Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Forest666
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 07, 2006 6:47 pm

Pomoc dla początkujących...

czw sty 12, 2006 1:49 am

Siema jestem tu nowy i wogle nowy w modelarstwie :) pierwsze figurki jakie dostałem to z gazetki Władca pierścieni GRY STRATEGICZNE :) to bylo jakoś pare miesiecy temu (jakos 2 lub 3) tak wiec praktycznie nic nie wiem o malowaniu.

Jeżeli ktos moze mi pomuc to bede wdzieczny. A interesowało by mnie:

1. Kolory jaka nazwa jaki kolor :)
2. Z jakich sklepów moge to wszystko kupic
3. Moze jakies techniki :)

Z góry dzieki i poadrawiam Forest666
 
Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 6:00 pm

czw sty 12, 2006 9:41 am

Polecam sklep cytadela.pl , mają duży wybór i naprawdę można im zaufać. Nie musisz sie martwić, że przyślą ci 'niechcący' rozlaną farbę, czy obite figurki. wszystko jest zawsze tip-top :wink:

tutaj [http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=61] masz spis farbek z tego sklepu, na początek wystarczy :razz:

Techniki? hmm, jest ich dużo. Na początku staraj się ćwiczyć precyzję, potem spróbuj może drybrusha, inków i innych bajerów. Jednak bez wprawy, nawet pomagając sobie cieniowaniem, które też nie jest łatwe, nic nie zdziałasz.

Powodzenia!
 
Awatar użytkownika
Forest666
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 07, 2006 6:47 pm

pt sty 13, 2006 3:13 am

Żeby nie robic nowego posta to powiem tu:

Wicie zrobilem interes kupiłem 35 figórek w tym 12 z Worhamera (pomalowane na "odpepsz") i 25 figórki zWładcy piercieni(GONDORCZYCY chyba:) nie pomalowane) no zgadnijcie za ile..........


Za 20zł :D:D:D
opłacało sie???
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt sty 13, 2006 11:09 am

Rany gorzkie. Jak na allegro - moze i mod wsiadzie mi za to na kark, ale dlaczego do cholery tak powszecha jest pisownia "figórki", toż to najbardziej oczojebna co może być.

Co do tych 20 zeta - zależy jakie figurki i czym pomalowane.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

Re: Pomoc dla początkujących...

pt sty 13, 2006 11:16 am

Forest666 pisze:
1. Kolory jaka nazwa jaki kolor :)
2. Z jakich sklepów moge to wszystko kupic
3. Moze jakies techniki :)


1 - zależy o farbki jakie firmy ci chodzi, zazwyczaj kolory są dość jasno podpisane
2 - farbki można dostać na mythosie czy cytadeli bez problemów - wiem, że w 3mieście są też jakieś sklepy, niestety nie wiem dokładnie gdzie.
3 - polecam artykuł o technikach malowania figurek na naszym serwisie ;)
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt sty 13, 2006 1:01 pm

W 3 mieście? Farbki albo w modelarskich, albo w Futurexie w Gdyni, albo w Rebelu. Ja na razie biore z modelarskiego i czekam aż JAma sprowadzi reapery.

W polskim necie jest parę niezłych artów o malowaniu i faktycznie te normana są godne polecenia. Fajny tutorial był też w gazetce Władca Pierścieni.
 
anik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 27, 2006 1:36 pm

pt sty 27, 2006 1:41 pm

mam pytanie a propos początkujących
czy ktoś może mi polecic jakieś modelarskie sklepy w wawie?
gdzie można by kupic farbki, pędzelki itp
jestem zupełnie nowa i chcę komuś kupic prezent
a może jest jeszcze coś fajnego do malowania figurek co można by kupić?
 
nightwalker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 9:49 pm

czw kwie 20, 2006 9:57 pm

Witam!
Widzę, że temat ten dotyczy początkujących modelarzy-rpgowców - czyli
kogoś takiego, jak ja. :) Mam podstawowe pytanie: Nie znam się w ogóle na
grach bitewnych, prowadzę za to sesje RPG (a dokładniej D&D). No i tak postanowiłem urozmaicić moim graczom sesje - chciałbym zrobić parę makiet
przedstawiających różne komnaty, ale zupełnie nie wiem, jak sie za to zabrać. :( Czy ktoś mógłby mi pomóc i napisać, jak zrobić taką przykładową komnatę od podstaw (taką ładną - z ładnymi ścianami, podłogą etc :)).
Słyszałem, że niektórzy robią makiety ze styropianu, a inni z masy papierowej. Tyle, że od czego tutaj zacząć? Z czego wykonać podstawę makiety? Czym to później pomalować? I z czego zrobić drzwi? Czytałem też o tworzeniu cegieł (że niby wycina się je z tektury). Jakiej grubości ma być taka tektura? I z czego zrobić imitację gruzu leżącego na podłodze? :(
Z góry dziękuję za odp. ;)
Ostatnio zmieniony pt kwie 21, 2006 10:29 pm przez nightwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt kwie 21, 2006 11:04 am

anik pisze:
mam pytanie a propos początkujących
czy ktoś może mi polecic jakieś modelarskie sklepy w wawie?


W tym temacie http://forum.polter.pl/sklepy-w-waszym- ... 19329.html jest wymienionych kilka sklepów.

anik pisze:
jestem zupełnie nowa i chcę komuś kupic prezent
a może jest jeszcze coś fajnego do malowania figurek co można by kupić?


Zależy jakie figurki maluje i czy robi konwersje.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

czw kwie 27, 2006 6:40 pm

Ja polecam dyskretnie się dowiedzieć jaka armie zbiera lub co mu się podoba! :D a jeżeli chodzi o malowanie to każdy będzie zadowolony jak dostanie pędzel i farbę Chaos Black :)
 
nightwalker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 9:49 pm

śr maja 17, 2006 4:47 pm

Witam raz jeszcze :) Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy opłaca się kupić takich form do wylewania cegieł? (http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=form01&sid=07a7d64a) Może ktoś ma zdjęcie tych foremek, bo jakoś ja ich nie mogłem znaleźć, a jestem ciekaw jak one wyglądają? :)
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

sob maja 27, 2006 4:17 pm

Mam małe pytanie- co prawda mam klej, ale jednak klejenie metalowych a plastikowych figurek to co innego- ma ktoś jakieś rady czym można trwale i mocno sklejać figurki metalowe?
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

sob maja 27, 2006 6:12 pm

Klej cyjanoakrylowy klei wszystko. Także metal.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

sob maja 27, 2006 8:07 pm

Oraz wszelkie cześci ciała, 5x szybciej niz cokolwiek innego. Wiec radzę uważać.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob maja 27, 2006 8:29 pm

Najlepiej jak kupisz sobie papier ścierny na gąbce (bardzo drobny papier) i wyczyścisz powierzchnie które chcesz sklejać. Potem bierzesz klej (jakiś super glue - ja używam S.O.S. bo ma bardzo dobre zamkniecie, które po jakimś czasie się nie zakleja jak w innych tego typu klejach) i dajesz tyle kropelek aby obydwie części zostały pokryte klejem - w miejscach gdzie będą się stykać! Potem dmuchasz delikatnie żeby klej przeschnął troszkę - ok 10sek i sklejasz obydwie części trzymać je jeszcze przez ok 40-60 sekund. Potem powinno się trzymać bardzo dobrze! - jeżeli zostały szczeliny miedzy klejonymi powierzchniami ponieważ były nie równe to daj tam jeszcze kilka kropel kleju ale nie można przelać bo się rozleje na powierzchni figurki i zaleje szczegóły!

Do dokładnego wykończenia najlepiej użyć greenstuf'a po sklejeniu części figurki.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

sob maja 27, 2006 9:19 pm

Neverwinter pisze:
Oraz wszelkie cześci ciała, 5x szybciej niz cokolwiek innego. Wiec radzę uważać.

Eee... bez przesady. W dobrych rękach nic się nie stanie.
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

wt maja 30, 2006 6:59 pm

Hm... Dziękuje nie omieszkam wyprubować, ale teraz mam pytanie odnośnie malowania- jak można uzyskać efekt błyszczenia jak np u Necron Destroyera albo Nightbringera?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pn cze 05, 2006 7:39 pm

Na różnych serwisach modelarskich powinno być nieco o tym. Wpisz w google "Modelarstowo" i dość możliwe że znajdzesz co chcałeś. Taki efekt uzyskuje się chyba kombinacją różnych farb. Jakich? Niestety nie wiem ?
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

pt lip 21, 2006 7:46 pm

Mam kolejne pytanie- czy po pomalowaniu jakiejś figurki pokrywacie ją jakimś lakierem bezbarwnym czy czymś??
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

sob lip 22, 2006 1:23 am

Tak, najlepiej matowym, bo inaczej będzie się świecić jak, za przeproszeniem, psu jajca :P.
Bardzo ważne jest też pokrycie lakierem kalkomanii.
Pozatym, nie polecam pokrywania lakierem elementów półprzeźroczystych (te śmieszne necrońskie zielone rzeczy czy szybki w pojazdach).
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

sob lip 22, 2006 8:57 am

Aha- a jakim najlepiej? Czy GW produkuje też jakieś tego rodzaju lakiery czy trzeba sameu znaleźć ten odpowiedni?
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

sob lip 22, 2006 11:16 pm

GW produkuje lakiery, ale są one (tu powtarzam opinie które słyszałem) gorsze niż inne lakiery modelarskie, np. pactry. No, i ta wspaniała cena...
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

ndz lip 23, 2006 2:53 pm

To może jakieś przykłady takowych lakierów oprócz GW? Nie chciałbym na końcu tworzenia żołnierza zrobić coś nie tak
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

wt lip 25, 2006 7:03 pm

ja do wzmocnienia efektu krwii na mieczu uzyłem bezbarwnego lakieru do paznokci firmy nieznam ale kosztowal chyba 2zł a w spray'u matowe sa ale nie wiem jakie nie polece ci bo sie nie znam :P
 
Awatar użytkownika
oley
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 3:40 pm

pt sie 11, 2006 12:57 am

Mam pytania dwa:

1) Zapewne było ze 100 000 razy, ale

Czym zmyć farby z plastików? Podobno nitro lub 'kret', ale chciałbym zapytać też tutaj bo nie chcę mieć płynnej masy zamiast Cold Ones później.

Muszę przemalować kilka figurek by mi do klimatu armii pasowały.

2) Jest sobie ten nieszczęsny spray GW - załóżmy, że czarny matowy. Czy ktoś próbował podkładować zwykłym aerozolem do graffiti? Np Montana Cans, MTM, Belton Molotov.

Są matowe, wydajne, 3 razy tańsze (seria Montana Gold) i, co może ciekawe, podobno bardziej wytrzymałe niż ten GW.

Tylko się pytam bo wolę się dowiedzieć z kilku źródeł zanim zdemoluję sobie armię.


pozdrawiam

Oley

PS: co sądzicie o tym by championa Dark Riders zrobić na czarnym koniu w białe paski czyli na tak zwanej zebrze :P ?
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pt sie 11, 2006 1:01 am

oley pisze:
Czym zmyć farby z plastików? Podobno nitro lub 'kret', ale chciałbym zapytać też tutaj bo nie chcę mieć płynnej masy zamiast Cold Ones później.

Ja używam denaturatu i później szoruję go starą szczoteczką elektryczną, troche farby na nim zostaje, ale to nie stanowi żadnej przeszkody.

oley pisze:
PS: co sądzicie o tym by championa Dark Riders zrobić na czarnym koniu w białe paski czyli na tak zwanej zebrze ?

Nie rób tego, punkty mhroooooku spadną mu na łeb na szyję :P zniszczysz mu życie.
Jeżeli Ci zależy na malowaniu zebr, to (zakładając, że używasz więcej oddziałów DR niż jeden) pomalować rumaki jedengo odziału na czarno, drugie na zebrowo :). Jeżeli tylko czempion będzie miał konia w innym kolorze, to będzie strasznie "odstawać" od swoich podwładnych.
 
Zenobah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 12, 2006 8:38 pm

ndz sie 13, 2006 1:17 pm

To może teraz ja...

Jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o malowanie, ale mam kilka pytań odnośnie tego zajęcia w przypadku, gdy malujemy..... Karton

Mam biała kartę, a chciałbym żeby wyglądała, dajmy na to jak... eee kawał blachy?
Jak taki efekt uzyskać?
Czy najpierw muszę całość pomalować lakierem bezbarwnym? A potem już używać lakierów kolorowych? ( papier jest chłonny - dlatego tak mi się wydaje ).
Czy w przypadku malowania białego kartony, tektury, podkład jest konieczny?
Jakimi metodami się posługiwać, aby uzyskać efekt, dajmy na to, zadrapania na tej blasze?

No i ... czy w ogóle coś takiego jest wykonalne? :P

kolejne pytanie... co myślicie o wykańczanie kartonowych modeli np. modeliną?

Edit:
No i naszło mnie jesze jedno pytanie z racji tego, że właśnie studiuje artykuły o malowaniu z "Cytadeli".
Czy farby do malowania figurek ( te z cytadeli ), będą sie nadawać do malowania kartonu?

Mój pierwszy post na forum :wink:
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

ndz sie 13, 2006 8:09 pm

hmm no więc odpowiem ci z tym kartonem no sprawa troszke trudna no napewno nie nakladaj na karton podkladu poniewaz jest to bezsens chyba ze karton jest "oczo jebny" - przepraszam za stwierdzenie :P kolor blachy no hmmm po pierwsze nieoplaca sie marnowac farby citadel na kartonie. Ja jak wykorrzystuje karton to najczesciej maluje go plakatówkami no tylko ze jak zrobic z plakatówek kolor srebrny?? no niebardzo wiem no ale powiedzmy ze mozna wyszukac jakas tansza farbke w sklepie malarskim ?? malujesz wpierw srebrna farba zmieszana z odrobina czarnej otrzymasz czarny metalik... potem metoda suchego pedzla mozesz sprobowac lekko rozjasnic "blaszke" srebrna no a slady eksplatacji mozna dorysowac suchymi pastelami lyb domalowac ?? chyba :P z ta modelina no nie wiem zalezy od gustu modelarza i od pozniejszej estetyki modelu :D
 
Zenobah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 12, 2006 8:38 pm

ndz sie 13, 2006 10:11 pm

Chyba masz rację - poszukam odpowiednich farbek/alternatywnych w sklepach modelarskich... przecież powinny być takie choćby dla modelarzy.

W każdym bądz razie dzięki.

EDIT


Ahhh! A co z tym nieszczęsnym lakierem bezbarwnym? Lakierować po nałożeniu farby ( co by się błyszczał? ), czy przed ( co by farba nie wsiąkała w karton niszcząc efekt?).
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

ndz sie 13, 2006 10:33 pm

Jeżeli chciałbys pomalować dużą powierzchnie kartonu na te blaszke to kup spray samochodowy (kolor metallic) w markecie budowlanym np Castorama... około 15zł efekt bedzie lepszy ponieważ nie bedzie widać sladu pędzla tego typu spray nie wsiąknie za bardzo w karton ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości