Zrodzony z fantastyki

 
Lenwe Tasartir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 29, 2005 1:17 pm

[Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

pt lip 29, 2005 1:29 pm

Witam!
Chciałbym przedstawić grę MMOPRG Bruinena.

Obrazek
Jest to gra oparta na engine Vallheru, osadzona w świecie wykreowanym przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena we Władcy Pierścieni oraz Sillmarilionie. Obecnie jest jedną z największych gier tego typu w Polsce. Dodatkowym plusem napewno jest to, że za "życie" w Bruinenie nie trzeba w żaden sposób płacić (pomijając czas :]).

Każdy gracz ma do wyboru 10 ras:

- Człowiek
- Haradrim
- Easterling
- Elf Wysokiego Rodu
- Elf
- Leśny Elf
- Upadły Elf
- Krasnolud
- Hobbit
- Wampir Morgotha

6 klas:

- Wojownik
- Mag
- Druid
- Rzemieślnik
- Barbarzyńca
- Złodziej

oraz 16 wyznań:

- Eru Ilúvatar
- Manwe
- Ulmo
- Aule
- Orome
- Mandos
- Lorien
- Tulkas
- Varda
- Yavanna
- Nienna
- Este
- Vaire
- Vana
- Nessa
- Ainur Melkor


Można podróżować po dość dużym świecie:

# Shire (jeszcze nie skończone)
# Sarontil
# Góry Mgliste
# Khazăd-dum
# Wierzeje Durina
# Ciemna Dolina
# Lothlorien
# Rivendell
# Las Fangorn
# Rohan
# Morze Rhu'n
# Mordor
# Esgaroth

http://www.bruinena.net
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

ndz lip 31, 2005 10:06 pm

Erm.. to jest mmorpg? Czy takie tekstowe klik-klik z wpisywaniem komend i bez fajnej grafiki? Taka gra, do której trzeba tydzień uczyć się zasad?

MMORPG to raczej gry w stylu Lineage / Everquest / MU Online, nie uważacie? :P

l.
 
Lenwe Tasartir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 29, 2005 1:17 pm

pn sie 01, 2005 10:01 am

lucek pisze:
Erm.. to jest mmorpg? Czy takie tekstowe klik-klik z wpisywaniem komend i bez fajnej grafiki? Taka gra, do której trzeba tydzień uczyć się zasad?


Nie, to nie jest MUD.
Gra jest rozgrywana przez przeglądarkę (najlepiej Firefox).
Screenshot

Zasad nie trzeba się uczyć tydzień, wystarczy raz przeczytać ze zrozumieniem (nie jest tego dużo) :spoko:

W skrócie:
- trza mieć imie fantasy
- innych graczy można atakować max. 1 raz na reset (odzyskanie energii, między 10 a 24 co 2 godziny)
- nie uzywać bugów (jeśli jakieś są)
- nie obrażać innych graczy
- wchodzic do gry przynajmniej raz na 3 tygodnie (można odświerzyć konto przez wap)
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pn sie 01, 2005 12:41 pm

lucek pisze:
MMORPG to raczej gry w stylu Lineage / Everquest / MU Online, nie uważacie?


Wiesz lucku, w skrocie MMORPG nic nie ma na temat wygladu graficznego ;-)
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

pn sie 01, 2005 4:10 pm

@Lenwe Tasartir
Tego właśnie się spodziewałem. I twardo postanowiłem, że nawet nie zaczynam grać w tę grę, bo wsiąknę i już w ogóle nie będę mieć na nic czasu ;P

Far-Mazon pisze:
Wiesz lucku, w skrocie MMORPG nic nie ma na temat wygladu graficznego

To prawda, Fungusku, ale tym skrótem przyjęło się określać pewien rodzaj gier komputerowych. Per analogiam, mówić można, że w skrócie RPG nie ma mowy o mistrzu gry, więc np. sesja w warhammera nie jest graniem w RPG :>

l.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pn sie 01, 2005 4:43 pm

lucek pisze:
Per analogiam, mówić można, że w skrócie RPG nie ma mowy o mistrzu gry, więc np. sesja w warhammera nie jest graniem w RPG :>


Oh nie :-) W druga strone :-) Sesja Warhemmera jest RPG, ale jakas bardziej luzna forma zabwy bez MG tez moze byc do RPG zaliczana.
Podobnie choc MMORPG oznacza generalnie srodowiska graficzne, to pojawiaja sie bardziej tekstowe gry uzywajace przegladarki. Granica pomiedzy MMORPG, MUDami i kilkoma innymi akronimami sie troche zaciera. Sczegolnie ze z puntku widzenia komercyjnego to skrot MMORPG lepiej sie kojarzy ;-)
 
Lenwe Tasartir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 29, 2005 1:17 pm

pn sie 01, 2005 6:09 pm

Wbrew pozorą, nie koniecznie trzeba wsiąknąć w tą grę.
Przy wojowniku/barbarzyńcy rzeczywiście wchodzenie co 2 godziny jest korzystne, ale jeśli jesteś krasnoludem-rzemieślnikiem z immunitetem (ty nie możesz atakować, a inni ciebie), to możesz wchodzić raz na 3 dni (i za całą naskładaną energię kuć cośtam, później sprzedać :D).


A co do komercji (i mocną z nią związanej kasy), to ten element występuje tylko jak jak jakiś noobiarski admin innej gry chce żebym mu przysłał "moda" z gry. (spławianie przez "wzamian za półroczny abonament").
 
Awatar użytkownika
Imperator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 06, 2004 3:35 pm

wt lis 22, 2005 9:05 am

Sorry, Lenwe Tasartir, ale zmojego punktu widzenia gra jest zbyt niewygodna w obsludze zeby w ogole zaczac grac. Interfejs jest koszmarny, no chyba ze ktos uwaza ze czarne pola zaznaczone delikatnym podkreśleniem i niewidzalne przyciski są l33t...

Nie podoba mi sie też, ze na ekranie tworzenia postaci (poza ktory wyjsc mi sie nie udalo) nie ma opcji skasowania konta (i usuniecia adresu z bazy danych). Byloby milo miec taka mozliwosc (z której zresztą skorzystałbym bez wahania).
 
Zaion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 02, 2005 9:33 pm

jak zostać złodziejem

pt gru 02, 2005 9:36 pm

Jak w Bruinena da się zostać złodziejem? Bo ja mam tylko 5 klas do wybrania. :help: Pomoże mi ktoś :help:
 
Ulairi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 9:00 pm

ndz lut 04, 2007 9:07 pm

Jesli lubicie gry tekstowe, a zwłaszcza o zabarwieniu władcy pierścieni, to zapraszam na rejstracje w grze WWW.SHIRE2.YOYO.PL,, ale wchodxcie prosze na rejstracje z tego linku
http://www.shire2.yoyo.pl/register.php?ref=1070
 
Awatar użytkownika
Vekna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 5:31 pm

pn mar 05, 2007 5:08 pm

Bruinena to kolejna gra online, na której nie mogę się zarejestrować :cry: Mam "Niepawidłowy adres email". może dlatego, że kończy się na eu. Co robic???
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

czw mar 08, 2007 3:04 am

Powiedz mi, na jakim portalu masz konto pocztowe. To jest dość istotna informacja gdyż niektóre tekstówki oparte na szkielecie vallheru nie akceptują wszystkich maili. Problemem przy rejestracji nie zawsze jest mail ale np. login (z reguły jak wybierasz w nicku znak ' np. Tora' Ah, twoja rejestracja jest akceptowana jednak nie zdołasz się zalogować). Jednym słowem sprecyzuj :wink: .

Pozdrawiam
 
donbarlog
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 10:42 pm

czw wrz 04, 2008 10:48 pm

no to może być fajne.już się rejestruje
 
Kildyt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 9:17 am

Re: [Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

wt wrz 15, 2009 9:19 am

Ostatnio gra przeszła globalny reset i została zapoczątkowana nowa era. Więcej info można znaleźć pod adresem: Nowa Era i globalny reset w Bruinenie!
 
Awatar użytkownika
ZauraK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 11, 2006 12:35 am

Re: [Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

wt wrz 15, 2009 10:21 pm

Pewnie mi się oberwie ale co tam....
Jak słyszę/widzę/odbieram w jakikolwiek sposób sformułowanie Vallheru+świetna gra/zabawa itp., to mi się nóż w kieszeni otwiera. Z jakiegoś powodu jestem uczulony na ten typ gier gdzie głównym motywem jest spranie innego gracza, a silnik Vallheru jest dla mnie tego synonimem. Niestety dla mnie większość produkcji na tym polega, że aby cokolwiek osiągnąć szybko to PvP staje się nieodzowne. A szkoda.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

[Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

ndz maja 09, 2010 1:03 am

Gra przestała istnieć, pozostała pamiątkowa strona.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: [Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

ndz maja 09, 2010 9:37 pm

Swego czasu próbowałem (jakiś 2005.2006 rok), ale gra była mocno średnia. Nie żałuje więc że przestała istnieć.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

[Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

pn sty 23, 2012 8:43 pm

Gra już działa, tzn. wróciła z niebytu. Wystarczy się zarejestrować i wybrać link "Gra".

http://bruinena.net/forum/
 
Gedeon

[Darmowy MMORPG] Bruinena: Gromka Woda

wt sty 24, 2012 1:45 pm

Z jakiegoś powodu jestem uczulony na ten typ gier gdzie głównym motywem jest spranie innego gracza, a silnik Vallheru jest dla mnie tego synonimem. Niestety dla mnie większość produkcji na tym polega, że aby cokolwiek osiągnąć szybko to PvP staje się nieodzowne.

Zależy. Bywają takie gry tego typu, gdzie najważniejsze jest ,,klimacenie" - sam grałem kiedyś w taką (co ciekawe, w realiach postapo).
Poza tym, w każdej grze tego typu (przynajmniej tak mi się wydaje) jest tryb immunitetu - Ty nie możesz atakować, inni nie mogą Ciebie, możesz się skupić np. na handlu i rzemiośle.
Ostatnio zmieniony czw lut 09, 2012 5:26 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości