Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

Soundtracki z gier.

czw wrz 08, 2005 5:48 pm

Tematu chyba nie ma wiec poprawcie jeśli jednak był :wink:

Od dawna lubie posiadać ścieżki z różnych gier. Ostatnimi czasy dorwałem soundreacki ze wszystkich części Silent Hilla. Czegoś takiego w życiu nie słyszałem. Takiego klimatu próżno szukać w soundtrackach fimowych - przynajmniej tych które znam. Tak mnie nakręciły że w końcu zmusiłem się żeby zagrać. I nie zawiodłem się.

Temat rzeka jak każdy o muzyce ale chetnie usłysze coś od innych. Może będę miał kolejne wielkie odkrycie :wink:
 
Awatar użytkownika
Powerslave
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 11:18 am

czw wrz 08, 2005 7:18 pm

Nie będę chyba oryginalny, jeśli napiszę, ze dobre są soundtracki z BG I i II. Niemniej jednak polecam je :) Kawał dobrej, klimatycznej muzyki, idealnej na sesję RPG.
Do tego jeszcze dodam THPS, w tym przypadku 4 częśc. Sporo fajnych, rockowych utworów ( w tym momencie przypomina mi się tylko " T.N.T. " AC/DC ).
I jeszcze na końcu FIFA 2005 ma całkiem przyjemną muzyczkę. Zwłaszcza motyw przewodni w wykonaniu Oakenfolda jest sympatyczny.
 
Nielubiepieczarkathor

czw wrz 08, 2005 7:30 pm

Carmageddon jeden!!! Tam trzy kawałki grało Fer Factory... strasznie mi się to spodobało, nawet nie wiedziałem wtedy, że taka muzyka nazywa się metal :P Nie wiedziałem nawet, że istnieje taka muzyka, jak metal (miałem 9 albo 10 lat...) i słuchałem tego FF (zaraz poleciałem do sklepu i se kasetę kupiłem) :D I zostało mi tak do teraz.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw wrz 08, 2005 7:39 pm

Muzyka z WoW - swetna na sesje - jest wzystko od psamow, przez mokradla do tawerny. Polecam, awet jak sie gra nie spodobala :)
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pt wrz 09, 2005 1:41 pm

Hezor pisze:
Muzyka z WoW

Genialna.
Do tego soundtrack z Tormenta.

Powerslave pisze:
Do tego jeszcze dodam THPS, w tym przypadku 4 częśc.

Wiekszosc muzyki we wszystkich czesciach jest fajna.
 
Awatar użytkownika
Blaze
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 24, 2004 3:48 pm

pt wrz 09, 2005 2:03 pm

Swego czasu Trzewik wygłaszał prelekcje do Monastyru (nie wiem, może nadal ma taki zwyczaj) pod muzykę z Black Moon Chronicles (Kroniki Czarnego Księżyca), takiego starszego RTS-a. Jeśli ktoś ogólnie lubi klimaty dark, to polecam koniecznie. Czasem do kupienia jeszcze.
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt wrz 09, 2005 2:14 pm

A ja polecam muzykę z Warcrafta: Reign of Chaos. Na prawdę klimatyczna, cały czas zagrzewająca do boju. Każda kampania- osobny klimat. Przymierze- wyśmienita dla fanów wojowników zakutych w mocne płytowe zbroje z mieczem i tarczą, maszerujących pod sztandarami Królestwa. Nieumarli- grobowa, ponura muzyka, momentami szybka; zupełnie jakbyśmy odwiedzali jakąś kryptę. Orkowie- muzyka wzorowana na plemionach murzyńskich i indiańskich :razz: ; proste bębny i okrzyki wojenne= moim zdaniem muzyka idealna dla smaokoszy wojny. Nocne elfy: cisza, spokój, szum drzew, noc= chyba wszystkie słowa klucze idealnie ukazujące Kaldorei. Eh.. dobrym krokiem ze strony Blizzarda było wydanie oprócz gry darmowych soundtracków. Dla bardziej dociekliwych fanów na edytorze można usłyszęc niemal każdą pieśń zawartą w kampani.
Szczerze polecam
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

pt wrz 09, 2005 2:17 pm

Do sesji w klimatach orientalnych konieczna jest sciezka z "Shogun:TW". Mozna ja sciagnac z oficjalnej strony gry.

Fantastyczny soundtrack mial "Star Control 2". Moze nie nadaje sie na sesje, ale mam do niego spory sentyment i do dzis lubie posluchac.
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt wrz 09, 2005 2:33 pm

zgreg pisze:
Do sesji w klimatach orientalnych konieczna jest sciezka z "Shogun:TW". Mozna ja sciagnac z oficjalnej strony gry.


Zgadzam się w stu procentach. Muzyka z Shoguna jest idealna nie tylko do prowadzenia bitew. Ja zawsze uwielbiałem moment, kiedy gdzieś na zadupiu moich ogromnych ziem klanu Mori :D buntowali się rojaliści i fanatycy religijni. I zaczęło się poszukiwanie tej małej "60- tki buntowników". Wtedy idealna, wolna muzyka szła. Magia na ekranie. Od razu czułem się jak jakiś Taisho z okresu Sengoku. Eh..
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt wrz 09, 2005 3:59 pm

Skrytobójca pisze:
Do tego soundtrack z Tormenta.

Jest w likach w jakiejs normalnej postaci, czy trzeba wyciagac?
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pt wrz 09, 2005 4:25 pm

Hezor pisze:
Jest w likach w jakiejs normalnej postaci, czy trzeba wyciagac?

Niestety nie pamietam, ale powinno byc latwo skonwertowac na mp3...
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

sob wrz 10, 2005 12:21 am

One winged Angel w wersji z chórem- absolutnie wspanialy i klimatyczny.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob wrz 10, 2005 10:29 am

A ja z innej bańki - muzyka z gry 'Fable' na Xa. Motyw przewodni robił Danny Elfman, reszta także jakby z jego głowy - po prostu genialna.
Kolejna pozycja to dla mnie 'Beyond Good and Evil' z PS2, ale na PC też chyba było. Strasznie spokojna i melodyjna.
'Jade Empire', pozycja ponownie z Xa - orientalne chińskie klimaty, bardzo dobrze oddane.
Ostatnio jeszcze sprawdziłem 'Prince of Persia: Warrior within' - mocna, ostra, ciekawa.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn wrz 12, 2005 6:46 pm

neishin pisze:
Ostatnio jeszcze sprawdziłem 'Prince of Persia: Warrior within' - mocna, ostra, ciekawa.


Tak, Utwory Godsmacka w czasie walk sa naprawdę świetne. Ogólnie reszta muzyki tez jest ok :wink:
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn wrz 12, 2005 8:06 pm

Z nowych znalezisk - właśnie pytam w Medal of Honor: European Assault i muszę przyznać, że muzyka kopie dupsztala. O ile się nie mylę to cała seria MoH ma cudą muzyke, ale ta odsłona mnie powaliła na kolana.
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

wt wrz 13, 2005 11:31 pm

Czemu nikt nie wspomniał o muzyce z FF7?! To jest dopiero coś! Sundtrack jakich mało! Polecam!

Co do innych pozycji to bardzo fajna jest muzyka na dodatkowym krążku do Warcrafta: Reign of Chaos, miło można posłuchać, czy nawet na sesji puścić. Wysoki poziom trzyma także THPS i można posłuchać tam naprawdę dobrej muzyki. A tak poza tym to rzadko zwracam uwagę na muzykę w grze, chyba gry mnie zbyt absorbują.
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

śr wrz 14, 2005 1:28 am

Powtarzam się po raz kolejny, ale jesli macie ochote na dobra muzę do sesji w stylu Horror to gorąco polecam ambientalne tracki z Messiah, jak równiez niektóre kawałki z Shadowman i System Shock...

Wgniatają w ziemię (przy odpowiednim zastosowaniu). :papieros:
 
Nielubiepieczarkathor

śr wrz 14, 2005 11:48 am

E$ pisze:
Messiah

Fear Factory tam grało jeden kawałek 8) (badziewny, bo badziewny, ale zawsze :D)
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

śr wrz 14, 2005 12:58 pm

No nie był bym sobie gdybym nie wspomniał nic o Quake'u. Oczywiście części pierwszej. Na Soundtracku znajdują się świetne szybkie, industrailne kawałki, jak i wolne (tych już mniej... albo może z jeden czy dwa) zrobione przez Nine Inch nails.
 
Nielubiepieczarkathor

śr wrz 14, 2005 6:34 pm

Przez samego Trent Reznora, AFAIR ;) Pierwszy kawałek jest całkiem fajny przez pierwszą minutę, ale reszta nie nadaje się do słuchania - jedynie w trakcie gry może sobie lecieć z głośników. Ale przyznaję, że do tego nadaje się znakomicie :)
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

śr wrz 14, 2005 6:48 pm

Nielubiepieczarkathor pisze:
Przez samego Trent Reznora


Oj tam czepiasz sie :wink: I tak w NIN najwiecej roboty on odwala :razz:

Ooo! Zeby nie bylo offtopa to przypomnialy mi sie jeszcze 2 znakiomite gry ze znakomita muza 8)
Czyli nr 1 to (no dobra nie gral ale cala seria) Fallout. Muzyka swietnie oddaje klimat postapokalipsy.
No i nr 2 to Deus Ex. Dla tych co grali wszelkie komentarze sa zbedne (chyba :razz: ) Dla niekumatych, prowadzacych Cybera... siwetne utwory: szybki, wolne, nastrojowe, orientalne... poprostu malina :zwyciezca:
 
Awatar użytkownika
Aerdyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 5:26 pm

ndz wrz 18, 2005 6:32 pm

A ja wciaz mam w glowie utwory ze Starcrafta zarowno the bardziej "rockowe" u Zergow jak i te podniosle Protow

PS.NIN-"The hand that feeds" rulz!! (taki offtop maly :p)

Aer~~
 
Awatar użytkownika
D1SoveR
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 227
Rejestracja: pn lis 01, 2004 12:10 pm

wt paź 04, 2005 7:21 am

Heh, ja do tej kolekcji dorzucą znaną większości (skądinąd)
gierkę o tytule Painkiller. :P Muzyka w katalogu 'data/music',
od razu w MP3, a niektóre brzmienia zwalają z nóg... :-)
Docks Fight + Bridge Fight na czas pewien wypchnęły z
mojego pokoju odgłosy "With Teeth" Nine Inch Nails.

PS. Ale nadal NIN - "All The Love In The World" rządzi! :P
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

wt paź 04, 2005 3:33 pm

Osobiście to spodobał mi się soundtrack z NfS:Underground, niestety nadaje się tylko i wyłącznie do odtwarzaczy samochodowych ;)
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

wt paź 04, 2005 4:13 pm

ghoulas pisze:
Osobiście to spodobał mi się soundtrack z NfS:Underground, niestety nadaje się tylko i wyłącznie do odtwarzaczy samochodowych

To taki OT, ale kiedys bylem na koncercie Brygady Kryzys, ktory mial sie zaczac o 19, a do 21 leciala muzyka z NFS:U, pozniej zaspiewali 4 piosenki........ i koniec :shock:
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

czw paź 06, 2005 2:40 pm

Skrytobójca pisze:
zaczac o 19, a do 21 leciala muzyka z NFS:U


To IMO mialeś fajny koncert :]
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

czw paź 06, 2005 3:58 pm

ghoulas pisze:
To IMO mialeś fajny koncert :]

Spodziewalem sie czegos calkowicie innego...

Teraz sobie przypomnialem jak kilka ladnych lat temu bardzo zachwycalem sie muzyka z gry Shogo, nie pamietam teraz dokladnie co to bylo, ale wiem ze muzyka mi sie bardzo podobala (teraz mi sie gust bardzo zmienil - wtedy mialem bardziej <wyciete> - wiec nie wiem czy moge polecic :razz: ).
 
Awatar użytkownika
Ion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 25, 2004 7:40 pm

pn paź 10, 2005 6:44 pm

Niby soundtrack z BG2 robi wrażenie, z Arcanum też niezły (i z dużej ilości innych cRPG), ale po dzisiejszym dniu (kiedy to stwierdziłem, że nucę jakąś melodię) moim faworytem jest coś innego, a mianowicie muzyka z przygodówki Atlantis: The Lost Tales i kontynuacji, Atlantis 2.

Boże, coś pięknego. Muzyka na samej Atlantydzie, w pałacu czy nad morzem. Kiedy przemykałem korytarzem i podsłuchiwałem rozmowę Kreona i kapłana. Kiedy latałem statkiem, dopłynąłem na Rapa Nui. Kiedy słuchając muzyki na Spitsbergen patrzyłem na księżyc i wręcz opływałem. No i kiedy wreszczie przeszedłem grę i oglądąłem sobie outro... Nie ma co, soundtrack wybitny.

A później przyszła część druga. W tym wypadku nie pamiętam już każdego z utworów. Uwielbiałem ten kawałek z Chin, ale najlepszym był inny. Ten, który dzisiaj ni z tego ni z owego zacząłem nucić. Mówię tu o motywie z Irlandii. Po prostu... kto grał, to pewnie pamięta, kto nie grał (nawet jak nie lubi przygodówek) niech włączy sobie chociaż po to, by posłuchać, jak to pięknie grają w Irlandii.

I tak z ciekawości. Jak ktoś wiedziałby jak np. wyciągnąc muzykę z atlantisa, lub miał namiary gdzie można dostać płytki z soundtrackiem, to będę wdzięczny za kontakt.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pn paź 10, 2005 7:36 pm

Neverhood i pozamiatane :D Ta muzyka jest zwyczajnie piękna. Czego to człowiek nie zrobi ustami i gitarą.
Z innej beczki - soundtrack z Arcanum - coś pięknego. Idealny wypełniacz, czy to do sesji czy do prelekcji. Nastrojowy, ale ni absorbujący.
 
Awatar użytkownika
Temporal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 11:01 am

pn paź 10, 2005 9:14 pm

Soundtracki z Fallouta i Starcrafta są całkiem niezłe.
Enter the matrix też ma niezłe scieżki(oczywiscie dlatego ze z flimu).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości