Zrodzony z fantastyki

HenioRP
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Ludzie w Królestwach Bliskiej Umbry

ndz gru 10, 2006 12:27 pm

Czytając podręcznik podstawowy Wilka, natrafiłem na opis kilku Królestw Bliskiej Umbry oraz tego, że są tam ludzie.
Moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy są to ludzie tacy jak My, czy to duchy, inteligentna materia, wspomnienia czy może jeszcze coś innego? Czy wie ktoś jak oni tam trafili, czy żyją w swoim Królestwie tak jak my, jędzą, rozmnażają się oraz czy mogą wrócić do naszego świata? Np. gdy jeden z Bohaterów zakocha się w takiej osobie z danego Królestwa.

Drugie pytanie brzmi: Czym różnią się Bliskie Królestwa od Królestw Planet (Luna, Helios) jak wygląda możliwość dostania się tam( księżycowe mosty , teleporty?) i jak wygląda przejście z Penumbry do Królestwa Bliskiej Umbry (opis z podręcznika jest nie wystarczający dla mnie)

Trzecie pytanie brzmi: Czy będą w Penumbrze widzę ,,planety” poza Luną
(np .Heliosa) Marsa, Merkurego?

EdiT: <hlip> :cry: :cry: Nikt nie poradzi? już tyle czekam i czekam :razz:

Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec

pn gru 18, 2006 12:25 am

Odpowiem ci na pytanie o tych ludziach w Umbrze.
Jeśli chodzi o Królestwa, sa one odzwierciedleniem jakiś warznych wydarzeń,
przełomowych czasów i tak dalej... Czy to Scar, czy Swiat Wojny.
Spotkani tam ludzie są duchami składowymi tei idei.
Widziłabvym to za pomoca analogii - jesli rewolwer ma swójego ducha rewolweru, to częsci składowe też moga je mieć - czyli dajmy na to cyngiel,
lufa itp.Do tego dochodzi jeszcze duch metalu i tak dalej.
Tak samo jest z Królestwem Umbralnym - owi "ludzie" są cześcią składową
tego Królestwa, a ich swiadomośc jest nie tyle ograniczona, co "jednowymiarowa" , tak jak części pistoletu pasuja tylko do niego, tak i owe duchy sa częścią tego Królestwa i graja w nim swoje role.
Nie są całkowicie bezduszymi "robotami", bezmyslnymi statystami, ale wiele
bym się po nich nie spodziewał.A tym bardziej tego,że Poastac Gracza zakocha sie w kims takim...

Co innego robitkowie, czyli ludzie którzy utkneli w Umbrze.Po pewnym czasie z Umry i zostają w niej na zawsze.Lecz postac taka to bardziej rodzynek w tym cieście, a nie standardowy "mieszkaniec" Królestwa.

Tak ja to widze, a pamięć mam zawodną - jak ktos ma cytaty z podręczników, którymi zamierza we mnie postrzelać, to niech daje, podyskutujemy ;)

EDIT

Troszke o tych Królestwach Planet.
To już Umbra Wysoka, do której jak pamiętam zmiennokształni prostego wejścia nie mają.Dostajesz się tam dzięki Kotwicy, bądź bramie, którą ktoś otworzył.Ake proste to nie jest.
Jak wyglada? Jak wszystko w Umbrze - różnie, zależy w jakiej cześci Umbry sie znajdziesz, w jakim jej Królestwie, w jakiej kieszonce.
Może to być Krąg Druidzki, Stare omszałe kamienne drzwi, Strumień stwiatła z nieba, bądź super chronione drzwi z serwomechanizmami, robotami i mnóstwem swiecidełek i paneli robiących "ping"