Zrodzony z fantastyki

 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

Seks w DnD

ndz sty 01, 2006 11:01 am

Jestem wręcz niesamowicie ciekaw, jak opisujecie tą wspaniałą czynność życiową w swoich grach. W jaki sposób opisujecie ją/jego, w jaki sposób opisujecie łóżko/podłoże, w jaki sposób opisujecie same zdarzenie?

W moich grach było to bardzo romantyczne. Może aż za bardzo. Ale oczywiście jestem przeciw takiej... czyżby brutalności seksualnej? Chodzi mi tu o bardzo dosłowne opisy; bez metafor, bez jakichkolwiek określeń itp.

Jak wy to wszystko opisujecie?
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 1:40 pm

Ja po pierwsze uwazm ze ten temat jest nieco zakrecony :razz: .

Uwazam ze opisywanie scen erotycnych czy aktow w Dnd jest bezsensu poniewaz dzieki temu wszystko sie psuje. Gracze sie rozluzniaja, zajmuja sie nie gra a za to smieja sie. Pozniej przezywaja za bardzo ta sytuacje i nie moga sie skupic na dalszych o wiele wazniejszych czesciach gry.

Jak juz bym mial to opisywac graczom to zrobim to zwiezle i bardzo zrozumiale i dal do wiadomosci ze nie jest to tak bardzo wazne i maja sie skupic na dalszej czesci gry.

Pozdrawiam
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz sty 01, 2006 2:13 pm

masllo pisze:
Ja po pierwsze uwazm ze ten temat jest nieco zakrecony

Nie, nie jest.

masllo pisze:
Uwazam ze opisywanie scen erotycnych czy aktow w Dnd jest bezsensu poniewaz dzieki temu wszystko sie psuje. Gracze sie rozluzniaja, zajmuja sie nie gra a za to smieja sie. Pozniej przezywaja za bardzo ta sytuacje i nie moga sie skupic na dalszych o wiele wazniejszych czesciach gry.


Czyli jesteś kiepściutkim MG, jeżeli myślisz, że nie da się wszystkiego opisać sprawnie i rzetelnie tak, aby BG nie wpadli w śmiech =P Bo inaczej nie zrozumiem tego, co napisałeś.

masllo pisze:
Jak juz bym mial to opisywac graczom to zrobim to zwiezle i bardzo zrozumiale i dal do wiadomosci ze nie jest to tak bardzo wazne i maja sie skupic na dalszej czesci gry.


Patrz wyżej. Jak można takie rzeczy pomijać? Przecież można zrobić taką scenę w wielu konwencjach; nawet komediowej - do pokoju wpada ojciec/mąż kobiety z braćmi i wtedy (nago) BG stara się jakoś uciec, bo nie będzie przecież zabijał ojca/męża dziewczyny. To tylko przykład xD
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz sty 01, 2006 2:22 pm

To ja po raz kolejny polece http://polter.pl/czytaj/704-Jak-zakochi ... rnych.html - o seksie tez jest.
 
Awatar użytkownika
Nicram
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: wt gru 20, 2005 4:36 pm

ndz sty 01, 2006 2:25 pm

Hmm.. trudny temat... ja naprzykład jesli chodz o te rzeczy to nie jestem mistrzem w stylu sapkowskiego wiec nie ryzukuje. ograniczam się do opisu dizewcznyki, jej zachowania, poczym drzwi sie zamykają.. i tynk leci z sufitu:):) Tyle;)
 
Awatar użytkownika
Trabi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 08, 2005 5:17 pm

ndz sty 01, 2006 2:37 pm

Jeszcze nie miałem okazji opisywać takiej sytuacji, ale zapewne ograniczyłbym się do tuż "przed" i tuż "po" a wyobraźni graczy zostawił "w trakcie" :)
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz sty 01, 2006 2:42 pm

Trabi pisze:
ale zapewne ograniczyłbym się do tuż "przed" i tuż "po" a wyobraźni graczy zostawił "w trakcie"


Rzeczywiście; wyobraźni nie można w jakiś sposób skuwać w kajdany, gdyż jest to najważniejsza cecha w RPG, ale mówię jedynie o takiej malutkiej pomocy =D Osobiście opisywałem seks z BG jeden raz, ale jestem po prostu ciekawy jak wy to robicie (xD) w swoich grach.
 
