Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

Czy chcecie zmian w dziale regionalnym?

wt lip 05, 2005 8:00 am

Dostałem taka opinię nt. działu regionalnego, co o tym myślicie:
"Imo bardzo nieczytelne -> fora regionalne nie powinny być pojedyńczymi tematami, bo to bardzo ogranicza. Proponuję stworzyć dla kazdego regionu oddzielne subfora tak, zeby było wiecej przejrzystości. Co do aktualnego stanu rzeczy - jeśli chciałbym poszukać np. wyników jakiegoś starego (sprzed np. 2 m-cy) turnieju, to musiałbym się głowić na której stronie to było. Rozumiesz o co mi chodzi, nie? Nie podoba mi się też to, że działy są nazwane "Łódź", "Poznań" etc. Powinno być imo województwami, bo na dziale łódź wypowiadają się ludzie tylko z tego miasta...."

Czyli reasumując, propozycje są takie, żeby utworzyć podfora regionalne zamiast wątków i druga, żeby zamienić nazewnictwo miastowe na wojewódzkie: np. Poznań na Wielkopolskie.
Napiszcie co o tym myślicie.
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

wt lip 05, 2005 8:49 am

Biorac na przyklad moje forum to najwygodniej by bylo podzielic je na kilka dzialow.
Turnieje
Trade
Klotnie ;)
moze cos jeszcze
bo jak wsystko jest w 1 watku to nie nadarzam z kasowaniem ;)))

Zmiana nazwy moze byc ale jesli na przyklad grupa graczy z wielkopolski (z innego miasta) chciala by prowadzic dyskusje na temat swojego miasta, nie poznania, to trzeba by im automatycznie tworzyc oddzielne podforum aby nie mieszalo to tematow.
 
Awatar użytkownika
Gimli
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 12, 2003 9:46 pm

wt lip 05, 2005 9:00 am

Jak już robić podgrupy to takie:

a) wyniki turniejów
b) co gramy w najbliższym czasie
c) gdzie nas spotkać (info o sklepach i innych miejscach gdzie przesiaduja magicowcy)
d)arena - miejsce rozmow, kłótni itd.

Co do podziału na województwa to moim zdaniem kiepski pomysł. Część ludzi jakby po wejściu w forum regionalne zobaczyła liste województw to by nie wiedziała gdzie szukać niektórych miast. Inna sprawa, że w jednym województwie może być kilka ośrodków MtG. Lepiej zakładać nowe niż grupować poprzednie.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

wt lip 05, 2005 9:40 am

mysle ze do zaokraglenie do wojewodztwa to nie jest dobry pomysl. moze na zasadzie miasto i okolice, gdyz na przyklad my z miedzyrzecem mamy nie jako alians a miedzyrzec lezy w lubelskim :)
takie subfora to IMO dobry pomysl jednak zostanmy przy takeij klasyfikacji jaka jest dodajac "i okolice" albo cos w tym stylu.
 
Awatar użytkownika
Gootek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 27, 2004 11:35 am

wt lip 05, 2005 10:45 am

Podoba mi się pomysł Gimliego i uwazam ze moglby wypalic. 3 Pkt można by tylko zmienić bo do infa o sklepach nie potrzeba calej podgrupy tylko jednego sensownie napisanego posta w przyklejonym i zamkniętym topicu.
 
Awatar użytkownika
_Kkeldorn_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: czw sty 22, 2004 4:34 pm

wt lip 05, 2005 11:00 am

Tak byłoby wygodniej... Województwo jest na tyle małym regionem, że spokojnie można potraktować jako całość. Np taki gracz z Legnicy nie będzie miał problemu, żeby przejechać 80 kilometrów do Wrocławia itp itd... Co do działów to imho Gimli bardzo dobre zaproponował i jestem za tym pomysłem... Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
FlaiR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 494
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:37 pm

wt lip 05, 2005 11:10 am

IMO jest to całkiem dobry pomysł w ten sposób myślę, że organizacja graczy co do turniejów, spotkań, wyjazdów byłaby o wiele lepsza. _Kkeldorn_ ma racje iż województwo jest na tyle "małe", że dojazd do miasta m/w 100km nie jest problemem :wink:
 
Awatar użytkownika
Mariano
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: pn maja 19, 2003 10:08 pm

wt lip 05, 2005 11:13 am

Rozważając wszystkie za i przeciw pomysł Gimliego jest najlepszy. Nie ma co wciskać kilku miast w poszczególne województwa bo to może tylko zniechęcić ludzi do wypowiadania się na forum regionalnym. Chyba że ktoś zaproponuje ciekawsze rozwiązanie...
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

wt lip 05, 2005 11:15 am

siemka
uważam tez ze moderatorzy regionalnych powinni byc wybierani w glosowaniach:)
nie powinni byc stronniczy w konfliktach i kasowac niewygodnych dla siebie postow tak jak to mialo miejsce w kilku przypadkach
poza tym nie podobalo mi sie jak moderator zedytowal moj post skierowany do kolegi tak,ze wyraznie bylo widac ze pisze przeciw qmplowi:(
pozdro
 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

wt lip 05, 2005 11:16 am

Co myslicie o czyms takim:
Nowe podfora, w zaleznosci od potrzeb:
np. Warszawa mialaby jedno, Siedlce + Miedzyrzec drugie, Poznan + Wielkopolska trzecie, itd (w zaleznosci od osrodkow mtg i potrzeb).
Na kazdym z nich bylyby watki takie jak napisal Gimli + pewnie inne, w ramach potrzeb. Co Wy na to?
 
Awatar użytkownika
Mariano
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: pn maja 19, 2003 10:08 pm

wt lip 05, 2005 11:25 am

Jak najbardziej ZA.
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

wt lip 05, 2005 12:02 pm

ale naprawde demokratycznie wybierajmy moderatora
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

wt lip 05, 2005 12:08 pm

co do poznania to starczy chyba na razie tylko sam poznan, chyba ze okoliczni gracze beda potrzebowac swojego forum,
oczywiscie poznan podzielony na podgrupy.
 
Awatar użytkownika
web2k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr maja 14, 2003 9:43 am

wt lip 05, 2005 12:10 pm

ale moderatora moznaby zmienic w sumie:)
pozdro
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

wt lip 05, 2005 12:15 pm

trzeba by tylko jakos czytelniej napisac ze jezeli beda chetni to moga miec zalozone oddzielne forum, oczywiscie jesli ktos tam gra a nie tylko 3 kumpli z 1 bramy. ;)
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

wt lip 05, 2005 12:43 pm

pomysl WoWa mi sie najbardziej podoba :)
 
Awatar użytkownika
RagingGarth
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2172
Rejestracja: śr wrz 11, 2002 4:45 pm

wt lip 05, 2005 12:44 pm

Jak dla mnie ze wszystkich powyższych, najsensowniejszy pomysł to podział na województwa. Tak aby każde miało osobny dział. A jak już będzie wszystko zorganizowane wewnątrz będzie zależało od moderatora (no powiedzmy że na początku narzuciłoby się wątki w stylu tych od Gimliego).

W takim dziale spokojnie mogą się równocześnie rozwijać osobne wątki dotyczące poszczególnych miast (dyskusja nie musi być zdominowana przez jedno regionalne centrum mtg). Widziałem argument że ktoś nie będzie wiedział gdzie szukać jakiegoś miasta, no dla mnie bezsensu - każdy wie w jakim województwie mieszka i w jakich szukać największych miast (nie można traktowac użytkowników że są idiotami i się nie połapią).

Natomiast całkowicie sprzeciwam się temu żeby zrobić cztery fora i pisać na nich osobno o turniejach, sklepach itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu musiałbym za każdym razem wchodzić do różnych działów (a potem jeszcze szukać watku dla mojego miasta) żeby znaleźć osobne informacje, które spokojnie można spakować w takim forum wojewódzkim - byłoby to po prostu irytujące.

Inny argument za zrobieniem osobnego forum dla każdego województwa, to rozdzielenie moderatorów. Wtedy każdy dział będzie miał swoich ludzi a nie tak jak jest teraz, że kilkunastu chłopa może posty w tym samym miejscu usuwać.

Ponadto podział na województwa dawałby większą szansę na współpracę i wspólne organizowanie się ludzi z poszczególnych województw. W przeciwieństwie do sytuacji aktualnej gdzie wszyscy są wrzuceni do jednego worka i sporo ludzi pozostaje anonimowych i tak naprawdę nie chce się użytkownikom zaglądać do innych wątków.

---
No i ludzie będą się uczyć geografii, bo jak ktoś sobie wejdzie na województwo to zobaczy jakim miastom są tam poświęcone wątki.


PS Ogólnie mam jeszcze parę pomysłów organizacyjnych, ale najlepiej byłoby to już przedyskutować na forum redakcyjnym.
 
Awatar użytkownika
FlaiR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 494
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:37 pm

wt lip 05, 2005 1:21 pm

RagingGarth ma rację, idea podziału na województwa jest najlepsza i z tym się całkowicie zgodzę.

Jednak nie zgodzę się z zbędnością podforów ...

RagingGarth pisze:
Natomiast całkowicie sprzeciwam się temu żeby zrobić cztery fora i pisać na nich osobno o turniejach, sklepach itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu musiałbym za każdym razem wchodzić do różnych działów (a potem jeszcze szukać watku dla mojego miasta) żeby znaleźć osobne informacje, które spokojnie można spakować w takim forum wojewódzkim - byłoby to po prostu irytujące.


...takie zbieranie wszystkich informacji w jednym "forum wojewódzkim" byłoby bardzo chaotyczne, przy dużej ilości osób które by pisały. Niektóre inforamcje traciłby się poprostu w "fali" piszących posty.

Pomysł Gimli'ego jest narazie IMO najlepszy :wink:
 
Awatar użytkownika
RagingGarth
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2172
Rejestracja: śr wrz 11, 2002 4:45 pm

wt lip 05, 2005 1:36 pm

FlaiR pisze:
...takie zbieranie wszystkich informacji w jednym "forum wojewódzkim" byłoby bardzo chaotyczne, przy dużej ilości osób które by pisały. Niektóre inforamcje traciłby się poprostu w "fali" piszących posty.


Ależ nie rozumiesz do końca :)

Kiedy już się stworzy takie osobne forum "Górny Śląsk" to wewnątrz niego następnie tworzymy wątki wedle podziału Gimliego. Jednym słowem na każde województwo jest jeden wątek w którym ogłasza się terminy następnych turniejów, w innym ogłasza się wyniki a w trzecim wpisuje tylko adresy sklepów, klubów, miejsc zebrań. I w tych wątkach moderatorzy bardzo rygorystycznie pilnują żeby nie pisać własnych opinii (własnie po to żeby informacje się nie gubiły).

Natomiast normalna, mało istotna (pod względem merytorycznym) dyskusja odbywa się nadal w wątkach o nazwach typu "Katowice", "Gliwice" czy "Cieszyn" (i w nich już dopiero jakby co omawia się wyniki turniejów).

No, mam nadzieję że napisałem zrozumiale :)
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

wt lip 05, 2005 1:52 pm

mi sie to nie podoba bo ja na przyklad mimo ze z Siedlec nie chcialbym zeby podpinac je pod wawe..
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt lip 05, 2005 2:09 pm

Mimo wszystko IMO ośrodki MtG to najlepszy pomysł ;) Popieram!
 
Awatar użytkownika
RagingGarth
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2172
Rejestracja: śr wrz 11, 2002 4:45 pm

wt lip 05, 2005 2:21 pm

Ale Bubu chodzi o to żeby informacje były bardziej widoczne dla całego województwa, wtedy jest większa szansa że będzie lepsza frekwencja na turnieju.

Ponadto jest to znacznie szybszy dostęp do informacji, kiedy chcę od razu mam wszystkie miejsca mtg z województwa. To samo z turniejami - to się ma prawo przydawać kiedy ktoś wyjeżdża na wakacje.

A info o turniejach wcale się tak łatwo nie gubi, bo nie ma się co oszukiwać. Scena wcale nie jest taka ogromna po rozbiciu na województwa, ile to może być postów w takim wątku z ogłoszeniami na tydzień? Dwa? Trzy?

No chyba że przemawia przez Ciebie duma i nie zniesiesz że wątek "Siedlce" będzie z wątkiem "Warszawa" w jednym dziale... Ale w takim wypadku to kiepski argument do takiej dyskusji. ;)
 
Awatar użytkownika
FlaiR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 494
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:37 pm

ndz lip 10, 2005 11:44 am

To jak wygląda aktualny stan z reformami w FR, będą czy zapadły w ciemne zakątki poltra :wink: ?

Bo idea IMO była całkiem przyzwoita i szkoda jakby przepadła...
 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

ndz lip 10, 2005 2:23 pm

Beda, beda, jak znajde chwile. [ok. poczatku tygodnia]
 
Awatar użytkownika
:Lord:
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:30 am

pn lip 11, 2005 8:25 pm

Widzę, że społeczność Poltera podziela moje zdanie. Bardzo dobrze, bo to świadczy o tym, że mam dobre pomysły. Cieszę się i czekam na rezultaty pracy!

Pozdrawiam. ;)
 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

pn lip 11, 2005 9:04 pm

Rezultaty będą w ciągu kilku dni, jako, że wreszcie skończyłem sesje. :)
 
Awatar użytkownika
Alice
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob sty 29, 2005 12:56 am

pn lip 11, 2005 11:18 pm

Nieeee
Ale beznadzieja jest teraz.
Ja chcę jak byłooooo plz
 
Awatar użytkownika
Wow
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pn mar 17, 2003 8:30 pm

pn lip 11, 2005 11:21 pm

czemu?
 
Awatar użytkownika
Alice
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob sty 29, 2005 12:56 am

pn lip 11, 2005 11:24 pm

Bo forum zrobiło się wieeeelkie, trzeba przewijać starsznie żeby zobaczyć działy ogólne, a nie regionalne, no i co mnie interesuje co się dzieje w jakimśtam Podlasiu, po co mi ma to wyskakiwać na stronie głównej ? I to tak totalnie na środku? Szkoda, że jeszcze nie na samej górze...
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

pn lip 11, 2005 11:29 pm

Tak jak jest teraz jest beznadziejnie. Koniec, kropka. Jezeli juz w ogole bawic sie w takie bajery to zrob podforum fora regionalne i w nim podzial na forum kazdego regionu, bedzie sie to roznilo od starej wersji tym, ze kazdy bedzie mial swoje forum, a nie watek. Czyli w zasadzie niczym, ale skoro tak wszystkim zalezy, zeby bylo "lepiej" to prosze bardzo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość