Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Federacja Handlowa - co z nią się stało?

czw lis 03, 2005 2:30 pm

Witam. Mam pytanie dotyczące Federacji Handlowej. Co się z nią stało po Epizodzie III? Czy gdzieś w galaktyce istnieją jej niedobitki? Osobiście uważam, że nie została doszczętnie zniszczona podczas Wojny Klonów. Tak więc, co się z nią stało dalej.

Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 03, 2005 4:32 pm

Zapewne została wcielona w szeregi wszechogarniającego Imperium...

Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 03, 2005 4:48 pm

A wiesz, że zabiłeś mi ćwieka tym pytaniem :) Wiem, jak wyglądały perypetie FH pomiędzy EI,a EIII, ale co było dalej... Sądze, na podstawie Clone Wars, Powieści i samego EIII, że FH przestała istnieć. Jej flota (te wielkie latające pojazdy sferyczne) została rozbita w pył, rodzinny światy Nute Ganreya został podbity przez Republikę/Imperium, a sam fakt, że Federacja przewodziła Separatystom i była zalążkiem całego ruchu, to zostałą przez Imperatora zniszczona. Tak mi sie wydaje przynajmniej, ktoś ma inny pomysł?
Ostatnio zmieniony czw lis 03, 2005 5:35 pm przez KhameirSarin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 03, 2005 5:14 pm

No nie słyszałem, żeby ktoś "Federacyjny" u Rebeliantów był :P.

Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 03, 2005 7:52 pm

KhameirSarin pisze:
A wiesz, że zabiłeś mi ćwieka tym pytaniem
no to miło mi :)

Najbardziej ciekawi mnie co się stało z tymi fajnymi koloru piaskowego robocikami, bo marzą mi się sesje (w czasach starej trylogii) kiedy to gracze spotykają właśnie je na jakiejś odległej planecie :D No ale co się stało z samą Federacją Handlową też jest istotne.

Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 03, 2005 8:26 pm

Myślę, że zostały zdeaktywowane, po tym, jak Klony zostały Armia Imperium. Wkońcu w Ep II, na planecie Kamino, jeden z przywódców Cloner'ów, powiedział, że ich armia jest bardziej zdyscyplinowana i nie zignoruje żadnego rozkazu (przekonaliśmy sie o tym w Ep III, podczas wydania rozkazu 66). Więc po zo trzymać 'stare zabawki' skoro można je zastąpić nowymi??

Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 03, 2005 8:46 pm

W istocie. Ale czy niedobitki federacji nie mogły gdzieś uciec w odległe końce galaktyki, aby tam próbować odbudować swoją dawną potęgę?
Ostatnio zmieniony wt lis 08, 2005 3:01 pm przez Largus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 03, 2005 11:10 pm

Dawną potęgę miała tylko i wyłącznie dzięki Palpatine'owi. Przecież on, nie kto inny, 'pomagał rozbudowywac' armie FH, przekazywal informacjie czy rozkazywał. Natomiast po Ep III wątpie, by Palpatine chciał pomoć FH, skoro miał swoja armie. Ba, mógł sie bać, że FH dołaczy do Rebeliantów, co by groziło upadkiem Imperium.

Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lis 05, 2005 3:22 pm

Federacja Handlowa w sporej części została znacjonalizowana w ramach Nowego Porzadku i ustanowienia kontroli nad szlakami handlowymi i transportem międzysystemowym na duza skalę.

Gdzie mógłbyś wprowadzić nawet całkiem duże pozostałosci FH w ramach przygód osadzonych w czasie Wojny Domowej? Polecam Sektor Korporacyjny. Ponad 10 tysiecy systemów, w pełni podlegających zarządowi bardzo podobnemu do reguł narzucanych przez FH lata wcześniej.

Jeżeli prowadzisz SWd20, to dane o SK znajdziesz w "Hero`s Guide". Co do WEG to muszę sie rozejrzeć, ale też coś było tam poruszone (SK został wprowadzony w powieściach z końca lat 70tych).

Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lis 05, 2005 3:25 pm

Deckard pisze:
Co do WEG to muszę sie rozejrzeć, ale też coś było tam poruszone.

Przede wszystkim "Han Solo and Corporate Sector Sourcebook", trochę jest też w "Pirates and Privateers".

Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lis 07, 2005 4:28 pm

W rzeczy samej. Drugi nawet mam, ale ostatnio siedzę głównie w d20. Muszę przejrzeć Geonosis & Outer Rim i Ultimate Adversaries, może coś tam zawarto.

Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lis 13, 2005 1:15 pm

Federacja Handlowa podpisała traktat. Od dziś wszelkie zasoby należące do federacji zostają oddane w zarząd Imperatora i Imperium. Traktat podpisał Sentepeth Findos, pełniący obowiązki wicekróla. Jednak nie wszyscy pogodzili się z decyzjami. Vooro grozi walką zbrojną w obronie własnych zasobów. Już niebawem wszystkie przedsięwzięcia zarządzane do tej pory przez Federację zostanę oddane w dobre ręce lojalnych firm takich jak Kuat, Sienar, Tagge Co. czy Merr-Sonn. A dalej przyjdzie czas na Intergalaktyczny Klan Bankowy, Commerce Guild, Corporate Alliance i inne firmy sprzyjające CIS.
Źródło: droida recenzja Insidera #84 na holo (tutaj: http://holonet.pl/viewtopic.php?p=99528#99528)

Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lis 13, 2005 2:06 pm

W sumie ma to sens. Przecież o wiele lepiej się opłaca dojść do Imperium i mieć pewne z tego zyski, niż żyć w ukryciu i nic nie robić :)

RG

wt gru 27, 2005 10:01 pm

Federacja Handlowa prawdopodobnie rozpadła się po zabójstwie Vicekróla i pozostalych separatystów. Droidy wyłączone. Reszte zrobiła Flota Imperium. Moze tak było. Nikt nie opisal jeszcze tego watku. Ale od IV epizodu nie ma sladu po FH.

Zanim zaczniesz pisać nowy post w temacie przeczytaj wszystko to co inni napisali przed Tobą, nie dubluj pytań na które już odpowiedziano i nie powtarzaj udzielonych odpowiedzi. To taka niepisana zasada forumowa.
Post zostanie usunięty w przeciągu 24 h jeśli nie napiszesz w nim czegoś rozwijającego temat. Używaj opcji 'EDYTUJ'. Mod Sarin

Jak napisałem wczesniej, po FH nie ma sladu. Ale to była zbyt znacząca i zbyt bogata organizacja, by tak poprostu zniknąć. Po dezaktywacji bojowych droidów i śmierci wicekróla, majątek, banki danych stały się łatwym łupem dla Imperatora Palpatine. Być może, że organizacje przestępcze, takie jak Syndykat Jabby czy Pancerni Huttowie też cos uszczkneli z tego. Trudno powiedzieć.
Ostatnio zmieniony wt sty 24, 2006 10:06 pm przez RG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt gru 27, 2005 10:12 pm

Royal Guard pisze:
Federacja Handlowa prawdopodobnie rozpadła się po zabujstwie Vicekróla i pozostalych separatystów. Droidy wyłączone. Reszte zrobiła Flota Imperium. Moze tak było. Nikt nie opisal jeszcze tego watku. Ale od IV epizodu nie ma sladu po FH.

Czy Ty w ogóle czytasz poprzednie posty w wątku?

[WC-2.SB]