Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nijel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pn mar 06, 2006 7:01 pm

Muzyka na Sesje

ndz kwie 02, 2006 3:59 pm

U mnie muzyka na sesji jest powiedzmy to bardzo ważna, na różne spotkania różną muzykę przygotowuje pomaga to według mnie w prowadzeniu. Głównie bazuje na muzyce filmowej, ale ostatnio kończą mi się powiedzmy możliwości. Dlatego moje pytanie.

Jakie znacie ciekawe kawałki (zespoły), który można by puszczać podczas sesji Młotka ?
 
Brainer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 22, 2006 4:27 pm

ndz kwie 02, 2006 5:00 pm

Moonspell ManOWar Nightwish(kawałki bez wokala) Corvus Corax hmmm... muzyka chóralna i klasyczna są świetne :)
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz kwie 02, 2006 5:05 pm

Temat był 356857643 razy. Za każdym razem kasowany =P
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

czw kwie 06, 2006 8:56 pm

Może i był ale nie zmienia to faktu że nowe rzeczy pojawiaja jak i pomysł więc myśle że niektóre tematy warto wskrzeszać. Ja ze swojej strony polecam Theriona, niektóre tracki z LotR, przy biesiadach i sesjach na statkach Klaus Bedelt bedzie ekstra, oczywiście jak komuś nie przeszkadza to każda nawet z tekstem muza bedzie dobra. Zawsze jest tylko jeden ból, jesli mamy odzielną muze do konkretnej sytuacji, nigdy nie chce się przełączać, a i czesto to psuje klimat zamiast poprawiać.
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

pt kwie 07, 2006 9:51 am

Tak jak napisał Dark Storm - temat faktycznie przewijał się już setki razy, często był zamykany. Osobiście nie chcę zamykać tego tematu, jednak prawda jest taka, że zamienia się on w typową wyliczankę - kto czego słucha. Dlatego mam propozycję:

Piszemy tutaj o MUZYCE DO WFRP! Konkretnie. I prosiłbym o uzasadnienia - czemu akurat dobrze pasuje. Kolejny punkcik - jakieś ciekawe zagrania dla MG związane z podawanym utworem, płytą. Wtedy dyskusja nie będzie jałowa :) M(ł)oderator Y.
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

pt kwie 07, 2006 10:49 am

No dobrze, to spróbuję konkretnie i z rzeczami przynajmniej _odrobinę_ mniej znanymi:


Wykonawca - Album - Utwory
----------------------------------
Stilo - Szukaj! - Srebrenica i Wąż: Stilo gra specyficzne połączenie muzyki folkowej i jazzu. Dwa wspomniane przeze mnie utwory idealnie pasują, choć Srebrenica (bodaj 13 min czasu trwania) miejsca trąci arabskimi rytmami.

Yerba Mater - Raga Praga - kilka (np Sebkha): Folk hinduski, który zadziwiająco dobrze pasuje do "mrocznego świata niebezpiecznych przygód", mimo, że rytmy są dosyć skoczne. Polecam do wszelkiej maści karczm. Wspomaniany przeze mnie utwór (Sebkha), można znaleźć za darmo, jako próbkę, w kilku sklepach internetowych, więc sami możecie sprawdzić.

Merchant of Venice OST: Czy ten film w ogóle pojawił się w Polsce? Jeżeli gracie sesję dziejącą się szlacheckim dworze, płyta będzie niezastąpiona. W dodatku jeden z utworów, to nieco "umuzykalniony" fragment mszy (po łacinie, rzecz jasna) - i już macie gotowy sigmarycki rytuał.

The Pirates & Mike Brady - The Pirate Movie - Victory: Coś dla tych, którzy stąpają po naszym świecie już ponad dwadzieścia lat. Nie będę tłumaczył nic więcej, bo to niespodzianka. Powiem tylko, że jeżeli wychowywaliście się w Polsce w latach 80 / wczesnych 90 i posiadaliście telewizor, to ten utwór doprowadzi go do granicy łez i głupkawego uśmieszku, a później będziecie go puszczać na repeacie aż do momenty gdy a)sąsiedzi wezwą policję b)umrzecie z głodu c)stracicie przytomność. Trudne do zdobycia, ale warto. Od tej pory przygody pirackie nie będą się już u was odbywać przy innej muzyce.

I na koniec, coś co muzyką absolutnie nie jest, ale sprawi, że każdy puszczany przez Was na sesji utwór, nabierze nowej głębi. Programik (wersja shareware do znalezienia w Internecia) "Atmosphere Deluxe". Do czego to służy? Ano pozwala generować na komputerze różne "środowiska dźwiękowe", jak las, brzeg morza, czy wiejska farma. Jeżeli chcecie, żeby waszemu podkładowi na sesje towarzyszyło krakanie kruka, rżenie koni, czy odgłos galopu, wreszcie radosne odgłosy nocnego ogniska w akompaniamencie wieczornych owadów, ten program okaże się niezastąpiony. Serdecznie polecam.

I to chyba tyle na teraz, starałem się wybrać tylko możliwe oryginalne pozycje. Mam nadzieję, że komuś się do czegoś przydać.
 
Awatar użytkownika
Nijel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pn mar 06, 2006 7:01 pm

pt kwie 07, 2006 1:34 pm

Dziwi mnie nadgorliwość Aminów, jeśli zakładam topic to mam ku temu jakiś powód, chęć rozmowy na jakiś przeze mnie wybrany topic. Chyba spełniam jego warunek główny tego forum, że dotyczy to RPG. Wyszukiwarka nie działa niestety. A jeśli ktoś mi odpisuje i dostaje bardzo dla mnie ciekawe informacje to powinniście się jako Adimi cieszyć, że forum służy użytkownikom.

Bardzo dziękuje za utwory, które podaliście, właśnie ściągam sobie je, przydadzą się na Niedzielną sesje.

Ja osobiście polecam muzykę filmową szeroko rozumianą, Gladiator czy Black Hawk Down, świetnie pasuje do sesji. U mnie gracze bardzo chwalą muzykę na sesji.

Mój system polega na tym, że przed sesją przygotowuje katalogi gdzie jest muzyka do danej sytuacji, na przykład:
-walka w kanałach
-odpoczynek
-podróż
-spotkanie z Baronem itd.

Potem podczas sesji, gdy gracze rozmawiają między sobą, włączam daną muzykę i daje pauze, dopiero w trakcie sytuacji puszczam muzykę. Staram się to robić tak by nie przeszkadzało w sesji, moja zmiana muzyki.

Moi gracze chwalą muzykę do tego stopnia, że raz zapomniałem włączyć muzyki to od razu było pytanie – a gdzie muzyka. A może tak nudzę jako MG, że wolą słuchać muzyki niż mnie ;p.
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

pn kwie 10, 2006 1:44 pm

Ja mam jakies 1,5Gb fajnej muzy sesyjnej ;) Z reguly sa to soundtracki z filmow lub gier. Unikam muzy z tekstem bo troche rozprasza.

Z calych zasobow powycinalem rozne utworki i polaczylem je w kilka playlist:
- walka
- podziemia
- ozywency
- spokojna wyprawa
- karczma
- miasto

W odpowiednim momencie opalam konkretna muze.

A ja dzis zamierzam wyprobowac "Atmosphere Deluxe" :) Jutro powiem jak poszlo :) Pierwsze wrazenia jednak sa bardzo pozytywne. To info Ellentir bylo pierwsza klasa.
 
konio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 6:34 pm

ndz kwie 16, 2006 7:31 pm

ja używam muzy z WŁADCY PIERŚCIENI nawet nieźle pasuje. Do chodzenia se tak od miasta do miasta pasi APOKALIPTYKA (wykonuje metalice na wiolączeli) utwór master of papers tak od 3 min utworu!
 
konio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 6:34 pm

ndz kwie 16, 2006 8:05 pm

proponuje też muze z gothic II nawet dość klimatyczna . szczególnie na statkach itp.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

ndz kwie 16, 2006 8:09 pm

Polecam wszystkim muzyke z gry WH40000 Chaos Gate.
Gra leciwa lecz wciaz doskonala.
Muzyki nie trzeba "wyciagac" z gry zadnym sposobem bo jest w postaci audio.
Doskonale pasuje do : podziemi, kosciolow i katedr a najlepiej w epickich walkach.
Mam nadzieje ze rzeczowo :razz:
 
Awatar użytkownika
Ulvgar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 6:46 pm

ndz kwie 16, 2006 10:23 pm

Skoro już przy grach jesteśmy proponuję zapoznać się z muzyką z "Painkiller'a". Utworów jest mnóstwo, brzmią świetnie - kto grał, ten wie. W razie czego utwór można zapętlić (ale nie na dłuższą metę). Polecam też muzykę z "Braveheart" i "13th warrior" jest co wybierać. Acha, proponuję też Olivera Wakeman'a & Steve'a Howe "The 3 Ages of Magick" właśnie słucham, po prostu boskie!
 
Awatar użytkownika
Snorri
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:34 pm

ndz kwie 16, 2006 11:08 pm

Hans Zimmer - klasowy muzyk tworzący musykę filmową. Stworzył między innymi muzykę do Braveheart. Bardzo polecam!
 
Awatar użytkownika
Ulvgar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 6:46 pm

pn kwie 17, 2006 2:23 pm

OT Muzykę do 'Braveheart' stworzył James Horner, ale Hans Zimmer i tak jest dobrym twórcą ścieżek filmowych. /OT
 
Awatar użytkownika
Snorri
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:34 pm

pn kwie 17, 2006 3:36 pm

Byćmoże! Mój błąd.
 
Awatar użytkownika
*MAXIMUS*
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 9:10 am

pt maja 12, 2006 12:01 pm

Muza z gier jest jak najbardziej odpowiednia to poprawia klimat sesji :razz:
 
Memo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 12, 2005 10:16 am

pt maja 12, 2006 4:56 pm

Ja zarzucę dwoma kawałkami.

Nightwish - Moondance
Ciężko mi sprecyzować do jakich momentów najbardziej to pasuje... Niektóre kawałki z tej piosenki pasują do spotkań z leśnymi elfami w ich enklawach.

Rhapsody - Elnor's Magic Valley
Tu już zwykła karczma z skoczną muzyką barda.

Piosenka, która leci na początku filmu "Święci z Bostonu" przy wyświetlaniu napisów początkowych
Dudy -> krasnoludzka karczma. Chociaż to zależy z jakim instrumentem dany MG identyfikuje krasnoludy. Dla mnie są do głównie dudy.
 
Awatar użytkownika
Dolwen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: śr lis 30, 2005 11:22 am

pt maja 12, 2006 5:27 pm

Atmostphere Deluxe v5.2 <Jest to porgramik(niestety nie darmowy ale na necie mozna zlnaeżć wersje testową).
NIe wiem jak to powiedzieć...Naśladuje on odgłosy świtata (owady,wiatr,deszcz,burza,zwierzeta itd...) w rożnym klimacie i o różnej porze.
Istnieje możliwośc regulacji natężenia danego rodzaju dzwięków.Możecie spróbować, powinno się spodobać. :wink:
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

ndz maja 14, 2006 3:29 pm

Generalnie Rhapsody idealnie pasuje do klimatu fantasy:

1. Elnor's Magic Valley i Village of Dwrves - karczma
2. Knightrider of Doom - pościg
3. When Demons Awake - walka

I wiele, wiele innych... Należy po prostu sobie tego trochę posłuchać.

Poza tym każda inna super-mroczna muzyka też pasuje do Warhammera. W końcu to dark fantasy. Trzeba tylko wybierać takie utwory, na których wokalista za bardzo nie ryczy, bo to nieco rozprasza.

No i oczywiście muzyka z WP, Gothica, Warcrafta i innych gier/filmów fantasy.
 
Awatar użytkownika
Blaze
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 24, 2004 3:48 pm

pn maja 15, 2006 10:23 am

Dla mnie esencją klimatu Warhammera, zwłaszcza tego katedralno-cmentarnego, a w każdym razie sesji smutnych, nostalgicznych jest zespół Arcana. Swego czasu planując LARPa Warhammerowego w klimatach intrygi i podszeptów miałem zamiar wykorzystać właśnie płytę Arcany.

http://www.metal-archives.com/band.php?id=1070

Posłuchajcie tych paru utworów, które można ściągnąć z wymienionej wyżej strony i zachwyćcie się, jak ja ;)

Pozdrówko
 
Jehuchannach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 18, 2005 9:04 pm

pn maja 15, 2006 12:34 pm

Właśnie słucham sountracku z filmu "Vidocq". Doskonale pasuje do klimatu Warhammera - zarówno podczas nocnych spacerów po mieście, jak i modlitw w świątyni.
 
Awatar użytkownika
sarakin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:08 pm

pn maja 15, 2006 5:11 pm

ja proponowałbym link http://szarysmok.eu.org/gra.php jest tam gra paragrafowa do warhammera z 4 bardzo ciekawymi ścieżkami dzwiękowymi, a jakby ktoś chciał to by mógł to na sesje wykorzystać, jedyny mankament jest taki że nie da się ich ściągnąć na komputer, ewentualnie odtwarzać przy graczach ze strony
 
Wolfik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:23 pm

pt maja 19, 2006 11:18 pm

Próbowaliście japońskich "pląsów" kolega miał pare na mp3 i świetnie pasowały by do niektórych scen z Młota.
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

ndz maja 21, 2006 7:23 pm

Dzisiaj w kąciku warhammerowego melomana muzyka z filmu:
Lion in the Winter skomponowana przez Johna Barry'ego. Niesamowity soundtrack pełen fenomenalnych nastrojowych chórów o bardzo średniowiecznym posmaku, do tego jest to muzyka dość poważna i dramatyczna. Bardzo dobra do Warhammera. Gorąco polecam :)

A na przystawkę proponuję muzykę z gry Fantasy General. Jest na płycie w formacie audio. Też chóry plus całkiem miłe dla ucha melodie.

Dwa powyższe soundtracki plus muzyka z gry WH40K Chaos Gate stanowią u mnie podstawę na sesjach Warhammera. To taki mój własny soundtrack bo skompilowałem to na jedną płytę :)
 
Awatar użytkownika
ogureck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 6:29 pm

śr cze 21, 2006 9:00 pm

Hmm problem z tymi wszytkimi soundtrackami jest taki, że większość jest zbyt epicka, owszem nadają się na wielką bitwę, ale na zwykłe potyczki juz gorzej. Bo to troche dziwnie brzmi - walka z cherlawym goblinem, a w tle orkiestra symfoniczna gra jakąś symfonię.
Zna ktoś jakieś nieepickie kawałki do walki?
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

czw cze 22, 2006 12:16 am

Ja proponuje sundtracki dołączane z gier, choć jeśli chodzi o nie epickie nadające się do walki wszystko zależy od stylu prowadzenia MG, czy jest dynamiczyny, czy może bardziej szczegółowy i opisowy. Jednak uważam że do wszystki pasuje możliwa do ściągnięcia ze strony, muzyka z wiedźmina http://www.thewitcher.com/witcher.asp
 
Awatar użytkownika
_Ertai_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: pt cze 23, 2006 6:07 am

pt cze 23, 2006 6:31 am

Hm, sadze ze nie wszystkim spodoba się ten pomysł, ale do mrocznego klimatu Warhammera pasuje... Burzum. Jeżeli gracze nie popadną w fobie przed końcem sesji, to znaczy, że ktoś podmienił płytę :)
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

pt cze 23, 2006 10:52 am

Jesli chodzi o gry to polecam sciezke dzwiekowa z gier serii Fallout, np. Fallout Tactics. Genialne, krociutkie wstawki z szumem wiatru w tle i podobnymi efektami. Idelne dla stworzenia nastroju grozy jest tez fenomenalna sciezka z Pain Killera. Poza tym Max Payne (chociaz to juz inny klimat), Myth 3 (momentami epicka ale ogolnie dolujaca), Diablo 1&2 (podziemia), Warcraft 3, World Of Warcraft.

Poza tym polecam tez sredniowieczne radio:
http://www.radio-aena.de/sc/play.m3u
rozne tam leca rzeczy ale mozna zgrac sporo niezlych kawalkow :)
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

pt cze 23, 2006 12:02 pm

Dorzuce jeszcze muzyke z gry "Hexen 2", bardzo spokojne i klimatyczne kawałki świetnie budujące nastrój, jednak nie nadające się do walki. Utwory z "Gladiatora", "Diablo 2" i ogólnie ścieżki dziękowe z wszelkiego rodzaju gier cRPG zazwyczaj pasują do sesji.
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

pt cze 23, 2006 9:48 pm

Pomysłów nam się zrodziło sporo, teraz wszystko zależy od stylu prowadzenia MG. Ja ze swojej strony prosił bym o linki z tymi sundtruckami, o ile takie na necie są...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości