Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

Piła 3

pt sie 18, 2006 3:53 pm

Na o2 można już zobaczyć trailer do piły 3 ciekawe jak sądzicie będzie jeszcze większa rzeźnia czy też może powtórka z nudnej 2 części? Zaznaczam iż jedynka bardzo przypadła mi do gustu a dwójka no cóż jak zobaczyłem tą samą laske co w 1 wieeeedziałem co się święci. A tu? Miejmy nadzieje na smaczna masakrę.
 
Awatar użytkownika
Nasstar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 11:45 am

sob sie 19, 2006 9:09 am

smaczną masakre? Piła 1 to był całkiem ciekawy film, choć mnie nie zachwyciła. Doceniłem pomysł, świeżość, zabrakło moim zdaniem trochę konsekwencji w realizacji, dopracowania wszystkiego, przez co w filmie pojawiały się pewne luki. Piła 2 była już zdecydowanie słabsza, nastawiono się przede wszystkim na jak najobrzydliwsze i odrażające przedstawienie tortur jakim są poddawani bohaterowie, przez co film mógł wzbudzić co najwyżej odruch wymiotny u mnie, a nie zainteresowanie.

Ogólnie doceniam serię Piła za wniesienie czegoś nowego, ząłuję, ze nie rozbudowano bardziej motywu karania za grzechy, możliwości odkupienia, chęci poprawy po przeżyciu. Obawiam się jednak że Piła 3 to będzie po prostu istna rzeźnia i jednocześnie film instruktażowy dla osób poszukujących wymyślnych tortur dfla swojego szefa:)
 
koki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2005 5:20 pm

ndz sie 27, 2006 7:17 pm

Pierwsza piła super , ale 2 to poprostu lipa , po 3 nie oczekuje nic lepszego niż po 2 , powinno skończyć się na pile 1 , bo niszczą klimat , to prawie jak byś zrobił 2 część filmu siedem :( żenada...
 
Awatar użytkownika
sirDuch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 21, 2006 9:50 pm

ndz wrz 10, 2006 12:44 pm

Nasstar napisal:
Ogólnie doceniam serię Piła za wniesienie czegoś nowego, ząłuję, ze nie rozbudowano bardziej motywu karania za grzechy, możliwości odkupienia, chęci poprawy po przeżyciu.

Ogolnie to prawda, w jedynce te watki mogly by sie pojawic, chocby epizodycznie. Miejsce na nie znalazlo by sie po okrojeniu nieudanych scen z drugiej polowy filmu ( naciagane i nieciekawe sceny z ucieczka zony i corki jednego z uwiezionych bohaterow ).
Ale co do motywu karania za grzechy nie moge sie zgodzic, ze sie nie pojawia. Przeciez samo uwiezienie w pulapce bylo taka kara wg. psychopaty. Dla niego grzechem bylo lekcewazenie normalnego zycia ( bez chorob, komplikacji), brak szacunku do niego. Nie sadze, zeby karanie powiedzmy za obzarstwo obchodzilo tego swira. Drugie Seven by sie zrobilo.

Zgadzam sie z Nasstarem i koki ze kontynuacje to slaby pomysl. AN4RCH, wiecej masakry chcesz to Martwice mozgu odswierz. :razz:
 
Awatar użytkownika
Nitro_Junkie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 24, 2006 7:48 pm

sob wrz 23, 2006 9:21 pm

Mnie się też wydaje, że z "Piły" chcą tak na siłę zrobić trylogię. I jak to zwykle bywa w takich przypadkach pierwsza część jest świetna, druga była już mniej ciekawa, a co do trzeciej to na razie trudno wyrokować. Będzie dobrze jak pozostanie na poziomie dwójki.
 
Pennywise
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:13 pm

Re: Piła 3

śr wrz 27, 2006 7:37 pm

AN4RCH pisze:
powtórka z nudnej 2 części


Mi się podobała zarówno pierwsza część jak i jej kontynuacja i nie uważam by w filmie można było znaleźć tylko masakrę. Bynajmniej ja oddalazłem tam klimat, pewne zderzenie majestatyczności ze zwykłością (ubóstwiam takie zderzenie). Poza tym ciekawy jest fakt, że w dwójce pokazana jest śmierć Pana Zagadki, a wśród obsady do trójki jest podany pan Tobin Bell wcielający się w ową rolę:

Tobin Bell: John Kramer / Jigsaw
Donnie Wahlberg: Eric Matthews
Shawnee Smith: Amanda
Erik Knudsen (I): Daniel Matthews
Dina Meyer: Kerry
Bahar Soomekh: Dr Lynn Denlon
Angus MacFadyen: Jeff


Co do fabuły to nie wiem czy jest to prawdziwa wersja, ale:

"Po nagłym zniknięciu Jigsawa, policja wszczyna intensywne poszukiwania, w celu złapania mordercy. Tymczasem, w opustoszałym domu budzi się doktor Lynn Denlon, która na miejscu odnajduje umierającego psychopatę. Pomocnik Jigsawa nakazuje jej utrzymać starca przy życiu do czasu, aż kolejna ofiara - Jeff, nie wykona swojego zadania. Doktor powoli zdaje sobie sprawę, że jest to początek niebezpiecznej gry"


Jeszcze link do zwiastunu Piły III.

Jeszcze dodam na koniec, że nie odczuwam waszego rozczarowania filmem, lecz mocno się zawiode jeśli twórcy nie zakończą serii na obiecanych trzech częściach.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn paź 02, 2006 3:30 pm

Pila... jak juz napisal to Nasstar, cala seria wniosla cos swiezego do swiatowej kinematografii, ale to nie jest jeszcze to, na co czekam odkiedy obejrzalem swoj pierwszy horror. Co do 3 czesci to mam tylko nadzieje, ze nie bedzie to polaczenie Saw 2 z Hostelem. Dwa podobne filmy (przynajmiej wizualnie) a razem moga stworzyc rzecz najochydniejsza na swiecie... Ciagle pamietam te reklamy, ktore mowily, ze Hostel to bedzie horror roku. No coz, okaze sie za niedlugi czas :)
 
Awatar użytkownika
The Axel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 14, 2006 7:16 pm

ndz paź 08, 2006 7:26 pm

A ja się oderwę od popularnego zdania o serii, gdyż w moim mniemaniu druga część była lepsza niż pierwsza. Może nie zdecydowanie, ale miała to, czego brakowało jedynce - wyraźne przesłanie. Nie można go oczywiście nazwać, ukrytym sensem naddanym, którego trzeba się doszukiwać w pocie czoła, ale przecież Piła nigdy nie miała też być filmem filozoficznym. Dwójka bardzo sprawnie łączyła elementy Thrilleru, Horroru i filmu sensacyjnego nie tracąc specyficznego klimatu poprzedniej części.
I właśnie tego oczekuję od Piły III. Nie musi być nawet lepsza. Niech zwyczajnie zachowa wszystkie atuty dwójki, a wtedy będę pewien, że niejeden widz poprzednich części pójdzie do kina i na tą.
BTW. Jak dla mnie Piła i Hostel to filmy podobne jedynie w kwestii wizualnej
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn paź 09, 2006 12:26 pm

SPOILERS na temat 2 i 1 czesci :P

Pila 2... to byla zwykla rzez. Wrzucanie kogos do dziury pelnej strzykawek, wchodzenie do pieca, mordowanie sie na wzajem - to moze i sa atuty Pily 2, ale sa o wiele gorsze od jedynki. A dlaczego tak sodze? Bo w pierwszej czesci pomiedzy tymi dwoma typami co byli przykuci w lazience byla pewna wiez - nie zabije tego drugiego, a sam sobie zrobie krzywde i sprowadze pomoc. Przeciez jeden z nich mial szanse na wyjscie z tamtad, jezeli zabije drugiego i co? nie zrobil. To oddalo kolejna porcje tej niepewnosci. A w dwojce tylko sie myslalo jak szybko osoby beda ginac i kto kogo zabije - z0nk.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pt paź 27, 2006 11:58 pm

Właśnie wróciłęm z kina (mieszkam w Londynie btw.).

SPOILERS! SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS SPOILERS

Film.. obrzydliwy, o wiele bardziej obrzydliwy aniżeli Saw II i Saw I. I w trzeciej części mamy troche lamigłówek - zagmatwań! To co jest charakterystyczne dla Saw I pojawiło się w Saw III ale nie mówię, że trójka jest lepsza od jedynki, bo oby dwie części znajdują się na tym samym poziomie.

Ogólnie fabuła jest skonstruowana dosyć dobrze, pierwsze dwie śmierci wprowadziły nas w świa Piły, dopiero później się akcja rozkręca. No i muszę zaznaczyć, że końcówka fajna :) Chyba się szykuje Saw IV.

Już więcej pisać nie będę, poczekam na premiere w Polsce
 
Awatar użytkownika
DarkNoir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 pm

wt lis 07, 2006 5:58 pm

Pierwsza część zdecydowanie najlepsza. W Piła 1 dopiero wchodzimy w klimat,to tak jak dostać nową zabawkę,która na początku wzbudza zainteresowanie a potem szybko się nudzi. W Piła 2 za dużo krwi i mięsa ;] wydaje się jakby reżyserowi chodziło tylko o to,by film był jak najbardziej makabryczny. I faktycznie nie ma tej więzi pomiędzy bohaterami trwa tylko morderczy wyścig o to kto zginie jako następny. Jedyne co mi się podobało w Piła2 to zakończenie,jak zwykle zaskakujące. Na Piłę 3 czekam przede wszystkim na to by się dowiedzieć kto tym razem będzie panem gry(Jigsaw) i jakie przyszykuje "zadania" graczom.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

wt lis 07, 2006 8:05 pm

O ile Piła 1 była do oglądnięcia, to P2 była do zintegrowania ją z glebą.

W P1 mamy ten motyw z szukaniem przez ofiary sposobów ocalenia siebie. Mają szansę żeby przeżyć - jakkolwiek nikła by ona nie była, tyo jednak istnieje. Te pułapeczki zagadki mają uświadomić ofiarom - jeśli przeżyją - że ich dotychczasowe życie było do bani. A jeśli zginą to cóż - jedna mało wartościowa jednostka mniej.

W P@ scenarzysta posatwił już tylko na masakrę. Te zagadki i motywy w większości przypadków nie dają ofiarom żadnych szans na przeżycie. Bo niby w jaki sposób po przeżyciu spotkania z drzwiami opatrzonymi w zamek z mechanizmem podłączonym do spustu gnata, potencjalna ofiara ma zacząć szanować siebie i swoje życie? Bez sensu. P2 to totalna, typowo amerykańska bzdura która odcina metki od popularności pierwszej części, nijak się mając do pomysłu fabularnego poprzedniczki.

Szit. P2 ssie. A trójka pewno lepsza nie będzie.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

śr lis 08, 2006 6:52 am

Chyba się szykuje Saw IV.


Jakbyś czytał newsy na filmowym to byś wiedział :razz: . Owszem będzie czwórka, a co lepsze nawet piątka. :razz:
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

śr lis 08, 2006 5:51 pm

Hmm...Może zaczne od poczatku :D .

AN4RCH pisze:
Miejmy nadzieje na smaczna masakrę.

sirDuch pisze:
AN4RCH, wiecej masakry chcesz to Martwice mozgu odswierz.


Kochasz masakry? Polecam Hostel :).

Nasstar pisze:
Ogólnie doceniam serię Piła za wniesienie czegoś nowego, ząłuję, ze nie rozbudowano bardziej motywu karania za grzechy, możliwości odkupienia, chęci poprawy po przeżyciu. Obawiam się jednak że Piła 3 to będzie po prostu istna rzeźnia i jednocześnie film instruktażowy dla osób poszukujących wymyślnych tortur dfla swojego szefa:)


Zamysł "Piły" zrodzil się poniekąd z Seven. Motyw odkupienia win wygląda na żywcem zerżnięty z filmu. Zgadzam się z przedmówcami, że ów wątek nie został do końca rozwinięty na czym film niewątpliwie stracił tracąc poniekąd swój psychologiczny charakter podchodząc pod klimat tępej masakry. Zarzut niekonsekwencji, w moim odczuciu jest jak najbardziej prawdziwy. Druga część filmu jasno pokazała jaką drogę obrali twórcy-motyw kary nie był już tak eksponowany jak w części pierwszej. Jak zaznaczył Nessar, kolejne tortury prześcigały poprzednie w okrucieństwie i wymyślności-jak dla mnie gleba.

Chcem tylko żeby autorzy przejrzeli na oczy i zobaczyli jaki potencjał ma idea tego filmu i pokazali to w części 3. Oczywiście pójde do kina boję się tylko, że wyjde stamtąd z niesmakiem :? .

Pennywise pisze:
pewne zderzenie majestatyczności ze zwykłością (ubóstwiam takie zderzenie)


Nie chce być upierdliwy ale zaintrygowało mnie to określenie :). Można zapytać, w któym momencie filmu było to najbardziej widoczne bo przyznam się, że takich walorów nie dostrzegłem choć film obejrzałem dwa razy 8) .

Qball pisze:
Szit. P2 ssie. A trójka pewno lepsza nie będzie.


Skąd taki pesymizm :wink: ? Nie równajmy z ziemią filmu, który jeszcze nie pojawił się w Polsce dlatego...

Hello America...I wan't to play a game...

C.D.N....

pozdr beneq 8)
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn lis 27, 2006 1:17 pm

Rincewind pisze:
Jakbyś czytał newsy na filmowym to byś wiedział . Owszem będzie czwórka, a co lepsze nawet piątka.


Ostatnio bardzo rzadko tam zagladam :( a szkoda :( Ale dzieki za info:P

SPOILER

Jezeli nie ma jigsawa a ni jej 'coreczki' to kto teraz bedzie robil pluapki? W 4 napewno zobacyzmy pulapki Jigsawa, ktore pozostawil po smierci, to w 5 tez jego 'zabawki' znajdziemy? Az tak do przodu poszedl? czy moze ktos przejmie paleczke?

beneq pisze:
Hello America...I wan't to play a game...


I would say ... I want to play a game :>

beneq pisze:
Kochasz masakry? Polecam Hostel .


Hostel? Czy to bylo obrzydliwe? Jak dla mnie nie za bardzo, ale moze zobaczymy prawdziwe obrzydzenie w 2 :)
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn lis 27, 2006 6:15 pm

mOrF3u$ pisze:
I would say ... I want to play a game :>


Sie czepiasz apostrofa :razz: .

mOrF3u$ pisze:
Hostel? Czy to bylo obrzydliwe? Jak dla mnie nie za bardzo, ale moze zobaczymy prawdziwe obrzydzenie w 2


SPOILER





No powiedz, że nie wzięło Cie na wymioty jak pod koniec filmu jeden z "klientów" wypalał palnikiem oko azjatce...Nie ważne co powiesz, i tak nie uwierze :razz: .

pozdr beneq :)
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn lis 27, 2006 6:23 pm

SPOILER




Przyczepili jej coś plastiokowego do oka. Ok, moge się zgodzić ze troche obrzydliwe bylo to, ze cos tam jej wypłyneło z tego oka, jaj jej ten ziomek przeciał... Ale uwierz mi, to w porównaniu z kilkoma rzeczami w Pile 3 to błachostka.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

czw lis 30, 2006 5:14 pm

mOrF3u$ pisze:
Ale uwierz mi, to w porównaniu z kilkoma rzeczami w Pile 3 to błachostka.


I'm waitin'...

pozdr beneq :)
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

sob gru 30, 2006 10:35 pm

Dzisiaj sobie sprawiłem małą niespodzianke.. kupiłem sobie Pile 1 na DVD. No i musze przyznac - myliłem się...

mOrF3u$ pisze:
bo oby dwie części znajdują się na tym samym poziomie.


Jedynki nic nie przebije. Jak to teraz oglądałem po dłuższym (pierwszy raz ogladalem zaraz po premierze) czasie to dosłownie serce mi pod koniec tak waliło. Dawno sie tak nie czułem:D! chciałbym zobaczyć jedynke w kinie :[ ale mieszkam w anglii i tutaj rzadko robia jakieś maratony :/
 
Awatar użytkownika
Mikuss
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:03 pm

ndz gru 31, 2006 1:51 pm

Na tym forum nie lubimy, nie wspieramy, nie dyskutujemy - piractwo jest ZLE - Seji
 
Awatar użytkownika
Hipis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 29, 2006 1:41 am

ndz gru 31, 2006 2:17 pm

Cześć!

Dwójka piły była moim zdaniem nie aż tak fajna jak Piła: Teksykańska Masakra Piłą maszynową czyli pierwsza część moim zdaniem była najlepsza, ale mam nadzieję, że trójka będzie jeszcze lepszym filmem niż jedynka piły.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 5:12 pm przez Hipis, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz sty 07, 2007 10:50 pm

Hipis pisze:
Dwójka piły była zjechana, moim zdaniem Piła Meksykańska Masakra Piłą maszynową czyli pierwsza część była najlepsza, ale mam nadzieję, że trójka będzie jeszcze lepszym filmem niż jedynka piły.


Mam wrażenie, że to wybrałeś nieodpowiedni temat do wyrażenia swojej opinii o Teksańskiej Masakrze Piłą Mechaniczną 2. Temat traktuje o filmie zgoła odmiennym i IMO o wiele ambitniejszym, a przez co lepszym rzecz jasna :) .

pozdr beneq :)
 
Filio

ndz sty 07, 2007 11:00 pm

Hipis pisze:
Meksykańska Masakra Piłą maszynową

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną. :D

Tak pozatym, pierwsza część to pierwsza część - Piła.
Jest Piła, Piła 2, Piła 3 i Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną - Początek.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

czw sty 18, 2007 11:14 pm

Filio pisze:
Jest Piła, Piła 2, Piła 3 i Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną - Początek.


A teraz jeszcze Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną 2 :D.

pozdr beneq :)
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

ndz sty 21, 2007 10:47 pm

Dobra. Byłem, zobaczyłem, zapłakałem. Fabuła filmu utonęła we wnętrznościach i krwi i tylk czasem nieśmiało wystawia łepek ponad cały ten syf tylko po to by zostać zalaną kolejną falą czerwieni.
Nie wiem do jakiego gatunku filmowego podczepić ten film. Horror to nie jest a thriller też nie. Chociaż zadrżałem kilkakrotnie kiedy moje poczucie smaku i mój żołądek zostały zaatakowane podstępnie przez scenarzystę.
Ogólnie rzecz biorąc - byłem w kinie na filmie który jestchyba lekcją poglądaową anatomii zmiksowaną z "Historią zadawania bólu" i "encyklopedią tortur". Wyrzuciłem kasę w błoto...tfu, w stertę wnętrzności walających się pod kasą biletową w kinie.

Czekam z niecierpliwością na ekranizację "Podręcznika do kardiologii" połączonym z książką kucharską "101 sposobów na przyrządzenie krwistego posiłku" i "Poradnikiem dla zaawansowanych rzeźników - ubój i oprawianie zwierzyny".

Bleh...
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

czw sty 25, 2007 12:19 pm

MOGĄ BYĆ SPOILERY

Co by tu napisać o tym "SAW III"? Najbardziej podobała mi się niepokojąca muzyka, a była chyba niewiele zmieniona od poprzednich części. Dzięki tej właśnie muzyce nienajgorzej wypadł finał filmu. Ale gdybym poszedł na piłowy maraton to zapewne zasnąłbym na tej trzeciej części. Pewnie dlatego niektórzy mieli tam podobno śpiwory. Jedynka była świetna, dwójka była przeciętna, trójka jest słaba. Konkretnie ze względu na proporcje fabuła-przemoc.
Mam tylko takie pytanie: gdzie była ta rzekomo najobleśniejsza scenka filmowa, bo chyba ją przeoczyłem? I z jakiego powodu - jak to mawiano - ludzie wymiotowali na tym filmie? No chyba że chodziło o tę obleśną 'torturę sędziego' to się zgodzę - fuj! Bo jeśli o 'operację mózgu' to nic nietypowego, a do tego zbyt mnie irytowały te sztuczne lalkowe włosy na sztucznej głowie Jigsawa. A z kolei scenka z 'zamrożoną rurą' do której przykleił się Jeff przywołała mi na myśl motyw z filmu "Głupi i głupszy" w której Harry chciał zlizać szron na wyciągu narciarskim Obrazek

TU JUŻ NIE BĘDZIE SPOILERÓW

:gilotyna: Jeżeli ktoś tu domaga się więcej obrzydliwości to zalecam przypomnieć sobie "Guinea Pig" ("Za ginipiggu") autorstwa Satoru Ogura i jego 'następców', ale trzeba być totalnie chorym żeby się takim czymś jarać. Dla mnie przemoc, krew, okrucieństwo, wulgaryzmy i inne 'dodatki' mogą jak najbardziej występować w filmach (czasem nawet powinny), ale muszą koniecznie być celowe i poparte konkretną fabułą. Bo nakręcić zwykłe obrazki z rzeźni to przecież żaden problem.

PS. Najbardziej wkurzającym dźwiękiem jest szelest popcornu w kinie!
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

sob sty 27, 2007 12:02 am

Gdzie była ta najobrzydliwsza scena? Krew i wnętrzności mnie nie ruszają, ale te wspomniane przez Ciebie zarobaczone świnie w torturze sędziego naprawdę spowodowały mały zryw w moim żołądku. IMO ten film jest chałowatyjak mało co. A dwójka? Dwójka była chyba równie chałowata jak trójka. Do tego dwójka była chyba najmniej nastawiona na przemoc i wnętrzności oraz krew. Mimo wszystko jednak wiele rzeczyw dwójeczce było dla mnie wciśniętych na siłę.
Jedynka to co innego. Świetny film nastawiony raczej na zobrazowanie emocji człoweika który nie ma wyjścia z pułapki i musi dokonać kilku wyborów. Jedynka podobała się, dwójka i trójka już nie.
Tyle.

PS. Acodo "Głupiego i głupszego" to +1. Momentalne i machinalne skojarzenie 8)
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

ndz sty 28, 2007 1:12 pm

SPOILER

Zasiadłem do oglądania Piły z niesmakiem pozostawionym po drugiej części. Film zaczyna się typowo dla całej serii. Zmyślne tortury to już wizytówka Saw. Zastanawiam się jedynie, jaki cel miały. O ile pierwszą sytuację (w łazience) mogę jeszcze zrozumieć, to łańcuchy i maszynka do rozrywania klatki piersiowej moim zdaniem są tylko po to by było nieco więcej flaków.
Fabuła jest o wiele bardziej wyrafinowana niż w 2giej części, (o co nie jest trudno). Widać, że autorzy postanowili nie zanudzić widza. Na ekranie mamy przeplatające się wątki z "próby" głównej ofiary, wątek w kryjówce Jigsaw, oraz wszelkie wspomnienia. Te trzy główne filary nawarstwiają się ukazując coraz więcej kawałków układanki. Dopiero na końcu - jak to zwykle bywa w Saw, - wszelkie puzzle składane są w całość.
Niewątpliwie ta część była najbardziej brutalna, wszelkie świńskie jelita, łamanie kości, wyrywanie sobie łańcuchów z ciała. Fabuła zaś pretenduje do miana dobrej. Jednak ja bym nazwał ją jedynie "lepszą". Twórcy starali się wpleść wątek psychologiczny - przebaczenie swoim oprawcom, motyw z lekko skrzywioną pomocniczką Jigsaw, z pierwszych dwóch części. Nadało to filmowi nieco głębszego wymiaru. Mimo tego nic mnie w tym filmie nie zaskoczyło. Spodziewałem się filmu lepszego od drugiej części i to otrzymałem. Spodziewałem się krwi i flaków i tak też się stało.
Zakończenie - mimo, że składa się ze wszystkich misternie stworzonych fragmentów - nie zaskakuje. Sądzę, że po oglądnięciu pierwszej części, każdy spodziewa się równie zaskakującego zakończenia, to oczekiwanie, sprawia, że pod koniec wrażenie jest słabsze.
Myślę, że twórcy zaskoczyliby wszystkich, gdyby odeszli od tego swojego oklepanego i dającego się przewidzieć stylu (migających ujęć, przyspieszeń i schematu wszelkich zmyślnych pułapek) i stworzyli coś świerzego, nowego, niepokojącego. Na takie Saw czekam, bo temat ma potencjał, można go rozwinąć w wielu konwencjach.

P.S.
Starałem się jak najmniej spoilerować, ale mimo wszystko zamieściłem ostrzeżenie.

Moja ocena filmu 7/10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości