Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

O Świat Warhammera pytań kilka

pt sty 06, 2006 9:17 am

Witam
Od kilku dni interesuje się światem młotka, nie mam jednak póki co dostępu do podręcznika a i nie wiem czy będę miał w podstawowym podręczniku to czego szukam. Dlatego postanowiłem zarejestrować się na Waszym forum i spytać Was jako ekspertów
A moje pytania są następujące
Czy moglibyście opisać mi jako taką organizacja Kislevu (słyszałem ze to ponoć wspólnota klanowa).
Oraz wszystko co możecie mi powiedzieć o Karak Ungor i miastach Opole i Rakov.

Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pt sty 06, 2006 9:40 am

Jeśli chodzi o II edycję to koncentruje się ona bardziej na Imperium, niż na terytoriach wschodnich.

Jeśli chodzi o strukturę administracyjną Kisleva to jest monarchia autokratyczna z silną pozycją Cara oraz jego bojarów (czyli szlachty) - najbliższe skojarzenie to oczywiście dawna Rosja. Do tego dochodzą luźne plemiona koczowników, zamieszkujące północne tereny.

W temacie Kisleva to zapraszam na forum CC - dodatek o Kislevie

W podstawce do II edycji nie znajdziesz informacji na temat Karak Ungor i wymienionych przez Ciebie miast. Z natury rzeczy jest to podręcznik podstawowy i nie może zawierać wszystkich szczegółowych informacji. Z tego co wiem, jak na razie oficjalna linia dodatków BI nie przewiduje kierunku wschodniego.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

pt sty 06, 2006 9:50 am

Dzięki, zawsze to coś.

Ale co o tych terenach mówi edycja pierwsza? Bo do niej wyszło tyle dodatków, że chyba to wszystko opisano.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt sty 06, 2006 9:56 am

Wbrew pozorm świat pierwszej edycji nie był jakoś megasmega opisany. Większość dodatków na naszym rynku to głównie scenariusze, niekiedy rozszerzające trochę wersję świata. Wewnętrzny Wróg mówił więcej o Imperium, Żle się dzieje w Kislevie poświęcało kilka stron na Kislev, no i jeszcze Miasto Białego wilka wraz z Szara Eminencją przedstawiały Middenheim. Świat nie był jakoś super opisany.

Zatem musiałbyś się rozejrzeć za "Źle się dzieje w Kislevie", pewnikiem mozna go jszcze gdzieś dostać. Z tym, że uprzedzam lojalnie - mi ten opis wogóle nie podpasował :)
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

pt sty 06, 2006 10:18 am

"Źle się dzieje w Kislevie" Ten dodatek nie opisuje jednak wspomnianych przeze mnie miast o polsko brzmiących nazwach? Gdyż takie wrażenie odniosłem z tego co piszecie.

Oraz czy owa krasnoludzka (chyba) twierdza Karak Ungor jest gdzieś opisana?

Aha, przypomniałem sobie - jak z opisami Kislevu itd w powieściach osadzonych w tym świecie?
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

pt sty 06, 2006 10:59 am

Karak Ungor byla pierwsza twierdza ktora padla pod naporem zielonoskorych (-1500 goblinskie plemię Czerwonego Oka) -dlatego nie bardzo znajdziejsz jej opis gdziekolwiek.

Co nie co jest tutaj (skopiowane z oryginalnych dodatkow prawdopodnie z battle'a):
http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... le&sid=149
Poza tym, jesli wrzucisz to haslo na google.pl znajdziesz odrobine wiecej.

Z karak Ungor wiaze sie jeszcze jedno wydarzenie kiedy to krol Skorri Morgrimson w -975 poprowadzil armie by odbic twierdze. Byla to Bitwa Tysiąca Nieszczęść. Odbito południową bramę, ale ostatecznie krasnoludy musialy sie wycofac.

Generalnie nic wiecej o niej nie wiadomo - sam kiedys szukalem...
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

pt sty 06, 2006 11:19 am

A więc Twierdza ta jest dalej opanowana przez orki? (pytam dla pewnosci)

A własnie, moze to troche laickie pytanie ale...który rok jest 'teraz' w świecie Warhammera?
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

pt sty 06, 2006 11:55 am

Dokladnie tak, twierdza nadal jest w rekach zielonych bądz skavenow...

A mamy rok 2522 Kalendarza Imperium (WFRP2 str. 227)

DODANE:
mozna załozyc dokladniej ze jest jesien a Storm of Chaos przeszedl miesiacami Vorhexen i Nachexen
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2006 12:01 pm przez Hagar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

pt sty 06, 2006 11:59 am

Mhm, dziękuje, bardzo mi pomogłeś
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

ndz sty 08, 2006 2:49 am

Czy te "Opole" i "Rakov" nie są czasem z jakiegoś starego Portala? Bo coś kojarzę jakiś stary artykuł który na siłę próbował wcisnąć Polskę(na dodatek wczesnopiastowską) do universum Warhammer'a...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości