Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

Start działu L5K

śr lis 15, 2006 10:36 am

Jako zastępca Redaktora Naczelnego chciałbym radośnie ogłosić, że zakończyliśmy długie boje z przeciwnościami losu i w dniu dzisiejszym wystartował w naszym serwisie dział L5K. Wszystkich serdecznie zapraszam do lektury i komentowania - Wasze uwagi (szczególnie dotyczące tego, o czym chcielibyście przeczytać) są dla nas bardzo cenne. Miłej lektury!
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

śr lis 15, 2006 4:29 pm

No tak, zapraszamy, zapraszamy serdecznie (przepraszam za ten nic nie wnoszacy post - nie moglam sie powstrzymac :mrgreen: )
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

śr lis 15, 2006 9:03 pm

Wygląda i działa jak należy :D
Miło, że macie błogosławieństwo twórców półoficjalnej i mam nadzieję, że wasza praca będzie równie dobra jeśli nie lepsza. Z pewnością od czasu do czasu będę was odwiedział :)
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

sob lis 18, 2006 10:07 pm

1) Jak miło... :) Toć naprawdę napawa mnie dumą. Na pewno zaznajomię się z co ciekawszymi artykułami. [starczy tej wazeliny :P ]

2) Czy chcielibyście może na stronę kilka opowiadanek w klimatach Rokuganu? Kiedyś ściągnąłem je skądś z netu, a ostatnio odkryłem je w czeluściach mojego dysku, nawet się spodobały. Niestety, nie mam pojęcia, skąd je ściągałem i kto jest ich autorem, więc w sumie nie mam żadnych praw do rozporządzania nimi wobec szerszego grona odbiorców. Jeżeli nie jest to zbytnia przeszkoda, chętnie się nimi podzielę.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

ndz lis 19, 2006 11:11 am

Dzięki, ale jeśli nie wiesz, skąd one pochodzą i kto ma do nich prawa, nie możemy ich przyjąć. Ale gdybyś miał jakieś artykuły i/lub opowiadania własnego autorstwa, daj nam znać. Ta prośba dotyczy wszystkich kochanych użytkowników, którzy chcieliby wesprzeć stronę.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

ndz lis 19, 2006 4:00 pm

Bardzo się cieszę, że dział L5K nareszcie powstał. Jest to jeden z moich ulubionych systemów i liczę na to, iż strona niejednokrotnie zainspiruje mnie do stworzenia ciekawej sesji :) Być może, jeżeli znajdę czas, napiszę kiedyś jakiś tekst, by wesprzeć subsystem. To ważne, by społeczność "legendowców" nadal aktywnie działała, pomimo braku wsparcia wydawnictwa (zresztą, co zauważyłem, mimo tego Legenda ma się całkiem nieźle - wielu ludzi o niej mówi, wielu graczy systematycznie w nią gra, nawet w empikach pojawiło się sporo podstawek do systemu, co może dawać nadzieję na przypływ nowych graczy).

Powodzenia!

Ps. Fairhaven, mam jednak nadzieję, że mimo nowych obowiązków, napiszesz jeszcze od czasu do czasu coś nowego na stronę 7th Sea ;)
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn lis 20, 2006 6:06 pm

Nadiv pisze:
To ważne, by społeczność "legendowców" nadal aktywnie działała, pomimo braku wsparcia wydawnictwa


Myśle, że to jeden z najważniejszych celów powstania strony. Założenie osobnego działu L5K, który jest w pełni zintegrowaną częścią tak popularnego serwisu RPG jak Poltergeist jest krokiem naprzód do integracji Legendowców. Oczywiście należy w tym miejscu wspomnieć, że nie tylko my(redakcja działu L5K) pracujemy na ten zaszczytny cel. Głęboki ukłon w stronę całej ekipy Zimowego Dworu, która w troche inny aczkolwiek równie efektywny sposób popularyzuje Nasz system. Mam nadzieje, że strona będzie się rozwijać dynamicznie (dynamiczniej niż dział Monastyru :razz: ) i da do zrozumienia naszemu "ukachanemu" Wydawnictwu Imperium, że czas w końcu zastanowić się nad ponowieniem prac nad L5K.

Trochę patetyzmu wkradło mi się w post, ale mam nadzieje, że nie za dużo :razz: .

pozdr beneq :)
 
Craven

pn lis 20, 2006 7:57 pm

A ja chciałem powiedzieć, że wciąż są szanse na Drogę Feniksa :-)
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

wt lis 21, 2006 8:44 am

Szanse sa zawsze :)
Ja tez caly czas mam nadzieje
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

wt lis 21, 2006 10:19 am

Craven pisze:
A ja chciałem powiedzieć, że wciąż są szanse na Drogę Feniksa :-)


Marzę o chwili gdy odpowiedni news zamieścimy w serwisie :)
 
Awatar użytkownika
Yurei
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pn lip 04, 2005 11:33 am

śr lis 22, 2006 11:02 am

To ja, Cravenie, jako człowiek, który rzecz przełożył i do dziś dnia nie otrzymał ni wynagrodzenia, ni nawet obiecanej mi na jesień informacji co i jak z wydaniem DF, chciałbym poznać źródło Twych nadziei.

Jeśli zaś chodzi o subsystem, to gorąco mu kibicuję i będę się starał w miarę moich skromnych możliwości czasowych go wspierać!
 
Craven

śr lis 22, 2006 11:27 am

Nowy organ decyzyjny, do tychczas niezaznajomiony z L5K, został w 50% zarażony tym systemem i stara się nim zainteresować pozostałe 50%. Co więcej ponoć całość uznaje, że L5K nie przynosi strat.
 
Craven

pt lis 24, 2006 1:50 pm

pytanko - czy ja źle szukam, czy nie ma na nowej stronie archiwum seppun?
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pt lis 24, 2006 2:15 pm

Craven pisze:
archiwum seppun?


Że niby czego nie ma?! Grozisz mi??!! :razz:

pozdr beneq :)
 
Craven

pt lis 24, 2006 2:20 pm

http://l5k.valkiria.net/herald_menu.html - tego :)
Aha jescze jedno - pod jaki adres można podsyłać teksty?
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

pt lis 24, 2006 2:42 pm

Craven pisze:
pytanko - czy ja źle szukam, czy nie ma na nowej stronie archiwum seppun?


Jak zostało to napisane w wieści inaugurującej sa prawie wszystkie artykuły z półoficjalnej. Z tego co mi wiadomo brakuje tylko wysmienitej serii dotyczacej heraldyki (która z powodu kłopotów technicznych bedzie przy nastepnej aktualizacji).

A teksty nadsyłaj do naszej uroczej szefowej :)
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

pt lis 24, 2006 9:29 pm

Tak, urocza (czyzby? - jeszcze mnie nie znacie :P ) szefowa przyjmie chetnie wszystkie teksty. Oczywiscie, przed zamieszczeniem na stronie musza one przejsc korekte, czasami tez poprosimy was o rozwiniecie tematu - podczas calego tego procesu mozecie liczyc na nasze wsparcie i uwagi.

Cravenie, pamietam ze mowiles mi kiedys, ze cos chodzi ci po glowie do napisania. Choc juz wiele wody uplynelo od tamtego momentu, czy nadal myslisz o tym samym?

Cala heraldyka oczywiscie sie pojawi. Traktaty juz nie - poniewaz wszystkie zostaly wydane po polsku, tworcy Poloficjalnej poprosili, bysmy ich nie zamieszczali. W oczywisty sposob uszanujemy ich zyczenie.
 
Craven

pt lis 24, 2006 10:05 pm

Yyy w sumie to nie pamiętam co to mogło być dawno temu, ale chodziło mi po głowie podzielenie się szkołą szermierczą, którą wymyśliłem (od razu pod mechanikę 1ed i 3ed). Poza tym tekst o krwi trochę podkusił mnie o próbę napisania o tym jak różnie narracyjnie można opisać styl walki różnych klanów.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

sob lis 25, 2006 3:36 pm

No to czekamy :)
 
Craven

pn lis 27, 2006 6:29 pm

No to wysłane. :)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob gru 02, 2006 10:42 pm

Rozumiem, że aktualizacja będzie raz w miesiącu po kilka tekstów? Nie dałoby rady co dwa tygodnie po jednym na przykład?
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

wt lis 06, 2007 2:48 am

Jak narazie to martwie się o życie naszego działu. Jak raczył zauważyć Furiath na forum redakcyjnym L5K, nasz dział umierał powoli aż wreszcie usechł. Nie wiadomo co sie dzieje z Fairhaven ani zgregiem, a to oni trzymali projekt w ryzach, yurei wycofał się z jakiejkolwiek działalności RPG w sieci, Tammo jest zawalony sprawami związanymi z Zimowym Dworem, a ja zwyczajnie nie mam czasu pisać tekstów. Życie mnie dopadło :(.

Jeżeli jednak znalazłby się ktoś kto chciałby wziąć ten dział na swoje barki, to służę skromną, bo skromną ale pomocą. Może Craven?

pozdr beneq
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

:(

wt lis 06, 2007 9:03 pm

Też mi się zdaje, że podzielicie los półoficjalnej strony na Valkirii.

Ale sztandar do góry.

Jeszcze ty jesteś, więc sie nie ma co bać.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

śr lis 07, 2007 5:56 pm

Nie "jestem", ja "bywam" i tu jest problem. Gdybym miał czas to może i spróbowałbym pociągnąć stronę ale w tej chwili zajęty jestem studiami, a ponadto pomagam przy prowadzeniu firmy więc sam widzisz kabuki, nijak nie mam szans.

pozdr beneq
 
Craven

śr lis 07, 2007 11:38 pm

Ja obecnie jestem związany z Valkirią, ale zawsze można pomyśleć nad współpracą - typu publikowania na obu serwisach.
Rozumiem, że trudno pisać teksty do L5K, ale akurat cykl "Mój Rokugan" można było dość ławo ciągnąć i choćby 2x w miesiącu coś opublikować - może ktoś mógłby to przejąć - pytań do Mistrzów Gry można zadać masę.

Jak tylko trochę pociągnę dalej moją kampanię to planuję ją spisać, ale nie chcę tego robić bez jej przetestowania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości