Zrodzony z fantastyki

 
Godzu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 11, 2005 12:36 pm

Poszukiwany/Poszukiwana ;)

wt paź 11, 2005 12:45 pm

Sprawa jest krótka, zaczynam właśnie przygodę z MtG. Mam PCD Army of Justice. Czytałem ten poradnik od ISA ale paru spraw nie kapuje. Jechać do sklepu bąź innego miejsca zbiorowisk to raczej w najbliższym razie nie będę. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na parę pytań na GG odnośnie budowy tur ? Mój numer to 5627544.
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt paź 11, 2005 12:46 pm

Możesz też spokojnie walić z pytaniami tutaj :)
 
Godzu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 11, 2005 12:36 pm

wt paź 11, 2005 1:22 pm

Heh... no mogę ;) No więc mam takich pytań parę. Bardzo podstawowe. Tak bardzo ze aż n00bowate. Po pierwsze.
1. W której fazie mogę wystawiać potwory ?
2. Czy mogę nimi atakować w tej samej turze, a jeśli nie to czy mogę bronić nimi ?
3. Wiem że przeciwnik może wystawiać spelle itp. w mojej turze. Czy może także wystawić potworka ?
4. Czy karty ze stosu rozpatruje się po końcu fazy czy tury ?
5. Czy landy się tapuje ?
6. Czy na stos składam karty kreatur do rozpatrzenia ?
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

wt paź 11, 2005 2:27 pm

1. w swoim main phase - przed atakiem i po ataku
2. nie mozesz atakowac bo kazdy stwor ma chorobe przywolania (chyba ze ma haste'a) nie mozesz tez uzywac zdolnosci ktore wymagaja tapowania, blokowac, owszem, mozesz
3. [Przeciwnik moze zagrywac w twojej turze tylko instanty i karty, na ktorych jest napiszane, ze moga byc zagrywane jak instanty
4. karty ze stosu rozpatruje sie jak obaj gracze spasuja [od gory, czyli rzucone najpozniej beda rozpatrzone szybciej. Jak w Biblii :) .Oczywiscie po tym zaraz mozesz rzucic nastepnego spella i pojawi sie nowy stos :)]
5. jak chcesz wziac mane z landu to musisz go tapnac
6. tak, na poczatku stwor jest spellem, jak opuszcza stos jest kreatura.


[Te irytujace wcinki w cudze posty sa Hezora, czyli moje, bo sie straszny burdel w temacie zrobil.]
 
Awatar użytkownika
Angel_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:53 pm

wt paź 11, 2005 4:40 pm

Godzu pisze:
3. Wiem że przeciwnik może wystawiać spelle itp. w mojej turze. Czy może także wystawić potworka ?


Rahl pisze:
3. patrz pkt 1.


Hm, Rahl ? Przeciwnik w twojej turze może grać wyłącznie karty zwane 'Instantami' oraz zagrywać aktywowane umiejętności [to takie które mają budowę koszt:efekt, np. TAP:Untap target creature.

To w sumie tyle. Dalsze pytania mile widziane.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

wt paź 11, 2005 7:05 pm

Angel_ pisze:
Wszystkie inne spelle za wyjątkiem Instantów można grać tylko i wyłącznie w swoim main phase gdy stos jest pusty.

Landy, które nie są spellami, też można tylko w swoim mainie przy pustym stosem, choć one przez stos nie przechodzą - żeby niedopowiedzeń nie było;)
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt paź 11, 2005 11:14 pm

Właśnie :/

Macros, Hezor - zróbcie z tym porządek!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości