Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nikolas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 1:27 pm

+1 do obrażeń a +1 do rzutu na obrażenia

pt lut 10, 2006 12:23 pm

Witam.
Chciałbym wyjaśnić pewną kwestię. Chodzi mi o opis trzech zdolności z podręcznika:
"Silny cios
Dzięki doświadczeniu nabytemu w wielu walkach Bohater potrafi precyzyjnie wymierzać ciosy w walce wręcz. Otrzymuje modyfikator +1 do obrażeń zadawanych bronią białą."

"Strzał precyzyjny
Wykonując atak bronią strzelecką, Bohater potrafi precyzyjnie wymierzyć strzał, który zadaje dodatkowe obrażenia. Otrzymuje modyfikator +1 do rzutów na obrażenia podczas ataku z użyciem broni strzeleckiej."

"Morderczy pocisk
Bohater specjalizuje się w czarach typu "magiczny pocisk".Otrzymuje modyfikator +1 do rzutów na obrażenia, gdy atakuje czarami tego typu."

W przypadku silnego ciosu sprawa jest oczywista. Interesuje mnie natomiast wasza interpretacja opisu strzału precyzyjnego i morderczego pocisku. Czy efekt jest taki sam jak w przypadku silnego ciosu (tylko, że dotyczy innego rodzaju ataku), czy to "+1 do rzutów na obrażenia" oznacza, że np. Furia Ulryka w przypadku Bohatera, posiadającego odpowiednią zdolność, rzucającego czar typu "magiczny pocisk", bądź też strzelającego z broni strzeleckiej, będzie stosowana, gdy na kostce wypadnie 9 lub 10?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pt lut 10, 2006 12:34 pm

To ciekawa interpretacja, jednak wydaje mi się błędna. Efekt jest ten sam = łączna suma obrażeń zadanych przez postać jest zwiększona o 1. Bez wpływu na szansę wystąpienia Furii Ulryka (tylko wynik "10" na kostce).
 
Awatar użytkownika
_Schizad_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:44 am

pt lut 10, 2006 1:37 pm

Jedno i drugie to to samo. Silny cios, precyzyjny strzał i morderczy pocisk to po prostu umiejętności dające +1 do obrażeń w przypadku konkretnego rodzaju walki (bezpośrednia, dystansowa lub magiczna). :hello:
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt lut 10, 2006 2:02 pm

Też mnie to zastanawiało, ale przyjąłem własnie wykładnię, że cel tych trzech umiejętności jest ten sam, zatem działąją identycznie.
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

pt lut 10, 2006 2:22 pm

Musze sie z przedmowcami niezgodzić. +1 do obrażeń to +1 do obrażeń. Ale już +1 do rzutu kostką trzeba przyjąć ze wszystkimi konsekwencjami czyli wspomniana furia ulryka wystepuje wtedy na 9-10. Jesli by bylo inaczej to wtedy by pisalo ze precyzyjny strzał i Morderczy pocisk daje +1 do obrażeń, a jednak jest rozgraniczenie między tymi dwiema umiejętnościami a silnym ciosem.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pt lut 10, 2006 3:24 pm

W wersji ang. wszędzie jest "damage roll", a więc należy jednolicie traktować jako +1 do obrażeń, a nie do wyniku na kostce. Nieporozumienie może wynikać z nieco niejednolitego w tym względzie tłumaczenia. Jednakże sformułowanie "+1 do obrażeń" i "+1 do rzutu na obrażenia" powinny być traktowane jednakowo.

Natomiast gdyby to było "+1 do wyniku na kostce", wówczas miałoby to wpływ na Furię Ulryka.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

pt lut 10, 2006 4:53 pm

Siriel CC pisze:
WNieporozumienie może wynikać z nieco niejednolitego w tym względzie tłumaczenia.

Ostatnio czytam trzeci post z którego się dowiaduje, że coś zostało błędnie przetłumaczone. Może errate wydacie, tych wszystkich błędnych tłumaczeń, w pdf na przykład?
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

pt lut 10, 2006 5:04 pm

Sprawa rozwiązana, niestety minimalnie zawodzi tłumaczenie (choć mało osób to zauważa i poddaje pod dyskusje), a i jest tak jak w wypadku z szałem bojowym :/

No ale mamy Siriel CC więc szafa gra :]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości