Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
strateks
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:44 pm

D&D w świecie Gothica

śr sie 30, 2006 4:54 pm

Ostatnio zastanawiałem się, czy miało by sens stworzenie dla graczy kampanii, której akcja rozgrywałaby się w świecie Gothica I i II (bo III nie widziałem). Ciekawe co Wy o tym myślicie, a może macie jakieś pomysły odnośnie przygód, które mogłyby się rozegrać na tych niegościnnych ziemiach (ale raczej o innych niż te przedstawione w grze).
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

śr sie 30, 2006 4:58 pm

Na twoim miejscu wogule stworzyłbym nowy swiat odpowiadającemu, temu, który jest w Gothicu, Panteon zawierający tylko Innosa, Adanosa i Beliara( no i Śniącego), gildie, czary, miasta, krainy i potwory, najlepiej jak wspomniałem, zacząć od zera, bo inaczej to nie miałloby sensu, wystarczy porównać czarodzieja z Magiem Ognia itd.
Akcja może byc podobna jak w grze, najlepiej w tych samych czasach ale założenia mogą być inne np. brat postaci zostaje sługą Beliara a postać sługą Adanosa, musi go nawrócić a po drodze załatwić pułapki Beliara, który nie chce stracić nowej duszy, dobry pomysł na przygode.
Ja jestem za Gothiciem.
Ostatnio zmieniony śr sie 30, 2006 5:02 pm przez Vitriol Plugawiciel, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Bulny
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: sob cze 24, 2006 6:52 pm

śr sie 30, 2006 5:01 pm

Prowadziłem i powiem szczeże... Nie znam jeszcze 3 ale prowadzenie w tym świecie to bardzo dobry pomysł. Prowadziłem najczęściej w barierze (aż mi się łezka w oku zakręciła) było bossko :) Ale nie radzę jeśli twoi gracze grali już w Gothika. Na początku zrobiłem scenariusz oparty na tym z gry... Ale nie wypalił bo gracze wzieli Xardasa za kolejnegozłego którego trzeba zabić... No więc musieli rozwalić barierkę na własną rękę bo się Xardas obraził :wink: Jedna podpowiedź... Nie rób scenariuszów o jakichś wzniosłych czynach bo to nie pasuje do klimatu tego świata. Najlepiej jakieś przekręty, obalanie władców itp.

EDIT: Aaa... Jakbyś chciał to mógłbym znależć mój stary ukochany zeszycik (kolejna łezka) i spisać na kompa różne rzeczy których ja użyłem w kampanii... O ile mam go jeszcze w domu (autor postu się rozpłakał :cry: :wink:). Mam tam różne statsy i informacje :)
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

śr sie 30, 2006 5:22 pm

Taki temat nalezy umiescic w dziale "Inne swiaty". Sugeruje nastepnym razem poszukac najlepszego miejsa do zalozenia watku. Zycze milej i owocnej dyskusji.

Moderaor
 
Awatar użytkownika
strateks
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:44 pm

śr sie 30, 2006 5:57 pm

Wielkie dzięki, teraz już chyba nikt tu nie wejdzie :)

A poza tym, to temat był trochę ogólny, bo to tylko pomysł a nie or razu cały setting :mrgreen:

Bulny pisze:
zeszyt

Zeszyt?
 
Awatar użytkownika
Bulny
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: sob cze 24, 2006 6:52 pm

śr sie 30, 2006 6:57 pm

strateks pisze:
Zeszyt?


Troszeczkę nie rozumiem pytania. Tak... Zeszyt... No znaczy się jak mi zabrakło już kartek to se walnąłem segregatorek. Nie wiem o co ci chodzi... Ja nie używam tych szatańskich maszyn zwanych komputerami przy tworzeniu scenariuszy, rysowaniu map itp.
Kilkadziesiąt pierwszych stron to był właśnie opis takiego settingu wzorowanego na Gothiku. :)
 
Awatar użytkownika
Darth Legolas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:57 pm

czw sie 31, 2006 10:10 am

Taka kampania to może i dobry pomysł, bo świat Gothika jest bardzo ciekawy. Tyle, że jest zupełnie inny od tych zwykłych - Forgottenowogreyhawkowych - sugerowanych przez D&D. A co za tym idzie, trzeba by stworzyć nowe klasy (bo dedekowe nie są adekwatne do Gothikowych), co jeśli niedawno grałeś, nie powinno Ci sprawić problemu.

Druga rzecz to orki, czy raczej Orkowie - bo ci z Gothica budzą respekt. To już nie są te dedekowe stwory o SW 1/2. Ten problem można rozwiązać dając im kilka(naście) poziomów Brb.

Takie problemy możnaby mnożyć... Jeśli chcesz żeby twoja kampania była podobna do Gothika, czeka Cię dużo roboty (vide kilkadziesiąt stron Bulnego). Jeśli chcesz sobie poprostu pograć i nie zależy ci na tym wspaniałym klimacie, to nie musisz prawie nic zmieniać... tyle, że to niekoniecznie dalej byłby Gothic...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość