Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Arathorm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 02, 2005 9:58 pm

Fable: The Lost Chapters

śr gru 28, 2005 10:15 am

Ja wczoraj przeszedłem tą grę, jako wcielenie zła, rzecz jasna. Czy ktoś z was grał w tą grę? Jakie są wasze spostrzeżenia i opinie.
Mi osobiście gra się bardzo podobała, choć nie lubię gdy na początku gry można się domyślić, kto będzie ostatnim przeciwnikiem. Trochę humoru nie zabrakło, system starzenia się, rozwój postaci też dobrze zrobiony, ale może mógłby być lepszy. Teraz czekam na wasze wypowiedzi.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr gru 28, 2005 10:19 am

Nie grałem w Lost Chapters, tylko w wersję gołą, niemniej jestem grą zachwycony. Świetne filmiki, niezły voice-acting, no i ta muzyka (Danny Elfman w końcu)!
Możliwości poza głównym wątkiem (małżeństwo, dom, gry hazardowe,fight club, zbieranie kart tatuaży i fryzur) są świetne ito głównie dzięki nim ta gra wymiata. Czekam na dwójke, podobno ma być na X360.
 
Awatar użytkownika
Mamonka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 20, 2005 10:25 pm

śr lut 08, 2006 3:16 pm

Ja widzialem dzisiaj (dokładnie 10 min temu ;p) w TV recenzje tego cuda i odrazu na forum poltera przybiegłem !!! Poprostu sie zakochałem. Podobno teraz weszła w wersji PC. Jak zobaczyłem grafike tej gry oraz możliwości jakie daje to opadła mi szczęka !! Zna ktos moze polskie stronki zawierające coś więcej na temat tej gierki ?
 
Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 10:18 pm

śr lut 08, 2006 3:46 pm

Przeszedłem Fable już dość dawno temu i muszę przyznać, że gra jest niczego sobie.
Fabuła nie jest może porywająca ale zarazem na pewno nie kiepska. Przebieg gry jest liniowy to prawda ale możliwość opowiedzenia się po stronie dobra i zła ( co za tym idzie dokonywanie moralnych wyborów, które mają wpływ na przebieg gry) oraz kilka zwrotów akcji sprawia, że gra jest warta uwagi.
Gafika po prostu wymiata. Zachwycałem się nią na okrągło a jak wrzuciłem sobie wyższe detale to po prostu odpłynąłem :).
Oprawa dźwiękowa jest bardzo dobrze zrobiona a na uwagę zasługują głosy postaci, ponieważ:
a) są świetnie dobrane
b) wszyscy mówią z brytyjskim akcentem (mógłbym tego słuchać godzinami :D)
Co do wszystkich smaczków w grze jak proces starzenia się czy mozliwość zawierania związkow małżeńskich to wg mnie bardzo urozmaicają rozgrywkę. Rzecz jasna można by to tu i tam dopracować, ale ogólnie jest bardzo dobrze (bohater jak dla mnie to się trochę za szybko starzeje). Jednak skoro mają wydać sequel to miejmy nadzieję, że poprawią i doszlifują to.

Moja ocena dla Fable TLC to mocne +8/10 i polecam ją wszystkim lubiącym siekankę w klimatach fantasy. Mam też wielką nadzieję, że w drugiej części bedzie multiplayer (gra zyskała by na tym bardzo wiele).

EDIT: A i zapomniałbym dodać, Fable wykreowało jednego z najfajniejszych bohaterów negatywnych jakich widziałem czyli "Waleta Pik" (Jack of Blades) :). Gość rządzi.
Ostatnio zmieniony śr lut 08, 2006 9:39 pm przez Draam, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Mamonka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 20, 2005 10:25 pm

śr lut 08, 2006 9:09 pm

No gierka jest niesamowita. Teraz właśnie sobie ją "załatwiam". Niemoge się już doczekać !!!!!! Ahhhhh na ferie posypią sie nieprzespane noce !!!
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

pt lut 10, 2006 5:22 pm

Kumpel napomknoł mi o tej grze i tak troche od niechcenia zajrzałem do sieci. Przeczytałem dziesiątki stron recenzi (dosłownie :P ) i chwile po tym klik na gram.pl i do koszyczka. Z tego co widze to musi być fajne, szczególnie że poprawili sporo rzeczy na PC. Zwykle jestem dość nerwowy gdy mówi się action-rpg (tak jak w wypadku diablo które ma tylko jedną kategorię H'n'S), w końcu albo action albo rpg, nie ma wyśrodkowania. Coś czuje że jednak po Fabel zmienie zdanię :]
 
Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 12:05 pm

sob mar 25, 2006 1:21 pm

Może to i dziwne, ale przeszedłem już prawie grę jako dobry. Gra ma wiele niewykorzystanego potencjału, aczkolwiek sam on w sobie jest być może tym czym kiedyś stał się Doom, Lara Croft, C&C, czyli prekursorem pewnych zmian w jakości gier. Nowinką jest, i tylko być może za to warto zagrać w tę grę, iż właśnie daje nowe rozwiązania; wygląd bohatera (dostosowanie fryzury, tatuaży do upodobań gracza, zmieniająca się postura i szramy na twarzy wynikająca z przeżytych przygód, czy też wyboru rozwoju, no i jeszcze zmiana wyglądu twarzy w zależności od charakteru gracza), reakcja społeczności w grze na charakter bohatera, czy też piękny świat (choć ten będzie pewnie i w Oblivionie). Natomiast gra jako przygotowana na konsolówki, jest niestety tylko przygodówko-naparzanką z elementami RPG. Może ta gra wytworzy wreszcie wśród producentów gier RPG większe zainteresowanie możliwością wyboru działań gracza w dychotonicznym podziale na dobro i zło, a opcje zmiany wizerunku gracza w trakcie gry, ze względu na jego przeżycia (bohater się starzeje, bohater dostaje rany co daje szramy, itd.) staną się oczywistością.

P.S. Jak można było być złym i zabrać misia małemu dziecku. :)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz mar 26, 2006 12:09 pm

Piskboga pisze:
Natomiast gra jako przygotowana na konsolówki, jest niestety tylko przygodówko-naparzanką z elementami RPG.


Rozumiem, że konsole są beee i w ogóle do bani?
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

ndz mar 26, 2006 7:28 pm

A nie są ?? :P

Ale tak na poważnie, mimo iż jestem zaciekłym rpgowcem i psiocze na tych co nazywaja rpg-iem np. Diablo to i tak upodobałem sobie świat albionu. Jak to już było wspomniane nie został wykorzystany tak wielki potencjał, ale cuż tak czy inaczej jest to pewien przełom. Jak by połączyć Fable z Gothicem II, mieli byśmy grę wszechczasów. Brakuje przede wszystkim tej swobody i możliwości rozmow 'ala BG. Niestety nie można mieć wszystkiego :/, ale nie zapominajmy że jest to gra raczej akcji i trzeba przyznać jest warta by ją kupić.
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

wt mar 28, 2006 6:14 pm

Słyszałem <nie wiem, czy dobrze :)>, że FABLE ma pomimu wielu zalet jedną baaardzo znaczącą wadę:
Mianowicie jest to pozycja bardzo krótka. Ja osobiście nie lubię gier krótkich - nie jestem osobą, ktora ma na qmpie kilka gierek. Po prostu gram w jedną grę, czasem bardoz długo. W takiego na przykłąd MMo-Rpg'a, Lineaga II, gram od początku wakacji, jak narazie gra nie znudziła mi się ani trochę...
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

wt mar 28, 2006 8:17 pm

Faktycznie nie jest to gra długa co nie zmienia faktu że warto zagrać.
 
Gahdal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 03, 2006 12:11 pm

pn lip 03, 2006 12:36 pm

ech... jestem nowy, wątek zaś podstarzały (jednak nie na tyle żeby na nim nie odpowiadac) wracając do tematu, ktoś miał wątpliwości co do długosci rozgrywki, cóż w podstawowym założeniu po zakończeniu kampani gra powinna toczyc się dalej ale bez wątku głównego jednak z niewyjasnionych przyczyn opcja ta niedziałała.
Na szczęście teraz sytuacja się poprawiła ponieważ wydano patha ktory niweluje ten problem.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn lip 03, 2006 12:51 pm

Heh, o ile grasz w wersje na PC albo masz Xbox live:>
Nic to, coraz pewniejsze są losy Fable 2
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

pn lip 03, 2006 5:21 pm

Należy tylko czekać i mieć nadzieję :]
 
Awatar użytkownika
Bruine Totou
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 06, 2006 3:05 pm

pt lip 07, 2006 2:44 am

Na http://www.fable2.com/ można sciągnąć Teaser. Mało pokazane, ale zawsze coś :)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt lip 07, 2006 11:09 am

Cóz można rzec - wymiata, zwłaszcza w rozdzielczości HD. Nic tylko czekać aż spadną ceny na HD TV, nabyć X360 i czekać:>
 
Awatar użytkownika
napoli1970
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sie 22, 2009 10:46 am

Fable: The Lost Chapters

czw lip 22, 2010 8:06 pm

Fable jest grą świetną. Grafika nie jest najgorsza, ale i tak jak na dzisiejsze czasy już dość słaba. System walki i korzystania z czarów też niczego sobie. Ale co jest dla mnie najważniejsze to to, że gra ta ma bardzo dużo możliwości. Począwszy od kupowania domu, poprzez możliwość małżeństwa, aż po zbieranie kart fryzów i tatuaży. W tej grze spodobało mi się również to, że postać może się zmieniać, poprzez swoje zachowanie, starzenie się i pozostające blizny po walce.

Moja ocena to 8,5/10.
 
Krytyk333
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 10, 2011 6:39 pm

Re: Fable: The Lost Chapters

czw mar 10, 2011 7:17 pm

Jak dla mnie Fable the lost chapter jest bardzo dobrą grą,ciekawą i zarazem śmieszną :).Grafika też jest Bardzo Dobra,Fabuła natomiast moim zdaniem jest tylko dobra ponieważ masz tylko jeden głowny cel Zniszczyć Jacka Rzeźnika i co dalej ? nic tylko misje poboczne !.Gra jest bardzo dobra lecz doświadczony gracz potrafi ją przejść w 4 do 6 godzin,ja ją przeszłem w 7 godzin.I powiem jedno gra jest znakomita natomiast jej długość (krótkość) jest denna.


FABUŁA 6/10
GRAFIKA 9/10
GRYWALNOŚĆ 7/10


OCENA 7+
Ostatnio zmieniony czw mar 10, 2011 7:18 pm przez Krytyk333, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość