Zrodzony z fantastyki

 
Gregor1992
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 7:59 pm

Nowe potwory

sob wrz 23, 2006 3:24 pm

Witam! Nie wiem, czy taki temat już jest, bo nie miałem zbytnio czasu żeby przeglądnąć wszystkie strony tego działu, więc postanowiłem zapytać. Czy zna ktoś może stronę ze spisem jakichś innych potworów żyjących w Starym Świecie (oczywiście poza tymi, które wypisane są w podręcznikui do 2 edycji gry. ) ?????? Proszę o pomoc :wink: :wink: :wink:


PS: Szukałem w necie ale nie znalazłem :wink:
 
Ramzes123
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 03, 2006 9:15 pm

sob wrz 23, 2006 4:30 pm

W Bestiariuszu SŚ znajduje się o wiele więcej potworów. Radze kupić, jest to jeden z sensowniejszych dodatków do młotka.
 
Awatar użytkownika
Berta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: sob cze 17, 2006 2:15 pm

sob wrz 23, 2006 5:02 pm

Szczerze polecam. Znajdziesz tam PRAWIE wszystkie potwory zamieszkujące świat Warhammera. Na pewno nie będziesz zawiedziony.
 
Gregor1992
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 7:59 pm

sob wrz 23, 2006 6:39 pm

No tak :( Nie dopisiałem, że nie mam kasy na bestiariusz.... :( A poza tym i tak pewnie nie będę kupował, bo znając moją drużynę to chwilę pogramy i zostane z bestiariuszem, który, jak się okarze - nie potrzebnie kupiłem.... :x No coż... [CIACH. Czytaj regulamin - Chav] No a może znacie jakieś strony, gdzie spisane są potwory?

Przeczytaj regulamin. Jesli jesczze raz bedziesz kogos zachecal do lamania prawa, sprawa zostanie zgloszona gdzie trzeba. - Chav
 
Awatar użytkownika
sarakin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:08 pm

sob wrz 23, 2006 9:23 pm

I tym optymistycznym akcentem tak zakończy się ten topic XD
 
snori
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 12:40 pm

ndz wrz 24, 2006 8:16 pm

Zapoznaj sie z regulaminem forum. Kradziezy nie tolerujemy - Chav
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

ndz wrz 24, 2006 9:01 pm

Prosiłbym moderatora o zwrócenie uwagi panom od "dobrych, pirackich rad" i wyczyszczenie postów o skanach.

Done - Chav.
 
Awatar użytkownika
Blind_Guardian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 13, 2006 10:01 pm

pn wrz 25, 2006 5:00 pm

zawsze pozostają ci materiały fanowskie. To chyba nie jest kradzież i łamanie prawa i takie materiały są na stronie http://www.drachenfels.pl Jeżeli to też uznajemy za nielegalne to proszę o usunięcie mojego posta. Ale ja myślę, że RPG jest tak szerokie, że jak ktoś tworzy własne dodatki to nie w tym nic złego.
 
Awatar użytkownika
Tuszy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:35 am

pn wrz 25, 2006 9:38 pm

Gregor1992 pisze:
No tak :( Nie dopisiałem, że nie mam kasy na bestiariusz.... :(


Jeżeli nie masz pieniędzy, to masz dwa wyjścia: albo wszystko wymyślić sam, lub zajrzeć na www.google.pl.

Tutaj masz fajny zbiór klik
 
Sven
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 10, 2006 11:32 am

wt paź 10, 2006 12:24 pm

Wymysl sam to super zabawa stracilem na nia chyba z 5 godzin i 3 nowe potworki mi wyszly :P (mam bestiariusz SŚ) wiec ciezko wymyslic cos nowego. Wymyslilem Vampira Roślinożernego :D
 
Awatar użytkownika
Berta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: sob cze 17, 2006 2:15 pm

wt paź 10, 2006 3:00 pm

Ktoś mądry kiedyś powiedział/napisał, że wystarczy odmówić sobie wyjścia kilka razy z kumplami na piwo/wino/wódkę i kasa się znajdzie. Poza tym w starej edycji (jeśli masz) są wszystkie bestie. Wystarczy je przerobić.
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

wt paź 10, 2006 4:11 pm

Ale czy wszystkie potwory ze starej edycji występują w nowej? Ja bestiariusza nie posiadam, ale słyszałem, że amfisbeny w II ed. już nie ma. Jeśli to prawda, to straszna szkoda... :)
 
Ramzes123
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: pt mar 03, 2006 9:15 pm

wt paź 10, 2006 4:17 pm

Nie mam w betiariuszu, co nie znaczy, że nie istnieje.
Jest przecież (o ile dobrze pamiętam) trucizna- jad amfisbeny. Skądś musi się przecież brać.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

wt paź 10, 2006 8:17 pm

Alchemicy zrobili zapasy, podczas pierwszej edycji...

I co to za problem, że potwora nie ma w bestiariuszu?
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

ndz paź 15, 2006 3:29 pm

Wiezzel pisze:
Ale czy wszystkie potwory ze starej edycji występują w nowej? Ja bestiariusza nie posiadam, ale słyszałem, że amfisbeny w II ed. już nie ma.


W Tome of Corruption mają być opisane jakieś stworki, m.in. Dżabersmok i Bazyliszek (chyba). Tak więc część potworów z I ed. powróci.
 
Awatar użytkownika
Qel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 17, 2006 6:36 pm

pt gru 08, 2006 9:48 am

tak a propo bestiariusza. Jedna osoba powiedzała mi że jest beznadziejny i lepiej żebym kupił dzedictwo sigmara.
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

pt gru 08, 2006 10:03 am

No cóż, ja polecam kupić jedno i drugie :wink: W bestariuszu jest masa niesamowicie ciekawych opisów potworów. Tzn. jak tą bestię widzą chłopi, jak uczeni, jak żołnierze itd. Jest tego mnóstwo dlatego osobiście polecam, bo każdy ma tej bestii inne wyobrażenie i może być wtedy kilka opisów tej samej bestii, a gracze się zastanawiają o co tu chodzi :D , w Dziedzictwie Sigmara, też bardzo przydatnym moim zdaniem posiadamy porządną mapę Imperium, historię Imperium od zjawienia się ludzi na świecie, nowe profesje, opisy miast i całych odłamów Imperium, przedstawiona jest sytuacja polityczna w poszczególnych miejscach i kilka(naście) pomysłów na sesje dostosowanych do obszaru na jakim znajdują się BG. Ogólnie polecam oba, ale najpierw kup Dziedzictwo, a później Bestariusz bo bez bestariusza można sobie jeszcze jakoś poradzić(niemniej zachęcam jednak do zaopatrzenia się), a po przeczytaniu Dziedzictwa uznałem, że jest nieodzowne :wink: (przynajmniej dla mnie)
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

pt gru 08, 2006 5:12 pm

Szkoda że zabrakło Mardragg'a (czy jak to sie pisze - widzicie? pamięć nie ta sama już niestety). Zabrakło kilku stworów, a szkoda - lubie mieć wszystko w jednym miejscu a nie porozrzucane po wszystkich podręcznikach i dodatkach.
 
Awatar użytkownika
_Ertai_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: pt cze 23, 2006 6:07 am

pt gru 08, 2006 6:03 pm

Qel pisze:
tak a propo bestiariusza. Jedna osoba powiedzała mi że jest beznadziejny i lepiej żebym kupił dzedictwo sigmara.


a ja uważam, że jest to jeden z najciekawszych dodatków do gier fabularnych.

Nie ma wielu "fantastycznych" stworów znanych z 1ed - Dopplegangerów, Dżabersmoków, Większych Demonów etc. I imho system na tym zyskuje - przedewszystkim na spójności. Ponadto po co komu statystyki większego demona? Dla graczy to i tak śmierć i rozgrywanie działan takiej bestii inaczej niż narracyjnie jest całkowicie pozbawione sensu.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pt gru 08, 2006 8:06 pm

_Ertai_ pisze:
Nie ma wielu "fantastycznych" stworów znanych z 1ed - Dopplegangerów, Dżabersmoków, Większych Demonów etc. I imho system na tym zyskuje - przedewszystkim na spójności. Ponadto po co komu statystyki większego demona?


Nie martw się, będą w dodatku Tome of Corruption.
 
Awatar użytkownika
_Ertai_
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: pt cze 23, 2006 6:07 am

sob gru 09, 2006 2:59 pm

Vukodlak pisze:
Nie martw się, będą w dodatku Tome of Corruption.


bede musiał to jakoś przeżyc :) A sądze że i tak wiele z tego nie wprowadzę do swoich sesji. Moi gracze mają pod dostatkiem problemów ze zwierzoludźmi i mutantami żeby im Mardagga w sesje mieshać :). Myślę, że Chaos w swoich odmianach już i tak nie pozwala się graczą nudzić.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

sob gru 09, 2006 5:55 pm

W gruncie rzeczy nie trzeba żadnego dodatku, Dżabersmok i Amfisbena były już wspomniane w Księdze Zasad. Ale ja nie narzekam, bardzo lubiałem Dopplegangery, Dżabersmoki, Fimiry i inne warhammerowskie stworki, których pełno było w I ed., ale wszyscy o nich zapomnieli...
 
Awatar użytkownika
xych
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 28, 2006 2:19 pm

pn gru 11, 2006 11:28 am

Fimiry ^^ niedoceniane chyba przez sporo większą część mistrzów...
Zaś ja uważam, że najlepszym pomysłem jest wymyślanie potworów, czy to nowych, czy opracowywanie statystyk w oparciu o znane nam. Uważam, że rozbudowany bestiariusz nie jest potrzebny do dobrej gry. Masz wszakże mnóstwo ludzi :P Potwory raczej dodają smaczku temu światu, niż obracają się wokół nich przygody (no chyba, że ktoś prowadzi drużynę stworzoną do heroicznych czynów). Jak dla mnie bestiariusz starego świata jest cenny, ale dużo cenniejsze jest dziedzictwo sigmara. Pełno wątków, wokół których można splatać intrygi i 'haków' o które można zaczepić przygodę. W dodatku, w pełni improwizując ;)
 
Awatar użytkownika
Hastat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:04 am

pn gru 11, 2006 5:38 pm

Na stronie Black Industries (http://www.blackindustries.com/pdf/articles/chaos-monsters.pdf)pojawił się niekomercyjny, ale oficjalny dodatek do Bestiariusza pt. Potwory Chaosu.
W sumie to tylko taka ciekawostka bo potwory w nim przedstawione - w tym okryty wielką aczkolwiek bardzo złą sławą Lammasu - nawet w pojedynkę są tak potężne że szok. Tylko dla orłów, albo manczkinów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości