Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
KHAS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 11:19 am

Radio RPG

czw mar 30, 2006 9:49 pm

witam oto powstaje radio internetowe którego wazna ceścią bedzie dział RPG..mamy wiele pomysłów ale chcemy usłyszec co wy o tym sadzicie i co chcielibyscie w takim radiu usłyszec jak sobie to wyobrażacie.Czekam na opinie.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw mar 30, 2006 10:16 pm

O co to to nie. Nie podamy swoich opini zanim nie usłyszymy waszych pomysłów:-).

ps. Prawdę mówiąc pomysł rpgowego radia wydaje mi się dziwny, ale poczekam na to co zaproponujecie.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re:

czw mar 30, 2006 11:24 pm

Na czymmiało by to polegac? co będziecie w tym radiu puszczac? Nazwa jest tylko tak czy będzie miała coś wspólnego z tym radiem?
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

pt mar 31, 2006 12:08 am

A moze to mial byc RPGowy podcast?
 
bragni
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: śr lut 22, 2006 8:19 am

pt mar 31, 2006 8:10 am

Eeee, po co mi take radio w Chorzowie. Antenka mi nie siengnie :)

Ale tak w ogóle to na czym miało by to polegać ? Będzie siedzieć 4 narratywistów i na żywo będą jechać ? Bo turlaczy to sobie nie wyobrażam. No chyba że ten dzwięk wyrzucanej "piątki" w Dolby Surround.

Skoro ważną częścią radia będzie RPG to chyba macie jakieś pomysły ?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt mar 31, 2006 9:50 am

Jak ktoś z was pamięta przedhiphopową Radiostację, to tam emitowano taki program - "Dzikie Pola".
 
enderw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 27, 2006 2:16 pm

pt mar 31, 2006 10:27 am

mmm.. sesja rpg live? to moze byc niezle :D
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

pt mar 31, 2006 10:32 am

enderw pisze:
mmm.. sesja rpg live? to moze byc niezle :D
Na czacie czy tez przez komoreczke?
 
Awatar użytkownika
KHAS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 11:19 am

Odp

pt mar 31, 2006 10:08 pm

po pierwsze:to radio internetowe i każdy kto go ma bedzie mógł słuchac jego audycji ..nie potrzebna antena heheh.....po drugie to mój bład beda to audycje w radiu internetowym w którym beda także inne audycje..normalka..po trzecie...nie bedzie grania przez radio...nie sesje radiowe tylko radio po czwarte: pomysły...audycje poswiecone zagadnieniom fanstsy i rpg np. audycja poswiecona wyłącznie jedej z istniejących ras w róznych systemach...np.elfowm...muzyka rpg, hammerfall i liczne tzw.instrumentale, info o imprezach, konkusy np. na opowiadanie to znamy , na najlepsza tekstówke na podanym programie itp. Dyskusje i rozmowy na tea,ty dotykające fantasy i rpg...np. rózne sposoby prowadzenia jak to robia inni. itp. to tylko pare z wielu pomysłów jest takze projekt słuchowiska na podstawie książek i napisanych opowiadac...forum radia z tematami rpg. posty czytane na antenie...no pełno możliwości.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

pt mar 31, 2006 10:47 pm

KHAS pisze:
.no pełno możliwości.

Wydaje mi się, że skoro macie pomysły to zacznijcie. Zobaczcie co i jak, a później pogadamy co jest dobre lub złe, być moze już na waszym forum.
 
bragni
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: śr lut 22, 2006 8:19 am

sob kwie 01, 2006 2:33 pm

KHAS pisze:
nie potrzebna antena heheh.....

Wiesz czym grozi nabijanie się z krasnoluda ? :)
Macie w mordeczkie tak bogate plany że trudno się wypowiedzieć.
 
enderw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 27, 2006 2:16 pm

pn kwie 03, 2006 9:07 am

Drozdal pisze:
enderw pisze:
mmm.. sesja rpg live? to moze byc niezle :D
Na czacie czy tez przez komoreczke?


przez winampa, stawiasz streama i wpuszcza cie na antene
grałem kiedyś w radiu internetowym - niezla zabawa :D
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn kwie 03, 2006 5:27 pm

Szczerze mówiąc jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Głównie dlatego, że nie weim kto i jak to będzie prowadził. Poczekamy. Zobaczymy.

pozdr beneq 8)
 
Awatar użytkownika
mattness
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 4:33 pm

pn sie 13, 2007 1:47 pm

Wskrzeszam topic.

Czy to radio powstało?

Jeśli nie - co myślicie o takim pomyśle:
Zaapelować do graczy o nadsyłanie materiałów w formie mp3
- MG, którzy chcieliby podzielić się przemyśleniami np. o zasadach walki w DND
- dźwiękowych z sesji.

Następnie wrzucić to w formie podcasta (czyli po prostu - umieścić to w pakietach mp3 na jakimś serwerze... hmm... podcast.Polter.pl - jak to brzmi? ;) ).
Zgłosiliby się chętni?

PS. O tym, że w Polsce jednak się da, niech świadczy przykład choćby fanów Guild Wars - http://www.gildwars.net/news.php

Jeśli ktoś woli pomysł autora tego tematu, to tutaj http://radiowoz.pl/2006/09/29/konfiguro ... lski-opis/ jest napisane, jak samemu nadawać audycje radiowe przez internet.
 
Awatar użytkownika
Cherokee
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: śr paź 11, 2006 6:12 pm

pn sie 13, 2007 5:25 pm

mattness pisze:
Jeśli nie - co myślicie o takim pomyśle:
Zaapelować do graczy o nadsyłanie materiałów w formie mp3
- MG, którzy chcieliby podzielić się przemyśleniami np. o zasadach walki w DND
- dźwiękowych z sesji.


Idea zacna, ale niewykonalna. Wystarczy spojrzeć na e-ziny. Kręciłem się kiedyś po forum Inkluza (R.I.P.). Odzew czytelników (komentarze, forum) był znikomy, chętnych do pisania - jeszcze mniej. A teraz wyobraź sobie, że ludzie muszą nie tylko napisać artykuł, ale na dodatek wydeklamować go do mikrofonu. Nie chcę tu siać defetyzmu, ale to nie ma prawa działać... ;)
 
Awatar użytkownika
mattness
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 4:33 pm

pn sie 13, 2007 8:27 pm

Cherokee - dzięki za szybką odpowiedź

Kręciłem się kiedyś po forum Inkluza (R.I.P.). Odzew czytelników (komentarze, forum) był znikomy, chętnych do pisania - jeszcze mniej.


A tego akurat nie byłem świadomy - choć sam prowadzę serwis, myślałem, że nikły odzew wynika z tego, że Shadowrun nie jest tak popularny, jak młodsze systemy...

Dzięki za wiadomość o Inkluzie.
Nie byłem świadomy, że środowisko fanów papierowych RPG jest aż tak apatyczne (no offence - nie mówię o nikim po nazwisku)...
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

wt sie 14, 2007 1:56 pm

Hmm nie jest aż tak apatyczne. Jakoś firmy żyjące ze sprzedaży podręczników nie głodują więc jacyś tam fani są. Problem polega na tym że nie ma tej całej sceny która kiedyś była tworzona przez takie gazetki jak portal mim i pare innych.

Według mnie jedna dobra inicjatywa rpgowa może rozruszać światek raz a dobrze. Ale nikomu nie chcę się wychodzić z taką inicjatywą...
 
Awatar użytkownika
Keliah
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 339
Rejestracja: pn lip 19, 2004 11:24 pm

sob sie 18, 2007 11:06 pm

Też nie nazwałbym tego środowiskiem apatycznym, raczej - konsumpcyjnym. Każdy by brał, ale nie ma ludzi którzy by coś od siebie dali. Zakładam, że wielu byłoby chętnych do słuchania takiego radia, ale niewielu do jego tworzenia.

Szczerze to bardzo kosztowny pod względem czasu i wysiłku pomysł. Poza tym hmmm... jakoś nie potrafię sobie tego wszystkiego wyobrazić. Niby są jakieś pomysły, ale jak rzeczywiście miałoby to wyglądać w praktyce? To można powiedzieć tylko wtedy kiedy ktoś faktycznie podjął by jakieś poważne kroki w celu założenia RPG radia.
 
Borejko

ndz sie 19, 2007 7:31 am

Wobrazić to ja sobie mogę nawet RPG-TV w 3D. Aby założyć radio najpierw trzeba znaleźć kilka osob dysponujących nienaganną dykcją. A kiedyś gdy przejrzałem sporo polskich podcastów okazało się że w tematyce ogólnofantastycznej znalazłaem jeden podcast, którego autor w miarę normalnie czytał teksty. Tak więc przyjdzie poczekać.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

:)

wt sie 21, 2007 10:27 pm

Jest już dość fajne radio.

http://www.radiorivendell.com/

Niestety tylko muzyka bez programów specjalnych.
 
Awatar użytkownika
Rapo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 390
Rejestracja: pn lip 30, 2007 4:42 pm

wt sie 21, 2007 11:05 pm

Myślę, że nim ktoś postanowi takowe stworzyć, powinien spróbować, prowadzenia audycji w jednostce już działającej. To dopiero była by dobra podstawa do takiego tworu.
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 5:37 pm przez Rapo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt sie 21, 2007 11:34 pm

Deckard pisze:
Jak ktoś z was pamięta przedhiphopową Radiostację, to tam emitowano taki program - "Dzikie Pola".

Ja pamiętam. Nawet kiedyś sie dodzwoniłem - ale spaprałem niemiłosiernie:D Niemniej to miało swój klimat - czekało się do 00 chyba i wszyscy podcas audycji rozmawiali na chat - to było coś:)
 
Awatar użytkownika
Rapo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 390
Rejestracja: pn lip 30, 2007 4:42 pm

śr sie 22, 2007 5:43 pm

Ja nie miałem okazji trafić na tą radiostację, gdyż miała ograniczony zasięg nadawania, ale moja dziewczyna taką okazję miała. Nagrywała te audycje i kilku z nich miałem sposobność wysłuchać.

Pisząc poprzedniego posta, na uwadze miałem właśnie tą audycję. Godziny jej nadawania świadczyły o jej randze ważności w ramówce i zainteresowaniu odbiorców.
 
Dycu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 26, 2005 12:09 pm

śr sie 22, 2007 11:49 pm

szelest pisze:
Deckard pisze:
Jak ktoś z was pamięta przedhiphopową Radiostację, to tam emitowano taki program - "Dzikie Pola".

Ja pamiętam. Nawet kiedyś sie dodzwoniłem - ale spaprałem niemiłosiernie:D Niemniej to miało swój klimat - czekało się do 00 chyba i wszyscy podcas audycji rozmawiali na chat - to było coś:)


Stare dobre czasy :). Nigdy nie dzwoniłem, ale na czacie byłem zawsze, a słuchało się tego z wielką przyjemnością.

W szczególności pamiętam jedną sesję rozgrywaną w realiach II WŚ. Piękna rzecz...
 
Awatar użytkownika
Arcadius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 5:25 pm

śr wrz 12, 2007 8:56 am

Imć KHAS mógłby nas uświadomić, czy coś ruszyło, może jakieś namiary na to radio w powijakach ?
 
Bartek.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 10:46 am

pn mar 03, 2008 12:10 am

Odkopię nieco temat. Inicjatywa moim zdaniem warta dokładniejszego przemyślenia. Podane zostało radio rivendell- wszystko fajnie, ale o ile dobrze widzę, nie ma w nim żadnych audycji - tylko muzyka.

Pierwsza sprawą jest to, że radio RPG nie utrzyma sie(nie miało to być stwierdzenie komercyjne, chodziło mi jedynie o to, że radio tylko o RPGach po prostu szybko by sie wypaliło)-ale gdyby stworzyć radio ograch,fantastyce,literaturze i kulturze- RPG, fantastyka, literatura, karcianki, bitewniaki, gry komputerowe, audycje kulturalne, informacje o konwentach, relacje, nowości wydawnicze, można by podciągnąć pod to bez problemu film. Codzienne "wiadomości"- na pewno udało by się zebrać chociaż kilka minut dziennie.

Wywiady z autorami, rozmowy z np. zdobywcą pucharu mistrza-mistrzów, czy ze zwycięzcą quentina. Odczytywanie bestsellerystyki- zarówno tej fantastyczniej, jak i takiej luźno połączonej z nią. Przeglądy prasy-ale nie dziennika polskiego czy wyborczej, ale "Nowej Fantastyki", "Science fiction" czy internetowych zinów, ale także prasy kulturalnej,-teatralnej bądź filmowej.

Audycje dla RPG`owców- istnieje taki genialny program- Skype, za jego pośrednictwem, można rozmawiać z ludźmi z całego świata za darmo, a po odpowiednim skonfigurowaniu karty dźwiękowej sygnał przekazywany przez skype, mógłby trafiać na antenę, dzięki czemu w audycje mogli by sie włączać ludzie uznani za znawców danego systemu.

Konkursy- jeśli radio miało by sporą słuchalność sadzę że o pozyskanie sponsora na nagrody w konkursach nie było by jakoś szczególnie trudno.

Ale są także minusy, a w zasadzie jeden: Odtwarzanie muzyki chronionej prawami autorskimi kosztuje i to nie mało. Serwer który może obsłużyć XXXX słuchaczy jednocześnie również. Serwer ftp na muzykę dla prezenterów także.Hosting i domena- to kolejny coroczny wydatek.
Skąd więc pieniądze na to wszystko? Reklamodawcy? Tu tez zależnie od słuchalności-być może znalazły by sie firmy, które zechciały by skorzystać z takiej formy reklamy, ale czy to by wystarczyło? Dotacje od słuchaczy? Moim zdaniem kiepski pomysł... A może reklamy na stronie? To tez zależne od liczby kliknięć w nie...

Nawet gdyby znalazła się ekipa chętna do prowadzenia takiej"rozgłośni", bez sponsora który sypnie kasą wystartować bardzo bardzo trudno.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn mar 03, 2008 7:08 am

1.
Odtwarzanie muzyki chronionej prawami autorskimi kosztuje i to nie mało

Istnieje muzyka bez praw autorskich, na początek mogłoby wystarczyć, poza tym jeśli program byłby dobrze opracowany, to muzyka byłaby tylko krótkimi przerywnikami między audycjami.
2.
Na początku nie musi radio nadawać 24/7, można zacząć od np 4-6 godzin po południu.
3.
Hosting i domena- to kolejny coroczny wydatek.

Są darmowe hostingi (wiem, darmowe hostingi są złe, ale na początek wystarczy).
Poza tym NIE WIERZĘ w to, że nikt z Was nie ma znajomego, który ma wląsny serwer i mógłby załatwić trochę miejsca. Inna sprawa, że gbyście nazwali radio Radio Poltergeist, to pewnie moglibyście liczyć na miejsce na polter.pl :P

Wszystko można załatwić, trzeba tylko chcieć :P
 
Bartek.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 10:46 am

pn mar 03, 2008 8:58 am

Muzyka nie komercyjna- ale muzyka jednoznacznie kojarząca się z fantastyką- z reguły soundtracki z filmów jest w 99,9% komercyjna i chroniona przez zaiks ;)

Wiem- zawsze można szukać zamienników itp. ale to już nie będzie to ;)

Na te 4-6 godzin dziennie, też trzeba znaleźć chętnych prowadzących którzy mieli by coś do przekazania ;)

Jeśli serwer miałby pozwolić na odbiór kilkuset osób jednocześnie, to z doświadczenia wiem, że serwery pod takie radia nie mogą być byle rzęchem.

Ja nie twierdzę że to niewykonywalne- chce tylko pokazać że to nie jest łatwe :P
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn mar 03, 2008 1:02 pm

Na te 4-6 godzin dziennie, też trzeba znaleźć chętnych prowadzących którzy mieli by coś do przekazania


A co, miało być radio bez prowadzących? Oczywiście, że trzeba ich znaleźć. Zakłądam, że celem radia nie jest puszczanie muzyki, ale przede wszystkim prowadzenie audycji kulturalnych. Muzyka to tylko przerywnik albo tło.

Jeśli serwer miałby pozwolić na odbiór kilkuset osób jednocześnie, to z doświadczenia wiem, że serwery pod takie radia nie mogą być byle rzęchem.


Na początku to będzie kilka osób, kilkadziesiąt.
I moja koncepcja była właśnie na początek. Potem jak radio się przyjmie trzea będzie szukać sponsora, albo ludzi którzy udostępnią miejsce na serwerze, a jesli radio odniesie sukces na pewno się tacy znajdą.

Ogólnie mnie chyba źle zrozumiałeś, chodziło mi o to jak można zrobić _Na początek_. Potem oczywiście - bez komercyjnej muzyki i profesjonalnego serwera ani rusz.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

pn mar 03, 2008 3:18 pm

Co do sponsorów (nie jestem znawcą marketingowym i nie wiem jak to dokładnie działa) to można by było wykorzystać takie radio do reklamowania książek, RPG, planszówek i wielu innych rzeczy, które de facto większość odbiorców znajduje w fandomie.
Prowadzących można by było może znaleźć wśród redaktorów stron o tematyce fantastycznej.
Co do programu:
-recenzje rzeczy wszelakiej
-raporty z konwentów
-pytania słuchaczy do redakcji :)
-może jakieś nagrane sesje RPG (tak aby ktoś spoza fandomu mógł choć usłyszeć jak to się odbywa)

Koncept takiego radia jest świetny i mam nadzieję, że pomysł nie umrze tylko znajdzie się jakaś zorganizowana grupa co wprawi to w ruch.

pozdrawiam :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość