Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

Oczekiwania, prośby, sugestie dotyczące Stron Szaleństwa

śr lis 09, 2005 7:49 pm

W związku z tym, że niektóre zaprezentowane przez nas pomysły na stronie subsystemu Zew Cthulhu - Strony Szaleństwa (http://zc.polter.pl) zostały różnie przyjęte ze wskazaniem na troche inny tor "klimatu" tekstów oraz na inne uwagi, chciałbym zapytać Was użytkowników, bo przeciez robimy to aby własnie Was zadwolić, co oczekujecie, co chcielibyście zobaczyć i może macie jakies nowe pomysły, sugestie na przyszłość strony. Oczywiście jako redakcja mamy plan przyszłości serwisu, ale może Wy dacie nam więcej pomysłów, ideii itp.

Prosibłym o powagę oraz przemyślenie swoich pomysłów racjonalnie. To pomoże uniknąć zbędnego offtopowanie i rozmawiania nie na temat. Jako, że jestem również moderatorem tego poddziału forum będe usuwał każdy post odbiegający od tematu.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Artykuły dla początkujących na Stronach Szaleństwa

śr lis 09, 2005 9:31 pm

Jak już powiedziałem w ogólnym topicu o Stronach Szaleństwa jestem graczem w Zew Cthulhu i w związku z tym proponowałbym materiały dla całkowitych żółtodziobów. Jestem pewien, że jeśli takie coś przeczytam, to jest duża szansa, że do systemu się zbliże, bo nie mam z nim żadnego styku. Czy jest to możliwe?
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

śr lis 09, 2005 9:47 pm

Może najpierw umieścić takie podstawowe rzeczy jak recenzje danych podręczników do ZC? Kilka ich jest i jestem niezmiernie ciekawy, w jaki sposób by je oceniła teraz redakcja.
proponowałbym materiały dla całkowitych żółtodziobów

Jakieś teksty na temat prowadzenia i tworzenia klimatu na sesji to podstawa.

Może jakieś info o karciance dla żółtodziobów? ;P
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr lis 09, 2005 10:38 pm

Dobry modul ortograficzny dla redakcji ;).

PN, NMSP

A szczerze, to dluzsze teksty. Bo te, co na razie dajecie, to na pol kesa sa.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

czw lis 10, 2005 9:57 am

W końcu mam temat, w którym mogę się z czystym sumieniem znęcąc nad redakcją :razz: A tak na poważnie...

1. Poprawcie korektę - zatrudnijcie drugiego korektora, który będzie sprawdzał pierwszego, albo wprowadźcie jakiś system, aby nie wychodziły na stronę teksty tak niedopracowane stylistycznie, z głupimi literówkami.

2. Zróżnicowanie tekstów jest ok, więc tego się trzymajcie. Raz z tej beczki, raz z innej i wszystko będzie ok :)

3. Długość tekstów nie jest istotna - ważne jest ile w danym tekście znajdzie się rzeczowego tekstu. Odradzam publikację nic nie wnoszących tekstów (patrz wyprawa do Ameryki Południowej), która można streścić paroma słowami i które ani MG ani graczom nic nie dają.

4. Proponowałbym dawać jak najwięcej pomysłów, które mistrzowie sami sobie wplotą tam gdzie będą chcieli - teksty w stylu Źródełka, Alternatywnego Zombie, czy Kabały (ale styl niech będzie jak w tym trzecim, a nie w tym pierwszym).

5. Zgadzam się z przedmówcami - omówcie polski rynek ZC. Co można kupić, co warto kupić i dlaczego. A potem przejdźcie do opisów podręczników anglo języcznych.

Na razie chyba tyle, jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, dam znać.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

pt lis 18, 2005 11:44 am

Chyba po ośmiu dniach to już mogę pisać post pod swoim postem? Jak nie - przepraszam moderację :)

A post krótki - co to się stało, że Strony Szaleństwa jakoś zamarły? Coś to rozbudzanie cthulhowej braci zdecydowanie zwolniło. Czy można się czegoś spodziewać w najbliższym czasie, czy też sam się mam wziąć za pisanie tekstów? :razz:
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt lis 18, 2005 8:45 pm

Za pisanie tekstów się weź. Niedługo kolejna aktualizacja, przestój był... organizacyjny ;)
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

sob lis 19, 2005 1:02 am

Niedługo kolejna aktualizacja, przestój był... organizacyjny


Skoro przestój wystąpił mam nadzieję, że sprawa zmiany mego nicka zostanie niebawem doprowadzona do szczęśliwego końca.

Wybaczcie za lekkie zboczenie z tematu, ale wolę o sobie przypominac gdzie tylko sie da. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn lis 21, 2005 2:03 am

Zmiana nicka? Pisz do administracji i nie zasmiecaj innych tematow.
 
Awatar użytkownika
Żucho
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pt maja 13, 2005 6:50 pm

pn lis 21, 2005 5:10 pm

Jak często zamierzacie w ogóle aktualizować SS? Bo początkowo tempo, nie powiem, całkiem niezłe... Jeszcze prawie nic nie zdążyłem przeczytać, ale poprawię się, obiecuję :P

A krótkie teksty są fajne, bo według zasady E.A.Poe, powinno dać się je przeczytać "za jednym posiedzeniem".
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

pn lis 21, 2005 5:26 pm

Redakcja się chyba trochę przegrzała - dużo tekstów szybko i w sporych aktualizacjach, a teraz przestoje i oczekiwanie, keidy ktoś znajdzie czas by coś skrobnąć :)

A ja już z niecierpliwością wypatruję kolejnych tekstów...
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pn lis 21, 2005 6:44 pm

Tu moje wytłumazenie. Ostatnio mam małe kłopoty sprzętowo-życiowe. Najbardziej jednak przeszkadzajacym elementem jest brak kompa! (aaa, przeciez to straszne) Zepsuł mi sie cholernik i moze to troche potrwac ( mysle ze nie dlugo, kocham zc !) ale mysle ze w 3 tyg bedzie wszystko albo jeszcze wczesniej.

Obowiązki rednacza objął na czas mojego przymusuowego bana - Wojewoda :)

vanderusie: Jak już kiedyś wielokrotnie mówiłem, mamy pule tekstów, z których robimy i bedziemy robić jakiś czas aktualizację. Pula tekstów cały czas jest uzupełniana. Nie ma obaw.

Do zobaczenia wkrótce.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pn lis 21, 2005 8:29 pm

Zetwues, byłeś zbyt gorliwy, odsłoniłeś zbyt wiele tajemnic. Zaglądałeś zbyt głęboko w Otchłań. Teraz Otchłań ujrzała ciebie. Zwróciła uwagę na twoją obecność. Wątpię, żeby twoja praca przebiegała teraz tak gładko, jak na początku.

No tak, przecież wiadomo, że w każdej awarii kompa ręce (powiedzmy) macza Nyarlathotep:)
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pn lis 21, 2005 9:12 pm

Nie Nyarlathothep tylko miniaturowe pomioty Shub-Niggurath przesyłane Siecią :razz:

A ja zapraszam na zc.polter.pl po nową porcję tekstów.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pn lis 21, 2005 11:20 pm

Wojewoda pisze:
Nie Nyarlathothep tylko miniaturowe pomioty Shub-Niggurath przesyłane Siecią Razz



Hmm, aż strach rozkręcić tę okablowaną skrzynkę pod biurkiem:]] Urban Mythos pełną gębą:]]
 
Awatar użytkownika
5+oP +h3 H8
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lis 12, 2005 9:48 pm

ndz gru 04, 2005 11:49 pm

Dochodzę do wniosku, że większość userów naprawdę odczuwa lęki przed tą "okablowaną puszką", bo zarówno na forum, jak i na zc.polter.pl nastał jakiś dziwny zastój. Mam nadziję że: "Nie jast umarłym ten, który może spoczywać wiekami." i coś tu się niedługo poruszy...
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

pn gru 05, 2005 12:09 pm

No cóż, redakcja zasnęła snem sprawiedliwych. Może jednak nie trzeba było tak ostro komentować, wszystkich autorów wypłoszyło :razz:

Licze jednak, że już wkrótce aktualizacja. W najgorszym razie pewnie pod koniec tygodnia, jak teksty wyjdą ode mnie spod korekty :wink:
 
Awatar użytkownika
5+oP +h3 H8
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lis 12, 2005 9:48 pm

pn gru 05, 2005 4:53 pm

vanderus, ktoś musi komentować teksty, bo inaczej i zc.polter.pl i forum zostanie zaśmiecone (nie chcę teraz nikogo urazić!) pseudo cthulhowym spamem...

Pośpiesz się z tą korektą,jeśli możesz, bo już nie mam co czytać...
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

pn gru 05, 2005 5:05 pm

Ja nie jedyny korektor, panie 5+oP +h3 H8 :wink: Ja nawet nie główny korektor. Ja jedynie mały pomagier, który stara się Stronom Szaleństwa pomóc rozwinąć macki :wink: Ale postaram się zrobić co w mojej mocy, by teksty, które mam najpóźniej w środę były skorektorowane.

A do Wojewody - czekam na odpowiedź na mojego maila :wink:
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

śr gru 07, 2005 6:02 pm

Hmm, teksty do korekty wciaz do mnie naplywaja. Wcale tak malo ich nie jest, srednio jeden-dwa na tydzien. Nie wiem czym sa spowodowane obsuwy w publikowaniu. W sumie chyba nie trzeba wrzucac dwoch artow na raz, a takie odnioslem wrazenie. W przeciwnym przypadku jeden z tekstow (poprawionych z piec dni temu) juz dawno wisialby na SS.
BTW - kto jest glownym korektorem?

Tyle z mojej strony.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr gru 07, 2005 7:02 pm

Cóż, po zbyt długiej przerwie, wreszcie zaktualizowaliśmy stronę. Zapraszam do lektury tekstu DEFa o przesyłkach, oraz mojego, skromnego debiutu;)
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

sob gru 10, 2005 7:43 pm

Myślę, że przydałoby się

- więcej klimatycznych tekstów,
- porad dla Mistrzów,
- sposoby radzenia sobie z (denerwującymi) graczami ;-)
- porównanie różnych wersji ZC wydanych w Polsce i ich recenzje to dobry pomysł
- szkice, pomysły na scenariusze, ale nie całe, takie do rozszerzenia, opracowania,
- może parę opowiadań nakreślających realia wszystkich "okresów" ZC - 1920, 1990 itp.,
- recenzje i krótkie omówienia dodatków do ZC - polskich i tych angielskich,
- opisy "nowych" ksiąg okultystycznych, przedmiotów poszerzających Mity Cthulhu.

Szata graficzna jest dobra, do tego nie można sie przyczepić nawet jak się bardzo chce :). Korekta to już inna beczka :/ ale bez tego da się żyć :)

Ogólnie strona świetna, a co do ilości materiałów to tylko kwestia czasu.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

sob gru 10, 2005 8:30 pm

Dark_Pharaun: Byłes w ogole na zc.polter.pl? Bo moze ja cos przeoczyłem ;)
Powoli, przeciez nie wywalimy wszystkich tekstów jakie mamy w jeden dzien !

Zastuj w prężnym działaniu zc.polter.pl spowodowany był sprawą czysto techniczą (moja pucha sie zepsula i trzeba bylo naprawiac) wiec nie mialem mozwlisci byc czesto na sieci. W poniedziałek/wtorek po weekendzie wszystko ulega unormowaniu. Myślicie, że się poddamy ? :>:P
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

sob gru 10, 2005 8:51 pm

zetwues, byłem na zc.polter.pl i nie wiem co niby miałbyś przeoczyć ;-)

każdy zastój można zrozumieć - i wierzymy w was że się nie poddacie :P
 
Awatar użytkownika
Dark_Pharaun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw gru 08, 2005 12:28 am

ndz sty 15, 2006 3:08 pm

Dajcie na stronce bannery, bo chciałbym je zamieścić na www.magna-mater.friko.pl strona dopiero rusza, ale chętnie wspomoże Strony Szaleństwa
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

wt sty 24, 2006 9:45 am

To już lekka przesada jest chyba. Racjonalne publikowanie tekstów, nie wszystkie na hurra, jest godne pochwały. Ale zastój blisko miesięczny w newsach i już ponad półtoramiesięczny w artykułąch to chyba przesada. Zwłaszcza, że redakcja ma już teksty do publikacji, sam dokonałem korekty. O co chodzi - Strony Szaleństwa umarły, zanim się do końca narodziły?
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

wt sty 24, 2006 12:57 pm

Przydałyby się scenariusze. Lub chociaż ich szkice. Łatwe do modyfikacji, ale jednocześnie prezentujące jakąś linię fabularną.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

wt sty 24, 2006 1:16 pm

Sprawa jest już wyjaśniana. Aktualizacja lada dzień. Przepraszam w imieniu redakcji.
 
Awatar użytkownika
nyo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 11, 2006 1:03 pm

wt kwie 04, 2006 9:35 pm

Czy ktokolwiek odwiedza jeszcze Strony Szaleństwa? :?
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

wt kwie 04, 2006 9:42 pm

Statystyki wskazują, że ludzie odwiedzają SSz. Problemem jest to, że nie kwapią się do komentowania tekstów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości