Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec

Dlaczego cała odęta Rada Jedi nie wykrywa jednego Sitha?

pn sie 22, 2005 12:37 am

Dlaczego super-hiper-ultra powerni Jedi z Rady Jedi (taki Mejs Łindu czy inny Joda) nie orientują się, że mega-złym Sifem jest Palpatine?
Jak to być może? Przecież pierdnięcie ciemnej strony yoda wyczuwał u Luka z odległości 100 kilometrów.
To chyba najgłupszy babol nowej sagi ;P

l.

Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec

pn sie 22, 2005 9:26 am

Jedi z rady wyczuwali dość wyraźnie Ciemną Stronę Mocy, tylko nie potrafili jej zlokalizować, bo była wszędzie (nawet zasłaniał przyszłość :razz: ). Prawdopodobnie nie przyszło im do głowy by tak wysoko postawiony człowiek jak Palpatin, który utrzymywał pozory do samego końca, mógł być Lordem Sith. Jego największym atutem przeciwko Jedi było zaskoczenie i priorytetem było utrzymanie jego prawdziwej natury w tajemnicy, za sprawą kłamstw, pozorów, a może nawet i Mocy.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sie 22, 2005 10:48 am

Yup. Poza tym byl IMO na tyle silny, ze sie zwyczajnie maskowal. Tak jak z wygladem *wedle teorii, ze to byla iluzja, a nie efekt uzycia blyskawic).

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sie 22, 2005 4:32 pm

Niestety Seji, Palpiego faktycznie przypiekło ostro... i tak mu już zostało (patrz Ep 5,6).
Natomiast co się tyczy niemożności wykrycia Sitha przez Radę Jedi. Cóż Rada nie była wszechmocna. Jej członkami stawali się Jedi którzy zgłębili tajniki Mocy do tego stopnia, że mogli zasiąść w Radzie. Zresztą, jak sam Yoda mówił "meditate on this I will..." Członkowie Rady nie mogli swobodnie operować Mocą i czytać w niej jak w otwartej księze, byli uzależnieni od Jej woli i od tego co zechce im pokazać. Moc nie była "zwykłym" polem energii, Ona posiadałą świadomość i sama decydowała co ma ujawnić, a czego nie...

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sie 22, 2005 4:52 pm

KhameirSarin pisze:
Niestety Seji, Palpiego faktycznie przypiekło ostro... i tak mu już zostało (patrz Ep 5,6).

Tzn byl taki pokrecony i sie maskowal czy go przypieko? IMO sie maskowal, a pokrecony byl wszesniej.

Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sie 23, 2005 11:25 am

Seji pisze:
KhameirSarin pisze:

Tzn byl taki pokrecony i sie maskowal czy go przypieko? IMO sie maskowal, a pokrecony byl wszesniej.

Gębę miał poskręcaną od dawna. Force Lighting zdjął tylko maskę, którą Sidious wykorzystywał.

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 6:22 pm

Darklighter pisze:
Gębę miał poskręcaną od dawna. Force Lighting zdjął tylko maskę, którą Sidious wykorzystywał.

Skąd wziąłeś takie info? Ja pierwsze słysze...
Z tego co wiem, Palpi został zmasakrowany właśnie przez własnego Force Lightining'a po odbiciu go przez Windu... Doskonale widać proces "przypiekania" Palpiego na błyskawicy Mocy i to jak dokonuje sie destrukcja jego twarzy...

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 6:38 pm

Z tego co wiem, Palpi został zmasakrowany właśnie przez własnego Force Lightining'a po odbiciu go przez Windu...

Kwity z pralni? ;) IMO jakby mu masakrowalo, to bylby wykonczony fizycznie. A on tylko udawal.

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 6:50 pm

Seji pisze:
Cytat:
Z tego co wiem, Palpi został zmasakrowany właśnie przez własnego Force Lightining'a po odbiciu go przez Windu...
Kwity z pralni?

Nie kwity, tylko Ep III Zemsta Sith'ów...
Seji, zaczynam z dużym dystansem patrzeć na Twoje wypowiedzi odnośnie SW.... i EU....

Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 6:51 pm

Seji pisze:

Kwity z pralni? ;) IMO jakby mu masakrowalo, to bylby wykonczony fizycznie. A on tylko udawal.

No rzeczywiście... nic dodać nic ująć... obserwacja dokonana na filmie została ochrzczona "kwitem z pralni"... brawo Seji. B.R.A.W.O. :spoko: Tak trzymać!

Może masz jeszcze jakieś równie inteligentne i równie interesujące uwagi, hm? Myślę, że wszyscy chętnie posłuchają... Ehhhhh.... :?

Seji pisze:

Też fakt. Przecież Palpatine zaraz po niespodziewanym opuszczeniu lokalu oknem przez Mistrza Windu był rzeźki i pełen wigoru... normalnie skakał po całym pomieszczeniu. Podniósł się jednym skokiem i wcale ledwo nie zipiał... Wiesz Seji... chyba na innym filmie byliśmy :?.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 7:00 pm

SethBahl pisze:
o rzeczywiście... nic dodać nic ująć... obserwacja dokonana na filmie została ochrzczona "kwitem z pralni"... brawo Seji. B.R.A.W.O. Tak trzymać!

Akhem. Kwity z pralni=Expanded Universe. Zadalem Sarinowi pytanie, czy gdzies to wyjasniono. Happy teraz?

SethBahl pisze:
hyba na innym filmie byliśmy

Chyba nie. Najpierw gra przed Anakinem jaki to jest slaby i Windu ma go na widelcu, a potem sie drze "Absolute power" wykancza Windu. Skoro byl wyczeprany walka, to skad wzial potem tyle sily? Red Bulla wypil?

Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 7:11 pm

No to teraz, co na ten temat sądz oficjalna:

"With Anakin Skywalker's help, Sidious was able to defeat Mace, though he was severely scarred by the reflected power of his dark side lightning. To conceal his disfigured visage, Sidious returned to his simple Sith robes."

[Jeśli któs oczywiście życzy sobie przeczytać cały paragraph, to może to natychmiast uczynić Tutaj (zaraz obok jakże wymownego zdjęcia sidiego) ]

Tak więc, czy był to RedBul czy SithBul, jest sprawą do wyjaśnienia u Lucasa :P. To chyba zamyka tę dyskusję, wewnątrz dyskusji.
Ostatnio zmieniony wt sie 23, 2005 7:15 pm przez SethBahl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 7:13 pm

CSM... Seji to wszystko CSM. Palpi dokonał zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i jego sadystyczne potrzeby, które tymże zabójstwem pobudził nakarmiły CSM, która w nim buzowała i dzięki temu szybko odzyskał energię i vitalność.
Seji pisze:
Akhem. Kwity z pralni=Expanded Universe. Zadalem Sarinowi pytanie, czy gdzies to wyjasniono. Happy teraz?

KhameirSarin pisze:
Seji napisał:
Cytat:

Kwity z pralni?

Nie kwity, tylko Ep III Zemsta Sith'ów...

Seji.... czytaj ze zrozumieniem.... Zaczynasz mnie przerażać...

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 7:17 pm

KhameirSarin pisze:
"With Anakin Skywalker's help, Sidious was able to defeat Mace, though he was severely scarred by the reflected power of his dark side lightning. To conceal his disfigured visage, Sidious returned to his simple Sith robes."

O! Tego szukalem! Dzieki wielkie :). Bo film dla mnie jednoznaczny nie byl.

Seji.... czytaj ze zrozumieniem.... Zaczynasz mnie przerażać...

Wyjansiono mi linkiem. Wczesiej nic takeigo nie dostalem. Happy?

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 7:25 pm

Seji pisze:
Bo film dla mnie jednoznaczny nie byl.

Seji pisze:
Wyjansiono mi linkiem. Wczesiej nic takeigo nie dostalem. Happy?

No... I'm appalled...
Seji, w filmie było to tak dokładnie przedstawione, że jak dla mnie, nie ma dyskusji nawet na ten temat...
Ale cóz, mam w takim razie dla Ciebie rade... Oglądaj ze zrozumieniem...

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 7:28 pm

KhameirSarin pisze:
Oglądaj ze zrozumieniem...

Tak Ci sie nudzi, czy serio chcesz porozmawiac o poziomie Twoich postow? Podpowiem, ze niski jest.

Zaraz po premierze byla dluga dyskusja na pl.rec.fantastyka.sf-f. Sporo ludzi uwazalo, ze Palpi udawal. Napiszesz im, ze nie zrozumieli, a ty omnipotentny zalapales od razu?

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 7:37 pm

Nie omni, tylko SW... Zresztą wstarczy 'jako tako' orientować się w filozofii i historii Sithów, aby wiedzieć, jak "działa" CSM i jej adepci...

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 7:40 pm

KhameirSarin pisze:
filozofii i historii Sithów

Branej skad? No, nazwij to po imieniu.

Pisze, co widzialem. Wyjasniono mi, jak bylo. Dla mnie inaf.

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 7:53 pm

Z akceptowanych przez Ciebei komiksów i gier... :)
Całe EU jest pełne wiadomości o Sithah, które są bardzo zgodne i konkretne.

Dla mnie kwestia Palpiego i jego słabości też juz zamknięta...

Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sie 23, 2005 7:54 pm

KhameirSarin pisze:
Skąd wziąłeś takie info? Ja pierwsze słysze...
Z tego co wiem, Palpi został zmasakrowany właśnie przez własnego Force Lightining'a po odbiciu go przez Windu... Doskonale widać proces "przypiekania" Palpiego na błyskawicy Mocy i to jak dokonuje sie destrukcja jego twarzy...

Jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś miał tak symetryczne rysy, po zmasakrowaniu twarzy :) . Jeden z powodów jakie obalają twiedzenie, że to obrażenia od FL. Innym jest fakt, że Luke czy Anakin także nie mieli tego typu obrażeń po wystawieniu na FL (a Luke dość długo obrywał).
Po trzecie
Ian McDiarmid pisze:
The Emperor that you see in the last film looks like he does because he's very old and very evil...it is what he always looked like. Star Wars Insider 82 (page 58)

Visual Dictionary do ep. III:
Two Faces "Always two there are"- not only master and apprentice, but persona and true face. Unmasked by deflected lightning during his duel with Mace Windu, the Sith Lord's true face is revealed to the world. But for the Senate, the Jedi could not damage Palpatine's reputation."

SW RPG też musiało się do tego zastosować.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 8:06 pm

KhameirSarin pisze:
Z akceptowanych przez Ciebei komiksów i gier..

Nie akceptuje, tylko sie nimi bawie ;P

A Darklighter ladnie podwazyl teorie i pokazal, ze SW sie kloca same ze soba :P

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 23, 2005 9:15 pm

Seji pisze:
A Darklighter ladnie podwazyl teorie i pokazal, ze SW sie kloca same ze soba

A gucio, a nie kłócą...
Czy do RPG pisze podręczniki Lucas? Nie sądzę, więc dał jedynie zgodę na wykorzystanie loga SW. Podręcznik jest tak samo EU, jak książki, gry, czy komiksy... Więc kanoniczne jest wytłumaczenie filmowe- Sith dostał po dziobie własnym Force Lightiningiem.... :)

EDIT
Sorry, zapomniałem wstawić do wordowskiej aotokorekty :)
Ostatnio zmieniony wt sie 23, 2005 10:19 pm przez KhameirSarin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 23, 2005 9:54 pm

ARGH. Sarin, wez Ty sprawdzaj posty, bo sadzisz ort na orcie! :/

A poza tym: Visual Dictionary do ep. III: i wypowiedz Iana McDiarmida ;). Poza tym w filmie tez to tak wyglada :P.
Ostatnio zmieniony śr sie 24, 2005 10:24 am przez Seji, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sie 24, 2005 12:04 am

Seji pisze:
Zaraz po premierze byla dluga dyskusja na pl.rec.fantastyka.sf-f. Sporo ludzi uwazalo, ze Palpi udawal. Napiszesz im, ze nie zrozumieli, a ty omnipotentny zalapales od razu?

Nie zapominajmy, ze Lucas stworzyl ten film berdziej dla dzieci...Wiec nie wiadomo cz takie dzieci gleboko by sie nad tym zastanawialy czy udawal czynie.Ja sadze ze nie i tak ja Sarin sadze ze odzyskal sile gdy zabil windu...

Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu

śr sie 24, 2005 12:37 am

ReWaN pisze:
Nie zapominajmy, ze Lucas stworzyl ten film berdziej dla dzieci.

Lucas sam wspomniał,że EIII ma byc najmroczniejszą częścią trylogi!

Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sie 24, 2005 1:21 am

Venomus pisze:
Lucas sam wspomniał,że EIII ma byc najmroczniejszą częścią trylogi!

Tak czy inaczej SW dalej pozostaje baśnią... The Saw ani Resident Evil to nie jest i nie będzie...

(i "sagi", nie "trylogii"...)

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sie 24, 2005 9:25 am

Jak dla mnie EIII jest zbyt cukierkowe, żeby było najmroczniejsze... Ja pozostaje przy EV jako najlepszym i najmroczniejszym Epizodzie Sagi SW...
ReWaN pisze:
Nie zapominajmy, ze Lucas stworzyl ten film berdziej dla dzieci...

Hm... o ile pamiętam, to walczył jak lew, żeby EIII przyznano PG-13, więc coś w tym jest.

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sie 24, 2005 12:53 pm

W EV cały ten mrok wyraża się w ukazaniu wszechmocy i potęgi Imperium (chociażby rewelacyjna scena, w której widać przesuwające się na ekranie SD i słychać Marsz Imperialny... 8) ), z którym desperacko walczą niemal bezbronni rebele. A Zemsta Sithów to przede wszystkim mordy na Jedi i osobiste dramaty Amidali, Skywalkera i Kenobiego. IMO, EV jeswt mroczniejszy, a EIII brutalniejszy. Co kto woli...
A Palpie nie miał chyba zbytnich problemów z ukryciem się, bo zdążył już sobie wyrobić opinię dobrego senatora i kanclerza, walczącego z całym złem Republiki (np. inwazja na Naboo). Rada była po prostu skołowana tymi podchodami :D

Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sie 24, 2005 2:51 pm

Mi chyba najbardziej do gustu przypadła teoria, że gdy zło jest wszędzi, to ciężko zlokalizować jego prawdziwe źródło.

W sumie nie można też pomijać mocno ponadprzeciętnej inteligencji Palpatine'a, więc nie bez znaczenia wydaja mi się wprowadzanie przez niego kolejnych "Złych charakterów". Tak Maul, jak Dooku, czy horda pomniejszych "wojowników Ciemnej Strony" (jak choćby Asajj Ventress), oprócz tego że wykonywaly ułożony przez Palpatine'a Plan, najzwyczajniej w świecie odwracały uwagę zgrai Mistrzów Jedi, której zadaniem było bronić Republiki. Gdy wybuchła wojna na pełną skalę, a zło czaiło się praktycznie wszędzie, Sidious mógł pozwolić sobie na bardziej zdecydowane działania...

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sie 24, 2005 3:01 pm

SethBahl +1 Z takim przedstawieniem sprawy zgadzam sie w pelni. Palpi byl geniuszem strategii i dywersji, potrafil Swoj geniusz wlasciwie spozytkowac i to mu sie chwali.
Jade Elenne pisze:
EV jeswt mroczniejszy, a EIII brutalniejszy. Co kto woli...

Ja wole mroczny EV 100* bardziej od brutalnego EIII... Bo liczy sie klimat, a klimat w EV jest wspanialy... :D