Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

Witajcie na boardzie D&D

pn mar 17, 2003 11:11 pm

Witajcie wszyscy na nowym boardzie D&D mam nadzieje ze tym razem forum ozyje ;) zapraszam do dysput na temat D&D i jego uniwersow oraz dnd.rpg.info.pl
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

wt mar 18, 2003 9:36 pm

No, fajnie jest! To forum bardziej mi sie podoba, szczerze mówiąc. Łatwiejsze do połapania się jest. tez mam nadzieję, że ożyje. :)
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

wt mar 18, 2003 9:44 pm

przylaczam sie do poboznych zyczen loethlin ;) miejmy nadzieje ze tak bedzie :)
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

oj tak..

wt mar 18, 2003 9:50 pm

oj tak, ojtak... tez mam taka nadzieje :)
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

wt mar 18, 2003 11:54 pm

me oczy raduja sie gdy widze jak zywo jest na tym forum; szkoda tylko, ze w sumie to rozmawiaja tylko 2 osoby :) ale trzymam kciuki :spoko:
 
Anonim_1

wt mar 18, 2003 11:58 pm

Bardzo fajnie, że Poltergeist zmienił wizerunek forum. System ten sprawdził się na innych serwisach oraz najfajniejszym dnd.rpg.pl (mam nadzieję, że na tą małą kryptoreklamę przymkniecie oko). Brakuje kilku opcji, ułatwiających życie (jak szybkie notki), ale ogólnie jest ok!
 
Riklaunim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:31 pm

śr mar 19, 2003 9:38 am

Forum znacznie lepsze, przerobione phpBB trochę 8) :mrgreen: :kibel:
 
Awatar użytkownika
BadTime
Grafik
Grafik
Posty: 235
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:38 am

śr mar 19, 2003 9:45 am

hehe
a ja powiem tak: D&D suxx bleee
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr mar 19, 2003 3:03 pm

eee tam :) DnD r0x :) Shadenc no sadze ze mozemy przymknac na to oko :P no i jeszcze raz wszystkich zapraszam do wypowiadania sie ;)
 
Awatar użytkownika
BadTime
Grafik
Grafik
Posty: 235
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:38 am

śr mar 19, 2003 4:18 pm

co co co? botototojategototo ze niby moje zdanie olac a najlepiej skasowac? e? ehhh. ;)
 
PrzeSzkoda
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: śr mar 19, 2003 4:00 pm

śr mar 19, 2003 4:29 pm

D&D sux, long live GURPS i procentówki :razz:
BTW D20 sux too :razz:
 
Awatar użytkownika
BadTime
Grafik
Grafik
Posty: 235
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:38 am

śr mar 19, 2003 4:34 pm

hehe w koncu swoj chlop a nie sami fani d20, taak d20 suxx too.
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr mar 19, 2003 8:42 pm

Jeśli nie lubicie DnD, to po jaką cholerę zawracacie sobie wogóle głowę wchodząc na ten dział forum? Po to, żeby denerwować innych? Jak byście się czuli, gdyby ktoś powypisywał obelgi na wasz ulubiony system??? Olejcie sobie, i wracajcie na własne podwórko!
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr mar 19, 2003 8:44 pm

jak juz napisalem na forum v(censored) to ze cale zycie rzucacie k10 to nie znaczy ze jesli co jest bardziej skomplikowane (chociazby ma 20 scian) to jest to zle ! :D

p.s. od moderatora
nie reklamowac :razz:
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

śr mar 19, 2003 8:49 pm

Hmmm... BadTime... Twój post był nader twórczy, a co więcej skłaniający do głębokiej refleksji oraz uzewnętrznienia przeze mnie swej myśli, która brzmi następująco: "Nie marnuj sobie klawiatury na tak bzdurne teksty".
 
PrzeSzkoda
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: śr mar 19, 2003 4:00 pm

śr mar 19, 2003 8:51 pm

Och, cóż za złość i gorycz. Jak ja nie lubię takiego postępowania. Dlatego odrzuca mnie od forum D&D (dnd.rpg.pl), cały czas tam tylko takie teksty lecą jak ktoś na jakiś aspekt D&D/D20 zacznie narzekać...

Loethlin --> Niespecjalnie lubuję się w D&D, jednak od czasu do czasu prowadzę ten system i czasem chcę się coś o nim dowiedzieć, poznać opinie innych grających w ten system. Nie mówię, że jest on kompletnie do bani, tylko się dziwię, dlaczego tak wielu uważa go za najlepszy, wywyższając go do statusu świętej krowy.

Ercon --> Ekhm... To ja powiem, że ciągłe rzucanie tą 20 tak ogranicza twoje horyzonty i powoduje takie lenistwo, że poznanie choć odrobinę bardziej skomplikowanej mechaniki jest niemożliwe :D :razz:
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr mar 19, 2003 9:03 pm

Wyjaśnijmy sobie coś: Czy, gdybym powiedziała, na forum GURPSa, że GURPS jest CH**owy, to byłbyś szczęśliwy? I może nie spotkałabym się z negatywnymi komentarzami? To samo spotkało ciebie i BadTime'a tutaj. Więc darujcie sobie wykrzykiwanie "D&D SUX!", bo nie dotego zostało to forum stworzone! Najbardziej jednak, zadziwia mnie wypowiedź BadTime'a, jako, że jest tu moderatorem.
Ja nie uważam D&D za, jak to określiłeś, "świętą krowę". Tu chodzi o szacunek wobec upodobań innych, którego zarówno tobie, jak i pożal się boże, moderatorowi, najwyraźniej brakuje!
 
PrzeSzkoda
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: śr mar 19, 2003 4:00 pm

śr mar 19, 2003 9:15 pm

Zrobimy sobie mały flamewar na dzień dobry? :wink: Dostanę bana w pierwszym tygodniu bytowania forum, jak miło :D I love falmewars.

Czy, gdybym powiedziała, na forum GURPSa, że GURPS jest CH**owy, to byłbyś szczęśliwy?


No pewnie. Masz prawo takie coś powiedzieć, byle bez przeklinania. Nikt by bana raczej nie dał (raczej, nie znam moderatorów żadnego forum GURPSA :wink: ), co najwyżej by zaczęli ludziska naskakiwać jak Ty tutaj na wypowiedź moją i BadTime'a. A z resztą, czy ja napisałem jakieś obelgi? Napisałem tylko, że moim jak najbardziej subiektywnym i skażonym gustami zdaniem zadufanego w sobie chama i prostaka uważam, że D&D do śmietanki RPG nie należy.
To jakby powiedzieć, że przeciwnyicy wstąpinia do Unii nie powinni tego rozgłaszać publicznie, gdyż uraża to uczucia tych co do Unii wstąpić chcą, i vice versa oczywiście.

Tu chodzi o szacunek wobec upodobań innych, którego zarówno tobie, jak i pożal się boże, moderatorowi, najwyraźniej brakuje!


Nie wiedziałem, że wyrażanie własnego zdania jest okazywaniem braku szacunku osobom, które mają zdanie zgoła odmienne. Wybacz mi błagam.

. Więc darujcie sobie wykrzykiwanie "D&D SUX!", bo nie dotego zostało to forum stworzone!


Acha... to najwyraźniej pomyliło mi się, to forum nie służy to wypowiadania własnych opinii....
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr mar 19, 2003 9:28 pm

Ok, jak rozumiem, do "śmietanki" RPG należą systemy w jakie ty grasz, tak? To pozwól, że zapytram się tak: dlaczego według ciebie pierwszy system RPG jaki powstał nie należy do owej "śmietanki"?
Pozatym, jak powiedziałeś sam, na forum konkretnego systemu, kiedy powiesz coś negatywnego o owym rpg, możesz zpostać tylko "pojechany".
Forum zazwyczaj służy do wypowiadania swoich opinii, owszem, ale badziej złożonych, niż "jakiśtamsystem sux". Więc wysil się na konstruktywną kryrtykę, zamiast pustych stwierdzeń.
 
PrzeSzkoda
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: śr mar 19, 2003 4:00 pm

śr mar 19, 2003 9:45 pm

Wiem, że nie ładnie cytować samego siebie, ale no cóż, ja ładny nie jestem :wink:

Napisałem tylko, że moim jak najbardziej subiektywnym i skażonym gustami zdaniem zadufanego w sobie chama i prostaka uważam, że D&D do śmietanki RPG nie należy.


Czyli łopatologicznie przełożone z polskiego na polski: MOIM I TYLKO MOIM zdaniem D&D do śmietanki RPG nie należy. A dlaczego? Gdyż mi się nie podoba. A dlaczegóż mi się nie podoba? Ponieważ jestem jednym z tych zboczeńców, co przedkładają "realizm" nad prostotę, nie podoba mi się magia, praktycznie ograniczająca się do trzaskania co raz to kolejnych fireballi (wiem, że zaraz mnie pojadą "a to wcale nie tak, bla bla bla" ale takie jest moje subiektywne i chamskie zdanie, a ponieważ jestem zamkniętym w sobie chamem i narcyzem, to nie dopuszczę do siebie cudzych argumentów).
Moim zdaniem w każdym systemie jakiś aspekt sux, ale niestety muszę się z tym pogodzić lub to zmienić. Niestety, w D&D musiałbym zmienić za dużo, na co jestem zbyt prostacko leniwy.

Ach, teraz wszyscy mnie pewnie za największego chama na forum uważają :wink:
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

śr mar 19, 2003 9:50 pm

Wiesz co... nie chce mi się z tobą gadać. Myśl sobie dalej tak jak myślisz, i rób z siebie męczennika za "wolność systemów spod jażma dnd"... Leję na to zimną colą.
 
PrzeSzkoda
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: śr mar 19, 2003 4:00 pm

śr mar 19, 2003 10:07 pm

Heh... czy ja robię z siebie męczennika? :roll: Czy ja walczę za wolność innych systemów pod jarzmem D20/D&D? Nie. Ja po prostu mówię, że D&D nie jest moim ulubionym systemem RPG.

Ech... No comments. EOT definitywny, bo jak zauważyłem takie wymiany zdań prowadzą tylko do jednego.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr mar 19, 2003 10:17 pm

krytykowac zawsze latwo ale wydaje mi sie ze caly dramat tudziez tragizm przeciwnikow d&d wynika z tego ze ich ekskluzywne hobby zwane RPG stalo sie rozrywka masowa i juz nie mozemy sie czuc wyjatkowi hmm poprostu jest mnostwo nowych graczy na ktorych starzy patrza z pogarda bo rzucaja k20 a D&D r0x :D
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

śr mar 19, 2003 10:28 pm

ercon, bylo EOT, wiec w jakim celu drazysz ten temat, ktory zreszta i tak nie wnosi nic nowego.
:?
 
Awatar użytkownika
BadTime
Grafik
Grafik
Posty: 235
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:38 am

czw mar 20, 2003 11:15 am

Panowie i panie, PAX.
Hmm, moze letki dystans nabierzecie do D&D? Toc to tylko gra, niby nie mozna juz bzdurnego txt napisac (marnujac klawiature) ze D20 sux? Moze sux, moze nie, moze takie komenty OT moze nie, ale ludzie, nie przesadzajcie. To nie powod zeby sie zaraz denerwowac i kosy ostrzyc? Zreszta jak bardzo moja wypowiedz OT i wrecz obrazajaca wasze uczucia to przynajmniej rozgorzala dyskusja :P...ehh. PAX i dystans.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

czw mar 20, 2003 2:50 pm

zeby moje bylo na wierzchu dnd r0x :) topic closed


EOT
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz kwie 09, 2006 8:02 pm

Oto pierwszy temat - tak wyglądały początki tego Forum. Przez lata ulegało rozmaitym przemianom, a nieodgadniona przyszłość niesie kolejne. Obecnie większa część powyższych notek nadawałaby się do usunięcia, jednak wówczas panowały inne prawa, inny Regulamin. Jednak, ku pamięci, nie zostanie bynajmniej usunięty. To był czas Spamu, gdy niewielka grupka dopiero zaczynała tworzyć to Forum i stronę. Teraz wszystko wygląda inaczej. Jednak warto o tym czasem sobie przypomnieć i pomyśleć...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość