Zrodzony z fantastyki

 
Woebringer Demon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 3:50 pm

Pytanie na temat tworzenia klasy prestiżowej

pt cze 09, 2006 9:02 pm

Planuję utworzyć moją pierwszą klasę prestiżową. Zupełnie nie wiem jak mam się do niej zabrać. Czy ktoś może poradzić coś na dobry początek?
Jestem otwarty na wszystkie porady, propozycje, uwagi.

PS Jeśli piszę w złym miejscu- moderatorzy przykleją to w innym miejscu.
PPS Jeśli istnieje już podobny temat- proszę mnie do niego skierować. Wtedy proszę również moderatorów o usunięcie tegoż tematu.
PPPS Przeglądałem Class Construction Engine, lecz z prestiżu znalazłem tylko limit PK do tworzenia klasy oraz wymagania.

Bardzo proszę wszystkich o pomoc! :help:
Ostatnio zmieniony pt cze 09, 2006 9:54 pm przez Woebringer Demon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

pt cze 09, 2006 9:15 pm

Po pierwsze masz jakis pomysł na klase? Cos oryginalnego? :) po drógie zajmij sie opisami, historia...fabuła. Potem zaczynaja sie maleńkie schodki ;) ale sadze, że niektórzy ci pomogą/doradzą :)
 
Woebringer Demon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 3:50 pm

pt cze 09, 2006 9:19 pm

Mam pomysł na klase, z fabuła troche ciężej, ale spróbuje...
Potem zaczynaja sie maleńkie schodki

Co masz na myśli? :?
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt cze 09, 2006 9:24 pm

Zle umiesciles temat. Przenioslem na wlasciwy dzial, na nastepny raz sugeruje uwazac. Poza tym zmien naglowek na taki, ktory bedzie wiecej mowil na temat watku. Np. "pytanie na temat tworzenia klas prestizowych" albo "jak stworzyc klase prestizowa"?
Moderator.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt cze 09, 2006 9:28 pm

No, konstułowanie własnej prestirzówki to niełatwe zadanie. W przewodniku mistrza podziemi jest trochę o tym, ale spróbuje ci jeszcze dopomóc :) . Miekoniecznie w tej kolejności :

1- dla kogo ma być ta klasa ? Magów, wojowników czy może kapłanów ( może być dla więcej niż 1 klasy więcej )

2- maja być jakieś ograniczenia rasowe ( płciowe też mogą być ) np. krasnoludzki golibroda, czy elfi pucybut :) ( zobacz temat fryzjer to zrozumiesz aluzję )?

3- moce specjalne - tylko przemiowe atuty, czy może coś ciekawego i niecodziennego np. premiowe KW dla wierzchowca, dodatkowe ataki specjalne, zdolności czaropodobe itp.

4- pomyśl czy twoja klasa nie będzie za bardzo przypakowana lub odwotnie, za słaba dla graczy.

5- jakie wymagania jeszcze musi spełnić postać, aby awansować w tej klasie ? Wstąpić do zakonu ( niekoniecznie rycerskiego ) , dokanać heroicznego czynu, czy też zebrać 100 krzeszacych gałązek ( taaaak jest i takie wymaganie, ABŚ z oficjanego rozszerzenia ).

6- no i czy klasa będzie miała rozpoięcie też na poziomy epickie ( ale to nieobowiązkowe, a dla klas mniejszych niż 10 poziomów wręcz zabronione).
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt cze 09, 2006 9:33 pm

Możesz też zobaczyć przykłady na forum, lub w odpowiednim dziale na Polterze. W dodatku poczytać Przewodnik Mistrza Podziemi. Dla laika powinno wystarczeć.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pt cze 09, 2006 9:54 pm

Przykład możesz brac z podręczników gdzie jest wiele klas prestiżowych ale jak coś to mogę Ci pomóc 932887 odezwij się jeśli chcesz małej pomocy
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob cze 10, 2006 12:42 am

Zrób i wrzuc na forum, tu są moderatorzy i inni co się znają na rzeczy, na poczatku pewnie cie zjada ale sie nauczysz. Na polterze jest wiale prestizówek wiec poogladaj i kombinuj :D.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob cze 10, 2006 10:20 am

Zrób i wrzuc na forum, tu są moderatorzy i inni co się znają na rzeczy, na poczatku pewnie cie zjada ale sie nauczysz. Na polterze jest wiale prestizówek wiec poogladaj i kombinuj


Przecież powiedział, że nie wie jak zacząć ją robić :? .

W każdym razie, jak masz już pomysł na klasę to najlepiej, żebyś sprawdził czy czegoś takiego nie było, tutaj proponuję wykorzystać różne wyszukiwarki. Jeśli nie, to zabierz się za stronę fabularną klasy (opisy, które są zawsze na samym początku danej PrC). Takie tło powinno zawierać informacje, takie jak zachowanie członków tej profesji, ogólne traktowanie przez innych ludzi. Zarys mocy, które nadaje ta klasa i tak dalej. Najlepiej zapoznać się z kilkoma pracami na forum (i w książkach) i sprawdzić co taki opis zawiera. Gdy już masz stronę fabularną, to trzeba zająć się mechaniką klasy. Na początku wymagania, które należy spełnić, aby stać się przedstawicielem tej konkretnej klasy, np. różnego rodzaju atuty, umiejętności które będą pasować do pracy. Wypisać podstawowe wiadomości, czyli kość wytrzymałości, umiejętności klasowe, punkty umiejętności na poziom. Właściwości klasowe, powinny odzwierciedlewać ogólny zarys pracy, np. posłużę się moją pracą - Strażnikiem Harmonii, jest to klasa łącząca mnichów i druidów. Czyli powinna zawierać zdolności przydatne w naturalnych terenach, a także jakieś sztuki walki. Ja proponuję, abyś przedstawił nam swój pomysł na klasę i jak chcesz go zrealizować w mechanice, dzięki temu reszta będzie mogła na czymś bazować i pomóc Ci w stworzeniu PrC.
 
enemys
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 1:38 pm

pn cze 12, 2006 3:16 pm

No dokładnie, przeczytaj wszystko co mówili, czyli PMP i CCE, a potem najlepiej wziać wzór z którejś z prestiży, może ze stronki albo z forum. Ja na przykład na szablon pod mojego Mistrza Dusz wziałem Kroczacego wśród chwil, Mistrza luster i Pana szwów (choć trudno w to uwieryć, bo mój to był PrC czysto umysłowy). Najpierw ogólny zamysł, potem opis fabularny, zdolności, mechanika, dopasować fabułę do mechaniki (jeśli trzeba)i poprawki. A potem na forum, gdzie czeka Cię (chyba że zrobisz coś już niemal idealnego)najbardziej zawansowany proces obróbki i stos porad innych użytkowników. Tyle z mojej strony, życzę powodzenie w tworzeniu!
 
Woebringer Demon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 3:50 pm

pn cze 12, 2006 4:26 pm

No dokładnie, przeczytaj wszystko co mówili, czyli PMP i CCE


Przecież piszę, że:
Przeglądałem Class Construction Engine, lecz z prestiżu znalazłem tylko limit PK do tworzenia klasy oraz wymagania.


Dziękuję wszystkim za pomoc. Wszystko uwzglednie pisząc moją pierwszą klasę prestiżową. Przeglądałem co prawda parę książek, ale na razie nic mi to nie pomaga. Sproboje cos wykombinować. Może się uda...

P.S Diva, jak chcesz to prześlę Ci mój pomysł na priv, bo nie chce jeszcze zapeszyć...
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

wt cze 13, 2006 6:16 pm

P.S Diva, jak chcesz to prześlę Ci mój pomysł na priv, bo nie chce jeszcze zapeszyć...


Tak, prześlij. Najlepiej gdybyśmy się komunikowali się przez gg, bo prv mi ostatnio szwankuje (stąd ta wypowiedź).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości