac.
Mod Corpus.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

ndz kwie 17, 2005 10:11 pm

Smeagolu (presziesssss :razz: ) a nie pomyslałeś ze mogą to być po prostu scenki retrospekcyjne? Wspomnienia Clouda. Jestem 100% pewny tego co napisałem.


Cóż ff9 i 8 będę miał niedługo okazję przejść. Najpierw dostanę (prawdopodobnie) dziewiątkę. Dlaczego uważasz że jest zła? Tylko bez spoilerów proszę (o tej akurat części nie wiem praktycznie nic i nie chcę sobie psuć zabawy)
 
Awatar użytkownika
SMEAGOL
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:34 pm

pn kwie 18, 2005 4:05 pm

9 jak dla mnie jest zbyt bajkowa i jakos nie pasuje do innych częsci.
Ale nie mówie że jest zła, bo jak każdy ff jest wysmienita(ale i tak kuleje przy pozostaółych częsciach).
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

wt kwie 26, 2005 3:40 pm

SMEAGOL pisze:
9 jak dla mnie jest zbyt bajkowa i jakos nie pasuje do innych częsci.

Proponuję w takim wypadku zapoznać się z wcześniejszymi częściami, 4,5,6.
SMEAGOL pisze:
Jesteś pewien że film opowiada o tym co działo sie później?:>

Ja mogę śmiało powiedzieć, że jest to ciąg dalszy. Oglądałem 4 trailery, i pojawia się wzmianka w nich, że są to wydarzenia dzięjące się po wydarzeniach z gry.
Streider pisze:
W jednym trailerze jest fragment sceny walki Clouda z jakąś laską dzierżącą katanę

To nie laska, to koleś :razz:
The Small Ticket pisze:
Swoja drogą to najładniejsza komputerowa laska ze wszystkich jakie widziałem.

Dla mnie Aeris pozostanie chyba na zawsze naj.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

wt kwie 26, 2005 4:05 pm

Aeris najładniejszą? Ale ona jest przedstawiona w bardzo " mangowy" sposób.

Mnie chodziło tylko o fizyczną atrakcyjność, urodę. Aeris dałoby się namalować w paincie.

Nie krytykuję broń boże, nie oceniam. Po prostu zastanawiam sie czy pisałeś tylko o jej urodzie jako "naj"?
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

wt kwie 26, 2005 6:15 pm

Aeris to Aeris, jej nikt nie przebije :wink:
Chodziło mi o jej wewnętrzną urodę.
The Small Ticket pisze:
Aeris dałoby się namalować w paincie.

A narysujesz tą Aeris co będzie w FF:AC? :razz:
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr kwie 27, 2005 3:07 pm

Kalosz pisze:
A narysujesz tą Aeris co będzie w FF:AC?


Celna riopsta. :)

Co do jej wewnętzrnej urody to się nie wypowiadam bo mój Cloud miał "chwile" z Tifą :D

Ciekawe jak ona będzie wyglądać w AC , jak na razie widziałem jeno jednego screena i muszę powiedzieć ze mniam :razz:
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

śr kwie 27, 2005 10:56 pm

The Small Ticket pisze:
Ciekawe jak ona będzie wyglądać w AC , jak na razie widziałem jeno jednego screena i muszę powiedzieć ze mniam Razz

Chodzi ci o Tifę czy Aeris? Bo Aeris na trailerach przewija się, tyle, że ani razu nie pokazują jej twarzy. A szkoda.
Tifa natomiast ma swoje scenki. W szczególności podoba mi się gdy (Haha, nie będzie spoilera) robi coś z pewnym panem o siwych włosach (Bez skojarzeń Panowie!!! :razz: ) a w tle leci One Winged Angel w symfonicznej wersji. Mniam mniam.
 
Awatar użytkownika
SMEAGOL
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:34 pm

czw kwie 28, 2005 9:56 pm

Kalosz pisze:
Proponuję w takim wypadku zapoznać się z wcześniejszymi częściami, 4,5,6.


gralem we wszystkie czesci :P nawet te na pega.

A poda ktos moze stronke z jakimis nowymi trailerami??
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pt kwie 29, 2005 3:53 pm

Kalosz -chodziło mi o Tifę.
Smeagol (wybacz brak dużych liter)- już dosłownie na dniach dostaję FF9 (na 8 przyjdzie mi niestety jeszcze poczekać) i będę mógł zweryfikować twoją ocenę. Mi tam "bajkowość" nie przeszkadza -nie uznaję znaku równości międzu "bajkowy" a "zły".
Swoją drogą , dwójka głównych bohaterów nosi imiona Zidane i Garnet. Czyżby twórcy byli fanami Zizou i Kevina (choć w tym wypadku powinno być Garnett)? :)
Cóż , przypuszczam że grafika , filmiki i muza wgniotą mnie w ziemię (tzn. w porównaniu do FF7 :wink: ) , system walki z powodu braku materii na początku mi nie przypasuje, no i ciekawi mnie jak sprawdzi sie gra karciana (swoista gra w grze , coś jak pazaak w KOTOR- w niego nie grałem ,ino kompletnie zingnorowałem).
 
Awatar użytkownika
SMEAGOL
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:34 pm

pt kwie 29, 2005 7:02 pm

Juz pisałem że bajkowośc ff9 nie robi z niej gry złej.
Osobiscie mi sie bardzo podoba i jest jedną z najlepszych gier (jak kazdy final od 4 w góre) ale 7 i 8 mi sie bardziej podobały.

Co do gry karcianej w 8 i 9:
-w 9 częsci jakoś to dziwnie skomplikowali i wogóle jakos inaczej sie gra niz w te z 8
-a ta karcianka w 8 to prawie jak magic the gathering , są nawet karty prawie nie do zdobycia jak np.black lotus :P

P.S o karciankach to chyba ni spoiler ?
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pt kwie 29, 2005 10:47 pm

Kalosz pisze:
To nie laska, to koleś Razz


LOLOLOLOLOLOLOLOL (KiloMegaGigaTeraLOL)

Początkowo chciałem napisać, że walczy z jakimś hermafrodytą, ale stwierdziłem, że Japończycy nie mogą być tak, hmm, pokręceni :D Ale mimo wszystko chyba to laska. W innym trailerze widać zbliżenie na jej (jego;) ) twarz z profilu i raczej wątpliwości się pozbyłem.

Kalosz pisze:
Dla mnie Aeris pozostanie chyba na zawsze naj.


Głos podkłada jej Maaya Sakamoto, więc w AC z Aeris nie powinnno być najgorzej. No ale przecie wiadomo, że rządzi Tifa:) No i Yuffie, ale trochę w innej kategorii i z innych względów:)
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

sob kwie 30, 2005 6:59 pm

Streider pisze:
Początkowo chciałem napisać, że walczy z jakimś hermafrodytą, ale stwierdziłem, że Japończycy nie mogą być tak, hmm, pokręceni Very Happy Ale mimo wszystko chyba to laska. W innym trailerze widać zbliżenie na jej (jego;) ) twarz z profilu i raczej wątpliwości się pozbyłem

Koleś się nazywa Kadaj i na 100% to mężczyzna. Nie chcę spoilerować, więc musisz mi zaufać.
Streider pisze:
No ale przecie wiadomo, że rządzi Tifa:) No i Yuffie, ale trochę w innej kategorii i z innych względówSmile

A tam gadasz... Aeris Rządzi 8)
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

sob kwie 30, 2005 8:00 pm

Kalosz pisze:
Koleś się nazywa Kadaj i na 100% to mężczyzna. Nie chcę spoilerować, więc musisz mi zaufać.


To z jasnymi włosami obciętymi na mniej więcej lini podbródka? Japończycy są... jacy są. Co najmniej nieco dziwni.


Kalosz pisze:
A tam gadasz... Aeris Rządzi Cool


Coś mi sie wydaje, że to temat na oddzielny wątek. Aeris była fajna, ale taka trochę... w każdym razie Tifa fajniejsza :D
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

sob kwie 30, 2005 8:06 pm

Trailery sprawiły że mam na co czekać po premierze ep 3.

A Aeris to była tak słodka idiotka, Tifa rzeczywsicie lepsza.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

ndz maja 01, 2005 12:03 pm

O gustach się nie dyskutuje -lepsza, lepsiejsza. Każdy ma swoje zdanie, gust i go nie zmieni.

Poza tym trzeba by uściślić -czy chodzi o atrakcyjnosć fizyczna czy charakteru? Czy może o ogólną? IMHO można by o tym dyskutować w odpowiednim topicu w dziale "Gry komputerowe". Może nawet taki założę.
 
Parn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:48 pm

wt maja 03, 2005 3:59 pm

Ave!


Uważam że Seria FINAL FANTASY (gier) jest super! Najlepsza część którą uważa wiele osób nawet powołam się na takie gazety jak NEO+ i PSX Extreame jest to coś. Najgorsza częśc tej serii to FF XIII. Słabo doprawiona grafika i system walk. Ale wracając do filmów Mam jedno pytanie. Czy jest jakaś strona gdzie można ściągnąć FF:Advent children?Podać proszę. FF: Spirit Within moim ale tylko moim było to cudo uwczesnej technologii. Taki film to marzenie teraz jak by zrobili to był by dwa razy lepszy. Jednak jest to dobry film jak pierwszy raz go widziałem to wywarł nan nas wrażenie:kumple,brat,tata,kuzyni,kuzynki itp. :D
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

wt maja 03, 2005 6:24 pm

Linka można podać (były wcześniej) co najwyzej do trailerów, pełen film jeszcze nie wyszedł a poza tym nie pytaj na tym forum o coś takiego.
 
Parn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:48 pm

wt maja 03, 2005 6:34 pm

Czemu mam o coś takiego nie pytać The small ticket? Dzięki za odpowiedź!
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

wt maja 03, 2005 6:34 pm

Parn pisze:
FF XIII

Z tego co wiem, to dopiero XII wychodzi. Nie żebym się czepiał :wink:
 
Parn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:48 pm

wt maja 03, 2005 6:41 pm

Sorry kalosz ale źle napisąłem. Chodziło mi o VIII częśc FF. Tak jakoś napisałem przez presję :shock:
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

wt maja 03, 2005 6:43 pm

Parn -nie ma sprawy. Odpowiedź na twoje pytanie: Bo tutaj nie popiera się piractwa, ściagania filmów z sieci itd. To wbrew regulaminowi.
 
Parn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:48 pm

wt maja 03, 2005 6:53 pm

Nie wiedziałem! Ale dzięki że mnie nakierowałeś! bo mam jeszcze tak w jednym poście. Przepraszam wszystkich az moje złe nawyki a szczególnie administratorów!
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

wt maja 03, 2005 9:44 pm

Parn pisze:
Najgorsza częśc tej serii to FF XIII. Słabo doprawiona grafika i system walk.


Parn pisze:
Chodziło mi o VIII częśc FF.


Chyba sensowniej byłoby przerzucić część dyskusji do kategorii gier komputerowych, bo trochę głupio mi odpisywać. Ale mimo wszystko: porównaj grafikę VIII i VII. A system walki faktycznie nieco gorszy.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr maja 04, 2005 1:52 pm

Streider pisze:
Chyba sensowniej byłoby przerzucić część dyskusji do kategorii gier komputerowych

Zgadzam się. Aż przykro, bo trochę roboty moderatorowi narobilismy. Więcej tu pisania o grach niż o filmie.

Parn pisze:
Nie wiedziałem! Ale dzięki że mnie nakierowałeś! bo mam jeszcze tak w jednym poście. Przepraszam wszystkich az moje złe nawyki a szczególnie administratorów!

Nie ma sprawy -poczytaj regulamin i unikniesz nieporozumień.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości