Zrodzony z fantastyki

Quisper
Użytkownik
Użytkownik

[1 ed.] Laska czarodzieja

sob wrz 24, 2005 5:04 pm

Zauważyłem pewną rozbieżność faktów. Otóż wśród potrzebnych przedmiotów do profesji czarodzieja , znajduje się laska maga, ale ani w magii, ani w broniach, ani nawet w poradniku konsumenta(!) nie ma o niej mowy. O co w tym chodzi? jak sobie z tym radzicie??

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob wrz 24, 2005 7:36 pm

Kupujesz długi kijaszek, idziesz do kowala aby wyrobił ci jakieś ładne zakończenie i podbicie na dole ażeby drewno sie nie rozchodziło, następnie odprawiasz tajemny rytuał, który poznałeś od innego maga, powiedzmy nauczyciela, i masz laskę magiczną. Tak sobie to wyobrażam :P

Quisper
Użytkownik
Użytkownik

ndz wrz 25, 2005 12:55 pm

Tak, a do czego ta laska miałaby wogóle służyć??

Awatar użytkownika
Aramis
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz wrz 25, 2005 2:40 pm

Laska jest rodzajem Focusa, wzmacnia i ogniskuje wolę czarodzieja. U mnie jest to tak, że (w 1 ed.) na każdy poziom czarodzieja można dołozyć jeden dodatek do laski. Dodatkiem może byc kryształ mocy (dodatkowe PM), klejnot czaru / czarów (wtedy laska działa jak różdżka) itp.

W 2ed. widzę laskę jako dodatkowy rekwizyt do czarów, dodający np. +1 za każdy poziom cechy Mag. Do tego można w lasce zakląć jakiś czar np. ochrona przed deszczem (bardzo przydatny dla wędrujących magów). Możliwości jest wiele.

Tak czy inaczej, mag IMO powinien używać laski (drąga, kostura) do czarowania - daje to świetny klimat. Takim kijem mag może się także obronić przed fizycznym atakiem, w końcu jest to solidny kawał drewna. Przylożyć takim przez łeb to świetna akcja obronna :D

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz wrz 25, 2005 7:06 pm

W/g zasad laska to laska ;). Symbol statusu, nie magiczne narzedzie. Choc nic nie przeszkadza, aby ja ktoregos dnia umagicznic.

Wallshield
Użytkownik
Użytkownik

ndz sty 08, 2006 11:22 am

To co piszecie to bardzo fajne spostrzeźenia. Aramis dał mi dobry pomysł.. może pogadam z MG aby dołożył ten fakt do naszej gry ale jest jeden wałek. Przecież jak masz laske i se ją chcesz z poziomu na poziom namagicznic dodatkowo bo kto to niby robi? Skoro tworzenie magicznych przedmiotów jest na 4 poziomie przynajmniej u nas.... Przecież magicznych przedmiotów w skelepie nie ma bo wtedy nie grałbym w warha bo to byłby 2 D&D zresztą co do tego to tak sądze o 2ed. worha że prawie = D&D = SUX!!! no ale nie o tym główny temat. Wiem jedynie z podr. że talizmany można kupić w swiątyni jednak nie wiem za jaką cene za bardzo ale chyba tanio bo jakby zwykły człek chciałby kupić taki to wybuli 100 zk ? wątpie. Proszę o odzpowiedź w temacie namagiczniania laski czarodzieja jeżeli już rozpoczeliśmy temat ...

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sty 09, 2006 10:07 am

Tak, tak! Warhammer 2ed to prawie DnD! Bo w Warhammerze 2ed nie ma takich przegięć jak następujące zaklęcie:

Tworzysz sobie kulkę, która lata kilkanaście metrów na turę (trwa ona bodajrze 6 minut), w wybranym przez ciebie kierunku. Wywołuje strach (zaraz się dowiecie dlaczego), każdego, kogo dotknie zabija po nieudanym teście magii i zmienia go w ametyst wartości 50zk. Przepala się przez mury i kamienne ściany.

Albo:

Otwierasz przejście do innego wymiaru i wciągasz do niego (bez rzadnych rzutów obronnych) wybraną istotę lub grupę istot. Możesz ją wyjąć w dowolnym momencie (ale nie musisz). Dla istoty tej nie płynie tam czas, nie leczy się w innym wymiarze, nie morze się też samodzielnie wydostać. Jedyne ograniczenie - musisz wyjąć ją, gdy drugi raz rzucasz zaklęcie...

Albo (to znają wszyscy):

Wiatr śmierci wiejący w promieniu kilometra.

(Tak, to były oficjalne czary i w podręcznikach jest więcej jeszcze fajniejszych).

A w DeDekach nie ma takich przegięć i w nowym Warhammerze też nie ma takich przegięć więc 'worh" II = DeDeki 3ed więc "suks".

Ludzie czytajcie podręczniki!

Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sty 09, 2006 10:13 am

Laska maga ma na czubku gałkę!

P, NMSP :P

Awatar użytkownika
Don Kichot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr paź 04, 2006 10:52 pm

SIiencer zgadzam sie.

Zawsze mi sie wydawało że magowie żyją w celibacie :wink: Oj wy wy niewyżyci wy :razz:

A w Królestwach Magii jest opis kryształów które do takiej laski można wstawic. Mozna założyć że naprzykład dodaje 1, 2 ,3 -jesli jest potęzna do poziomu czaru. Lub jakies dziwne umiejetnosci jak gadanie zapamiętywanie zdarzen i tym podobne