Awatar użytkownika
DRAGAN CZERWONOSKRZYDŁY
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt cze 17, 2005 7:11 pm

ndz sty 01, 2006 2:50 pm

W sumie to wszystko zależy od Graczy i ich dojrzałości psychicznej.
Jeśli są dojrzali to przy dobrym opisie napewno się nie będą śmiać i zachowają powagę.

Ja uważam, że nie należy wchodzić w szczegóły które w sumie są niepotrzebne i naprawdę mogą rozwalić kilimat sesji.
Ja bym się skupił na przeżyciach wewnętrznych kochanków oraz ich gestach, poza grą wstępną nie radził bym dalej opisywać tylko przejść już do czasu po akcie. Pamiętaj, że częściej podnieca nas bardziej cała oprawa niż sam akt który jest w sumie jego [podniecenia] ujściem (to trochę tak jak z tortem który ma piękną dekorację i "karmi" nasze oczy ale nie musi tak dobrze smakować jak wygląda).

Zresztą polecałbym Ci przeczytac kilka książek wspomnianego już Mistrza pióra Pana Sapkowskiego. On naprawdę ciekawie to opisuje a zarazem krótko i bez zbędnych szczegułów które zepsułyby niepowtarzalny klimat jego książek.

Z wyrazami szacunku DRAGAN CZERWONOSKRZYDŁY
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz sty 01, 2006 3:01 pm

DRAGAN CZERWONOSKRZYDŁY pisze:
Zresztą polecałbym Ci przeczytac kilka książek wspomnianego już Mistrza pióra Pana Sapkowskiego. On naprawdę ciekawie to opisuje a zarazem krótko i bez zbędnych szczegółów które zepsułyby niepowtarzalny klimat jego książek.

Czytałem książki o pewnym medyku xD Chyba już wiecie o kogo mi chodzi. Fakt, Sapkowski doskonale to opisuje. Ale, powtarzam, ja nie mam z opisywaniem problemów. Chciałem się tylko was zapytać, jak wy to robicie. Przecież seks to pewnego rodzaju czynność życiowa, czy wasze postacie w ogóle nie chciały... no... xD Przecież to tak samo mało logiczne (i klimatyczne) jak brak potrzeb fizjologicznych. Ja w swoich grach oczywiście na początku takie coś stasowałem, potem BG sami pamiętali o takich rzeczach w czasie opisu =D Bynajmniej nie było to niesmaczne; przeciwnie - byłem dumny z moich nauk =D
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

ndz sty 01, 2006 3:05 pm

Narazie nie pozwoliłam sobie na cos takiego , sądze że to troszke zbędne ale to tylko moje zdanie :) Jako gracz nie wymagam dokładnego opisu (wchodzi w ciebie powoli i delikatnie...) nie rajcuje mnie erotyk przyszlam zagrac swoja "heroiczną"postacią by zwalczać dobro 8) a nie się odbywac stosunki seksualne
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 3:08 pm

Dark Storm pisze:
Czyli jesteś kiepściutkim MG, jeżeli myślisz, że nie da się wszystkiego opisać sprawnie i rzetelnie tak, aby BG nie wpadli w śmiech =P Bo inaczej nie zrozumiem tego, co napisałeś.


Widze ze bardzo lubisz sie klucic i wez mnie prosze nie obrazaj bo inni maja podobny stosunek co do tego i uwzaja ze nie nalezy sie tak bardzo w to wglebiac. W sumie to ty musisz byc kiepski jezeli nie zrozumiales o co mi chodzilo. Zreszta jak chcesz to se tam opisuj graczom sceny erotyczne (jeszcze pewnie chlopakom ) jak ci to sprawia tak wielka przyjemnosc.
 
Awatar użytkownika
GrimReaper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr sie 03, 2005 12:57 pm

ndz sty 01, 2006 3:09 pm

powtórze to co napisał Dragan: To zależy od dojżałości graczy... ja jak prowadzę, to nie ma szans praktycznie (szczególnie ostatnio) na jakiś poważny temat czy przygodę... :/ niestety i opis scen erotycznych byłby tylko powodem do śmiechu... :/ taki mój pech... ;) ale bywa gorzej...

Rozumiem że temat jest bardzo poważny, ale mimo wszystko nie używaj wielokropku po każdym prawie wyrazie, okej? Post robi się mało czytelny.
rincewind bpm
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz sty 01, 2006 3:11 pm

[quote=masllo"]W sumie to ty musisz byc kiepski jezeli nie zrozumiales o co mi chodzilo. Zreszta jak chcesz to se tam opisuj graczom sceny erotyczne (jeszcze pewnie chlopakom ) jak ci to sprawia tak wielka przyjemnosc.[/quote]

Już taki z natury jestem. A to, że siebie nie zrozumieliśmy to już pojęcie względne, więc wyciągam przyjacielską dłoń. A teraz mów, o co ci chodziło.
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 3:17 pm

Ok. Przez to chcialem powiedziec ze nie wsyscy BG umieja takie cos normalnie przyjac. Tak jak to juz wszyscy pisza zalezy np. od wieku graczy. U mnie to wygladlo by niedobrze ,dlatego moje opisy co do seksu sa ubogie i chce je zazwyzaj maksymalnie zwezac.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
JanF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pt lut 25, 2005 4:41 pm

ndz sty 01, 2006 3:33 pm

No tak... moim zdaniem nie ma sensu wprowadzanie seksu do fabuły, bo po co? To jest przeobrażanie DnD w zabawę w rodzinę lub tenelowelę brazyliską. Może jestem trdycjonalistą, ale uważam takie dodatki za zbędne. To wcale dużo nie wnosi do klimatu, a nawet w razie niedojrzałości graczy zupełnie go psuje.

Co do opisu... Jak miałbym sie przygotować na opis stosunku seksualnego to przeczytałbym jakieś opowiadanie erotyczne (linka do takiej stronki mogę Ci wysłać na priva ze względu na wymaganą pełnoletność przy wchodzeniu na tą stronę).
 
Awatar użytkownika
Darrick
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 22, 2005 8:53 pm

ndz sty 01, 2006 4:25 pm

Będziemy chyba musieli poczekać aż zostanie wydane "D&D: Kamasutra" :razz:
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz sty 01, 2006 6:25 pm

Darrick pisze:
Będziemy chyba musieli poczekać aż zostanie wydane "D&D: Kamasutra"


Po pierwsze uważam to jednolinijkowe zdanie za nabicie posta.

Po drugie "Fantasy Kamasutra" jest już w planach wydawniczych WotC xD

Żart =D

JanF pisze:
To jest przeobrażanie DnD w zabawę w rodzinę lub tenelowelę brazyliską.


Seks jest zabawą w rodzinę lub telenowelą? LOL =P Przecież to nie jest gratka - przygoda o zięciu syna jej babci tylko dosyć popularna (xD) czynność.

RPG przecież ma pokazać życie... tylko, że ciekawsze; ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Mimo wszystko to życie. Życie, w którym jest czas na wielką przygodę (w szczególności) ale i na miłość...

JanF pisze:
Co do opisu... Jak miałbym sie przygotować na opis stosunku seksualnego to przeczytałbym jakieś opowiadanie erotyczne


Jejku, czy to tak trudno zrozumieć? =P Ja nie mam problemu z opisywaniem. Jest to temat poświęcony dyskusji o tym, jak robicie to wy, forumowicze.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz sty 01, 2006 7:08 pm

Dark Storm pisze:

Po drugie "Fantasy Kamasutra" jest już w planach wydawniczych WotC xD

Żart =D

http://www.rpg.net/reviews/archive/9/9982.phtml
http://www.rpgshop.com/product_info.php ... _id=33730&

Say, WHAT?


Dark Storm pisze:
Ja nie mam problemu z opisywaniem. Jest to temat poświęcony dyskusji o tym, jak robicie to wy, forumowicze.

To brzmi dwuznacznie :)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz sty 01, 2006 8:12 pm

Temat szczerze mówiąc w moim odczuciu nieco dziwny (nawet bardzo), ale skoro już tu jestem to postaram się dorzucić swoje trzy grosze do tej dyskusji.

Od razu mogę powiedzieć, że jestem absulutnie przeciwny opisywaniu tego typu scen. Może wyjde na jakiegoś pruderyjnego tradycjonalistę ale uważam, że takie coś nic do gry nie wnosi, a wręcz przeciwnie może wiele zniszczyć, z klimatem na czele. Poprowadzone nieumiejętnie natomiast może wywołać nie tylko śmiech ale i zniesmaczenie gracza/graczy, a przecież nie to chodzi, prawda ?
Jeśli już musimy coś takiego zrobić, to można wprowadzać jakieś bardzo niewielkie akcenty erotyczne (spojrzenia, pocałunki, gesty), które opisane z klasą i wyczuciem są wyjściem znacznie lepszym i przynoszą efekty znacznie lepsze niż dokładnie, naturalistyczne opisywanie samego aktu.

Na koniec natomiast mała uwaga:

Dark Storm pisze:
RPG przecież ma pokazać życie... tylko, że ciekawsze; ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Mimo wszystko to życie. Życie, w którym jest czas na wielką przygodę (w szczególności) ale i na miłość...


Tutaj mylisz natomiast pojęcia, miłość nie musi prowadzić wcale do seksu natomiast seks sam w sobie wyjątkowo rzadko prowadzi do miłości. I o ile miłość do gry przygodowej jak najbardziej posuje to seks wcale. To jednak jest temat na dłuższą i osobną dyskusję, której tutaj nie chce zaczynać.
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

A to moje zdanie ;)

ndz sty 01, 2006 8:47 pm

A ja sie wyłamie i uważam, że Dark Storm w 100% ma racje. Niestety nie odpowiem na Twe pytanie, ponieważ jeszcze nie wprowadziliśmy seksu do rozgrywki, ale na pewno to zrobimy Uważam, że to bardzo fajne urozmaicenie i rozwinięcie przygody :] Co do popsucia rozgrywki my nie musimy się niczego obawiać, ponieważ wiem, że ja i gracze z moje drużyny potrafią "się zachować" Wszystko co pisze Dark wyjaśnia, jak doświadczonym jest MP :]

Dark Storm pisze:
RPG przecież ma pokazać życie... tylko, że ciekawsze; ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Mimo wszystko to życie. Życie, w którym jest czas na wielką przygodę (w szczególności) ale i na miłość...


Również uważam, tak jak Ty. D&D to gra stworzona po to aby się zabawić i przenieść się na jakiś czas w inny świat. Nasz własny świat gdzie( oczywiście za zgodą MP) wszystko jest możliwe ;).
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

ndz sty 01, 2006 8:52 pm

W moim jakże małym dorobku Mp nie opisywałem tego typu scen i wątpię, czy coś takiego kiedykolwiek się zdarzy. Mam wrażenie, że moi gracze skupiają się tylko na fabule i w zasadzie nie odgrywają swojej postaci tak, jak robić to powinni (czyli tak, jakby rzeczywiście byli swoimi postaciami, kapujecie xD?). Tzn, nie pamiętam, żeby mówili, że idą do kibla, rzadko jedzą itp. (Mutanci ?!) Jak to zmienić, nie wiem - takich mam graczy i tyle :razz: . <siekać, zabić, unicestwić [........] :? >
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 8:59 pm

Witam Cie na forum ! :razz:

Quigon pisze:
D&D to gra stworzona po to aby się zabawić i przenieść się na jakiś czas w inny świat. Nasz własny świat gdzie( oczywiście za zgodą MP) wszystko jest możliwe .


Tak apropo to seks w naszym swiecie tez jest mozliwy a wrecz powszechny. Ja osobiscie nie musze sie przenosic w inny swiat zeby opowiadac sobie z kolegami o scenach erotycznych i wcale nie o to chodzi w tej grze. Wazniejsze sa barwne spotkania z przeciwnikami, walki na miecze i magie ze smokami i tajemnicze i mroczne spotkania w strasznych lochach czy zamkach - to jest przeniesienie sie w inny swiat.

Oprocz tego chcialem napomniec zebys stawial kropki po zakonczonym zdaniu.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

ndz sty 01, 2006 9:23 pm

Ja nie napisałem, że seks jest głównym aspektem w grze. Nie nie o to mi chodzi. Chciałem jedynie podkreślić, że jest to bardzo fajne "urozmaicenie rozgrywki" ;). Oczywiście masz racje, z tym , że tutaj góruje:

masllo pisze:
barwne spotkania z przeciwnikami, walki na miecze i magie ze smokami i tajemnicze i mroczne spotkania w strasznych lochach czy zamkach


POZDRO!

P.S. I tak nadal zgadzam się z Dark Stormem :P ale szanuje Twe zdanie :)

W języku polskim używamy kropek- ty nie użyłeś ani jednej kropki jako znaku interpunkcyjnego ani razu. Uważaj na to.
rincewind bpm
Ostatnio zmieniony wt sty 24, 2006 8:11 pm przez Quigon, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 9:30 pm

Quigon pisze:
Ja nie napisałem, że seks jest głównym aspektem w grze


Ja tez tego nie napisalem tylko ze nie jest to az tak wazne i nie nalezy sie tym tak bardzo przejmowac. Jezeli ty masz kumpli ktorzy dorosli emocjonalnie do pisania i mowienia o takich rzeczach bez zbednych podtekstow i komentarzy to prosze bardzo, ale z tego co wiem to zazwyczaj jest odwrotnie a my ty rozmawiamy zawsze ogolnikowo.

Prosze Cie jeszcze raz uzywaj kropek po zakonczonym zdaniu.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

ndz sty 01, 2006 9:38 pm

masllo pisze:
nie nalezy sie tym tak bardzo przejmowac

Tutaj sie zgadzam, poniważ to nie może "przyćmić" przygody. Ale nie zgodze się (tak jak już pisałem) z tym, aby był całkowicie wyciągnięty z rozrywki.

P.S. Dlaczego tak Ci zależy na tych kropkach? :P.
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 9:49 pm

Jezeli chodzi o kropki to poprostu twoj post bedzie ladniejszy i poprawny(ale zostawmy to juz).

Quigon pisze:
Ale nie zgodze się (tak jak już pisałem) z tym, aby był całkowicie wyciągnięty z rozrywki.


Tego takze nie napisalem. Nie chce sie powtarzac po raz tzreci :

masllo pisze:
tylko ze nie jest to az tak wazne i nie nalezy sie tym tak bardzo przejmowac.


Cytuje siebie :razz: .

Pozdrawiam
 
Anonim_1

ndz sty 01, 2006 9:56 pm

Zasadniczo wyróżniam dwa rodzaje rpgowych kampanii:
- serialowe, prezentujące wybrane momenty z życia bohaterów
- życiowe, zajmujące się każdym aspektem egzystencji postaci

O ile w tym pierwszym przypadku kwestię seksu na sesji poruszyłbym jedynie w sposób marginalny, o tyle w drugim, z ciągiem przygód zajmującym się ogółem przeżyć bohaterów, seks i związki uczuciowe postaci stałyby się zapewne jednym z trwalszych wątków kampanii. Nie sądzę, by było problemem lub powodem do śmiechu opisywanie scen łóżkowych, nie robiłbym jednak z tego wielkiego wyzwania, zaś osób wolących koncentrować się na konfliktach (przygodach) uznawać za gorzej prowadzących.
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

ndz sty 01, 2006 9:58 pm

Napisałeś tak :/ patrz:


masllo pisze:
Uwazam ze opisywanie scen erotycnych czy aktow w Dnd jest bezsensu poniewaz dzieki temu wszystko sie psuje.

P.S. Lol :P.
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

ndz sty 01, 2006 10:22 pm

masllo pisze:
Uwazam ze opisywanie scen erotycnych czy aktow w Dnd jest bezsensu poniewaz dzieki temu wszystko sie psuje.


Ok. Moze zbyt dosadnie na poczatku to nazwalem ale mojego dalszego zdnia nie zmienie i nadal uwazam ze opisy na ten temat nie sa potzrebne ale moga wystepowac w uproszczonej wersji.

Qrde znow cytuje sam siebie :razz:.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

ndz sty 01, 2006 10:31 pm

masllo pisze:
Ok. Moze zbyt dosadnie na poczatku to nazwalem ale mojego dalszego zdnia nie zmienie i nadal uwazam ze opisy na ten temat nie sa potzrebne ale moga wystepowac w uproszczonej wersji.


Jak uważasz, że w Twych sesjach chcesz wykorzystać uproszczoną wersje to OK. Ja się tego nie czepiam. To Twoja sesja i jeżeli uważasz, że to ją zepsuje to dobrze.

Pozdro dla Królika :P i Ciebie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości