Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

Raport z prac nad zc.polter.pl

pn wrz 12, 2005 9:39 pm

Witam. Jako, że premiera zbliża się wielkimi krokami (a kto powie, że nie temu glowe utne :P) , postanowiłem przedstawić Wam krótki raport.

Liczba redaktorów w redakcji : 8 osób
Liczba tekstów zebranych do dnia dzisiejszego : 31 (w tym większość po korekcie )
Liczba grafik i rysunków do tekstów (i nie tylko do tekstów) : 15
Projekty grafiki layoutu : 2 (wersja pierwsza i wersja poprawiona)
Ustalona nazwa serwisu : Strony Szaleństwa
Ustalony adres subsystemu : http://zc.polter.pl [Edit: za radą Sejiego promuje krótszy adres :)]

Będę tu dopisywał co jakis czas pewne dane, więc zaglądajcie tu czesto :)
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

wt wrz 20, 2005 5:00 pm

zetwues pisze:
Liczba tekstów zebranych do dnia dzisiejszego : 31 (w tym


Wow

Tylko nazwa średnio mi sie nie podoba, coś mało błyskotliwa;)
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

wt wrz 20, 2005 6:55 pm

Liczba 31 z pewnością robi wrażenie. Zależy jeszcze od tego czy są to teksty długie, krótkie, słabe, dobre... :P
Mam nadzieję, że jest kilka przygód, feletionów czy luźnych artykułów związanych z ZC. Co innego, jeśli z 20 to opisy jakiś przedmiotów, miejsc i takich tam innych pierdół... ;)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt wrz 20, 2005 7:30 pm

Streider pisze:
Tylko nazwa średnio mi sie nie podoba, coś mało błyskotliwa;)


Aby skrytykowac cos co juz powstało, czyli w tym przypadku nazwe, wypadało by podac własną, lepszą, kocepcje nazwy. A wieć jaka jest Twoja ? ;)

Co do ilości i jakości tekstów. Nie mnie oceniać czy spodobają się czytelnikom, to Wy ocenicie kiedy subsystem wejdzie na sieć. Mysle jednak, że są dobre, i mowie to z czystym sumieniem. Zapewniam tez ze nie są to w większości opisy "jakiś przedmiotów, miejsc i takich tam innych pierdół". Tematyka tekstów jest rozbita i znajdziecie w nich na pewno cos dla siebie.

Przypominam również, że na liczbie 31 tekstów nie przystaniemy. Prace trwają nadal.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

wt wrz 20, 2005 7:43 pm

Nazwa nie przypadła mi do gustu.
Strony Szaleństwa
Jest długa, nie wpada w ucho, trudna do zapamiętania, trudna w pisowni (polskie znaki). Własnej propozycji nie podam, bo nie na tym polega krytyka, by przedstawiać własne propozycje w miejsce krytykowanych.
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

wt wrz 20, 2005 7:59 pm

Myślę, że lepiej by brzmiało np. "W paszczy szaleństwa" :P
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt wrz 20, 2005 8:41 pm

Tyhagara pisze:
Własnej propozycji nie podam, bo nie na tym polega krytyka, by przedstawiać własne propozycje w miejsce krytykowanych.


Ogolnie masz racje, ale akurat w tym przypadku sądze, że powinno sie podać swoja propozycję. Nazwa została wybrana spośród wielu, i wydala nam sie najlepsza. W dyskusji wewnatrz redakcyjnej (zc.polter.pl) brali udział też udział ludzie z ogolnego poltera itp.

Tyhagaro, jeżeli chodzi o polskie znaki to jest tylko jeden - "ń" .

bukins pisze:
"W paszczy szaleństwa" Razz


Nazwa ta brana była pod uwagę (był nawet film pod takim tytułem) ale nie przeszła.

Nazwa serwisu : "Strony Szaleństwa" wydała nam sie sensowana, ze względu na to, że :
-jest chwytliwa jakby nie było
-wcale nie jest długa, czy Zew Cthulhu to za długa nazwa ? Czy np. Gasnące Słońca to "za długa" nazwa ? Wydaje mi się, że wiele osób przez to skojarzy stronę
-wieloznaczna
-pasujaca tematycznie

I wydaję mi sie, że ona pozostanie.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

wt wrz 20, 2005 9:09 pm

zetwues pisze:
Ogolnie masz racje, ale akurat w tym przypadku sądze, że powinno sie podać swoja propozycję.

Akurat nic ciekawego nie wymyśliłem, ale jak na coś wpadnę, to się tym podzielę na forum.

zetwues pisze:
Tyhagaro, jeżeli chodzi o polskie znaki to jest tylko jeden - "ń" .

No tak, to tylko jedna literka. Jednaka w internecie bardziej mobilne są nazwy bez znaków specjalnych .

zetwues pisze:
Nazwa serwisu : "Strony Szaleństwa" wydała nam sie sensowana, ze względu na to, że :
-jest chwytliwa jakby nie było

Kwestia co rozumiesz przez "chwytliwa" według mnie, nie wpada w ucho i jest mało dźwięczna.

zetwues pisze:
-wcale nie jest długa, czy Zew Cthulhu to za długa nazwa ? Czy np. Gasnące Słońca to "za długa" nazwa ?

Jako nazw funkcjonujących wyłącznie w internecie lepiej jest użyć nazw jednoczłonowych, pamiętaj że internet rządzi się własnymi prawami. Nazwa składająca się z jednego członu, niezbyt długa, bez znaków specjalnych i łatwa do zapamiętania, dzwięczna, kojarząca się z tematem, w miarę unikatowa, to jest optymalne rozwiązanie do sieci i trzeba wokół tego oscylować.

Z kolei nie uważam by nie można było od tych zasad odejść, pod warunkiem, że są jakieś inne korzyści. Akurat "Strony Szaleństwa" to nie jest jakaś wyjątkowo oryginalna, czy super klimatyczna nazwa.
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

wt wrz 20, 2005 9:25 pm

Tak przy okazji - stron jest kilka, że nazwa jest w liczbie mnogiej? ;)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt wrz 20, 2005 9:25 pm

Tyhagara pisze:
Akurat nic ciekawego nie wymyśliłem, ale jak na coś wpadnę, to się tym podzielę na forum.

Będzie nam miło :)

Tyhagara pisze:
No tak, to tylko jedna literka. Jednaka w internecie bardziej mobilne są nazwy bez znaków specjalnych .

A nasza nazwa będzie może troche mniej mobilna, ale za to jaka ;)

Tyhagara pisze:
Kwestia co rozumiesz przez "chwytliwa" według mnie, nie wpada w ucho i jest mało dźwięczna.

No to akurat chyba jest rzecz gustu. Mi się wydaje chwytliwa i wpada w ucho. Dźwięczność w normie.

Tyhagara pisze:
Z kolei nie uważam by nie można było od tych zasad odejść, pod warunkiem, że są jakieś inne korzyści. Akurat "Strony Szaleństwa" to nie jest jakaś wyjątkowo oryginalna, czy super klimatyczna nazwa.

A czy wszystko musi byc super klimatyczne ? W sumie stawialiśmy na nazwę fajną, a nie klimatyczną. Klimatyczna będzie zawartość strony, a ta nazwa do tego pasuje.

Edit:
bukins pisze:
Tak przy okazji - stron jest kilka, że nazwa jest w liczbie mnogiej?

Heh, rozbawiłes mnie. W sensie "Strony Szaleństwa" mamy na mysli strone główna i podstrony (np. dział Scenariusze i zawarte w nim scenariusze).

Przeciez nie nazwiemy się " Strony i podstrony Szaleństwa" :P
Nie bierz wszystkiego dosłownie ;)

Poza tym, są zawsze dwie strony medalu czyli oblicza. Można też powiedzieć Strony Szaleństwa jako Oblicza Szaleństwa.
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

wt wrz 20, 2005 10:00 pm

Heh, rozbawiłes mnie. W sensie "Strony Szaleństwa" mamy na mysli strone główna i podstrony (np. dział Scenariusze i zawarte w nim scenariusze).

Doskonale wiem, co rozumiesz poprzez nazwe strony, dlatego dałem emotke na koniec :P No, ale dobra... nie czepiam się już :P
Można też powiedzieć Strony Szaleństwa jako Oblicza Szaleństwa.

Oblicze Szaleństwa? To lepsze niż te Strony :P
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt wrz 20, 2005 10:31 pm

A mi sie strony podbaja. Webpage of Madness.... :>
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

wt wrz 20, 2005 11:04 pm

Ode mnie macie naprawde wielki szacun za to, ze wciaz Wam sie chce. Ja bym przy takim czasie oczekiwania (bo z natury jestem niecierpliwy) poklucilbym sie i 5 razy rzucil robote albo poszedl gdzie indziej. Coz, penwie wy wyjdziecie na tym lepiej.

malutki OT:
A co bys Seji powiedzial na : WebpageOperaofroxMadness ? :razz:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt wrz 20, 2005 11:07 pm

Wiesz, ja mysle, ze tam bedzie wielki i bluznierczy banner Opery z mackami ;).

Anyway ja tez czekam z niecierpliwoscia na strone, bo ciekawi mnie, jaka bedzie jej recepcja, ile jeszcze osob bawi sie w ZC na tyle, zeby grzebac w sieci.
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

wt wrz 20, 2005 11:20 pm

Od razu z góry zadam pytanie - czy będziecie wspierać również stare Cthulhu, czy tylko d20? Osobiście uważam, że mechanika 5 edycji była jedną z najgenialniejszych jakie widziałem (widziałem mało, wiem :) )
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

wt wrz 20, 2005 11:48 pm

Podejrzewam, że pytanie powinno brzmieć raczej: czy będziecie wspierać również mechanikę d20, czy tylko Cthulhu 5.5? ;)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr wrz 21, 2005 2:34 pm

Bardziej niz na mechanike w naszych tekstach daliśmy większy nacisk na dobre, powalone i mackowate pomysły. Powiem tak, własnie jestem w trakcie tłumaczenia quick startu do CoC na jego zwykłej brp'owskiej mechanice. Jak Chaousium pozwoli to stanie to na naszej stronie. Cthulhu d20 podoba mi sie tak sobie, za to jest na pewno dobrą alternatywą dla miłosników d20.

Będziemy wspierać dobre pomysły okraszone odrobiną mechaniki. Mogę zdradzić, że mamy tyle pomysłów i jezeli je nawet w czesci zrealizujemy to bedziecie w pelni zadowoleni. Nie chcemy sie ograniczac tylko do klimatów już powstałych. Twórzymy cos nowego, oczywiscie na rowni z tym rozwijajmy to, co juz powstało.

Jestem jak najbardziej za tym, aby np. scenariusz napisany pod zwykła mechanikę ktoś znający d20 przekonwertował na d20, za zgodą autora, na potrzeby graczy. Myśle, że to rozszerzy nasz zasięg.

Jak najbardziej pochwalam i sam uwielbiam całkowicie poronione i poprute pomysły na wszystko co mogło by się chociaż jedna macka dotykac tematu cthulhu. Zróbmy cos co będzie na prawdę szalone :P

Myśle też cały czas o projekcie "Cthulhu made in Poland", prace stanęły w połowie. Projekt jakby padł. Może dało by się im jakoś pomóc, ale to na razie troche dalekie plany.

No to czekamy na zc.polter.pl :)
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

śr wrz 21, 2005 2:59 pm

Myśle też cały czas o projekcie "Cthulhu made in Poland", prace stanęły w połowie. Projekt jakby padł. Może dało by się im jakoś pomóc, ale to na razie troche dalekie plany.

Panowie się już tym chyba w ogóle nie zajmują - o ile dobrze pamiętam, to już na Teleporcie 2004 Wolvie mówił, że projekt jest z leksza martwy ;)
Jeśli zebrała by się jakaś sensowna ekipa to można by nieco popracować nad projektem (jeśli dotychczasowi twórcy by zechcieli/oddali by prawa/lub materiały :P). Kilka osób mogące sprostać zadaniu napewno by się znalazło. Może nowy topic na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr wrz 21, 2005 4:15 pm

Ok, Zet to pewnie zaraz da do nowego topicu, to odrazu ci Bukinsie odpowiem.

Może zabrzmi to z mojej strony jako marudzenie, brak wiary itd. Trudno. Otóż uważam, że reaktywacja CMiP jako dodatku jest bezsensowna. Zaręczam Ci, że osób się może nawet trochę pojawi. I może ze dwie nie będą miały słomianego zapału. Jeśli będą jakieś teksty, to b.fajnie byłoby stworzyć osobny dział pod takim tytułem. I tam wrzucać teksty kwalifikujące się do kategorii CMiP (na życzenie autora przykładowo).

P.S:To jest mój siedemsetny post i pobluzgałbym trochę ile mi jeszcze brakuje do tysiąca, ale jestem modem i muszę dawać przykład :razz:
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr wrz 21, 2005 8:15 pm

Juto założe nowy temat. Myśle jednak o koncepcji dodawania materiałłow w odobnym poddziale forum Zew Cthulhu na polterze. Coś takiego. Ale mowie, to za dalekie plany.
 
Awatar użytkownika
Gilbert
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 26, 2003 5:09 pm

wt wrz 27, 2005 7:26 pm

Oblicze Szaleństwa? To lepsze niż te Strony


Jestem za obliczem bardziej niż za stronami... jakoś te strony tak nie brzmią dobrze... nie wiem czemu, ale mi nie pasują...
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

sob paź 15, 2005 6:21 pm

Decyzja zapadła niestety.
Być może Oblicza Szaleństwa brzmią lepiej, jednak redakcja na tyle przywykła do "Stron", że ciężko się nam z tą nazwą rozstawać. :wink:
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

sob paź 15, 2005 6:44 pm

- byłeś na stronie strony szaleństwa?
- na czym?
- na stronach szaleństwa
- jakich stronach szaleństwa?
- jest taka strona strony szaleństwa
- to strona czy strony, zdecyduj się wreszcie
- strona nazywa się Strony Szaleństwa
- acha, to trzeba tak było od razu

-... a jak to się pisze, razem czy z myślnikiem?
- nie wiem, bo jeszcze niema strony :razz:

No zobaczymy i tak najważniejsze jest co na stronie, a nie jak się nazywa.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

sob paź 15, 2005 11:26 pm

Tyhagara - chylę czoła do samej ziemi; genialne wręcz :D Nic dodać, nic ująć :D :D :D

Mnie osobiście nazwa Strony Szaleństwa też średnio się widzi, chociaż rzeczywiście pozostaje to w gestii i do decyzji autorów serwisu. Mnie osobiście bardziej pasuje coś z Biblioteką, Zbiorem, Antykwariatem lub innymi tego typu miejscami. Bo co sugeruje nam o zwartości nazwa Strony Szaleństwa - dywagacje pomyleńców? Wypociny psychopatów? A może będą tam li tylko opisy dziwnych przypadków ze szpitali psychiatrycznych? Jeśli tak, to ok. Jeśli nie, no cóż - nie mnei o tym decydować...

Przynajmniej na razie... :D

I na koniec - Tyhagara, jeszcze raz wielkie dzięki za poprawienie humoru na dobranoc :D
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

sob paź 15, 2005 11:45 pm

Mnie osobiście bardziej pasuje coś z Biblioteką, Zbiorem, Antykwariatem lub innymi tego typu miejscami. Bo co sugeruje nam o zwartości nazwa Strony Szaleństwa - dywagacje pomyleńców?


Może dywagacje bibliotekarzy, archiwistów lub antykwariuszy ? :papieros:
Zew Cthulhu ociera sie o szaleństwo stąd drugi człon nazwy. Pierwszy z tego względu, że strony kojarzą się z (jak by nie było) książkami.*
Nie śmiem twierdzić, że "Strony Szaleństwa" to idealna nazwa. Jednak myślę, iż zła nie jest.


*To me osobiste zdanie na temat natury nazwy serwisu.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

ndz paź 16, 2005 12:49 am

Nephand pisze:
Pierwszy z tego względu, że strony kojarzą się z (jak by nie było) książkami.*
Nie śmiem twierdzić, że "Strony Szaleństwa" to idealna nazwa. Jednak myślę, iż zła nie jest.

*To me osobiste zdanie na temat natury nazwy serwisu.


Niestety ale w sieci "strony" kojarzą się tylko z jednym.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

ndz paź 16, 2005 7:42 am

I ponownie Tyhagara ma rację - jeśli strony odwołują się do ksiąg, to już lepiej byłoby zastosować karty lub coś takiego. Mnie osobiście strony - w nazwie strony internetyowej - jakoś srednio kojarzą się z księgą. I zupełnie niełapię, czemu tak bardzo chcecie eksponować saleństwo?

ZC jest przecież bardziej mroczne, blużniercze, oślizgłe, przedwieczne itp niż szalone, więc czemu akurat to słowo znalazło taki poklask.

Zresztą i tak sądzę, że większość z odwiedzajacych będzie miała w użyciu nazwy "Zew na Polterze" lub o "Polterowe Cthulhu" niż "Strony Szaleństwa" :)
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

ndz paź 16, 2005 12:11 pm

Szczerze.
Myślę, że zmienienie nazwy opóźniłoby ponownie start serwisu. Tego ja i chyba wy nie chcecie :papieros: .
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

ndz paź 16, 2005 12:50 pm

vanderus pisze:
I zupełnie niełapię, czemu tak bardzo chcecie eksponować saleństwo?

Czytałeś kiedyś Lovecrafta ? Uważasz jego pomysły za mało szalone ? Jednym z podręcznikowych celów gry jest zachowanie zdrowia psychicznego, którego brak oznacza szaleństwo, obłed itp. Łapiesz ? Jednak badając Mity nie da się zachowac zdrowych zmysłów, bo to wychodzi poza ludzkie pojęcie.
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

ndz paź 16, 2005 12:58 pm

A mi nazwa "Strony Szaleństwa" bardzo się podoba. Mimo, że nie jestem członkiem redakcji Cthulhu i nie zostałem wprowadzony w meandry znaczeniowe słowa "strony" miałem dokładnie takie samo skojarzenie jakie przedstawił Nephand.

A dialog, który przedstawił Tyhagara, przy całym ładunku humorystycznym, mógłby zostać przeprowadziony albo przy udziale osoby, która nie ma pojęcia, że rozmawia o stronie internetowej o CoC albo półdebila.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości