Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kuku16
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 01, 2006 6:07 pm

Ulubione teksty i sceny z filmów

pt lut 16, 2007 11:29 pm

Witam! Niedawno z kolegami i rodzicami (i rodzicami kolegów :D) oglądałem kilera, "Klasyka polskiego kina komediowego". Masa fajnych tekstów, z tego słynie ten film. Chciałbym żebyście w tym temacie umieszczeli najlepsze teksty jakie usłyszeliście w filmach. Nie tylko komiczne, ale także te które wyciskają łzy. Jeżeli ktoś ma jakąś ulubioną scenę z filmu to też może się z nami podzielić.

Moje ulubione teksty z filmów:
"To ma być kiler? To ma być kiler? To jest jakaś popierdułka, a nie kiler!!!"
"Gabrysia Rysi, Ryszarda ma na imię [...] To dlaczygo mówi na siebie Gabrysia? Bo jest Głup...ia."
"To wie pan gdzie jest Kiler?
Wiem... ale nie powiem" (All from Kiler)
i wiele innych.
Natomiast moja ulubiona scena z filmu (akurat kiedy potrzebuje wymienić sceny to wszystkie zapominam :)) to ta z końca filmu "Gladiator". W tej scenie Gracchus (taki murzyn co wygląda jak Samuel Lyroy Jackson, a raczej jak Macu Windu :)) klęczy nad grobem Maximusa i zakopuje tam dwie figurki, a potem mówi:
We're free...
I will see you again...
But not yet...
Not yet...
Czyli w wolnym tłumaczeniu:
Jesteśmy wolni...
Zobaczę cię (zobaczymy się) znowu...
Ale nie teraz...
Nie teraz...
Jak drugi raz (bo za pierwszym razem byli u mnie goście i dzwięk w telewizorze był wyłączony) oglądałem tą scenę to prawie popłakałem się przy słowach "But not yet, not yet". Bardzo mi się podobała muzyka lecąca w tle tej sceny. Film polecam wszystkim.
A i jeszcze zapomniałem o scenie z filmu Mission impossible. Chyba każdy wie o jaką mi scenę chodzi... tą gdzy Etan spuszcza się na linie żeby zgrać dane z komputera :). Scena pełna akcji i pewnie każdemu się podobała, każdemu kto obejżał ten film.
Można jeszcze wspomnieć o scenie z filmu Cast Away ,która mnie wzruszyła. Była to ta w której Tom Hanks (zapomniałem nazw bohatera granego przez niego) płynął po Wilson'a. Wzruszające były jego słowa "Wilson... I'm sorry *dodał cicho*.

Mam nadzieję że teraz łatwiej będzie się wam wypowiedzieć...

PS. Wracając do tego Gladiatora, to dlaczego Maximus umarł? Jakoś to dziwnie wyglądało, stoi sobie i nagle pada i umiera... Czy był wykończony?

A i jeszcze co sądzicie o filmie Snowboarder, bo nie wiem czy kupić.

[edit]: Do moich ulubionych scen mogę dodać jeszcze kilka z filmu "Skazani na shawshank". Podobało mi się jak Andy uciekał z więzienia, jak Brooks nie mógł żyć na wolności, ale najbardziej mi się podobały te z Reed'em. Gdy Reed wyszedł z więzienia zachowywał się jak Brooks. Miał zamiar się powiesić, ale nie zrobił tego bo obiecał coś PRZYJACIELOWI. Podobało mi się to jak Reed znalazł puszkę z listem. Podobała mi się jego treść. W książce było ona nieciekawa, a w filmie wzruszyła mnie. Podobało mi się też że w filmie było dopowiedziany koniec. Reed spotkał przyjaciela bo "Miał nadzieje"...
 
Awatar użytkownika
Kinoman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 27, 2007 1:35 pm

sob lut 17, 2007 3:45 pm

z Killera to musi być koniecznie:

-"Buenos dias senior Siarra"
-"Buenos Aires"

Po tym prawie umarłem na zawał :D
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

sob lut 17, 2007 5:41 pm

W jednej z moich ulubionych scen nie pada ani jedno słowo:

Butch wraca do domu (po zegarek).
Znajduje uzi na szafce w kuchni.
Podnosi, ogląda z pewnym niepokojem.
Słyszy odgłos spuszczanej wody.
Drzwi otwierają się i Vincent bardzo zdziwiony patrzy w lufę swojego uzi.
Tu następuje pełna napięcia cisza... bezruch... zawieszenie...
.
.
.
I wtedy z tostera wyskakuje grzanka, z charakterystycznym "ping!" :D (tratatatatata!)
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 11:16 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jordi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw gru 28, 2006 11:07 am

śr lut 28, 2007 8:30 am

Kiedy myślę o ulubionej scenie to od razu przychodzi mi na myśl ta z "Bondoock Saints" kiedy to główni bohaterowie zaczynają się szarpać w przewodzie wentylacyjnym w kłótni o to że "lina nie była potrzebna", po czym spadają w nią zaplątani do pokoju pełnego rosyjskich mafioso :D Nie warto opisywać dalej, kto widział ten wie co sie stało.
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

śr lut 28, 2007 1:09 pm

BLADE. Jedna z pierwszych scen filmu. Impreza w rzeźni. W tle słychać hipnotyczne rytmy New Order - "Confusion". Tłum faluje niczym w szaleńczym transie. W kulminacyjnym momencie ze spryskiwaczy zaczyna lecieć krew. Hektolitry gęstej, ciepłej krwi. Teraz już wszyscy uczestnicy imprezy, umazani smakowitą posoką, mają totalny odlot. Jedynie gdzieś przy czerwonej i lepkiej już podłodze, nieświadoma niczego zagubiona postać, kopana i poniewierana próbuje znaleźć jakiekolwiek wyjście z tej chorej orgii. Ostatecznie do zabawy przyłącza się również Daywalker. W niemniej efektowny sposób, lecz już bardziej w swoim stylu, postanawia pamiętnie zakończyć tę niesamowitą imprezę...
 
Awatar użytkownika
Sethariel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:02 pm

pn mar 05, 2007 6:55 pm

Dwie sceny z Indiana Jones, nie pamietam juz ktorych czesci.

Jedna scena:
Indiane Jonesa zatrzymuje jakis straznik/wojownik, zaczyna wymachiwac swoim mieczem, pokazujac nadzwyczajne umiejetnosci. Indiana patrzy na to spokojnie, a gdy wojownik konczy pokaz, siega spokojnie po swoj pistolet i pokazuje swoje umiejetnosci strzeleckie, jednym strzalem zabijajac wojownika.

Druga scena:
Podobna sytuacja. Znowu jakis wojownik. Ta sama scenka. Wojownik robi pokaz, Indiana Jones siega po pistolet... ale niestety go nie znajduje :razz:
 
Craven

pn mar 05, 2007 8:25 pm

To pierwsze to pomysł Forda.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

wt mar 06, 2007 12:22 am

Możecie mnie nazwać fanem postmodernistycznego syfu i takich tam, ale jedną z moich ulubionych scen filmowych jest motyw w którym dwóch głównych bohaterów "Requiem dla snu" na początku filmu jedzie przez miasto z telewizorem. Muzyka która leci w tle skompilowana z tym motywem po prostu wgniata mnie w fotel.

Z innych scen to będzie z "Biegnij Lola" każdy motyw jak Lola biegnie :razz: . Świetna muzyka i te zdjęcia z polaroida które pojawiają siękiedy Lola obok kogoś przebiega.

Z jeszcze innych scen: "Zaginiona autostrada" i szaleńcza ucieczka przed poscigiem koncząca się w tym miejscu w którym film się zaczyna.

A tekst? Oczywiście wspaniale przetłumaczona na polski jako "Jupikajej wydymańcu" kwestia Bruce'a Willisa w "Szklanej pułapce" :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
kuku16
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 01, 2006 6:07 pm

czw mar 08, 2007 8:51 pm

Mi się podobają jeszcze takie dwa teksty z Armageddon'a:

1. Houston, macie problem :)
2. Mam dla ciebe 5 słów: Cholernie się cieszę z twojego przybycia. A na to A.J. :) To jeszt 6 słów
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt mar 09, 2007 8:26 am

Filmy Koterskiego. Perełki wśród polskiej kinematografii i ostatni okruch absurdalnego humory jaki widzieliśmy przed laty w Rejsie i Misiu.

Z Dnia Świra nie będę wymieniał gdyż niemal każdy tekst przeszedł do historii. Z Nic śmiesznego Pazury:

- Ja na deszczu stoję... Wilki jakieś!!! K****!!! *gryzię słuchawkę*

No i ostatnio z Wszyscy jesteśmy Chrystusami scenka. Adaś idzie zalany ulicą w Wigilię i napotyka wiejską przekupkę jakich pełno na ulicach miasta (tych od oscypków i tanich ubrań). Bierze do ręki futerko z lisa:
- Prawdziwe?
- Najprawdziwsze z lisa!

Wyciąga portfel:
- How much do you want?
- Skąd. Z lasu!


No i wyżej cytowane teksty Rewińskiego. Dodam jeszcze jego perełkę z Superprodukcji:

- [...] da się dzieciakom tej kukurudzy i pójdą do kina [...]
 
Craven

pt mar 09, 2007 9:25 am

"Zrobi się seanse dla wagarowiczów, da się kukurudzy limonady, będzie full!"
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt mar 09, 2007 9:52 am

Oo, dokładnie. Dzięki Craven ;) Zdałem się na pamięć.
 
Awatar użytkownika
teaver
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: czw mar 17, 2005 1:07 pm

czw mar 22, 2007 11:08 pm

Kill Bill vol.1
"Ci z was, którzy szczęśliwie zachowali swoje życie, niech wezmą je ze sobą. Ale zostawcie kończyny, które straciliście. One teraz należą do mnie."

Asterix i Obelix, Misja Kleopatra.
Cały ten film to jeden świetny gag. Fantastyczne tłumaczenie. Ale najbardziej boskie to:
"A, bo wy to wszyscy tylko o tak o:..." Ceplus o rysunkach egipskich
"To są wysokiej klasy fachowcy zatrudnieni na umowę o dzieło" (chyba....? pamięć zawodzi :P) Numernabis o niewolnikach na budowie
"Masz. Trzy. Nowe. Wiadomości." Idea do Numernabisa podczas negocjacji.

A sceny to: ET szybujący na rowerze, Arnie biegający z obnażonym mieczem jako Conan, "sklejający się" T1000, wizyta u bliźniaków - księgarzy w "Dziewiątych wrotach", tańce na barce z "Czekolady", ... mogłabym tak długo wymieniać. ;)
 
Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw lut 24, 2005 6:32 pm

pt mar 23, 2007 7:29 pm

PS. Wracając do tego Gladiatora, to dlaczego Maximus umarł? Jakoś to dziwnie wyglądało, stoi sobie i nagle pada i umiera... Czy był wykończony?


Wcześniej, gdy cesarz przyszedł do jego lochu, pchnął go sztyletem w płuco bodaj i Maximus się wykrwawił, chyba. Oczywiście dopiero po zabiciu Złego Tyrana.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt mar 23, 2007 8:36 pm

[quote="Cohen"]Cytat:
PS. Wracając do tego Gladiatora, to dlaczego Maximus umarł? Jakoś to dziwnie wyglądało, stoi sobie i nagle pada i umiera... Czy był wykończony?


Wcześniej, gdy cesarz przyszedł do jego lochu, pchnął go sztyletem w płuco bodaj i Maximus się wykrwawił, chyba. Oczywiście dopiero po zabiciu Złego Tyrana.[quote]
Sztylet był zatruty.

No i dziwię się, że nikt jeszcze nie wymienił tekstów z nieśmiertelnego już
Shreka (jedynki, bo najlepsza):
" Mam smoka i nie zawaham się go użyć!"
" O mój Boże... ZEŻARŁAŚ KRÓLEWNĘ!"
" - Zygmunt, to ty?
- No, a kto ma być?"
" A jak, ty gupku! Latam, gadam, pełny serwis! Latać każdy może, czasem lepiej, czasem trochę gorzej... Ale niestety ja mam talent! Haha! Oj..."
" - Słyszałeś... o Muchomorku?
- Tak, słyszałem o Muchomorku... Ten... ten od Żwirka, tak?
- Tak... Żwirek... kręci z Muchomorkiem.
- Z Muchomorkiem?
- TAK, Z MUCHOMORKIEM!
- A więc Żwirek kręci z Muchomorkiem..."
" Ja chcę jeszcze raz!!!"
" Tiaaa, siarka, nie wisz czasem. Ty mi tu z siarką nie wyjeżdżaj, wie, co czułem! Siarka przy tym to perfuma!"

Czy nieśmiertelne:
" Zainwestuj w Tik-Taki, bo ci JEDZIE!"

Jak widać, poza jednym wszystkie teksty pochodzą od Osła. Ciekawe, dlaczego :P .
 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

pn kwie 02, 2007 2:10 pm

Kilka fajnych scen ostanio oglodany film 300

This is Madness
... Zastanowienie, chwila ciszy...
Sparta is Madness
I kopniak w klatke pewnego czarnego czleka ktory wpada do "szamba??"


Terminator i text Asta lavista bejbe Nie wiem jak się to pisze więc "spolszczylem" to.
 
Craven

pn kwie 02, 2007 2:35 pm

Siwiczek pisze:
This is Madness
... Zastanowienie, chwila ciszy...
Sparta is Madness


Niezupełnie.
Madness? This is Sparta!

A i tak debeściarskie było:

Haven't you noticed, we've been sharing our culture with you all morning?
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pn kwie 02, 2007 3:10 pm

En Taro Adun

Teksty z pewnego znanego filmu...

Breach their defenses!
No way! Two can play!
I got better thing to do in night then die.
Oraz nieśmiertelne:
You are an idiot Starscream!

P.S. Piszę z pamięci to mogłem trochę pokręcić.
 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

śr kwie 04, 2007 12:10 pm

Craven No nie wiem, tak zapamietalem :) przepraaszam za blad


Van Helsing? Chyba wszyscy oglodaja :)

Scena u ksiezniczki w palacu, wszyscy kogos szukaja
Az tu nagle pomocnik odzywa sie do Helsinga
"why smell's here like wet dogs?"
I z sufitu spada wilkolak
"aaa It''s a Werewolf..."
 
Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: wt sty 09, 2007 12:27 pm

czw kwie 05, 2007 2:04 pm

This is Sparta!

-Moja ręka!
-Już nie twoja...

Lakoniczność co się zowie :)
 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

czw kwie 05, 2007 5:54 pm

Aet a Chiarr Nie rozumiem czemu zcytowales moj post?

- You got twenty second's to run
- what ?
- Twenty (strzał bez odliczania z pistoletu i uciekajocy ginie )
Blade Trinity
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

czw kwie 05, 2007 7:08 pm

Opowieści z Narni:

"Matka, uciekamy, polują na nas !! "

To mówi bóbr jak z tymi dzieciakami ucieka, kiedy ich wilki gonią. To najlepsza scena tego beznadziejnego filmu. :D

Epoka lodowcowa:

"Szyszunia ! "

"Adoptowaliście, bo nie możecie mieć swojego ?"

Shrek 2:

"Ale spłodziłem krzyżówki ! "
 
Awatar użytkownika
Angel_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:53 pm

pt kwie 06, 2007 11:56 pm

Wallace:
'No man, I am pretty fuckin' far from OK.' (świetnie zagrane.)

Jules i Vincent:
- And you know what they call a, uh, a Quarter Pounder with cheese in Paris?
- They don't call it a Quarter Pounder with cheese?
- Nah, man, they got the metric system, they wouldn't know what the fuck a Quarter Pounder is.
- What'd they call it?
- They call it a "Royale with cheese."
- "Royale with cheese?"
- That's right.
- What do they call a Big Mac?
- Big Mac's a Big Mac, but they call it "Le Big Mac."
 
Craven

sob kwie 07, 2007 10:49 am

Sin City
Marv w ramach przesłuchiwania wlecze faceta po ulicy jadąc samochodem.

I don't know about you, but I'm having a ball.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

sob kwie 07, 2007 3:57 pm

Ogólnie Pulp Fiction jest kopalnią genialnych tekstów. Z moich ulubionych (z pamięci czyli niezbyt dokładne):
- przyjedzie kilku moich murzynów, popracują nad Tobą ze szczypcami oraz palnikami i zrobią Ci z dupy jesień średnioweicza (polskie tłumaczenie mnie rozbawiło, pozytywnie)
- Czytujesz biblie ? Nieregularnie.
- Zed's dead babe, Zed's dead
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

sob kwie 07, 2007 8:34 pm

Mandos pisze:
Zed's dead babe, Zed's dead


- Whose motorcycle is this?
- It's a chopper, baby.
- Whose chopper is this?
- It's Zed's.
- Who's Zed?
- Zed's dead, baby. Zed's dead.

;]
 
Craven

sob kwie 07, 2007 9:11 pm

Powinien być ban na cytowanie tego filmu, albo jedna osoba powinna cały skrypt wrzucić :)



Jimmie: No, let me ask you a question. When you came pulling in here, did you see a sign out in front of my house that said Dead Nigger Storage?
Jules: Jimmie, you know I ain't seen no...
Jimmie: Did you see a sign out in front of my house that said Dead Nigger Storage?
Jules: [pause] No. I didn't.
Jimmie: You know WHY you didn't see that sign?
Jules: Why?
Jimmie: 'Cause it ain't there, 'cause storing dead niggers ain't my fucking business, that's why!
 
MG. Bones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 3:23 pm

ndz kwie 08, 2007 10:35 am

No to tak: Nie trzeba pisać tytułu

-Memory fajf. Siara. I wszystko jasne ;)

Albo to: "Nic śmiesznego"

- Ta widna do góry jedzie?
-A gdzie ma jechać? W boook?

-Boje się szczytowania z powodu prykania :D

I ostatni

-Dobra stary to chuj Ci w dupe.

Film w ogóle jest przepełniony takimi textami że każdego rozwalą :D
 
Awatar użytkownika
kicerk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 20, 2007 7:12 pm

ndz kwie 08, 2007 9:02 pm

JOB:
- Darek, otwórz! [mówi Pele, kiedy przechodzi przez rozsuwające się drzwi supermarketu]
- A Ty umiesz się żegnać, dziewczynko? - Taaaak, do widzeniiiia. [ksiądz do małej dziewczynki]
- Czego słuchasz, bracie? - A, homilia prosto z Watykanu. Ściągnąłem jp2 - Chyba mp3? - A tak, mp3...
- O nowe buty! Zamszowe. - Nie, za swoje.

I wiele, wiele innych...
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

wt kwie 10, 2007 1:40 am

Footbal factory, jedna z ostatnich scenek. Główny bohater kibic po ostatniej wielkiej bojce przychodzi do baru, gdzie cała kibicowska elita zawsze się spotykała. Koleś idzie o kulach ma pełno sińców na twarzy i w tle powitań słychac jego głos. "K****y tak mnie skopały, że miesiącami będzie się za mną to ciągnęło. A teraz muszę sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: czy było warto..." Zbliżenie na twarz głównego bohatera, który tylko się świńsko uśmiecha. "Oczywiście że było!".

Scenka z Świtu żywych trupów. W pomieszczeniu z telewizorem w centrum handlowym grupka ludzi oglądała relacje z świata zewnętrznego, na temat pojawienia się umarlaków. Reporterka rozmawiała z jakimś policjantem, który nagle przerywa wywiad i pokazuje na trzepoczącego się na ziemi trupa. "Danny! Danny dobij skurczybyka! Wiercipięta!..." Po tym tekście myślałem że ze śmiechu się uduszę...

Tutaj chętnie bym dopisał kilka tekstów z Chłopaki nie płaczą, ale za dużo cenzurowania, więc polecam obejrzec i samemu się pośmiac.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości