Zrodzony z fantastyki

 
hansen666
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 20, 2005 12:37 pm

kolejne pytania

czw sie 25, 2005 11:48 am

1.Czy jeżeli przeciwnik wprowadza do gry artefact, enchantement,lub enchant creature to czy mogę skontrowac ten enchantment czrem counter target spell?
2.Czy można poświecić jednostke która została wyznaczona do ataku lub jest tappnięta?
3.Czy można zastosować wiązanie arcane jeżeli czar został użyty w fazie przed walką, a ja chce związać z nim inny czar w fazie walki?
4.Co robią karty:
-Kami of False Hope:"Sacrafice Kami of False Hope: Prevent all combat damage that would be this turn" czy chodzi o damage zarówno dla jednostek jak i graczy?
-Etheral Haze:"Prevent all damage that would be dealt by creatures this turn" czy chodzi o damage zadany przez creatury
5.Jeżeli na lądzie leży enchant plains a ja zmienie ten ląd na inny typ lądu to co się dzieje z enchantementem??
6.Shining Schoal ma w koszcie :w: :w: :x: czy ten :x: wlicza się do mana kost, czy mogę ten czar skontrować czarem conter targe spell with convertet mana cost 2 or less
7. Jeżeli na karcie lezy enchant creature "Cage of Hand" czy w przypadku kiedy ta kreatura schodzi na cmentarz to czy mogę jeszcze opłacić koszt zwrotu tej karty na ręke , i ją zwrucić?
 
Siwy_ms
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: śr sie 13, 2003 8:07 pm

czw sie 25, 2005 12:03 pm

Ad.1 - tak gdyż to też są spelle
Ad.2 - jak najbardziej
Ad3. - chodzi Ci tutaj o ``Splice onto Arcane`` ? W takim razie możesz tego użyć tylko w momencie gdy zagrywasz arcane - wówczas pokazujesz kartę z tą zdolnością oraz płacisz koszt splice.
Ad.4 -Kami of False Hope - preventuje zarówno dla gracza jak i jednostek - ale tylko combat dmg.
-Etheral Haze - tak
Ad.5 - spada do grobu
Ad.6 - możesz - EDIT:a jednak nie możesz - mój błąd
Ad.7 - możesz
Ostatnio zmieniony czw sie 25, 2005 12:44 pm przez Siwy_ms, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

czw sie 25, 2005 12:21 pm

1. Jasne, wszystko co zagrywasz, jest spellem. Może być artifact spell, enchantment spell, etc... Ale zawsze to spell i da się go normalnie skontrować tą kartą.
2. Można. Nie jest to istotne. Jeśli coś wymaga poświęcenia kreatury, możesz to zrobić natyczmiastowo bez względu na jej "stan".
3. Nie. "Związanie" działa tak, że przyklejasz działanie jednej karty do drugiej i odtąd stają się jednym czarem - działają w tym samym momencie i np. załatwia je jedna kontra...
4. Kami of False Hope - cały damage zadany w walce w tej turze - i kreaturom i graczom.
Ethereal Haze - zały damage zadany w tej turze przez kreatury, niekoniecznie w walce.
5. Spada, ponieważ nie może enchantować dłużej innego typu. Chyba, że land ma dwa typy, w tym plains.
6. Kiedy czar jest na stosie X wynosi tyle, ile zostalo ogłoszone w chwili rzucania czaru, i converted mana cost liczy się razem z tym X, czyli jeśli X=5, cmc shoala = 7, etc. Nie da się więc skontrować tamtym czarem. (W każdej innej strefie gry X jest traktowany jako 0)
7. Możesz to zrobić w odpowiedzi na zniszczenie kreatury.

[edit] Siwy_ms. Nie masz racji w punkcie 6, proszę więc, żebyś na przyszłość bardziej się zastanowił i nie udzielał błędnych odpowiedzi, bo wprowadzasz zamęt. Poza tym nie odpowiadaj jednym słowem, bo jeżeli początkujący czego nie rozumie, to lepiej mu dokładnie wyjaśnić, dlaczego tak jest => w przeciwnym wypadku, kiedy znajdzie się w podobnej sytuacji znowu nie będzie wiedział. Wiem, że nie ja tu jestem od tego, ale musiałam mu to powiedzieć :razz:
 
Siwy_ms
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: śr sie 13, 2003 8:07 pm

czw sie 25, 2005 12:46 pm

@axcel - już poprawilem - wydawało mi się, że mam rację w pnkt 6 - cóż widać pomyliłem się. Co do odpowiedzi - cóż odpowiedziałem tak gdyż właśnie takie było pytanie - nie prosił o żadne szersze wyjaśnienie więc może chciał się tylko upewnić.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

czw sie 25, 2005 1:00 pm

Może. Ale ty tego nie wiesz. To nie temat na takie rozmowy, ale imo skoro mamy do czynienia z początkującymi, lepiej wytłumaczyć zbyt dokładnie niż zbyt skąpo. Zwłaszcza, że początkujący miewają naprawdę dziwne zasady, wiem, bo uczyłam się grać podpatrując takiego... :(

A co do zawartości merytorycznej - "wydawać" to ci się może... Masz być pewien! Ile razy i kiedy ostatnio czytałeś rulebooka? Jeśli planujesz się tu udzielać, to odśwież wiedzę...
Przynajmniej pochwalę cię za sposób edycji posta - przyznałeś się do błędu, zamiast po prostu dopisać "nie".
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

pt sie 26, 2005 10:40 am

Nie moge zalozyc nowego watku ;/ wiec pisze tutaj


Pytanie na dzis:
W jaki sposob pozbyc sie takiej sytuacji: kumpel gra Tooth&nail deckiem.
W pewnym momencie dochodzi do 9 mana i rzuca dwa krity z library:
Leonin Abunas oraz Platinum Angel (opis kart ponizej).

Jak sie przed takim czyms obronic? Zalozmy, ze nie mam w talii zadnych spelli ktore kaza zniszczyc dowolnego krita (wiec non-targetowe), czyscic stol i tak dalej (gram UG Madness). W side-boardzie przeciez nie moge przewidziec kazdej sytuacji.

Fakt, ze 80% partii byla na moja korzysc, ale jednak denerwuje mnie, ze jest po grze, gdy rzuci tego tootha (dla wyjasnienia - nie moge skontrowac tooth'a, bo rzuca placac dwa zycia i tapujac lad, ktory nie pozwala tego spella kontrowac).

Jaka karta zwalczac takie cos? Myslalem o wsadzeniu (niestety niepamietam nazwy - gdzies mam w domu w stosie kart) zielonego enchanta, ktory kaze wszystkim kritom, ktore moga blokowac, blokowac i wtedy sciagnac Leonin'a. Pozniej stiffle na angela po zjechaniu przeciwnika do zera/minusa (no wlasnie, tutaj wkracza pytanie nr 2 - czy stiffle mozna rzucic na tego angela i jesli przeciwnik ma 0 zycia przegrywa?).


Pytanie 3.
Przykro mi, naprawde niepamietam nazwy karty. Jest to zielony enchant, ktory tak dlugo jak jest na stole nie zezwala na odtapowywanie islandow podczas fazy untap.
Czy stifle moze takie cos sprewentowac i pozwolic untapnac islandy?


Karty:
Leonin Abunas
Artifacts you control can’t be the targets of spells or abilities your opponents control.

Platinum Angel
Flying
You can’t lose the game and your opponents can’t win the game



Dzieki za pomoc, pozdrawiam,
M.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 11:22 am

1. Ja gram w madnessie Rushing Riverem. Wracasz anioła oppowi na rękę i dobijasz. To jest jedna z opcji. Druga - możesz np. grać na [url=http://gatherer.wizards.com/gathererlookup.asp?set=BetrayersofKamigawa&name=umezawa[s_jitte]Umezawa's Jitte[/url]. Nabijasz szybko dużo counterków, a potem zabijasz nimi najpierw leonina, a potem anioła (dając im po odpowiedniej ilości -1/-1). No i ja gram jeszcze na Meddling Mage'ach. Wtedy zabraniam rzucać oppowi tootha albo po prostu platyny i po nim. Nic innego nie przychodzi mi w tym momencie do głowy.
2. Niestety, nie możesz zestiflować ability anioła, gdyż stifle kontruje tylko activated abilities i triggered abilities, natomiast zdolność anioła jest typu static. Ciekawostka - gdyby anioł miał zdolność, którą da się skontrować stiflem, mógłbyś to zrobić bez zabijania leonina - bo stiflem targetujesz nie artefakt, tylko jego ability.
3. Choke. Nie, nie możesz. To jest static ability, a jak już wspomniałam, Stifle kontruje tylko activated i triggered abilities.
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

pt sie 26, 2005 12:00 pm

Witam,
Jakos czulem, ze Ty mi odpowiesz na to pytanie :) za co serdecznie dziekuje.

Primo ja jestem ciapa, bo zapomnialem, ze Leonin nie jest artefaktem, wiec sam siebie nie chroni (mialem wrazenie, ze to artefakt, a jako artefakt sam siebie chroni). No ale do rzeczy:

1.Piszesz, ze pozbylabys sie riverem aniola... Jak? Przeciez nie moze byc celem spells i abilities (bo taka protekcje daje Leonin).

2.Zalozmy jednak, ze place kickerowy koszt i wracam na reke dwie karty - moge cofnac wtedy Leonina i Angela? (wydaje mi sie, ze nie, bo oba 'jednoczesnie znikaja' a nie jeden po drugim).

3.**** Glupie pytanie, juz sobie sam na nie odpowiedzialem. Zostawiam kolejnosc na wypadek jakby ktos byl w trakcie odpisywnia.

btw. ja akurat radzilem sobie Submerge, ktora mialem w side.

Dodatkowe pytanie :P z ciekawosci:
4. CZym filtrowalas mane dla rzucenia maga w Madnessie? (mag przeciez potrzebuje jednej bialej)

Pozdrowka i zdrowka,
M.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 12:24 pm

1. Tfu, jasne. Bo wiesz... Ten leonin jest "trochę" nietypowy w T'n'N, a myślałam standardowymi kategoriami :D Mój błąd. W takim razie możesz go załatwić rzeką, a potem drugą rzeką/dzidą anioła. Ale to niezbyt praktyczne rozwiązanie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy... Po sajdowaniu możesz jeszcze bounce leonina i naturalize w anioła, ewentualnie...

2. Tak, to znów wynika z zapomnienia o leoninie. Oczywiście anioł może być celem dopiero po resolvie rzeki, która cofnie abunasa, a cele wybieramy przy zagrywaniu. Heh, jedno niedopatrzenie i jak mi się błędy napiętrzyły :(

Też bywam ciapa, ale na szczęście zdarza mi się to rzadko i jeszcze mnie stąd nie wykopali :razz:

3. Nie. Static ability maga działa tylko wtedy, kiedy jest on w grze. Ale tooth nie ma czym go zmieść, chyba, że wampir+trisk, ale po wersji twojego przeciwnika nie spodziewałabym się tego :razz:

4. Mój mana base:
4 Island
4 Forest
1 Plains
4 Yavimaya Coast
3 Windswept Heath
3 Flooded Strand
Chcę włożyć drugiego plainsa, ale jeszcze nie wiem za co. Ale ta wersja jest bardzo stabilna i rzadko mam problemy, a w skrajnym przypadku mogę jednego maga pod moxa dać... A w ogóle to i tak nieważne, bo to deck na nowe ext, a już niedługą będą duale :D:D:D
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

pt sie 26, 2005 1:25 pm

No ja mam w mana base 4 Yavimaya Coast, reszta forresty i Islandy mniej wiecej 1:1 (jeden wiecej Island).
Musze sobie gdzies skombinowac (choc obawiam sie, ze beda drogie) takie lady co Ty masz - sac, 1 zycia i mam to co chce.

Po rotacji spada prawie caly moj side gdzie mam 4 submerge, 4 bouncery, 3 chille, 4 energy flux... niestety. Trza bedzie cos innego obmyslec :)

Duale? Tzn, dual landy? Mozesz dac przyklad jakiegos?

W sumie, to sie musze po urlopie (tak, tydzien spokoju ode mnie bedzie ;P) odezwac jakos do Ciebie na pw, to moze mi pomozesz w 'upgradowaniu' mojego decka.

Pozdrowka
M.
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

pt sie 26, 2005 1:46 pm

http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?t=13275

Tu masz info o nowym dodatku ravinice i będzie w niej nowy typ duali, które wchodzą stapowane albo płacisz 2 lifea.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 2:00 pm

majki pisze:
takie lady co Ty masz - sac, 1 zycia i mam to co chce.
Potocznie nazywamy je fetchami:) Łatwiej i krócej :razz:

majki pisze:
Duale? Tzn, dual landy? Mozesz dac przyklad jakiegos?
Tutaj znajdziesz pierwszy ujawniony, oficjalny, nowy dual.

Jak będziesz chciał pogadać o decku, to wal na gg - jestem (prawie :razz:) zawsze widoczna i bardzo często dostępna.
Ostatnio zmieniony pt sie 26, 2005 6:57 pm przez axcel, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pt sie 26, 2005 5:58 pm

axcel pisze:
Potocznie nazywamy je fatchami:)


a tak dokladniej to Fetch'ami :D
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 6:57 pm

Bubu, chodziło ci o literówkę, czy brak apostrofu? :wink:
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pt sie 26, 2005 8:03 pm

o literowke :D kto by sie przejmowal takimi glupotami jak apostrof...?
 
Siwy_ms
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: śr sie 13, 2003 8:07 pm

pt sie 26, 2005 8:49 pm

@axcel - heh a jak jasnie wielmożnanigdyniemylącasięPani naskoczyła na mnie gdy podałem nieprawidłową odpowiedź. Mógłbym napisać ``Jeśli planujesz się tu udzielać, to czytaj pytania dokładniej`` ale cóż po co ;)
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sie 26, 2005 9:14 pm

Twoja odpowiedź wynikała z nieznajomości Rulebooka. Moja - z rutynowości. Pierwszy raz słyszę o Toothie z leonin abunasem i to nie była kwestia niedoczytania, co mi zarzucasz - bo o abunasie w poście wspomniałam (więc musiałam go zauważyć) ale po prostu - myślenia utartymi ścieżkami.

Jaśnie_Wielmożna_Nigdy_Nie_Myląca_Się_Pani odpowiada tu trochę dłużej i trochę poprawniej (mimo wszystko) i dlatego cię strofuje. Brak wiedzy jest jednak gorszy niż zwykłe zamotanie się.

[edit] Jeszcze jedno. Ja nie planuję, ja się tu udzielam kawałek czasu. A w twoim przypadku to był początek i cóż... nie zrobiłeś dobrego pierwszego wrażenia.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt sie 26, 2005 10:31 pm

axcel - Wyjdziesz za mnie? :) Mlody z perspektywami, myje sie :)

Ech, jak milo patrzec, ze ktos dba o to forum kiedy redakcja jest na wakacjach :)

Siwy_ms i axcel - PRV jezeli chcecie kontynuowac te rozmowe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości