Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
feelforce
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob maja 14, 2005 8:56 pm

pre

ndz maja 15, 2005 3:55 pm

ja co prawda początkujący nie jestem (gram 5 lat, ale jak dotąd tylko w Extended), chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają formaty grywane na:

1) Prerelease (Sealed Deck, Booster Draft, Rochester Draft) gdyż noszę się z zamiarem zagrania na pre Saviors of Kamigawa

2) Regionals

3) Gran Prix

4) Pro Tour, Pol Tour

pzdr
Ostatnio zmieniony ndz maja 15, 2005 4:21 pm przez feelforce, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Rudy102
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 592
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 5:09 pm

ndz maja 15, 2005 3:57 pm

Jak to formaty na pre - grasz Sealed Decka
 
Awatar użytkownika
feelforce
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob maja 14, 2005 8:56 pm

ndz maja 15, 2005 4:09 pm

czytaj uważniej posty! chciałem się dowiedzieć jak wyglądają, jak się gra itd, a to, że formatem na pre jest Sealed Deck to wiem
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

ndz maja 15, 2005 4:40 pm

Szczerze mowiac nie rozumiem pytania. Nie wiem czy o to chodzi, ale wszystkie te turnieje gra sie okreslona ilosc rund Swissa (w zaleznosci od ilosci graczy i turnieju (PT ma okreslona z gory ilosc rund), kazdy mecz bo3 (best out of 3, do 2 zwyciestw), po okreslonej ilosci rund wylania sie pierwszych 8 zawodnikow, ktorzy graja dalej systemem pucharowym single elimination bo3 lub w przypadku PT, Worlds, Nationals bo5. Ogolnie wszystko to jest dokladnie opisane w DCI Magic: the Gathering Tournament Floor Rules. Dodam jeszcze, ze PolTour juz nie istnieje, a Rochester Draft jest wycofywany z sankcjonowanych formatow. Mam nadzieje, ze o to Ci chodzilo, bo jezeli nie to nie wiem o co...
 
Awatar użytkownika
Garwin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 21, 2004 10:14 pm

pt maja 20, 2005 11:47 am

Mam zamiar wziasc udzial w pre SOK. Bedzie to moje pierwsze pre i pierwszy turniej w ogole. Czy moglbym prosic o jakies rady? Z gory dzieki
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

pt maja 20, 2005 1:20 pm

więc:

Graj 40 kartową talią. Naprawdę nie opłaca się wkładać tej jednej karty więcej!
Optymalną liczbą landów, którą powinieneś grać, jest 16-18 - ale to zależy od buildu decka.
Pamiętaj, żeby nie wkładać wielu zbyt drogich kart, bo przeciwnik zdobędzie kontrolę na stole zanim wysypiesz się z kafarów ;)
Najlepiej graj dwoma kolorami. Ew. dołóż trzeci, ale jako tzw. spash - czyli tylko kilka (2-4) kart z tego koloru. Żadna z nich nie powinna mieć dwóch kolorowych mana w koszcie.

To tyle na początek :) jak o czymś sobie przypomnę, to napiszę.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt maja 20, 2005 2:11 pm

nie nastawiaj sie na polaczenia kart - morduj brutalna przewaga kart.
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

pt maja 20, 2005 4:38 pm

Niezupełnie... interakcja poszczególnych kart w talii jest istotna, w szczególności w SoK, kiedy mamy splice, kiedy mamy mieć jak najwięcej kart na ręce itd.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości