Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Fuberutsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 12:51 pm

Call Of Duty - ogólne

ndz kwie 30, 2006 2:06 pm

Witam. Ostatnio strasznie wciągnęła mnie drugowojenna gra pt. Call Of Duty, która świetnie odwzorowuje klimat bitew.
Po singleplayerze przerzuciłem się na multiplayer i tutaj mam pytanie - czy któryś z Was, forumowicze równiez śmiga po serwerach? W tym temacie wypowiadajcie swoje opinie na temat CoD, oraz podawajcie namiary na Multiplayera.
Pozdrawiam, Fub. :razz:
 
RG

ndz kwie 30, 2006 2:21 pm

Miodek nie gra. Przeszedłem I i dodatek do niej. Na wszystkich stopniach trudności. Ale po tym, jak 57 razy przeszedłem gre, to mnie znudziła. Z braku czasu już nie gram. Ale może w wakacje na necie - kto wie. Gra jest kapitalna - najłatwiej się gra Amerykanami, a najtrudniej Rosjanami.Fajnie, że był wątek polski - misja w Warszawie, w Tank Factory.
 
Awatar użytkownika
Velocir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob maja 07, 2005 8:16 pm

ndz kwie 30, 2006 3:12 pm

CoD? Przeszedłem 2 razy jedynkę. Nawet skrypty nie drażnią. Gra po prostu świetna!! Po sieci nie grałem, tylko kilka razy na LANie z kolegą. Może w wakacje skombinuję sobie dwójkę, to wtedy ją ocenię.

RG:
ajłatwiej się gra Amerykanami, a najtrudniej Rosjanami.Fajnie, że był wątek polski - misja w Warszawie, w Tank Factory.


Amerykańcami rzeczywiśćie gra się łatwo, Ruskimi trudno tylko na początku (rajd na MG 42 bez karabinu). Dla mnie najtrudniej (i najfajniej) grało się Brytyjczykami. Chyba się zgodzisz, że misja Pegasus Bridge jest najtrudniejsza w grze. I jednocześnie to moja ulubiona. Jednym słowem CoD ruleZZ! Tylko zakończenie trochę rozczarowuje. Spodziewałem się większej jatki.
 
RG

ndz kwie 30, 2006 3:50 pm

Velocir pisze:
Chyba się zgodzisz, że misja Pegasus Bridge jest najtrudniejsza w grze.

Jest trudna. Zgadzam się. Ale Stalingrad też był trudny. Nawet bardzo. Bo Niemcy zaciekle bronili się. W tej misji Brytyjczykami na moście, najprzyjemniej się rozwala czołgi. Potem jest widok 5 spalonych Tygrysów.

Jeśli chodzi o dodatek - to tam jatka jest w ostatniej misji Rosjan. Zdobycie miasta i dworca - rzeź. I przyjemny element - bitwa pancerna pod Kurskiem. :wink:
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

ndz kwie 30, 2006 5:00 pm

Gra oczywiście, że świetna, przeszedłem ją tylko 2 razy bo odrazu przerzuciłem się na MultiPlayer. Do moich ulubionych misji zaliczam misję w Stalingradzie. Kocham tą scene choćby dlatego, że pojawia sie w filmie 'Wróg u Bram' :P. Ale i tak dla mnie Wolfenstein Enemy Territory > Call of Duty przynajmiej w multiplayerze.
 
Awatar użytkownika
Velocir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob maja 07, 2005 8:16 pm

ndz kwie 30, 2006 5:01 pm

RG pisze:
Ale Stalingrad też był trudny. Nawet bardzo.


A no... Pamiętam. 9 nabojów w Pepeszy, z 10 niemców na karku i zadanie: Obroń budynek. Dałem radę, robiąc chyba z 8 quicksave'ów. Ale było ciężko. A z niszczeniem czołgów też miałem ubaw. Dopiero na najwyższym poziomie trudności mój mały rozumek wpadł na pomysł, żeby przed bombardowaniem się schować pod mostem i żeby do niszczenia czołgów uzyć działa (zdolny jestem, nie 8) ?).

----------------------------
EDIT:

mOrF3u$:

Wróg u bram - świetny film... A co do wyższości ET nad CoD na multi się w pełni zgodzę. Sam w ET duuuużo grałem. Kiedyś jeszcze do tego wrócę!
 
RG

ndz kwie 30, 2006 7:35 pm

Tak. Ten filmik zwiazany ze Stalingradem i walka w samym mieście to nic innego jak "Wróg u bram". :wink: Co do 88mm działa przy moście - bosko się z niego kasowało czołgi i piechotę.

Ale w dodatku w ostatniej misji na dworcu były lawety. A na lawetach - 38mm poczwórne działko przeciw-lotnicze i 88mm działo. Miodek. :wink:
 
Awatar użytkownika
Fuberutsu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 12:51 pm

ndz kwie 30, 2006 8:45 pm

Oj, tak, ostatnia misja w United Offensive rządzi. Ja wymiatałem wszystko działkiem p-lotniczym z lewej strony, albo bawiłem się w snajpera ;-)

Dalej pytam o namiary na Multi.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

śr maja 03, 2006 1:11 pm

CoD, zarówno jedynka jak i dwójka to bardzo dobrze zrobione gry wojenne. Bardzo podobało mi sie odpowiednie rozplanowanie poziomów trudności w grze. Większość gier ma tak rozplanowane poziomy trudności, że 2 od 3 niczym się pratycznie nie różni. Następne co mi się podobało to efekt oszołomienia(chyba po raz pierwszy zastosowany :wink: ) Następnym plusem są misje-strasznie klimatyczne. Najbardziej podobała mi się misja w willi gdzie trzeba było generała uwolnić. Fajna była też w obozie koncentracyjnym(mowa o 1). Najtrudniejsza zaś to IMO "Dom Pavlova". Rzeźnia :razz: To co tygryski lubią najbardziej :)

pozdr beneq
 
RG

śr maja 03, 2006 1:17 pm

beneq pisze:
Najtrudniejsza zaś to IMO "Dom Pavlova".

Tak. Ile ja tam się po tych piętrach nabiegałem. Ile czasu straciłem, zanim zapamiętałem gdzie co jest. ;) I te czołgi. Ta piechota. Kurde - czasem 0 wsparcia. Ale rzeź była. :D

beneq pisze:
Najbardziej podobała mi się misja w willi gdzie trzeba było generała uwolnić.

Mówisz o misji Brytyjczykami? Tej po oswobodzeniu obozu koncentracyjnego? jeśli tak, to czy to na 100% był generał? Mnie się wydawało, że kapitan albo major. :wink: Jeden był w obozie. Drugi z willi.

EDIT
Hehe. Trochę lepiej. Dla ścisłosci - w obozie był major. A w willi kapitan. :wink:
Ostatnio zmieniony śr maja 03, 2006 1:28 pm przez RG, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

śr maja 03, 2006 1:21 pm

RG pisze:
Mówisz o misji Brytyjczykami? Tej po oswobodzeniu obozu koncentracyjnego? jeśli tak, to czy to na 100% był generał? Mnie się wydawało, że kapitan albo major. Jeden był w obozie. Drugi z willi.


A tam czepiasz sie. Mniejsza z tym. Uwalniało się DOWÓDCÓW :) Lepiej :razz: ?

pozdr beneq :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt cze 20, 2006 11:50 am

Kampania radziecka rządzi klimatem. Część 2 jest trochę lepsza graficznie jak i ogólnie, znowu jest stalingrad i normandia (pointe du hock - niezła rozruba ). Szkoda tylko,że zakończenie jest nijakie, a sama gra chociaż fajna to baaaaaaardzo krótka. W sylwestra 2005/2006 zaczołem ją od nowa tak ok. 16 a tak o 3 nad ranem gdy wrócili rodzice to byłem już na przedostatnim etapie.

Ogólnie więc o długości cz. 2 :

- 10 misji po 1-4 ( łącznie 27) etapów w tym
- 3 rosyjskie - świetny trening-rzucanie ziemniakeim zamiast granatu i jeszce lepsza misja po nim - niemcy barykadują się na piętrze to wysadzamu cały budynek ! No i super klimatyczny atak falowy ( szwabów na nas) parę chwil wcześniej.
- 4 brytyjskie - kilka fajnych etapów ( w tym 2 czołgowe i 1 w samochodzie pancernym z działkiem), niestety też kilka średnich (czt. najgorszych w grze).
- 3 amerkańskie - mi. normandia, wzgórze 400 i forsowanie renu. Cała ostatnia kampania trzyma zadziwiająco równy poziom, nienajwyrzszy niestety ( ale nie jest żle )
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

wt cze 20, 2006 12:08 pm

the czart pisze:
W sylwestra 2005/2006 zaczołem ją od nowa tak ok. 16 a tak o 3 nad ranem gdy wrócili rodzice to byłem już na przedostatnim etapie.


W sylwestra grałeś na kompie? Odsyłam do tematu "Uzależnienie od gier komputerowych. Co z tym począć..." :?

Co do długości gry to sie zgadzam. Jeszcze dobrze sie nie wkręciłem w klimat, a tu już koniec gry. Misje są ciekawe ale tylko jak gra się na weteranie. Na niższych poziomach CoD to zwykła łupanka jak dla mnie nie mająca celu. Tak to przynajmniej troche się postresujesz 8)

pozdr beneq :)
 
VeeTeK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 21, 2006 1:40 pm

pt lip 21, 2006 2:10 pm

Ja jestem wielkim fanem Call of Duty. Przeszedłem zarówno pierwszą część wraz z dodatkiem, jak i drugą - wszystkie mnie pozytywnie zaskoczyły.

Jedynkę z dodatkiem mam oryginalne, więc swego czasu dużo grałem przez neta. Teraz mało i rzadko gram, ale zawsze chętnie wracam do CoD - czy to do kampanii SP, czy partyjek w MP.

http://img78.imageshack.us/my.php?image=map011ro3.jpg
Pod tym linkiem jest ciekawy filmik na Maxior.pl, ukazujący część możliwości najnowszej odsłony Call of Duty. Polecam! :)[/url]
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz sie 13, 2006 11:27 pm

Coś ten link tak niezbyt działa...moja rada - jak chcecie go obejrzeć to wejdzcie na www.maxsior.pl i wpiszcie w wyszukiwarce "call of duty" :) .

Trzeba przyznać, ze "trójka" zapowiada się soczyście - ciekawe czy będą apteczki ?
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn sie 14, 2006 1:44 pm

the czart pisze:
ciekawe czy będą apteczki ?


A czemu miałoby bu ich nie być :? ?

pozdr beneq :D
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pn sie 14, 2006 6:11 pm

Bo w dwójce nie było - tam zdrowie jak oberwiemy to po chwili samo wraca do normy.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

wt wrz 05, 2006 10:23 pm

Heh ja nie dawno skończyłem gre w cod 2 w internecie. Grałem w klanie (oficjalnie nadal tam jestem) ale co za dużo to nie zdrowo a ja grałem w te gre pół roku z przerwami. Obie części bardzo dobre i wciągające.
 
RG

śr cze 27, 2007 6:26 pm

the czart pisze:
tam zdrowie jak oberwiemy to po chwili samo wraca do normy.

To głupie rozwiązanie, pozbawiające dreszczyku emocji. Gdyz czasem trzeba było się napocić by na resztkach zdrowia wykonać zadanie.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw cze 28, 2007 8:12 am

Głupie jak głupie, zawsze są fanowskie mody to poprawiające ( a przynajmniej o takich słyszałem :razz: ).

3 cz. pecety niestety omineła, ale za to zapowiadana jest cz. 4 ( najciekawsze, że wcale nie będzie o drugiej wojnie światowej ) - na pecety też :D .

Edit :

O proszę, nawet trailer znalazłem :razz: - http://pl.youtube.com/watch?v=F2PswDGCm ... er&search= .
 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

pt cze 29, 2007 9:15 am

Dużo filmików z call of Duty 4 - także w jakości HD

http://www.gametrailers.com/game/4735.html
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

śr sie 01, 2007 5:28 pm

Przyznam, że obie części mnie zachwyciły, ale po kilkakrotnym przejściu zauważyłem i wady.

Po pierwsze ten cholerny patos (wyraźniejszy jakby w dwójce) i rosyjskie imiona kaleczone po angielsku (mogliby krzyczeć po rosyjsku, z angielskim teletekstem). No i dlaczego zamiast "granade!" (dwie sylaby) albo "incoming!" wszystkie nacje w dwójce krzyczą "potato masher!" (pięć sylab)? Acha... i co drugi żołnierz niemiecki ma nadwagę, podczas gdy wszyscy alianci jak jeden mąż muskularni i wysportowani.

Po drugie jeden niezwykle bolesny brak, całkowite przemilczenie kampanii niemieckiej '39-'41. Nie jestem sympatykiem faszystów, ale idealne byłoby kilka misji gdzie grałoby się jakimś Herrmanem Zimmermanem, poganianym przez Goebbelsowską propagandę do walki o Liebensraum w odpowiedzi na "polską prowokację", a potem zwalczającego "komunistyczną zarazę".

Ale to by nie licowało z patosem, bohaterami walczącymi o wolność i mogłoby pokazać, że po drugiej stronie też, o dziwo ginęli ludzie.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

ndz mar 09, 2008 10:51 pm

Ja sobie właśnie zagrywam w coda 4. Gra świetna, singiel super, a multi jeszcze lepszy. Gra ktoś z użytkowników?
 
Kastor Krieg

ndz mar 09, 2008 11:14 pm

Tak, dziś nabyłem swój egzemplarz.
 
Awatar użytkownika
Molik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 09, 2007 10:23 pm

pn mar 10, 2008 9:01 am

Ja grywam od jakiegoś czasu na multi i muszę stwierdzić, że faktycznie miło się strzela do ludzi ;) . Trzeba tylko oswoić się z niektórymi rzeczami (męczennicy, granatniki, wszechwiedzący helikopter ;) ) i można nieźle się bawić. Trochę mało trybów gry jest jak dla mnie.
 
Awatar użytkownika
Czarna kapuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw gru 22, 2005 1:06 pm

sob paź 18, 2008 11:27 pm

CoD wraz z dodatkiem UO to wypas tytuły. Mimo, ze grałem w nie dawno, to wciąż wracam z uśmiechem pamięcią do czasów, w których rzucało się w szwabskie świnie granatami. CoD4 też świetne. Nic nie straciło na zmianie czasów. Ale boli, że skrypty takie, że... Można stać w miejscu i garnąć ammo, w nieskończoność miażdżąc miliardy wrogów, bo taki jest zapis, że od konkretnej pozycji inny skrypt działa i nasi wrogowie się już nie spawnują... MP w CoD1 nie grałem, bo wtedy beznetowość była, a CoD4 nie gram, bo mam "problemy z CDkey'em", jeżeli wiecie, co mam na myśli 8) ...
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

sob paź 18, 2008 11:47 pm

CoD4 nie gram, bo mam "problemy z CDkey'em", jeżeli wiecie, co mam na myśli

Zapewne piracką wersję. Nie muszę mówić, że jest to przestępstwo?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt paź 24, 2008 2:17 pm

Miałłem ostatnio okazje przejść call of duty 4 - i cóż mogę powiedziec - to chyba najlepsza gra FPS w jaką grałem w ciągu ostatnich 5 lat - wypełniona po brzegi akcją, z świetnym klimatem, masą giwer ( shotguny :D !!! No i kałach z granatnikiem :D ) i doskonałymi lokacjami :) .

Gra ma tylko jedną wadę - JEST TRAGICZNIE KRÓTKA !!! No bez przesadyzmu, ale pokonałem całą, od poczatku do końca ( od treningu po misję bonusową ) w 5 (!!!!) godzin, dodajmy, ze nie pomijając jakiejkolwiek wstawki, intra misji czy przerywnika...Już "dwójka" na tym samym poziomie trudności zajeła mi godzin 12...

Mam tylko nadzieję, ze world at war będzie dłuższa ...
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

śr paź 29, 2008 9:33 pm

Też przeszedłem CoD4. Wrażenia podobne. Gra bardzo przyjemna, ale za krótka. Może dlatego, że nastawiona na tryb Multi, tak sądzę.
Nie ukrywam, że wolałbym zagrać 3 raz w "jedynkę", niż następny w "czwórkę".
Jednak na CoD5 czekam ze zniecierpliwieniem. I jeśli będzie tak dobra, jak poprzednie części i dłuższa, to zagram na pewno.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt lis 14, 2008 11:01 pm

NoOne3 pisze:
Po drugie jeden niezwykle bolesny brak, całkowite przemilczenie kampanii niemieckiej '39-'41. Nie jestem sympatykiem faszystów, ale idealne byłoby kilka misji gdzie grałoby się jakimś Herrmanem Zimmermanem, poganianym przez Goebbelsowską propagandę do walki o Liebensraum w odpowiedzi na "polską prowokację", a potem zwalczającego "komunistyczną zarazę".

Był swego czasu tworzony mod do CoD2 o wdzięcznej nazwie 'German Front'. Miał nawet demo, w którym 'bronimy' plaży Utah. Cel misji - wycofać się i ujść z życiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości