Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1174
Rejestracja: pn lis 11, 2002 6:47 pm

Sklepy w waszym mieście! Czyli co gdzie i jak?

pt cze 24, 2005 9:00 am

Jak w temacie. Pomysl wzial sie z tego, ze wczoraj wychodzac z metra ursynow natknalem sie na w pelni wyposazony sklep ze stolami figsami i innymi milymi artykulami dla graczy. W zwiazku z tym proponuje aby kazdy z polterowiczy dolozy cegielke w postaci:

Nazwa: Faber & Faber Księgarnia
Lokalizacja: Warszawa ul. Pulawska, tuż koło kina Silver Screen Puławska
Asortyment: figurki, podreczniki, ksiazki, kostki, farbki...
Uwagi: calkiem mily sklepik, bo wydaniu jakichs bajonskich sum po okazaniu rachuknow dostaje sie rabat (bodajze do 10%), w kazdy pierwszy czwartek miesiaca organizowane sa pokazy gier bitewnych. Firma wspolpracuje z GW wiec (przynajmniej kiedys tak bylo) sa w stanie sprowadzic figurki z Angli.



To oczywiscie przyklad ale minimum jest takie, ze w poscie powinny byc zamieszczone odpowiedzi na 3 podstawowe pytania: Co? Gdzie? ... i dlaczego akurat tam.

Moze jakis system oceniania sklepow? Znany z przewodnika Pascala ****** :) Faberom dalbym jakies **** glownie dlatego ze czesciej kupuje w Bellonie :P.


Niech potega Blood Dragonow i Rogatego Szczura bedzie z wami
z Bitewniackim pozdrowieniem
Gotrek Gurnisson




PS. Mam nadzieje ze Yarghuzzz nie zareaguje alergicznie na moj pierwszy topic w bitewniakach :)
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

pt cze 24, 2005 9:15 am

Dlaczego miałbym reagować... :) Powiem tak:

to na co się natknąłeś to prawdopodobnie najlepszy sklep w mieście, własność CYTADELI i niejakiego Mortimera. Z tego co widziałem na fotach, to ... jest on świetny. Po prostu. Klimatyczny wystrój, stoły, masa zaopatrzenia (w tym również MP!).

Samych zaś sklepów w Warszawie wiela już nie pozostało. Są to:

1) MORION/ Centrum Handlowe Bemowo/figsy, podręczniki/karty/manga
uwagi: można się naciąć (wcisnęli mi raz zmywacz zamiast lakieru), daleko, a na turniejach powszechne jest kantowanie (tzn. tak było parę lat temu).Obsługa średnio miła - na plus doliczam, że było to jedyne miejsce, gdzie pół roku temu (i podejrzewam, że teraz też) można było kupić Thorgal CCG

2) Bellona/ Krakowskie Przedmieście koło Europejskiego/standardowe wyposażenie.
Uwagi: Często A.Sz. robi tu pokazówki. Głównie uświadczy się rzeczy z asortymentu GW. Podobnie jak u Fabrów - jest zniżka jeśli zrobimy zakupy powyżej 200zł. Bardzo fajna Pani obsługuje :) Sympatycznie, jest jeden stół, ale raczej nie do użycia w ciągu dnia(jedynie przy pokazach).

3) Arkady - malutka księgarenka przy Placu Wilsona (w stronę DH MERKURY). Asortyment ten co wszędzie, czyli mydło i powidło. Sklepik jest malusieńki, ale obsługa bardzo miła :)

Do tego dochodzi jeszcze cytadelka właśnie w której zakupów nie robiłem i... to wszystko co wiem na temat sklepów, które jako tako prosperują.
 
Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1174
Rejestracja: pn lis 11, 2002 6:47 pm

pt cze 24, 2005 9:57 am

No coz w takim razie Yarghuzz to bardzo milo bo rzeczywiscie sklep wyglada bajecznie.... A jest to tuz kolo naszego z Anka mieszkania :)


Przejde sie do nich w ciagu najblizszego weekendu i poprosze o jakas wizytowke i sobie zamienie pare slow z nimi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Polterowicze nie chce sie narzucac ale wpisujcie takze inne miasta nie tylko Warszawe.... Chetnie sie dowiem np. gdzie w battla gra sie w Gdansku, Siedlcach, Katowicach, Chorzowie.... DAWAJCIE DAWAJCIE!
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pt cze 24, 2005 1:20 pm

Nazwa: Wilczek
Lokalizacja: Zielona 1, koło Kupca Poznańskiego
Uwagi:B. mały (2,5 x 5 metrów), asortyment głownie GW, DnD, MtG mozliwośćm wymiany/kupna gier na PS2, a także zagraia w sklepie.Wilczek, szczególnie wsród madzikowców, cieszy się średnią reputacją.

W bardzie ( Św marcin 41 (?) ) wstyd przyznać jeszcze nie byłem.Wiecęj sklepów chyba nie ma.
 
Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1174
Rejestracja: pn lis 11, 2002 6:47 pm

pt cze 24, 2005 2:14 pm

tak o wilczku wiemy ze nie cieszy sie slawa posrod magicowcow o ile sie nie myle bylo to takze powodem sporej awantury z udzialem Filipa Webera i wlascicela sklepu wilczek.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt cze 24, 2005 5:26 pm

To niech ktos z Warszawiakow opisze w koncu Faberów, tych kolo kina Moskwa :)

Sklepy Warszawskie:

Cytadela:
+) fajny wystroj, spory asortyment, dobra kolalizacja, dobre stoly do gry, jest gdzie usiasc, MP :)
-) ciasno!, helm-dekoracja ma rogi ( :x ), niewykonczony w calosci

Ten przy Wilsonie:
Czy on jeszcze jest? Mialem info, ze po nim zostaly tylko napisy na szybie.

Kiedys bylo cos na centralnym, glownie Chainmail. Jest totoeszcze?

Paradox (Bracka 3, w bramie):
W zasadzie pub, a potem sklep ale warto odwiedzic.
+) Atmosfera, jest gdzie usiasc (poduszki :) ), sprzedaz gier Mythosa i Wargamera, blisko centrum
-) Troszke drogie piwo, slabe tereny na stolach, ciasno.

Lublin:
Krzyś (prawie na starowce, kolo cerkwi?
+) Mozna gdzies w Lublinie kupic figurki ;)
-) raczej modelarski niz figurkowy, ciasno, nie ma szans na granie.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pt cze 24, 2005 8:12 pm

tak o wilczku wiemy ze nie cieszy sie slawa posrod magicowcow o ile sie nie myle bylo to takze powodem sporej awantury z udzialem Filipa Webera i wlascicela sklepu wilczek.

Możesz rozszerzyć (na priva albo gg) ?
 
Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1174
Rejestracja: pn lis 11, 2002 6:47 pm

pt cze 24, 2005 8:19 pm

Nazwa: Faber & Faber Księgarnia
Lokalizacja: Warszawa ul. Pulawska, tuż koło kina Silver Screen Puławska
Asortyment: figurki, podreczniki, ksiazki, kostki, farbki...
Uwagi: calkiem mily sklepik, bo wydaniu jakichs bajonskich sum po okazaniu rachuknow dostaje sie rabat (bodajze do 10%), w kazdy pierwszy czwartek miesiaca organizowane sa pokazy gier bitewnych. Firma wspolpracuje z GW wiec (przynajmniej kiedys tak bylo) sa w stanie sprowadzic figurki z Angli.



wiedzmak bez obrazy ale.... :D
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt cze 24, 2005 10:53 pm

A ja to wzialem za opis Cytadeli :?
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

śr cze 29, 2005 4:40 pm

Łódź
Oddział Ósmy - Piotrkowska 107 (w bramie, a następnie przez metalowe drzwi w dół)
Co sobotę spotykamy sie na gry Konfrontacji, sprzedawca gra sobie również w Mein Panzer o ile dobrze zauważyłem :D Mamy niezłą druzynę, wiec zawsze jest z kim pograc.
Sprzedaz konfrontacji, WFB, W40K, LotR (chyba, głowy nie dam). Podreczniki do RPG stanowią mniejszość, można się równiez zaopatrzyc w farbki Valleyo.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr cze 29, 2005 7:26 pm

Łódź + MP - czy tam nie kreci sie niejaki beza?
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

czw cze 30, 2005 12:26 am

To juz nie do mnie, trzebaby zapytac samego zainteresowanego szczerze mowiac :) Ja siedze w Konfrontacji, wymienie wszystkich ktorzy sa regularnie, ale z MP na razie nie mam wiele wspolnego :)
 
Awatar użytkownika
tymon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt lip 01, 2005 2:33 pm

ndz lip 03, 2005 3:11 pm

Ja mieszkam w Bydgoszczy - niby prawie 400 tys . mieszkanców - a są tyko dwa miejsca gdzie moge sie zaopatrzyc. Mianowicie empik ALE:
- z podr. rpg tylko dnd i troche neuroszmiry
- troche magica i pare innych karcianek
- czasopisma uswiadczysz z duzym opóźnieniem (Gwiezdny Pirat. Gozoku,czy White Dwarf)

drugie to niejaki sklep Feniks - komletna beznadzieja.....
- troche magica i warlords
- dnd i pare pojedynczych podreczników do starych systemów( na wyrywki deadlands i faiding suns)

oraz jest jeden sklep modelarski gdzie są głównie modele i kilka zersawików do lord of the rings

Kompletna beznadzieja w bydzi - nigdzie nie uświadczysz figurek ani do konfrontacji ani wfb .Płakac mi sie chce :cry:
 
Awatar użytkownika
Szymciu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lip 07, 2005 11:25 pm

sob sie 06, 2005 9:13 pm

Ktoś już coś wspominał o Krzysiu w Lublinie .

Lokal został zmieniony z ciasnego pomieszczenia w piwnicy dziecięcego Krzysia na przeciwległą stronę ulicy ( Narutowicza 15 ) .
Sklep jest o wiele większy co nie zmienia faktu że mimo wszystko jest raczej modelarski niż figurkowy. I w tym ból . W Lbn nie ma dobrego sklepu z RPG .
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

wt paź 03, 2006 9:47 pm

W Warszawie od tygodnia mamy nowy sklep - na Wilczej 62 sklep otworzył Wargamer. Jest tam pełen wybór figurek do WZ, Chronopii, Mein Panzera, Blitzkrieg Commandera, jak również sporo planszówek. Widziałem również podręczniki i figurki do WFB.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

śr paź 04, 2006 3:45 pm

Cicho w Poznaniu powstał :P nowy bard :P naczy juz sa 2 --- wszytsko było git jakby niebyłby on prawie przy tym drugim i sprzedawał coś wiecej niż tylko planszówki i gry logiczne (można chyba kupić jakieś bataliony ale żadko)
 
Awatar użytkownika
kazok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:56 pm

pn sty 22, 2007 10:17 am

W Krzysiu nie jest tak źle... :razz:
Mają dużo modelarstwa, ale też figurki, i zrobili specjalne pomieszczenie dla klubowiczów, są tam 4 stoły: 2 dla tych co chcą sobie pomalować i 2 dla grających, obsługa jest całkiem miła(pomimo że jeden sprzedawca jest flegmatyczny), MP do warhammera ale tylko, książki do RPG i dużo fajnych rzeczy :)
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

pn sty 22, 2007 7:57 pm

Bard Centrum Gier Kraków
ul. Batorego 20
+)fajna obsługa, możliwość nauki gier, dużo stołów, szeroki asortyment karcianek, planszówek i dużo graczy, poza zimą stoły na zewnątrz
-)popołudniami straszny tłok

Szeherezada
+)dobry komis, niezły asortyment
-)straszna ciasnota, częste braki w wyposażeniu

Podobno były jeszcze jakieś inne sklepy Szeherezady, ale nie byłem, więc nie powiem ;)
 
Awatar użytkownika
noncebasher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 20, 2006 4:59 pm

wt sty 23, 2007 4:42 pm

Szeherezada była kiedyś kilkakroć większa, a mieściła się na tej samej ulicy (Mikołajskiej, koło katedry) za takim sklepiszczem odzieżowym. Czemu się przenieśli i dlaczego akurat do takiej klitki - nie wiem... :(
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

wt sty 30, 2007 9:24 am

Szeherezada jest też w Rzeszowie w podziemiach centrum Europa II.
Ogólnie to są tam jakieś niedobitki warmastera, karcianki, rpgi, obowiązkowo lotr, w komisie jak ostatnio byłem to były resztki podstawki wh do 5 ed. :lol: i chyba figurki gamezone'a.
 
Awatar użytkownika
szafa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw maja 20, 2004 12:03 am

wt sty 30, 2007 12:27 pm

W Krakowie moge polecic sklep Smok, jest na pierwszym pietrze Galerii Kazimierz.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

wt sty 30, 2007 2:36 pm

szafa pisze:
W Krakowie moge polecic sklep Smok, jest na pierwszym pietrze Galerii Kazimierz.

Jest tam komis?
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

wt sty 30, 2007 2:59 pm

Nie wiem, ale ogólnie sklep jest dosyć mały. Mniejszy od Szeherezady...
 
miweg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 21, 2007 10:49 am

śr lut 21, 2007 11:21 am

Komis chyba jest. Ale dość niedrogo tam jest (przynajmniej jak sie wystawiają na Allegro) bo BfSP kosztuje 179 zł (w cytadeli 216 zł), box orkowych Boyzów 88zł (na cytaadeli 112 zł). Ja osobiście kupowałem tam tylko zestawy do Pirates! i były w cenie normalnej. No i gry planszowe mają, MtG, a RPG chyba nie.
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2007 10:55 am przez miweg, łącznie zmieniany 1 raz.
 
vIA
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 1:06 am

gdansk

ndz lut 25, 2007 2:34 am

No wiec w gdansku mamy kilka dobrze zaopatrzonych sklepow :

*Rebel - co tu wiecej dodac? Malo bitewniakow za to full rpgow, planszowek, hmmm ... puzzli :)

*"Kiosk WorkShopu" w Domu Książki - znajdziesz tu niemalze wszystko co potrzebujesz do bitewniakow (pedzeli, farbki cytadeli, mini makietki, podstawki i oczywiscie figurki)

*Full Empikow - ktorych nie trzeba glebiej przedstawiac
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz lut 25, 2007 10:24 pm

a u nas w Katowicach mamy Barda :)
Lokal obskurny, wręcz obrzydliwy, często brakuje towaru, bywa i tak, że nie mają z danego typu np wszystkich modeli figurek (tylko jeden inżynier).
Tak poza tym to jest kupa fajnych ludzi, zdolnych. Jest komis i są różne gry rpg, karcianki, akcesoria, makiety itd.
Bard znajduje sie na ul. Kościuszki za dworcem PKP

Jak ktoś ma ochotę na bitwę chętnie zagram w Bardzie w jakiś weekend :)
 
serinox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 21, 2007 1:41 pm

pn lip 02, 2007 8:18 pm

A nie wie ktos czy w Rzeszowie nie ma jeszcze jakis komisow poza Szecherezadą bo ona aktualnie jest remontowana ?
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

wt sty 08, 2008 3:37 pm

W mojej najblizszej okolicy sklepy znajdziecie w:

Bydgoszczy
Sklep "Cytadela"
ul Wąska 8/7

Wiecej informacji znajdziecie pod [url="http://www.cytadela.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=624"]tym[/url] linkiem ;)

Niestety nic sam od siebie o sklepie nie powiem bo nigdy w nim nie bylem, ale zamierzam sie wybrac.

Jest rowniez sklep w Toruniu.
Coz to za ulica i numer nie mam pojecia bo bywam w tym miescie raz na rok. Jednakze sklep miesci sie na starym miescie. Miesci sie on na rogu kamienicy kolo pomnika kopernika na rynku. W kazdym badz razie na jednym rogu jest Sphinks a na drugim ten sklep. Taki maly papierniczy. Maja tam rozne art. papiernicze ale rowniez karty do karcianek, podreczniki do rpgow i bitewniakow no i mase figurek.
 
Quamara
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 11:08 am

wt sty 22, 2008 9:52 am

Elbląg

GameOx
ul. Stary Rynek 38

telefon 55 6424082
gg 11931448

Gdynia

GameOx
ul. J.Bema 12

telefon 58 6210710
gg 1189220

Rumia
ul. Chylońska 9

telefon 58 6753359
gg 7176762

Są to sklepy i miejsce do grania. W każdym są stoły. W Gdyni ciasno ale planują się przenieść. W Elbągu klimatycznie w piwniczce. W Rumi dużo młodej klienteli.

W ofercie:
- planszówki
- karcianki
- bitewniaki
- gry logiczne i łamigłówki
- rpg
- akcesoria
 
Kurak1993
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 26, 2008 9:36 pm

ndz sty 27, 2008 5:42 pm

Mam pytanie czy Szeherezada w Rzeszowie jest już otwarta??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości