Zrodzony z fantastyki

Kapitan Blood
Użytkownik
Użytkownik

"Pod wilkiem morskim " czyli ...

śr mar 22, 2006 6:51 pm

Czyli o przygodach w pełni morskich , toczących się na pokładzie np : pirackiego statku , zastanawia mnie jak oddać ducha takiej przygody , jak pokazać życie na pokładzie i długą morską podróż to jakie przygody i niebezpieczeństwa mogą spotkać graczy na pokładzie.
Również zastanawia mnie jakie typy okrętów używane są w Starym Świecie (ich wyposażenie , możliwości itp ), przydały by się też rady na temat tego jakich uszkodzeń może doznać okręt w czasie np ; wymiany ognia z inną jednostką i jak te uszkodzenia załoga może naprawić w warunkach polowych.
Jednym słowem szukam pomocy , inspiracji i porad w przygotowaniu takiej kampani jest to dla mnie swojego rodzaju wyzwanie nie wiem czy podołam, ale cóż mam zamiar spróbować .

Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 23, 2006 4:06 pm

Hmm... Była swego czasu w MiMie przygoda rozgrywająca się dokładnie w takich klimatach. Nie pamiętam numeru ale jak sobie przypomnę, to ci napiszę.

Awatar użytkownika
Nijel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw mar 23, 2006 4:12 pm

Szczerze mówiąc taki temat też by mnie interesował a jeszcze bardziej sytuacja na barce rzecznej gdyż gracze często zawsze wybierają tą drogę podróży.

Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 23, 2006 4:26 pm

Nijel pisze:
Szczerze mówiąc taki temat też by mnie interesował a jeszcze bardziej sytuacja na barce rzecznej gdyż gracze często zawsze wybierają tą drogę podróży.

Dodatek do ed1 "Śmierć na rzece Reik" (jedna z części kampani "Wewnętrzny Wróg")

Awatar użytkownika
Aramil Liadon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw mar 23, 2006 9:32 pm

Bardzo polecam "Śmierć na rzece Reik" :wink: Jeśli chcesz się o niej dowiedzieć czegoś więcej przeczytaj recęzje która znajduje się na 2 stronie Poltera w dziale Warhammera. (no proszę jak ładnie się zrymowało :razz: )

Mandos: "Śmierć na rzece Reik" jest to dodatek wydany do pierwszej edycji lecz do drugiej rownież doskonale pasuje :wink:

Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: morska przygoda

sob mar 25, 2006 4:23 pm

Przedewszystkim musisz zapoznac się z zasadami panującymi obecnie na statkach a potem je dostosowac do tamtych czasow. Zapoznaj się z karami jakimi "odażano" tych co na nią zasłużyli. Chłosta, przeciągnięcie pod kilem a to tylko dwie z kilku podstawowych kar. Poszukaj różnych haseł jakich się używa na statku (szczurze lądowy itp.). Zapoznaj się z tytułami jakich się używa na statkach (kapitan- chyba oczywiste, bosman, pierwszy itp.). Szkorbut- to choroba jakiej się doznaje, po dłuższym czasie jedzenia suszonego mięsa, dowiedz się o innych chorobach. Poczytaj czegoś o bitwach morskich i postaraj się to wkeręcic w swoją sesję. Bądź kreatywny a napewno wymyślisz coś dobrego.

Pozdrawiam Nefarius

Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn mar 27, 2006 1:08 pm

Jeśli chodzi o techniczne aspekty żeglugi, to pomocna może okazać się Zbrojownia Starego Świata, przedstawiono tam główne statystyki i ceny statków. Przydatne też są staty machin wojennych, na których podstawie można stworzyć własne charakterystyki dział.
Co się tyczy problematyki narracyjnej, to zapraszam do odwiedzenia internetowego czasopisma Inkluza, pod poniższymi linkami zasięgnąć można sporo informacji

http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz18/morze.htm

http://www.inkluz.pl/archiwum/inkluz19/wfrp3.html

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 27, 2006 1:15 pm

Nadmienię tylko, że w przyszłości BI planuje wydanie dodatku poświęconego statkom i okrętom, a także kampanii rozgrywającej się na morzu (pt. The Long Sea Voyage albo jakoś tak). Z tego, co wiem, to planowany jest również dodatek o Sartosie - Mieście Piratów.

Kapitan Blood
Niestety dla Ciebie, to dość odległe plany, więc do tego czasu musisz radzić sobie w inny sposób. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Skaggir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn kwie 24, 2006 5:28 pm

Przede wszystkim dobrym materialem beda przygodowki w stylu piraci z karaibów itd. Jakos inne tytuly mi nie przychodza do glowy. Byl tez dobry artykul na gildii, ktory wartaloby przeczytac, aby orientowac sie w statkach troszku. Mam nadzieje, ze link nie zostanie zbanowany :D
http://www.warhammer.gildia.pl/stary_swiat/statki

Awatar użytkownika
Hastat
Użytkownik
Użytkownik

śr kwie 26, 2006 12:40 pm

Z tą Magią to był numer marcowy z '99 roku. Prawie cały o morzu, marynarzach, sprzęcie, statkach, klimacie morskim i wogóle.

Awatar użytkownika
Ulvgar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn maja 29, 2006 10:47 am

Ze swojej strony proponuję "Wczasy u wód" z Portalu 11 (grudzień'01). Jest to bardzo obszerny artykuł dodtyczący właśnie prowadzenie przygód na morzu, zawiera mnóstwo pomysłów i szkiców na przygodę a nawet kampanię.

SHD
Użytkownik
Użytkownik

pn maja 29, 2006 12:16 pm

Jeśli chodzi o podróż rzeką, to, oprócz w/w, "Cesarz Luitpold" z Księgi Wiedzy Tajemnej. Jak nie masz do niej dojścia, to może byc żywcem z KWT przepisany, nie zmieniając nawet nazw geograficznych, epizod PotD: Forges of Nuln ("Luitpolda" zastąpiono "Wilhelmem" - reszta taka sama).

Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 03, 2007 10:07 pm

Siriel CC pisze:
Nadmienię tylko, że w przyszłości BI planuje wydanie dodatku poświęconego statkom i okrętom, a także kampanii rozgrywającej się na morzu (pt. The Long Sea Voyage albo jakoś tak). Z tego, co wiem, to planowany jest również dodatek o Sartosie - Mieście Piratów.

Mam pytanie, czy jest jako taki znany przyblizony termin kiedy maja wyjsc te owe dodatki?

Ponadto chcialbym sie dowiedziec jakich przeciwnikow mogli by spotkac na swej drodze bohaterowie? (oczywiscie nie licząc innych ludzi ;) )

Czy chaos posiada swoją flotę? A inne istoty humanoidalne? Takie jak Orkowie lub Lizardeni?

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr sty 03, 2007 10:31 pm

Largus pisze:
Czy chaos posiada swoją flotę?

Posiada, podręcznik podstawowy opis profesji żeglarza, wspomniano tam o "przerażających flotyllach chaosu" (czy o czymś w tym guście).

Awatar użytkownika
Snorri
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sty 03, 2007 10:51 pm

Oczywiście, że chaos posiada flote, przecież chaos jest wszędzie...

Nigdy się nie spotkałem z artykułem, gdzie był opisany ork na morzu.

Wrogowie jakich mogą spotkać BG?
Największym postrachem na morzu jest czarna arka, krążą legendy, że wygląda jak góra i że ciągną ją morskie smoki(ale to tylko legendy :razz: ).
Są jeszcze mroczne elfy i korsarze. Jest zapewne też mnóstwo wielkich ryb(twórczość MG). Wystarczy troszkę wyobraźni...