Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Dobry Lisz

pn sie 29, 2005 1:04 pm

Każdy wie, że są lisze złe jak i dobre. Jednak te drugie występują o wiele rzadziej. Wiem, że można coś o nich znaleźć w Księdze Potworów, ale może ktoś wie o nich coś więcej, zna przykładowych dobrych liszy(?). Byłbym wdzięczny za każdą informację.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn sie 29, 2005 1:12 pm

Odpowiem na przykładzie FR bo w tym świecie najłatwiej coś o liczach znaleźć
Najwięcej o dobrych liczach, z podręczników wydanych w Polsce, można dowiedzieć się z Potworów Faerunu gdzie opisane są szablony dobrych liczy czyli arcylicza i baleorna (elfiego licza) jest tam też conieco o ich występowaniu. Co do konkretnych przykładów to trudno powiedzieć, gdzieniegdzie jakieś wzmianki się pojawiają (np w FRCS) lub w innych podręcznikach tak z trzeciej jak i drugiej edycji
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn sie 29, 2005 1:38 pm

Ja natomiast chciałem tu zareklamować trzecią część Pająka z Cormanthoru, w dodatku do której znajduje się szablon dobrego DRAKOlicza, wraz z kilkoma faktami z "nieżycia" tych potęznych stworzeń :).
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

pn sie 29, 2005 1:47 pm

Te dobre licze to Baelrony chyba tak się to nazywa, przedewszystkim są to elfy, jesli chodzi o FR to niektóre jeszcze mieszkają w Myth Drannor i próbują ocalić to co się da. Jednak chyba są twiekowi licze.
 
Awatar użytkownika
Wojnar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr cze 08, 2005 12:05 am

pn sie 29, 2005 3:34 pm

Rebound pisze:
Ja natomiast chciałem tu zareklamować trzecią część Pająka z Cormanthoru, w dodatku do której znajduje się szablon dobrego DRAKOlicza, wraz z kilkoma faktami z "nieżycia" tych potęznych stworzeń .

A propos tego drakolicza... Czy ty Rebound jestes autorem tego szablonu, czy jest to jakies tlumaczenie, czy moze jeszcze jakos inaczej to powstalo?
 
Awatar użytkownika
Re(p)ca(k)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:21 pm

pn sie 29, 2005 7:46 pm

A mozecie podac staty i jak zostac takim dobrym liczem elfem??
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn sie 29, 2005 7:51 pm

Niestety nie, byłoby to łamanie praw autorskich bo z tego co się orientuje Monsters of Faerun nie są objęte OGL więc nie można zamieszczać materiałów z tego podręcznika
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

pn sie 29, 2005 8:05 pm

Radnon masz racje, a pozatym zajęło by nam to dość dużo czasu. Faktem jest, że owy szablon namieszcznoy został w Potworach Feurunu.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn sie 29, 2005 10:55 pm

Wojnar pisze:
Czy ty Rebound jestes autorem tego szablonu


Nie wiem, czy to pytanie podchwytliwe, ale tak - jestem autorem całości kampanii, włącznie z dodatkami (w zaklęciu pomagał mi Zsu :)).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości