Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Derbeth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pt maja 23, 2003 10:50 pm

pn cze 20, 2005 10:00 pm

Słuchał ktoś dzisiaj "Rozmów przy księżycu" o 21? Moim zdaniem audycja, choć odmienna w formie od Fantastycznej Audycji, wypadła naprawdę dobrze. Michał Studniarek rzucił wiele ciekawych legend miejskich, ogólnie całość wypadła interesująco. Duży plus dla Clay za tę audycję :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn cze 20, 2005 10:06 pm

O damn! Zapomnialem!!! :((((
Poprosze archiwum.
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

pn cze 20, 2005 10:11 pm

Sluchalem :) . Bardzo mi sie podobalo. Tak sobie mysle, ze fajnie byloby przeniesc fantastyczna audycje na pozniejsza godzine, bo wieczorem, swietle ksiezyca :wink: zupelnie inaczej sie slucha.
Legendy miejskie to swietny temat, i az szkoda, ze tylko godzina.
Jeszcze raz : temat dobrany super. Z jednej strony podchodzacy pod tematyke audycji, a drugiej przeciez zwiazany z fantastyka i rpg. Kto grajacy/prowadzacy HRPG nie wykorzystywal motywu pokrewnego do tych okien z mieszkan, ktorych nie ma, lub nieuzywanych drzwi w centrum miasta? Nawet na tym forum mozna znalezc pare takich pomyslow, historii. [byl kiedys taki temat na rpg ogolnym, troche zachaczajacy o to: http://forum.polter.pl/tajemnice-mojego ... 13369.html - polecam, no i na http://forum.polter.pl/kult-pl-vf100.html tez w sumie pare takich motywow, miejsc jest]
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

pn cze 20, 2005 10:36 pm

A mnie jakaś kobieta na gadu napisała, że ma wracać Paweł Rojek, bo jestem beznadziejna :D

Archiwum:
[ mp3 | ogg ] 20.06.2005 - Rozmowy przy księżycu - Legendy miejskie, Gość: Michał Studniarek
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr cze 22, 2005 11:06 pm

Przesluchalem - bardzo fajna audycja :). Troche pomieszano legendy miejskie z teoriami spiskowymi (WTC), ale to nic.
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

czw cze 23, 2005 1:39 am

Seji: Te teorie spiskowe SĄ zaliczane do legend miejskich. To raczej nie czas, ani miejsce na dyskusję, co legendą jest, a co nie. Nie ma ściśle określonych reguł, ani barier. Po prostu my Twoje ukochane teorie spiskowe wzięliśmy za legendy :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw cze 23, 2005 9:49 am

To ja krociutko: legenda jest lokalna w znaczeniu miejsca akcji. Mzoe byc znana w calym kraju, ale nie jest rozbudowana na wszelkie strony, jest jendowatkowa zwykle. A np. kwestia Zydow i WTC byla taka, ze nie przyszli, bo wiedzieli, bo to Izrael zorganizowal zamach, zeby moc sie raz na zawsze rozprawic zbrojnie np. z kwestia Palestyny. :) Teorie spiskowe sa szersze fabularnie.
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

czw cze 23, 2005 3:10 pm

Seji: Jak już powiedziałam - nie ma stałej definicji legendy miejskiej, dlatego możesz twierdzić, że coś nią jest lub nie do woli.
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

czw cze 23, 2005 11:05 pm

Od Michała Studniarka, który nie jest zapisany na forum, ale też chciał się wypowiedzieć:

Clay: Teorie spiskowe i LM to dwie rozne rzeczy. Teorie spiskowe nie sa zaliczane do LM, LM nie zawsze sa powiazane z teoriami spiskowymi.

Seji: Miedzy LM a teoriami spiskowymi zachodza niekiedy dosc mocne zwiazki, zwlaszcza gdy LM dotyczy wielkiej polityki, gospodarki i mediow. Miedzy tym typem LM i teoriami spiskowymi zachodzi pelna osmoza. Bywa tak, ze jakas LM staje sie ilustracja do teorii spiskowej i jest przez nia przejmowana. Bywa tez odwrotnie: wykorzystywany przez teorie spiskowa przyklad czy przypadek (tworzony jako przeinaczenie przypadkowe lub w zlej woli faktu wzietego z mediow), jesli jest powtarzany czesto, odrywa sie od swojej pierwotnej materii i zaczyna zyc wlasnym zyciem jako LM
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw cze 23, 2005 11:24 pm

Ok, dzieki :). Ale i tak w tym jest jakis spisek ;).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość