Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

Krakon 2006

wt paź 25, 2005 11:48 pm

Krakon, zimowy krakowski konwent o ponad 10-letniej tradycji, tym razem od 23 do 26 lutego 2006 (najprawdopodbniej). Kto sie wybiera?

Tak, wiem, ze jeszcze listopada nie ma ;), ale zima tuz tuz ;).
Ostatnio zmieniony pt sty 27, 2006 1:23 am przez Seji, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Prozac
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 15, 2004 12:41 am

śr paź 26, 2005 12:14 am

W lutym? Jadę! :D
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

śr paź 26, 2005 12:50 am

Ja będę jak zaprosicie Wszebąda :P!
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr paź 26, 2005 9:55 am

Nie będzie mnie - z Danii jak się pofatyguje to na jakiś porządny konwent a nie jeden z najgorszych w roku.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

śr paź 26, 2005 10:29 am

Ja, lucek.

99.7%. Te 0.3% to szansa, że umrę.


l.
 
Awatar użytkownika
MidMad
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:31 pm

Re: Krakon 2006

śr paź 26, 2005 11:37 am

Seji pisze:
Krakon, zimowy krakowski konwent o ponad 10-letniej tradycji, tym razem od 23 do 26 lutego 2006 (najprawdopodbniej).


Moze zainteresuje Was fakt, ze tegoroczna konwencja to... PIRACI!
Od piratow karaibskich, korsarzy, przez piratow kosmicznych, drogowych, filibustierow, Wikingow, az po hackerow... do wyboru, do koloru :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

śr paź 26, 2005 12:00 pm

Krakon? Proste, jak zwykle.
Piraci? Super.
Szczur?
Nie będzie mnie - z Danii jak się pofatyguje to na jakiś porządny konwent a nie jeden z najgorszych w roku.

A on się nie zna :wink:
I czemu listopad dopiero?? Co to wszystkie kony zmieniają nagle terminy czy jak?
A Krakon zawsze rządził i będzie :D
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr paź 26, 2005 12:03 pm

Umbra pisze:
Szczur?
A on się nie zna :wink:


Niestety miał przykrość być na większej ilości Krakonów. I choć jest ciekawy czy organizatorom Krakonu '06 uda się spaść jeszcze niżej i przebić tych z Teleportu '05 to jednak mimo wszystko aż tyle kasy na to wydawać nie będzie. Wolę sobie pojechać choćby na Ciastkon :P

P.S. Szkoda tylko fajnej konwencji :(
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

śr paź 26, 2005 12:04 pm

MidMad pisze:
Moze zainteresuje Was fakt, ze tegoroczna konwencja to... PIRACI!

O, zupełnie jak 1/3 drugiego ConQuestu ;P

l.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

śr paź 26, 2005 12:08 pm

Niestety miał przykrość być na większej ilości Krakonów. I choć jest ciekawy czy organizatorom Krakonu '06 uda się spaść jeszcze niżej i przebić tych z Teleportu '05 to jednak mimo wszystko aż tyle kasy na to wydawać nie będzie. Wolę sobie pojechać choćby na Ciastkon Razz

P.S. Szkoda tylko fajnej konwencji Sad

No dobra jak tam chcesz, ale Krakon był kiedyś największym i najlepszym konwentem w polsce i według mnie znowu powoli wraca do takiego stanu.
W każdym razie dalej jest najbardziej znany :razz: A i nie sprawdzisz czy ta fajna konwencja zostanie dobrze wykorzystana bo ja wierzę, że tak. Poza tym to od uczestników zawsze dużo zależy.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr paź 26, 2005 2:42 pm

Kur.. ale termin. Niby już nie sesja, ale tuż przed praktykami. Ale OK - jestem na 10000%, zaś te szanse mogą zmaleć tylko przez prowokację obcych sił specjalnych.

Przynajmniej ktoś bedzie prowadził sesje z prawdziwego zdarzenia :razz:

Umbra - ja z tym powrotem do formy bym się tak nie spieszył. Po fatalnym `03 i lepszym `04 (przynajmniej ktoś grał i było troszkę znających się na rzeczy), `05 mnie dobił totalnie. To był pierwszy konwent, który moja grupa opuściła przed ostatnim dniem, a co najważniejsze - z pełnym moim poparciem :shock: (choć to zawsze ja prę tam niczym słoń do wodopoju). Takiego g..na jeszcze nie ogladałem, włączywszy w to wielu "uczestników" (heh - czuliśmy się jak na ziomalskiej imprezie, nie mówiąc o tych sp..nych sesjach, Larpach,etc).

Umbra i reszta chętnych na SW/CP - zapraszam.

A zapowiedź jest w bardzo dobrym terminie - my już martwiliśmy się, że jak w X brak newsa, to nici z konu.

Lokalizacja ta sama, czy znowu jakieś nieudane eksperymenty (vide:2003)?

Proponuję nową myśl przewodnią konwentu:

"Precz z 100% bez alkoholu!!!

100% bez ziomalstwa!!!" :spoko:

PS: Piraci - czyli mogę przynieść podręczniki na pdf i nieoryginalne albumy? :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr paź 26, 2005 2:48 pm

Deckard pisze:
"Precz z 100% bez alkoholu!!!
100% bez ziomalstwa!!!"

To Cie zmartwie raczej, bo jedno sie wiaze z drugim.

O, zupełnie jak 1/3 drugiego ConQuestu ;P

STFU :P

Deckard pisze:
`05 mnie dobił totalnie.

Jakos nie moglem byc ;), ale mysle, ze od strony technicznej tym razem pare rzeczy bedzie wygladac inaczej.
Ostatnio zmieniony śr paź 26, 2005 3:40 pm przez Seji, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr paź 26, 2005 3:36 pm

Eh Seji - może czasy sie zmieniają, ale jak wspominam `01, to piwo było obecne i jednocześnie sesje były udane (pewnie myśleliście, że o wódce będzie :wink: ). Ziomale włażą na Krakon, bo nikt nie pilnuje wejścia w nocy, poza tym brak separacji części karcianej od reszty konu (a niestety, jak można sie przekonać włażąc do pobliskiego sklepu karcianego, przesiadują tam tak karciarze hh, jak i ich koledzy nie mający juz pojęcia o niczym). Zróbcie selekcję a będzie spokój (Fandoom i inne ciekawostki można przygarnąć - "ziomale są za gupie, co by zajawić o co biega w tym" - szpeja). Oczywiscie - selekcja=znacznie mniej uczestników w statach, niż "700" z `05 ( :) - ciekawe, ilu z nich przyszło na 1 dzień na turniej karciany, bo jak szukałem graczy do sesji po szkole powyżej parteru i piwnicy, gdzie stacjonowałem, to ciężko było naliczyć 200 osób penetrując sale :shock: ).

I niech tym razem orgowie i ich obecni na fotkach znajomi ruszą d..y nad reklamą i planowaniem konwentu, a nie emigrują/chowają się/przerzucają się odpowiedzialnością. Na Krakony przyjeżdza coraz mniej dawnych uczestników (vide: posty before), w skutek tego coraz bardziej widać czubek gówna wystający spod spodu, program od paru lat chłamiasty (albo to samo, albo nie wiadomo dla kogo i po co - of course jest parę wyjątków - Alchemia i tym podobne :) ), ogólnie to zero spoiwa (może to to g..no ma pełnić jego rolę?). Można przyjść na chwilę i chyba tylko po to się tam jeździ od 2-3 lat. Za jedną-dwie edycje nie będzie tam nikogo ciekawego, a "nowa fala" uczestników sama tego nie udźwignie. I Kraków skończy jedynie z Imlalem, choć miał 3 kony w roku :(
Tak wiec panie/panowie - zwiekszyć grawitację. Ruszyć głową jak można to uruchomić w nowych czasach, a nie zostawiać samemu sobie (jak od paru lat), sadzac, że jakoś będzie. Nie jakoś - będzie wówczas fatalnie...
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr paź 26, 2005 3:43 pm

Ochrona bedzie. Jak nie, to watpie, zeby byl Krakon. Wiec problem ziomali powinien zniknac. A picie - coz, coraz wiecej chamstwa, wiec i metody coraz bardziej drastyczne. A jak ktos nie przyjedzie, bo pic nie wolno - widac impreza nie dla niego. Bedzie konwentowa knajpa, pewnie beda znizki, etc. Ale nietrzezwi beda spac na wycieraczce :>.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr paź 26, 2005 4:02 pm

OK. A ustalono już kto w `01 wyszedł wraz z drzwiami od GreenRoomu?;)

Jaka knajpa, można namiar na privie?
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr paź 26, 2005 4:31 pm

Deckard pisze:
OK. A ustalono już kto w `01 wyszedł wraz z drzwiami od GreenRoomu?

Heh, a tej historii nie pamietam :P.

Jaka knajpa, można namiar na privie?

Bedzie wiadomo, bedzie dane publicznie do waidomosci.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

śr paź 26, 2005 5:59 pm

Takiego g..na jeszcze nie ogladałem, włączywszy w to wielu "uczestników" (heh - czuliśmy się jak na ziomalskiej imprezie, nie mówiąc o tych sp..nych sesjach, Larpach,etc).

No wiesz ja tam lubię wypić/pobawić się z ludźmi na konwencie :)
A i tylko na Krakonach słyszało się tyle histori jak ta z drzwiami. Magiczny konwnet :razz:
Choć pijacki :wink:
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr paź 26, 2005 7:25 pm

Umbra - była jeszcze dwie historie - 1.o kimś kto szczał idąc z góry na pierwsze piętro do kibelka. Jak sprzątaliśmy szkołę w niedzielę, to za linię, jaką można zobaczyć w angielskich szpitalach robiła nam uryna :shock: 2.A ta druga to z tajemnicy alkowy, a raczej piwnicznej kwatery obsługi, zwanej Norą (kiedyś sam tam stacjonowałem, od paru lat jesteśmy za ścianą - sic! ci kolesie od Marszu Imperialnego i WASP to my!). Kopalnia tajemnic - np. jak ktoś odlał sie na swoich kumpli, bo mu się nie chciało do WC pójść :hahaha:

A ja też lubię dać czadu, ale w starym (before 2003) a nie hh stylu. :razz:
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

śr paź 26, 2005 8:17 pm

Ja byłem w zeszłym roku. Mimo miłego towarzystwa z którym miałem tamten krakon spędzić, jestem nad wyraz szczęśliwy i wdzięczny szefowi że zapowiedział że mnie nie wyśle.

O ile cq i imlala to moje jedne z ulubieńszych konwentów to krakon był jednym z gorszych - nie lubie chlejkonów.
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

śr paź 26, 2005 8:30 pm

Tym razem, ze względu na akcję 100% bez alkoholu, raczej chlejkonu nie będzie.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

śr paź 26, 2005 8:43 pm

A jak ktos bedzie chcial rozrabiac to juz ja sie zajme jego pacyfikacja.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

śr paź 26, 2005 8:45 pm

Ausir pisze:
Tym razem, ze względu na akcję 100% bez alkoholu, raczej chlejkonu nie będzie.


A czy te dobre checi zostana poparte dobra organizacja? :> Nie sztuka zapowiedziec, sztuka zrealizowac.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr paź 26, 2005 9:00 pm

Krakonman - tylko jak już mówimy o pacyfikacji, to bez trybu odwoławczego. W zeszłym roku tak z 15 osób się kwalifikowało i mówię tylko o tych, które w..ły się do piwnicy na prawo od wejścia (psując klimat osobom, które postarały sie o własne boksy w szatni) i mijałem w szkole o 3 nad ranem z piątku na sobotę!!!
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

śr paź 26, 2005 9:46 pm

Deckard - dlatego nie ukrywam, ze licze na wspolprace z uczestnikami, ktorym pewne zachowania przeszkadzaja. I jesli Cie to pocieszy - ze mna sie nie dyskutuje, o czym juz sie pare osob na ConQuescie przekonalo. A jak ktos sie stawia - ochrona sobie poradzi.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw paź 27, 2005 1:12 am

Dyskutowanie z Krakonmanem przypomina probe zatrzymania rozpedoznego kombajnu przy pomocy wykalaczki. Czasem sie zastanawiam, czy on faktycznie jest czlowiekiem ;P.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

czw paź 27, 2005 1:30 am

Heh, nie rozumiem zarzutów o ziomalstwo.

W nocy był lekuchny burdel. Koleś biegał z kosą, widziałem ludzi tak nałojonych, jak mi się zdarzyło tylko parę razy w życiu, jak wszedłem do kibla, to wróciłem upalony od oparów unoszących się w nim...
Tylko,z e ci nałojeni to kolesie o długich piórach, w bojówkach itd.
Prowadziłem sesję na korytarzu, nockę. Naprawe było chwilami ostro... ale przez całą nockę na tym piętrze nie uświadczyłem żadnego ziomala. Tylko typową brać RPG.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw paź 27, 2005 7:45 am

Ja byłem światkiem jak kolo w biegu pawika puszczał :D szybki był a i tak do kibelka nie zdążył.

Jeśli będzie pilnowane tak jak na Conqueście, to respekt, sam widziałem paru trzeźwiejących przed szkołą - i tak mieli farta, że pozwolono im po wytrzeźwieniu wrócić. :D

W gruncie rzeczy cudów nie trzeba, orgowie muszą być widoczni i patrolować konwent, część musi byćnie widoczna i działać jak wywiad. :D Uczestnicy też muszą być pomocni, widzisz pijących/przeszkadzających/rozrabiających ? Zgłoś Orgom. I najważniejsze Orgowie muszą na zgłoszenia reagować. I tyle, reszta to kwestie programowe.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw paź 27, 2005 8:04 am

Sony pisze:
sam widziałem paru trzeźwiejących przed szkołą

Na Imlalu tez trzezwieli przed wejsciem.

Mowilem to juz, powiem jeszcze raz: bedzie 100% bez alkoholu, bedzie ochrona, bedzie dzialajaca obsluga (a jak nie, to sie ja wywiesi na rei). Bardzo chcemy, zeby Krakon odzyskal dobre imie - na razie przede wszytskim porzadnego konwentu od strony zaplecza i uzytkowania. Programowo tez, o co sie bedziemy starac, ale posprzatanie brudow ma tutaj priorytet. :)
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw paź 27, 2005 8:12 am

Heh! Moze do lutego wyjde z czasowo-ekonomicznego dolka i dojade na jakis kon po ConQuescie w koncu :( .
 
Awatar użytkownika
Flapjack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 372
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 3:45 pm

czw paź 27, 2005 12:15 pm

Swaróg pisze:
Heh! Moze do lutego wyjde z czasowo-ekonomicznego dolka i dojade na jakis kon po ConQuescie w koncu .


No to może się w końcu spotkamy mroczniaku :razz:

Już zaczynam odkładać kaskę.

Pozdrawiam
Flap
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości