Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

Biało-czerwony Boros (t2)

ndz lut 04, 2007 6:10 pm

Jakie [niedrogie:)] pomysły macie na udoskonalenie tej talii?

[mtg=Plains]Plains[/mtg] x 8
[mtg=Mountain]Mountain[/mtg] x 10
[mtg=Boros_Garrison]Boros Garrison[/mtg] x 4

[mtg=Boros_Recruit]Boros Recruit[/mtg] x 4
[mtg=Knight_of_the_Holy_Nimbus]Knight of the Holy Nimbus[/mtg] x 4
[mtg=Thundersong_Trumpeter]Thundersong Trumpeter[/mtg] x 4
[mtg=Utvara_Scalper]Utvara Scalper[/mtg] x 2
[mtg=Boros_Swiftblade]Boros Swiftblade[/mtg] x 2
[mtg=Boros_Guildmage]Boros Guildmage[/mtg] x 1
[mtg=Skyknight_Legionnaire]Skyknight Legionnaire[/mtg] x 4
[mtg=Agrus_Kos,_Wojek_Veteran]Agrus Kos, Wojek Veteran[/mtg] x 2
[mtg=Razia,_Boros_Archangel]Razia, Boros Archangel[/mtg] x 1

[mtg=Rally_the_Righteous]Rally the Righteous[/mtg] x 4
[mtg=Incite_Hysteria]Incite Hysteria[/mtg] x 2
[mtg=Volcanic_Hammer]Volcanic Hammer[/mtg] x 4
[mtg=Seal_of_Fire]Seal of Fire[/mtg] x 2
[mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg] x 2
[mtg=Sunforger]Sunforger[/mtg] x 1
[mtg=Sarpadian_Empires,_Vol._VII]Sarpadian Empires, Vol. VII[/mtg] x 1
Ostatnio zmieniony pn lut 05, 2007 12:10 pm przez dareush, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Randaland
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: śr sie 02, 2006 4:30 pm

ndz lut 04, 2007 7:39 pm

Swiftbladeow do konca, wzucic tutaj [mtg=suntail_hawk]Suntail Hawk[/mtg] albo [mtg=Lantern_Kami]Lantern Kami[/mtg] w kompleciku. zmniejszyc liczbe landow na 20 z 4 garnizonami bedzie na 100% wystarczajaco. Proponuje szukac [mtg=Master_Warcraft]Master Warcraft[/mtg] zamiast histeri zwiekszyc sunforgery i moze dodac [mtg=Bonesplitter]Bonesplitter[/mtg]y bo z double strikiem robia ladny rozwal. Mozna dodac [mtg=Veteran_Armorer]Veteran Armorer[/mtg]ow co zwiekszy zywotnosc naszych stworkow. wywalic guildmagea, latajace gobosy, ksiege. zmniejszyc o jedno rally i usunac z 2 trabarzy (nie sa potrzebni). Szukac wiecej helixow i [mtg=Sunlance]Sunlance[/mtg]ow z PC. reszta powinna jakos pojsc. zacznij grac na kompletach a potem te karty krtore mniej sie sprawdzaja zmniejszaj do trojek badz wywalaj cale komplety, ale po tych przerobkach powinno byc wmiare dobrze.

EDIT: Nie zauwazylem ze koniecznosc jest do T2 w takim razie zamiast bonesplitterow proponuje pokusic sie na [mtg=Brute_Force]Brute Force[/mtg]y badz latwiej dostepne [mtg=Taste_for_Mayhem]Taste for Mayhem[/mtg] (cala rezta odpowiada T2)
Ostatnio zmieniony ndz lut 04, 2007 10:10 pm przez Randaland, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

ndz lut 04, 2007 8:35 pm

przypominam, ze talia ma być w T2, czyli standard
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

ndz lut 04, 2007 11:34 pm

Hm, mi od pewnego czasu po głowie krąży pomysł na Borosa z [mtg=Searing_Meditation]Searing Meditation[/mtg], co mogłoby (przy dobrym mana base) całkiem miło działać w połączeniu z wieloma kartami dającymi życie w Borosie(nawet w minimalnych ilościach).
Mamy więc [mtg=Loxodon_Warhammer]Loxodon Warhammer[/mtg], [mtg=Spirit_Link]Spirit Link[/mtg], [mtg=Firemane_Angel]Firemane Angel[/mtg] (byłby miodny w tym decku), [mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg], [mtg=Sunhome_Enforcer]Sunhome Enforcer[/mtg] i wiele, naprawdę wiele innych kart.
Oczywiście, jak już pisałem, w takim decku mana base musiałby być naprawdę potężny, chociaż sądzę, że [mtg=Seething_Song]Seething Song[/mtg]i i [mtg=Rite_of_Flame]Rite of Flame[/mtg]y powinny to załatwić.
Ale to przecież i tak tylko moje małe marzenie ;-)

K~
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

pn lut 05, 2007 1:13 am

Oj zły pomysł ;p to już nie byłby boros to raz a dwa że raczej szanse na działanie byłyby znikome po trzecie pomysly maja byc niedrogie ;p a anioly to costam kosztuja ;p boros ma z zalozenia zabijac szybkoscia a nie jakims kombosem lifowo-burnowym może jakies keldon maraudersy, calcidermy, lavacore elementale, blood knighty, simian spirit guidy, cautery slivery, griffin guide'y, knight of the holy nibus'y, icacian javelineers, soltari pierst'y, avalanche riders'y, ronom unicorny, cryoclasmy, seal of fire'y, scorched rusalki, frienzied gobliny, lighting helixy, volcanic hammery i to chyba wszystko co szybko przegladajac znalazlem.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

pn lut 05, 2007 12:25 pm

a jak mam komplet kart (4 sztuki) [mtg=Loxodon_Warhammer]Loxodon Warhammer[/mtg] to wrzucic, czy nie?

np. zamiast tego [mtg=Rally_the_Righteous]Rally the Righteous[/mtg]

a tak w ogole to lepiej grac [mtg=Rally_the_Righteous]Rally the Righteous[/mtg], czy moze [mtg=Fortify]Fortify[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Dzwig
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 1:57 pm

wt lut 06, 2007 3:41 pm

Wg mnie lepszy jest Rally the Righteous. Chocby z powodu untap'a. Osobiscie zawsze go stosuje w polaczeniu z [mtg=Bathe_in_Light]Bathe in Light[/mtg] co dosc czesto konczy cala sprawe(takie jest przynajmniej moje prywatne doswiadczenie).
 
Anargos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 06, 2007 9:19 pm

śr lut 07, 2007 4:12 pm

Witam Wszystkich ;) Co do talii... No cóż...Niedrogie? Coś się wymyśli ;) Sam gram Borosem, tylko że w Ext. Ale całkiem fajnie mi idzie xP No dobra, teraz na temat.... Na pewno:
1) Powinieneś miec 4x Lightning Helix - to podstawa Boros'a. 3 damage, to już dobrze, a niespodziewane 3 życia są darem niebios ;] To nie raz ratuje nas przed końcem :D
2) Sudden Shock - Przyjemne palenie, w którym nikt nam nie przeszkodzi. Mówię Wam, to boli, kiedy przeciwnik ma 5 kontr na ręce i nie może ani jednej użyc.
3)Volcanic Hammer - Taniutkie spalenie - i w złotówkach i w manie
4) Char - Wiem, że trochę drogie, ale warte swojej ceny. Ja bym wożył 2 gdybym tylko miał. 4 damage w instancie za 3 mana, to naprawdę dużo.
5) Wyrzuc z deck'a Agrus Kos'a i Razię. Boros to typowy napór. Jeżeli trafi Ci się Razia na samym początku gry, to będzie Ci leżałą na ręce przez 8-10 tur, a do tego czasu możesz przegrac. Agrus Kos troche szybszy, ale ja bym na twoim miejscu się z nim wstrzymał.
6) Pozbyłbym się też Boros Guildmage'a - naprawdę nieprzydatny. Haste za 2 mana to chyba jakiś żart, a First Strike też na niewielę się przyda.
7) Jeżeli nie masz artefaktu "Sunforger", lub jakichś potężnych dopałek typu "Righteousness", z którymi fajnie działa Boros Swiftblade, to traci to sens. Zauważ, że naporowiec 1/2 na niewiele się zdaje. Double Strike też mu mało pomaga. Jak już pisałem wcześniej, działa on tylko z dopałkami/ artefaktami. Ewentualnie, nie byłoby też złym pomysłem dac Loxodon Warhammer'a. To chyba tyle. A jeżeli zdecydowałbyś się na coś droższego, to są takie dwa naporowce... Mianowicie, Isamaru (niestety nie w T2), oraz Savannah Lions (T2). Oba wachają się od 10 do 15 zł. To już koniec moich rad. Pozdrawiam, Anargos.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

wt lut 13, 2007 8:50 pm

[mtg=Char]Char[/mtg] to nie dla mnie. Nie lubie tej karty. Poza tym miało byc tanio. Co możecie mi doradzić w sprawie poniższychych kart? Znajdą zastosowanie w decku?

[mtg=Rift_Bolt]Rift Bolt[/mtg]
[mtg=Dead_//_Gone]Dead // Gone[/mtg]
[mtg=Sunlance]Sunlance[/mtg]
[mtg=Mana_Tithe]Mana Tithe[/mtg]
 
Awatar użytkownika
benassek77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw sty 04, 2007 8:18 pm

wt lut 13, 2007 9:41 pm

Rift bolt niegłupi, acz zdeczko niekontrolowany. (musimy go zużyć)
Sunlance także, ale do side
Mana Tithe - tego bym się wystrzegał. BDW to nie kontrol :wink:
[mtg=savannah_lions]savannah lions[/mtg] - to powinno się tu znaleźć, tak jak i komplet helixów. Wiem że troszkę trza za te karty zabulić, ale efekt jest widoczny bardzo szybko :)
Swiftblade out, chyba że dorzucisz ze 2 sunforgery, a to ciągnie za sobą jakieś porządne spalenia, no ale tych masz pod dostatkiem.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

śr lut 14, 2007 8:23 pm

no dobra. a czy wyrzucic [mtg=Swiftblade]Swiftblade[/mtg] jeżeli chciałbym używać [mtg=Fortify]Fortify[/mtg]?

Co powiecie na kartę [mtg=Keldon_Marauders]Keldon Marauders[/mtg]? Czy nie pasowałaby do wizji decku? Może wjeachać z 5. W najgorszym przypadku za 2.
 
Awatar użytkownika
benassek77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw sty 04, 2007 8:18 pm

śr lut 14, 2007 9:08 pm

od fortify lepsze [mtg=wojek_siren]wojek siren[/mtg] w większych ilościach.
Keldon to jedna z moich ulubionych kart z planara :D jest naprawdę niegłupi, a to dlatego że oprócz tego że to krit to i tak za 2 many zada 2 damage, a przez 2 tury utrzyma sie na stole crit 3/3. Wynik niezły jak na pojedyńczą kartę. Wizji decku nie zakłuci, bo boros ma zabijać w 5-6 tur, więc ten krit jest odpowiedni, a na pewno lepszy od swiftblade'a.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

pt lut 16, 2007 10:28 am

to w sumie 4 takie wloze, bo mi sie tez wydaja dosc efektowne. a czy [mtg=Brute_Force]Brute Force[/mtg] bedzie dobre?? po co [mtg=wojek_siren]wojek siren[/mtg]. mam koplet, ale cos mi sie nie wydaje, zeby bylo lepsze od fortify. mozesz mi wyjasnic.
 
Biscuit
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 06, 2006 2:59 pm

pt lut 16, 2007 2:09 pm

Ja bym wywalił jeszcze Sarpadian Empires, za bardzo blokują manę którą tzeba wykorzystywać na spalenia i stworki, a tu za 3 many tylko token 1/1... Co do Fortify i Wojek Siren to lepsza jest ta druga karta bo możemy wrzucić ich 3 w cenie jednego Fortify. A Brute Force to bardzo przydatna zabawka i szczerzę ją polecam.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

pn lut 19, 2007 11:07 am

no tylko fajnie by bylo, zeby tak wojek siren chcialo byc 3 na rece. ostatnio bylem na fnm i w wygranych przeze mnie pojedynkach finalny atak przeprowadzalem najdalej w 7 turze. jak ma mi do tego czasu dojsc tyle wojek siren. a tak to rzucam fortify i jest pozamiatane
 
Awatar użytkownika
benassek77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw sty 04, 2007 8:18 pm

pn lut 19, 2007 2:34 pm

No to graj na fortify, jeżeli wolisz. :) Wojek siren jest po prostu lepszy w przeliczeniu - mana do dopaku.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

pn lut 19, 2007 7:06 pm

dobra. to zalozmy, ze dyskusja co do [mtg=Fortify]Fortify[/mtg], [mtg=Wojek_Siren]Wojek Siren[/mtg] oraz [mtg=Rally_the_Righteous]Rally the Righteous[/mtg] jest zakonczona.

teraz nalazaloby pogadac sensownie o critach. czy te 2 [mtg=Boros_Swiftblade]Boros Swiftblade[/mtg] moga zostac. co powiecie na [mtg=Mistral_Charger]Mistral Charger[/mtg]?
 
Awatar użytkownika
benassek77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw sty 04, 2007 8:18 pm

pn lut 19, 2007 7:45 pm

Cóż, wiesz że lepszy byłby savannah lions, ale ten też nie jest zły, bo ma flyinga, z którym po dopaku może zrobić kuku.
A co z keldonem? Tani i niezły.
 
Anargos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 06, 2007 9:19 pm

wt lut 20, 2007 11:32 am

Jeżeli szukasz dobrych białych flyingów, to moge Ci pomóc. Skyhunter Leonin. Za koszt WW otrzymujesz latacza 2/2. Czego chciec więcej? Tak jak ktoś wcześniej pisał, Swiftblade tylko do łączenia z Sunforgerem. Powód:
Swiftblade (2 mana) + Equipnięty Sunforger (3 mana) = 10 dmg. Jeżeli nie grasz 4x Sunforger, nie graj też Swiftblade'ów. Co do ciekawych kart, które "przełamują" grę, jest też pewien pan. Mianowicie, Sunhome Enforcer. Na początku, dośc niepozorny, lecz fakt, że można go dopalic poprawia sprawę. Kolejny raz nieoceniony okazuje się Sunforger. Jeżeli equipniesz go pod tego chłopka, zobacz co się stanie. 6/4, możliwośc dopałki, ile zada obrażeń, tyle dstajesz życia. Syty, nie ma co. 3 sprawa - Dużo lepszy jest Fortify, niż Wojek Siren. 3 mana nie jest dużym kosztem, efekt może bc niezły. Jak wrócisz parę linijek wcześniej, zobaczysz, że Fortify bardzo pomoże Enforcerowi.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

wt lut 20, 2007 1:51 pm

no niby wszystko jasne, ale karty o ktorych mowisz rozwlekaja rozgrywke. [mtg=Sunforger]Sunforger[/mtg] jest za wolny (co do scislosci to 12 dem zadaje). to samo z [mtg=Loxodon_Warhammer]Loxodon Warhammer[/mtg]

ten [mtg=Sunhome_Enforcer]Sunhome Enforcer[/mtg] tez mi jest za wolny. on dopiero kolo 6 tury robi sie sensowny. to troche za pozno.

ja do tego decku, to bym wolal [mtg=Brute_Force]Brute Force[/mtg] lub [mtg=Taste_for_Mayhem]Taste for Mayhem[/mtg]

mi na zyciu tak za bardzo nie zalezy. raczej musze pilnowac, zeby przeciwnik zlozyl broń do 8 tury.
 
Anargos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 06, 2007 9:19 pm

wt lut 20, 2007 8:44 pm

Brute Force całkiem syty, nigdy na niego nie narzekałem ;] A co do tego że chcesz zabijac jak najszybciej... Boros w T2 to nie Extendowy BDW, więc bardzo szybki nie będzie. Ja zabijam w Ext koło 5 tury i wychodzi nieźle :mrgreen: Aha, pamiętaj też, że jest takie Win Condition... Wystawiasz Hunted Dragon'a, a następnie rzucasz Pyroclasm. Oprócz Hunted Dragon'a warto też poruszyc sprawę Rathi Dragon'a. Fakt, trzeba poświęcic 2 góry, ale da się to przeżyc. Latacz 5/5 potrafi ładnie skopac tyłek ;]
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

śr lut 21, 2007 1:21 pm

oczywiscie zgadzam sie co do faktu, iz boroszowi sie pogorszylo w t2 po wyrolowaniu sie azjatow, ale ta talia ma byc na FNMy, a nie na final w Genewie:) ten rathi dragon tez mi sie wydaje niezlym pomyslem, ale musze pomyslec na pewnymi czynnikami. zobacze jak dam rade na kolejnym FNMie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości