Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

Prismatic

śr cze 08, 2005 9:10 am

Gdzie mogę znaleźć zasady i jakieś deki do typu prismatic tzn. 250 kart lub więcej. Wszystkie deki pięciokolorowe.
Może jest jakaś polska strona z zasadami?
 
Eld

śr cze 08, 2005 11:39 am

Zasady są proste - talia 250 kart i co najmniej 25 kart z każdego koloru. Decki do tego formatu pojawialy się, o ile mnie pamięć nie zawodzi, czasami na stronie http://www.wizards.com/magic/welcome.asp. Musisz poszukać w archiwach.
 
Awatar użytkownika
Malthan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 08, 2004 4:53 pm

śr cze 08, 2005 12:31 pm

Nie 25 a 20 kart każdego koloru.

http://www.wizards.com/default.asp?x=mtgcom/feature/257

Ja do tego artykuł? zawsze odsyłam, jest lista banów i zasady na dole strony. Z przyczyn technicznych w prismatic gram wyłącznie przez wizarda, bo jakoś mi się nie widzi składanie i tasowanie 250 kartowej talii :) Dodam tylko że gry w prismatic są jednymi z najfajniejszych i najciekawszych jakie gram.
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

śr cze 08, 2005 5:36 pm

A czy zasady różnią się jakoś od normalnego magica? I czy ktośby mógł zapodać jakiś spis deków w tym formacie?
Ach, jek wkładam do deku kartę multikolorową np: Vindicate to liczy się, że mam 4 czarne i 4 białe, czy tylko 4 karty o dowolnym rozkładzie kolorów?
 
Awatar użytkownika
Alice
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob sty 29, 2005 12:56 am

śr cze 08, 2005 5:56 pm

każdy vindicate liczy się oddzielnie, ale tylko jako jeden kolor (czyli możesz powiedzieć że 3 jako W i 1 jako B albo 4 jakbo B albo po 2 itd). Tak jest z każdym multi - liczy sie jako jeden ze swoich kolorów. Jest trochę inna zasada mula - pierwszy mull jest do 7 jeśli miałeś na ręku mniej niż 3 lub więcej jak 4 landy.
 
Awatar użytkownika
Malthan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 08, 2004 4:53 pm

czw cze 09, 2005 2:32 pm

Nie więcej niz 4 a więcej niz 5 i nie mniej niz 3 a mniej niz 2, że zacytuję podanąwyzej stronkę:
"If your starting hand has 0, 1, 6 or 7 lands in it, you can take a "big deck mulligan" for free; that is, you can get back a fresh hand of seven cards. After that, you may mulligan as normal if you don't like your hand. Note that if you take a "big deck mulligan," your opponent has the opportunity to take one too, for "free."

Czyli przy 0, 1, 6 lub 7 landach na pierwszej ręce możemy wziąć mulligana do 7 kart, ale wtedy nasz przeciwnik dostaje gratis taką samą możliwość.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości