Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kondeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 28, 2005 12:08 pm

Pólczart/pólniedzwiedz

pn sie 08, 2005 9:45 am

Wczoraj gadalem z kamulcem. Twierdzil ze taki stwor spokojnie moze powstac. Wedlug mnie to absurd! Musial by to byc szereg przypatkowych zdarzen , na któóre nie ma szans by sie zdazyly (prawie nie ma). Czy biesy nie maja nic innego do roboty tylko polifromuja sie w niedzwiedzie i kopuluja z przedstawicielami tego gatunku? To absurd przecierz tylko potezny demon(lub diabel) zuca polifromowanie siebie.
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

pn sie 08, 2005 9:53 am

Co do półczarta/półniedźwiedzia to raczej można się kłucić. Ja rozumiem, że magiczna natura czartów pozwala im na takie wybryki, ale po co? Z tą magiczną naturą to chyba chodziło raczej o kopulację z ludźmi, elfami, krasnoludami itp, ale nie ze zwierzętami, chociaż czarty też mogą mieć swoje zboczenia.
Może chodziło mu o czarciego niedźwiedzia? Takie coś to spokojnie może powstać - to "tylko" niedźwiedź żyjący w Piekle:]
 
Awatar użytkownika
Kondeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 28, 2005 12:08 pm

pn sie 08, 2005 10:02 am

Nie nie chodzilo mu o czarciego niedzwiedzia. Czarty nie robia sobie cos ot tak (najczensciej). A pozatym taki niedwiedz nie ma szans na osiangniencie duzej sily i krótko zyje.
 
Awatar użytkownika
Arsil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: śr cze 22, 2005 1:57 am

pn sie 08, 2005 10:08 am

Wg coś takiego może powstać zawsze może się znaleźć jakiś czart-zoofil :razz: tylko dla mnie jakoś tak głupio to brzmi.
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

pn sie 08, 2005 12:09 pm

Oczywiście że takie coś może powstać, ale i tak nic nie przebije antropomorficznego wieloryba :P.
 
Awatar użytkownika
Mediv
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 12, 2004 8:05 pm

pn sie 08, 2005 12:18 pm

"Czarty chętnie uwodza lub gwalca niemal wszystkie stworzenia, plodząc przerózne odmiany półczartów" - Ksiega Plugawego Mroku str. 10 fragment o zofilii. Jak dla mnie półczart- półniedzwiedż jest tak samo normalny jak półczart- półczlowiek. Czarty to zofille, i polczart- polborsuk tez moze istniec ! :lol:
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

pn sie 08, 2005 12:47 pm

Ta tylko czy by sprobowaly uwodzic wielorybka? przeciez czarty nie sa AZ tak zboczone do szpiku kosci zeby miec zwiazek z kazdym kogo napotkaja...
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn sie 08, 2005 1:30 pm

Mało logiczne... Niby możliwe, ale potem gracze spotkają mrowisko pełne półczartów półmrówek? Czrci niedźwiedż tak, ale półczarta bym nie urzył.
 
Awatar użytkownika
Wojnar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr cze 08, 2005 12:05 am

pn sie 08, 2005 4:27 pm

Jesli chces zwprowadzic polczart/polniedzwiedzia to nie widze powodu zeby tego nie zrobic. moze i to jest bardzo rzadkei zjawisko ale mozliwe, a w koncu jest tyle czartow ze moze jakis zoofil sie trafi :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sie 08, 2005 4:40 pm

Czarty są paskudne. Są plugawe, ochydne, złe, perwersyjne i jakie jeszcze tylko negatywne określenie przyjdzie komu do głowy (co nie oznacza, że nie są też ciekawe i też można je polubić). Można twierdzić, że nie wszystkie - ale zlitujcie się, nie odwołujcie się do ludzkiej moralności, ludzkiej godności czy preferencji gdy mówicie o czymś, co jest ni mniej ni więcej, tylko biesem! Diabłem, demonem, yugolothem - bestią z innego planu, uosabiającą grzechy, wypaczenia i wszelkie złe cechy. Nie trzeba robić z każdego czarta masochisty, nekro- albo zoofila, jednak jest to jak najbardziej - mechanicznie i fabularnie - możliwe i prawdopodobne. Półczarty, półsmoki i wszelkie inne dziwne mieszanki są bardzo liczne i różnorodne, każdego rodzaju. Nie widzę powodu do dalszego sporu - mechanika pozwala na taką mieszankę bez problemu, a źródła mówiące cokolwiek o czartach (jak Księga Plugawego Mroku) podają, że krzyżówki biesów z dowolnym tałatajstwem nie jest niczym dziwnym czy wyjątkowym. A tak przy okazji - kto powiedział, że taki demon-zoofil będzie się uciekał do polimorfii, jeśli akurat wygodniej mu we własnej postaci? To tylko taka sugestia, żeby nikt nie wykłócał się nagle o możliwość tego typu zajścia...
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

pn sie 08, 2005 5:27 pm

A poza tym to jest fantasy - tu wszystko może się zdarzyć!
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt sie 09, 2005 12:10 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Nie widzę powodu do dalszego sporu - mechanika pozwala na taką mieszankę bez problemu,

Tak podchodząc do sprawy czysto mechanicznie, to nie można nałożyć szablonu pół-czarta na niedźwiedzia, gdyż w wymaganiach szablonu napisane jest wyraźnie: istoty o inteligencji conajmniej 4, a niedźwiedź ma int 2.
 
Awatar użytkownika
Kondeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 28, 2005 12:08 pm

wt sie 09, 2005 2:48 pm

Jak niedzwiedz ma miec poziomy , a przeciez od poziomu zaleza moce pólczarta. A wlasnie od kiedy niedzwiedzie zucaja czary?
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

wt sie 09, 2005 9:34 pm

Suldarr'essalar, a może to jest jakiś wyjątkowo inteligentny niedźwiedź, albo z jakimś szablonem zwiększającym Int.

Kondeks, jeśli będzie to postać gracza lub bn to wtedy Półczart/półniedźwiedź bierze poziomy w wybranej klasie.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

wt sie 09, 2005 10:14 pm

Wczoraj gadalem z kamulcem.


Lubie to forum.Dowiaduje sie tu wielu nowych rzeczy.

Np. niedzwiedz szaman tanczacy wokól ogniska

Mediv:
Siejesz zgorszenie!

niedźwiedź/półsmok/półczart


Tak?Tak? A moze by dodac pol kobiete,pol faceta i pol diabla, jak Jana Marie Rokite?
Pamietaj: 3x o,5=1,5 , czyli taka istota nie moze miec np. dwoch biologicznzch matek i jednego ojca lub na odwrot!
Ostatnio zmieniony czw sie 11, 2005 10:51 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt sie 09, 2005 11:44 pm

Suldarr - zawsze pozostają Przebudzone zwierzęta. Fakt, zapomniałem o tym wymogu, ale na obejście tego i tak się sposób znajdzie - chociażby właśnie druidzkie Przebudzone zwierzęta.

a_fire_inside i Kondeks - poziomy w przypadku zwierząt to Kości Wytrzymałości. Tak jak przy wszystkich innych istotach. Natomiast teoretycznie gracz nie może grać niedźwiedziem - chyba, że likantropem/antropomorficznym niedźwiedziem/Przebudzonym zwierzęciem/reinkarnacją. Przynajmniej zazwyczaj. Zwyczajny niedźwiedź zaś nie może zdobywać poziomów w klasie, jak powyżej - dla neigo poziomami będą Kości Wytrzymałości zwierzęcia.

Kamulec - co twoja notka wnosi do dyskusji? Moim zdaniem, nic. Nazbyt przypomina spam. Radziłbym przeedytować, tak, by coś ze sobą wnosiła, jakiś sens. Na razie jej tego brak.
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

śr sie 10, 2005 9:07 am

A no tak zapomniałem o kościach wytrzymałości :stupid:.
Gdzie są opisane przebudzone zwierzęta?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr sie 10, 2005 10:56 am

Zsu-Et-Am pisze:
Suldarr - zawsze pozostają Przebudzone zwierzęta. Fakt, zapomniałem o tym wymogu, ale na obejście tego i tak się sposób znajdzie - chociażby właśnie druidzkie Przebudzone zwierzęta.

Szablon pół-czarta jest szablonem dziedziczonym, czyli istota rodzi się z tym szablonem, w przyciwieństwie do szablonów nabytych (np. zarażenie likantropią), tak więc awaken nie zadziała. Może natomiast zadziałać kombinacja: niedźwiedź/półsmok/półczart :P Ale to już chyba nie to samo.

a-fire_inside, w Podręczniku Gracza.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw sie 11, 2005 12:35 am

Czasami uważam, że takie tematy nie mają sensu... po co komu półczart/półniedźwiedź ?! Dobrze wiedzieć, że nie może być czegoś takiego. Po za tym bez przesady, czarty by nie chciały tego robić z niedźwiedziami!
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

czw sie 11, 2005 10:14 pm

Diva, a skąd wiesz co chciałyby czarty? Spotkałeś jakiegoś? Rozmawiałeś z jakimś?

Myślę, że nie, więc nie możesz powiedzieć, że nie chciałyby.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw sie 11, 2005 10:42 pm

A Ty spotkałeś? To samo pytanie mogę zadać Tobie. Nie widzę poprostu sensu, aby czarty miałyby to robić z niedźwiedziami i to moja wersja, a Twoją wersją jest co innego.
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

pt sie 12, 2005 8:16 am

Nie ma co się kłucić. Jeżeli ten MP uważa, że w jego świecie może występować taka mieszanka to prosze bardzo. W moim świecie na pewno takie coś nie wystąpi.
Czarty żadko robią coś co nie przynosi im korzyści, a stosunek z niedźwiedziem moim zdaniem do takich rzeczy się zalicza, ale to kwestia czarta.
Gdyby czarty zoofile kopulowały z każdym zwierzęciem jakie napotkają to świat yłby pełen półczarcich/pół-mrówek-karaluchów-świń-krów-koni i Bóg wie czego jeszcze.
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

pt sie 12, 2005 5:26 pm

little_diner, brawo!!! Do tego dążyłem, żeby uświadomić, że wszystko zależy od MP. A może w jego świecie wszystkie czarty są zoofilami.
 
Awatar użytkownika
Kondeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 28, 2005 12:08 pm

pt sie 12, 2005 5:36 pm

Tak wiem że to zależy od MP, ale pytam bo zastanawim się co inni o tym myślą.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

pn sie 29, 2005 4:28 pm

Moim zdaniem strasznie kombinujecie. Po co wam taki wybryk natury i efekt zoofili? Nielepiej coś normalniejsszego. Owszem takie coś można stworzyc genetycznie ale po kij??- wytłumaczcie mi. A twój kolega nie chciał zagrać smerfem??
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

wt sie 30, 2005 12:29 am

czera8, tu nie chodzi o to czy stworzenie tego ma sens (bo tak naprawdę to nie o to w tej dyskusji chodzi). Tu chodzi o to, czy jakby ktoś się uparł to czy mógłby takie coś stworzyć na zasadach dnd. Ja natomiast próbuję uświadomić, że wszystko co może ograniczyć MP i świat przez niego tworzoy to jego wyobraźnia.
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

wt sie 30, 2005 9:02 am

a_fire_inside pisze:
Ja natomiast próbuję uświadomić, że wszystko co może ograniczyć MP i świat przez niego tworzoy to jego wyobraźnia.

Jest jednakże cienka granica po której przekroczeni MP z wyobraźnią może zmienić się w MP któremu brak wyobraźni. W przypadku stwora z tematu to ta granica została chyba przekroczona. :razz:
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

wt sie 30, 2005 9:38 am

Ubiquit, dlaczego uważasz, że została przekroczona? A jeżeli tak uważasz to co powiesz na antropomorficznego wieloryba stworzonego przez panów z wotc (wiem, że cały czas przytaczam ten przykład, ale bardzo mi się podoba i nic na to nei poradzę :P )?
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

wt sie 30, 2005 12:25 pm

a_fire_inside pisze:
Ubiquit, dlaczego uważasz, że została przekroczona?

Po prostu kiedy coś staje się niedorzeczne i na siłę to granica została przekroczona. I jeżeli nie jest to jakieś Happy Fantazy to potrzeba wiele trudu by czemuś takiemu nadać jakikolwiek sens. Co do tego wieloryba no to zonk. :shock:
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

wt sie 30, 2005 12:33 pm

Wiesz co wszystko możessz stworzyć jesli się podoba. Półsmok-półślimak czemu nie?? - ja sobie tworze w swoim świecie NPC-a, maga który będzie zajmował się mutacjami i tworzeniem nowych gatunków. :) Ale pomyśl sobie jak będziesz odgrywał postać, którą chesz grać, przecież ona będzie najwyżej mówić ja che jeść oraz ja robić krok w przód, a karmić ją jeszcze będzie trzeba, to będzie jakiś barbarzyńca??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości