Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

Gwiezdny pył

wt cze 06, 2006 6:15 pm

Jedyny film, na który czekam;]

"Gwiezdny pył" jest ekranizacją baśniowej powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. Szczegóły tutaj:
http://www.filmweb.pl/Film?id=273934

Początkowo trochę się przeraziłem De Niro i Pfeiffer, bałem się, że zepsują mi film;] Mimo to obsada mnie cieszy, choć tylko z powodu Claire Danes w roli gwiazdy - idealny wybór. W scenariuszu nieco namieszali (Kapitan Szekspir?), ale nie jestem zwolennikiem poglądu, że ekranizacja musi ścisle podążać śladem pierwowzoru. Odrobina zaskoczenia może wyjśc filmowi na zdrowie.

Według filmwebu "Gwiezdny pył" ma mieć polską premierę 16 marca 2007.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2006 6:11 pm przez Streider, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

wt cze 06, 2006 6:18 pm

Świetnie! Na pewno na niego pójdę. Nie szkodzi, że trochę pozmieniają. I tak książkę znam już na pamięć...
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

sob lip 01, 2006 2:42 pm

Moja ulubiona ksiażka Gaimana, mam nadzieję, ze film zachwyci takze.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

czw lip 06, 2006 2:26 pm

Kurde a ja mialem nadzieję że Gaiman "Śmierć" zrobi najpierw.
 
Popiół
Grafik
Grafik
Posty: 75
Rejestracja: wt sie 30, 2005 3:39 pm

ndz sie 27, 2006 11:45 pm

Śmierć?
08-03-2006 - Report: GDT to Produce Gaiman's Death
According to IESB.net, Guillermo is set to be Executive Producer for a film adaption of Neil Gaman's Death: The High Cost of Living. Neil Gaiman will write and direct, Angry Films Don Murphy and his partner Susan Montford are producing the film.

Mowa o tym?
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

śr gru 20, 2006 6:14 pm

Utworzono stronę filmu. Na razie poza ładnym tłem i możliwością zadania pytania Gaimanowi nic się na niej nie znajduje.

http://www.stardustmovie.com/
 
Awatar użytkownika
remikb7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 9:33 pm

pt gru 22, 2006 7:41 pm

Chciałbym się dowiedzieć o czym jest ta książka. Bo z Gaimana czytałem tylko Amerykańskich Bogów. Jak będzie ciekawa fabuła to może się przejde do kina.
 
Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: wt mar 09, 2004 1:33 am

pt gru 22, 2006 8:33 pm

Ja chce Nigdziebądź.
A co do folmów Gaimanowskich, to polecam Mirrormask.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt gru 22, 2006 9:08 pm

Fajnie, choć w sumie takie książki niezbyt łatwo się ekranizuje...

Ja bym chciał Dobry Omen ;)
 
Awatar użytkownika
Blind_Guardian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 13, 2006 10:01 pm

pt gru 22, 2006 9:09 pm

ja czekam na "Amerykańskich Bogów". To mógłby być fajny film jakby powstał. Nawet już obmyślałem wstępna obsadę (tak dla zabawy) :razz: . W roli Cienia- Johnny Depp, w roli Wendsdaya- Helmut Bakaitis, Sweeney- bez wątpienia piegowaty rudzielec :D ale nie mam pomysłu na aktora. Jena Malone albo Michelle Rodriguez (ze wskazaniem na drugą) w roli Samanthy Blackcrow (czarna wrona głupio brzmi :razz: ) i kończę wywody z nadzieją, że ktoś kiedyś zekranizuje "Amerykańskich Bogów" :razz:
 
Kastor Krieg

sob gru 23, 2006 2:55 pm

Kozmoor, Neverwhere było - serial BBC który był pierwowzorem książki. Polecam, czerstwy jak teatr telewizji, 6x30 min, ale i tak oglądało się bardzo sympatycznie. No i te akcenty! :papieros:
 
Hajdamaka

Gwiezdny Pyl

śr paź 03, 2007 12:19 am

Gwiezdny Pyl - jedna z niewielu ksiazek Gaimana, jakich nie czytalem. Jutro lece po nia do sklepu. Film cudowny, przepiekny powrot do tradycji basniowych filmow w stylu "Legendy" czy "Niekonczacej sie opowiesci".
Polecam.
 
Borys

śr paź 03, 2007 2:02 pm

Potwierdzam. Film bardzo dobry i godny polecenia; nowoczesna, sympatyczna baśń przygodowo-romantyczna. Wartka akcja, fenomenalny de Niro w drugoplanowej roli kapitana Shakespeare'a. Postarajcie się dotrwać do końca napisów po filmie, bo można wysłuchać w ich trakcie dwóch dobrych utworów -- świetną piosenkę "Rule the World" Take That oraz powtórkę "Kankanu" Offenbacha.

(IMO film zdecydowanie lepszy od książki)
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

czw paź 04, 2007 8:53 pm

Borys i Hajdamaka - skoro ten film ma premierę dopiero 12 października, to gdzie go oglądaliście? Wasze kina miały pokazy przedpremierowe? Zdobyliście zagraniczne wersje?
 
Hajdamaka

czw paź 04, 2007 9:04 pm

Ja bylem pokazie przedpremierowym.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pt paź 05, 2007 6:49 pm

M.S. pisze:
Borys i Hajdamaka - skoro ten film ma premierę dopiero 12 października, to gdzie go oglądaliście?


Pytasz jakbys nie wiedział :-P
 
Borys

ndz paź 07, 2007 9:56 pm

kaduceusz pisze:
M.S. pisze:
Borys i Hajdamaka - skoro ten film ma premierę dopiero 12 października, to gdzie go oglądaliście?


Pytasz jakbys nie wiedział :-P


Otóż nie, Kaduceuszu, mylisz się. To wcale nie tak. Napadłem mianowicie na kuriera wiozącego taśmy z filmem do łódzkiego Multikina. Przy okazji, tak dla zabawy, poderżnąłem mu gardło, jako że rozzłościło mnie jego mamrotanie o jakichś "małych dzieciach". Mogłem oczywiście ściągnąć film z torrenta, ale po co, za dużo zachodu... Szkoda łącza. :/
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

ndz paź 14, 2007 12:58 pm

Nie powiem, żebym był rozczarowany. Film nie przypadł mi do gustu tak mocno, jak się spodziewałem, ale chyba gdzieś po drodze zapomniałem o różnicy między powieścią a filmem.

Dobra recenzja Gwiezdnego pyłu. Nie będę się rozpisywać, skoro można to przeczytać w przyjemniejszej formie;] :

http://gwiezdny.pyl.filmweb.pl/Gwiezdny+py%c5%82+2007+recenzje,FilmReview,id=273934
 
Awatar użytkownika
kicerk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 20, 2007 7:12 pm

ndz paź 14, 2007 8:49 pm

Książki nie czytałam, ale po filmie chyba jednak spróbuje ja odszukać w którejś z bibliotek i przeczytam.
Ekranizacja bardzo mi się podobała. Chociaż spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Bo na przykład nie spodziewałam się, że będzie z czego się śmieć, a tu wręcz przeciwnie- było wiele sytuacji do śmiechu dogodnych ;)
 
Awatar użytkownika
Caitleen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn lut 28, 2005 8:16 pm

czw paź 25, 2007 12:00 am

Właśnie wróciłam z kina i dołączam się do głosów pozytywnych - wciągająca historia, dynamiczna akcja, wizualnie wyśmienite. Jako rasowa baśń Stardust ma chwile naprawdę komiczne (jak każda scena z duchami książąt :D ) i groteskowe (jak nawigacja przez czytanie z bebechów małych futrzastych zwierzątek) do tego od początku widać, że historia nie została zgłupiona dla dziecięcej widowni i jest parę scen PG13 jak nic (książę w kąpieli :razz: ). W sumie - film bardzo polecam, książkę jeszcze bardziej a do kina zapewne wybiorę się jeszcze raz bo gdy za oknem szary październik nie ma to jak dać się zauroczyć klasycznej magicznej opowieści, takiej z zamienianiem ludzi w myszy i jednorożcami wyłaniającymi się z mgły :) .
 
Cathia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 08, 2007 9:01 pm

pt lis 09, 2007 11:05 am

Film jest po prostu znakomity. Bałam się trochę, czy nie zepsują tego pięknego baśniowego klimatu powieści w jakiś "znakomity" hollywódzki sposób, ale nie... Jest właśnie taki jak była książka - ciepła, gdzieniegdzie trochę przerażająca opowieść o dojrzewaniu pewnego młodzieńca (przy okazji bardzo podobała mi się przemiana fizyczna Tristana, gdy zajął się nim kapitan Szekspir :D). Znakomity dobór aktorów - zwłaszcza Michelle Pfeiffer i aktor grający Septimusa - ten drugi był czasami przerażający, czasami śmieszny, a na końcu okazał się być rzeczywiście WŁAŚCIWĄ osobą kandydującą do tronu (przynajmniej w moim odczuciu, jestem wielbicielką Machiavellego :) Muzyka przepiękna, krajobrazy cudowne, narracja Iana McKellena... Czego jeszcze chcieć od baśni? :)
 
Awatar użytkownika
Guru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 9:06 pm

sob lis 24, 2007 4:38 pm

Niestety ja od baśni oczekuję mniej hollywoodu.

Gwiezdny Pył ma naprawdę wiele ciekawych fragmentów, wiele ładnyc efeltów i dobrze zagranych scen, ale generalnie nie jest, nie ociera się nawet o kinematografię wysokich lotów.

Za dużo tandety, schematów i dojenia kasy z widów widać w tym dziele.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

pn lis 26, 2007 8:37 am

Film swietny, jeden z lepszych jakie widzialem w tym roku (moze poza Źródłem), w kinie bawiłem sie znakomicie. Choć nie jest w 100% wierny książce, to momentami wychodzi mu to na zdrowie (cudowna kreacja De Niro). Sporo fajnych smaczków.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pt gru 07, 2007 1:37 am

Ktoś mi opowiadał, że postać kapitana i cała idea łowców piorunów to wymysł scenarzystów. Po obejrzeniu aż mi trudno uwierzyć. Naprawdę bardzo ładna bajka. Takie filmy będę puszczał kiedyś dzieciom. Ale poszedłem na film bez oczekiwań i nie znając książki, więc pewnie dlatego tak mi się to podobało.
 
Awatar użytkownika
KeSSell
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: śr lis 24, 2004 5:39 pm

pn gru 31, 2007 12:23 pm

Podobnie jak poprzednik, ksiazki nie znalem, natomiast sam film musze uznac za bardzo porzadnie zrobiona bajke :). Kreacje aktorskie bez zarzutu, polaczone z dobrze wplecionymi watkami komediowymi nie pozwalaly sie nudzic w sali kinowej. Polecam jako dobra rozrywke
 
Apatja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 17, 2009 7:47 pm

Gwiezdny pył

sob paź 17, 2009 8:49 pm

Film ten jest świetny.
I polecam go innym, którzy lubią fantastykę.
 
soge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 09, 2009 5:04 pm

Gwiezdny pył

czw paź 22, 2009 9:11 pm

Lol, ja to nawet nie wiedzialem ze ksiazka byla. Film obejrzalem przzez przypadek i nei zaluje.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re:

pt paź 23, 2009 10:03 am

Guru pisze:
Gwiezdny Pył ma naprawdę wiele ciekawych fragmentów, wiele ładnyc efeltów i dobrze zagranych scen, ale generalnie nie jest, nie ociera się nawet o kinematografię wysokich lotów..


Co to jest kinematografia wysokich lotów?
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Re: Gwiezdny pył

sob paź 24, 2009 12:10 pm

soge pisze:
Lol, ja to nawet nie wiedzialem ze ksiazka byla.

Książka znacznie różni się od filmu. Zawsze, kiedy wybieram się do kina na film, będący ekranizacją, staram się najpierw przeczytać książkę. Pamiętam, że po skończeniu "Gwiezdnego pyłu" stwierdziłam, iż książka nie jest szczególnie "filmowa", więc do kina szłam, zastanawiając się, jakie zmiany zostały wprowadzone w fabule, aby dało się ją przenieść na ekran.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Re:

pt lis 06, 2009 9:36 am

szelest pisze:
Guru pisze:
Gwiezdny Pył ma naprawdę wiele ciekawych fragmentów, wiele ładnyc efeltów i dobrze zagranych scen, ale generalnie nie jest, nie ociera się nawet o kinematografię wysokich lotów..


Co to jest kinematografia wysokich lotów?



No właśnie o co chodzi? Rozumiem, że nie chodzi Ci o kino ambitne? Bo jeśli nie to gwiezdny pył jest jak najbardziej filmem wysokich lotów, mnie porwał i nie myślałem o bożym świecie aż do ostatniej minuty. Autor książki ma naprawdę świetne pozycje na swoim koncie (swego czasu do "nieamerykańskich bogów" męderek zrobił pierwszy trailer filmowy) i ta została świetnie przeniesiona na ekran. Gra aktorska jest na wysokim poziomie, De niro pokazał się nie po raz pierwszy od strony komediowej, ale scena z tańcem w jego przebieralni mnie rozbawiła naprawdę jak chyba jeszcze nigdy żadna z tym aktorem. Michelle zagrała także świetnie, idealnie jak dla mnie pasuje do roli złej wiedźmy, ze swoim wzrokiem i uśmieszkiem pasuje jak ulał. Scenariusz także choć do najoryginalniejszych nie należy to też nie można powiedzieć, że jest banalny. A co najważniejsze wciąga. Jest w filmie wiele naprawdę świetnych scen nie tylko wizualnie. Mi bardzo podoba się scena w której staruch nad morzem (tu akurat wizualnie wszystko super, kostki lodu wyglądają świetnie w tle całego zdarzenia) podrzuca kości do góry i zanim opadają słyszy pytanie "czy im pomagasz" (dobra to pytanie może być totalnie inne dawno nie oglądałem filmu ale wiadomo o co chodziło). Bardzo baśniowa.

Także nie wiem o co chodzi z kinem wysokich lotów. Gra aktorska na wysokim poziomie, scenariusz na wysokim poziomie, efekty na wysokim poziomie. Za nisko?
Ostatnio zmieniony pt lis 06, 2009 9:40 am przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości