Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

Miasto i ważni ludzie w mieście fantasy

wt lip 13, 2004 2:43 pm

No tak. Nie znalazłem podobnego tematu, to pytam. Jaki jest wystrój domów w fantasy? Moi gracze często chcą nocować u zwykłych ludzi (pomijam fakt, że ich okradają) i żądają dokładnych opisów wystroju domu.

U wieśniaków mój opis się sprowadza do pryczy, półki, stołu i krzeseł. Na pewno coś jeszcze jest, co ten opis wzbogaci i uróżnorodni te wszystkie domy. Napiszcie jeszcze, co będzie się znajdowało u zamożnych.

I funkcje ważnych ludzi w mieście. Prowadzę taką kampanię o morderstwach ważnych osobistości. No więc na razie byli to doradcy księcia. No i dalej nie wiem, może rachmistrz, skryba, kapłan? Możecie coś doradzić? Najlepiej ludzi z urzędu.
 
Awatar użytkownika
Dżamper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt lip 06, 2004 8:09 pm

wt lip 13, 2004 5:05 pm

Ważni ludzie w miastach światów fantasy... kupcy, medycy, szlachcice, członkowie rad miejskich itp. Może niezbyt obszernym, ale dobrym poniekąd źródłem wiedzy na ten temat są "Cienie nad Bogenhaffen". Szperając naprędce w pamięci kojarzy mi się też "Narrenturm" - napewno tam bym czegoś szukał.
A wystrój? hmm.. Znowu odwołam się do źródeł - tutaj pierwsze z brzegu skojarzenie to stary polski serial "Przyłbice i kaptury".
Reasumując - poszperaj w pamięci pod kątem tego co widziałeś i czytałeś, a odpowiedzi same Ci się znajdą.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

wt lip 13, 2004 5:10 pm

No tak. Wiem, że trzeba czytac, ale chciałbym, abyscie podawali tutaj od razu wiadomości, a nie odsyłali mnie do jakichś pozycji.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt lip 13, 2004 5:28 pm

Odrobina biegania po bibliotekach i znajomych nikomu nigdy nie zaszkodzila. CnB to kilkunastostronicowy opis miasta. Mialby go ktos przepisywac?

Polecam Middenheim: Miasto Bialego Wilka i Marienburg: Sold Down the River. To dwa grube kompendia o miastach, ich wladzach, instytucjach itp. Oba do WFRP.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

wt lip 13, 2004 5:44 pm

Ech. No dobra. Wygraliście. Możecie być z siebie dumni. Skłoniliście lenia do pracy. :)
 
beholder
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:48 pm

,

pn sie 09, 2004 6:51 pm

kiedy jestes leniem to zobacz jakis stary film francuski :) :)
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

pn sie 09, 2004 6:57 pm

Albo wybierz się do jakiegoś skansenu. BTW, w domu należącym do wieśniaków na pewno będzie jeszcze jakiś piec. Jeśli chodzi o wystrój pomieszczeń np. w dworach, to ja bym zaserwowała graczom opis falban i kokardek na firance, to może by przestali się czepiać szczegółów :razz: . A tak trochę poważniej, to na pewno jakieś skrzynie, obrazy, lustra, szkatułki z kosztownościami, szafy... Proponuję odwiedzić np. Wawel :D .
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pt sie 27, 2004 10:52 am

Albo z biblioteki pozyczyć sobie jakiś album, sterczą ich nieraz całe sterty i pokrywają sie patyną kurzu
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

pt sie 27, 2004 2:56 pm

Jeśli twoi dziadkowie mieszkają na wsi to polecam popytać się ich. Napewno pamiętają coś z dzieciństwa ,albo z opowieści ich dziadków. Mogą stanowić istne centrum wiedzy na temat zwyczajów wiejskich.

Pozatym cennym źródłem jest podręcznik do historii. Czasem wypada do niego zajrzeć :wink: .
 
Awatar użytkownika
oohcats
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 07, 2003 9:07 am

czw wrz 02, 2004 3:24 pm

ja polecam dodatek do WFRP "Middenheim"
i książke R. Zelaznego "Ilustrowany przewodnik po zamku Amber"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości