Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
exef
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 26, 2005 3:16 pm

Srebna Flota

sob cze 04, 2005 6:49 pm

Nie jest to nowa gra ale może ktoś słyszal. Jakie są wasze wrażenia (moje świetne)? Interesuje mnie czy wogule ktoś o takiej grze słyyszał.
 
Awatar użytkownika
uiek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 28, 2004 5:48 pm

sob cze 04, 2005 10:00 pm

ba, nawet mam kupiłem kiedyś na giełdzie staroci za 4zł :)
tylko po przyjściu do domu okazało sie, ze w pudełku nie ma żagli, nie ma też ich nigdzie w sieci wiec od zakupu gra leży nieruszana :(
 
Awatar użytkownika
exef
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 26, 2005 3:16 pm

ndz cze 05, 2005 8:58 am

Ja mam pikne wydanie. Nie kupiłem go sam ale dostałem w 'spadku' po takim jednym co już w takie gry nie grał (m. in. Obcy i Srebna Flota) ach pare razy z kuzynsotwem grałem. Teraz jak będe w Rpgi grał to zachęce graczy do grania w tę gre.

Jaki to problem bierzesz arkusz techniczny i rysujes na nim flagi Hiszpani, Anglii oraz trupie czachy piratów.
 
Awatar użytkownika
uiek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 28, 2004 5:48 pm

ndz cze 05, 2005 10:50 am

Jaki to problem bierzesz arkusz techniczny i rysujes na nim flagi Hiszpani, Anglii oraz trupie czachy piratów.


Ano taki, że sam sobie z księżyca nie ściagnę oznaczeń punktowych (z tego co pamiętam, to powinno takie coś byc na żaglach),
 
Awatar użytkownika
exef
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 26, 2005 3:16 pm

ndz cze 05, 2005 11:16 am

poczekaj jak tylko do skanera się dorwę to walne do neta i bedzie gut. Ogulnie hiszpanie mają żagle w pomarańczowo-czerwone paski (z góry do dołu) oraz w lewym dolnym rogu numer statku(każdy statek każdej nacji ma inny zestaw numerów od 1 do ileś tam) potem flagi anglików czerwony krżyż na białym tle znowu od 1 do parunastu tam, na końcu trupie czachy na białym tle i numerki przyklejasz i gotowe.
 
Awatar użytkownika
uiek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 28, 2004 5:48 pm

ndz cze 05, 2005 11:34 am

będę wdzieczny :D wreszcie będę mógł sobie zagrać :)
ale nie wrzucaj tego tutaj na forum, ponieważ tego regulamin zabrania ;)
 
Awatar użytkownika
exef
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 26, 2005 3:16 pm

ndz cze 05, 2005 1:26 pm

PW ci wyśle ze stronką :). Najlepsze są potyczki wolne (skarmiszowe) np. pirat kontra pirat.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

pt cze 10, 2005 6:44 pm

Wypas gra, pamietam, kupilem jak wyszla za pieniadze z jakichs superpierwszych tlumaczen moich dla Ojca (dosc mlody szczeniak bylem, zdaje mi sie). Zmontowalem wszystko (na plasteline) i ani razu nie zagralem. Trzy miesiace sie przymierzalismy, raz nawet rozlozylismy wszystko i mielismy grac jakas bitewke, ale zasady tej gry nie byly chyba jakis superproste ;]
Miedzy innymi ze wzgledu na Srebrna Flote zaczalem grac w Pirates of the Spanish Main/Crimson Coast/Revolution ;] Naprawde fajny karcianko-bitewniak.

l.
 
RK
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: czw paź 28, 2004 6:33 pm

śr cze 15, 2005 8:09 pm

Jak już przerobicie Srebrną Flotę polecam Wooden Ships Iron Men...

Nie sprawdzałęm jeszcze, ale robi niezłe wrażenie. Mam kolegę, który się interesuje i zrobił nawet mini-wykład :wink: :

http://taktykaistrategia.pl/forum/viewt ... 23&start=0

Dalej są ciekawe obrazki.
Gra jest do ściągnięcia na TiSie i nie tylko z tego co się orientuję. Za darmochę oczywiście.

Coś bardziej profesjonalnego, dla prawdziwych wilków morskich 8) .
 
Gladky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 06, 2004 8:47 pm

czw sie 04, 2005 3:49 pm

Mnie się Srebrna Flota podobała, grałem w nią kilka razy, ale ostatnio dosyć dawno temu...

Chyba odświerzę sobie trochę pamięć.

A na żaglach nie ma oznaczeń punktowych, tylko po prostu numery jednostek, wystarczy pon=umerować kilka żagli hiszpańskich, angielskich, pirackich i można ruszac do walki...
 
Awatar użytkownika
hobibit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 24, 2003 10:34 am

ndz cze 24, 2007 2:43 pm

Słuchajcie... apropo srebrnej floty. Jeśli ktoś ją ma... chciałbym prosić o skan instrukcji, bo własną gdzieś zasiałem... i nie mam pojęcia gdzie a właśnie odkurzyłem wszystkie pionki, dokleiłem żagle ale nie wiej jak pływać... oprócz tego że do przodu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości