Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

Dział Neuroshimy - wstępne badania

śr lut 21, 2007 6:57 pm

Neuroshima jest popularnym systemem RPG w Polsce, jedynym u nas oficjalnie wydanym postapokaliptykiem zblizonym gatunkowo do MadMaxa. Wiele dodatków ukazuje się do tego systemu, wierne grono fanów NS organizuje się i wspiera ten system.

Wewnątrz Redakcji zaczeliśmy zastanawiać się nad działem Neuroshimy na łamach Poltergeista. Chcielibyśmy poszerzyć naszą ofertę o kolejny fajny RPG, aby stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym serwisem RPGowym dla naszych czytelników, rozszerzyć ofertę do ludzi, którzy dotychczas nie znajdowali na Polterze materiałów do swojego ulubionego systemu.

Wiele pytań dotyczyło Redakcji działu. Czy znalzałby się ktoś do pomocy? Czy znaleźlibysmy na tyle aktywny, by nie zrezygnowac już po miesiącu, kiedy okazałoby się, że praca redakcyjna - newsy, artykuły, noty to nie tylko zabawa, lecz również ciężka praca? Czy znajdą się chętni rozruszać dział? Inaczej mówiąc - czy Redakcji warto wkładać energię w dział Neuroshimy (oprawa graficzna, technikalia) i zdołamy znaleźć ludzi chętnych do jego prowadzenia?

Założyłem ten temat tutaj aby usłyszeć, co Wy o tym myślicie? Czy ktoś z was czuje się na tyle dyspozycyjny i wytrwały, by wejść w grono Redakcji działu Neuroshimy?
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

śr lut 21, 2007 7:14 pm

Hmmm

A czy Neuro czasem nie ma juz masy dosc aktywnych serwisów? Mysle ze kolejny nie wiele by wniosl. Na wszystkich dzialajacych serwisach Neuro w zasadzie aktywna jest ta sama grupa ludzi, ktorzy przewijaja sie tu i tam. Kolejny dział czy by sie odnalazl na Polterze? Być moze ale pod warunkiem ze mialby do zaoferowania cos wiecej niz obecnie istniejace (ktore dobrze prosperuja przeciez). Moze jakas urocza rywalizacja :]
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr lut 21, 2007 9:02 pm

Nowy serwis chyba nie zaszkodzi, konkurencja zazwyczaj dobrze działa na rynek. Sam artykułów na innych serwisach nie czytam, ponieważ aktualnie w NS nie gram/prowadze, a na inne strony wchodzić mi się nie chce;P Co nie znaczy, że od czasu do czasu nie poczytałbym czegoś o moim pierwszym erpegu. Jako Redaktor raczej bym się nie nadał, może czasem bym wieść jakąś podrzucił.
 
Awatar użytkownika
molotov
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 9:25 pm

śr lut 21, 2007 9:28 pm

Szczęśliwym posiadaczem podręcznika do Neuroshima jestem od niedawna, w tym systemie jestem totalnie zielony, dlatego nie będę umiał pomóc, ale taki dział chętnie na Poltergeist bym zobaczył, dlatego że podręcznik wciąga.. wciąga.. i z pewnością będę chciał zarazić nim przyjaciół!

Polter.pl jest na wysokim poziomie, dlatego uważam że będzie to dobry pomysł stworzyć coś dla fanów NS :D
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

pt lut 23, 2007 11:17 pm

Ja bym chetnie taki dzial ujrzal :) jednak do pisania na nim artykulow raczej bym sie nie nadawal.. Moze i pomysly mam, ale niestety nie jestem dobry z polaka, w pisaniu roznych artow, i watpie abym umial to w ciekawy sposob przedstawic :( Moze bym czasem cos podrzucil ale z wczesniejsza posba jakiegos redaktora o pomoc w zredagowaniu tekstu.

Pogadam z kolegą, moze by chcial cos popisac, bo czasem cos pisze do szuflady do tego systemu, jakies przygody, profesje nowe itp ;)
 
Awatar użytkownika
MoD
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:58 pm

sob lut 24, 2007 4:09 pm

Ciekawa inicjatywa, zainteresowało mnie to ;)
Ale jak kolega wyżej, do pisania artów się nie nadaje...
 
Awatar użytkownika
ubersreik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr paź 11, 2006 10:46 am

śr lut 28, 2007 12:35 pm

przyznam pomysł przedni, tak samo jak system w który sie troszkę juz ograło...
co do pisania to wśród mojego grona mamy kilku zdolnych co by ich teksty sie nadawały ( może :razz: ) sam troszke skrobię i jak coś to prosze bardzo....

stwórzcie tak dzialik to miła rzecz dla fanów
 
Awatar użytkownika
Bulbin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:31 am

śr mar 07, 2007 10:51 am

Hmmmm... Osobiście uważam to za badzo ciekawy pomysł. Istniejące działy neuroshimy zazwyczaj mają te same artykuły. Potrzeba nam czegoś nowego. Od 3 lat mam wersję 1.0, od 4 miechów wersje 1.5 i troszke dodatków. Myślę że mógłbym pomóc w tworzeniu i prowadzeniu owego działu...
 
Awatar użytkownika
pietrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:44 pm

czw mar 08, 2007 7:54 pm

Też jestem za takim działem. Neuroshima to ciekawy projekt, a że polski to trzeba wspierać, o! Sam niestety pisać nie mogę, bo nie mam za bardzo czasu. Ale nowy dział jak najbardziej popieram.
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

ndz mar 11, 2007 10:42 am

jak dział neuro powstanie to teksty napewno sie znajdą, wielu graczy odszuka swoje od dawna ukrywane po szufladach twory i odda je dla przyszłości portalu ... może nawet ja...
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

ndz mar 11, 2007 11:41 am

Hmmm

Bardziej chodzi o ludzi ktorzy by zajeli sie tymi szufladowymi textami, bo ze teksty sie znajdą to napewno (pewnie 90% za słaba na publikacje). Ale chodzi o to zeby był ktoś kto by sie tym zajmował a nie tylko ludki by wysyłali na dziko tekst jak maja ochote a jak nie maja to nie robia nic.
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

ndz mar 11, 2007 12:27 pm

ano redaktorzy zawsze poszukiwani - jak nie bedzie żadnych chętnych to mogłbym pomóc... - ale raczej jako rezerwowy :razz:
 
Awatar użytkownika
Pinio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: sob lip 23, 2005 8:52 pm

ndz mar 11, 2007 3:12 pm

IMHO niech dział powstanie. Jaki będzie to się przekonamy. Chętnie coś bym poskrobał i powysyłał, jeśli będę miał ochotę, a jeśli nie to nie ;)

Co do redakcji, to boję się, że nie tylko na razie mogę mieć trudności z czasem, co z brakiem doświadczenia, kompetencji. Dlatego raczej najpierw bym się jakoś podszkolił :D

Tylko jak?!

W każdym razie jakąś aktywnością bym się chciał wykazać w ramach tego projektu... Zobaczymy
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

ndz mar 11, 2007 3:56 pm

Działów Neuroshimy na polskich serwisach jest masa. Gdyby Polter miał coś, czego inni nie mają, to mógłby z taką inicjatywą startować. Bez tego nie ma co wpychać się na rynek na siłę.

Ale gdyby dział powstał, to mogę się nieco przeprofilować i od czasu do czasu napisać coś do Neuroshimy. W sumie i tak siedzę w erpegowym, a wsparcie tego działu tekstem/miesiąc to nie szczególny problem.
 
mormir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 11:50 am

pt kwie 06, 2007 2:24 pm

W zasadzie idea jest dość szytna problem jest jednak inny. Polter ma szansę zamienić się w drugą Valkirię, stonkę która niby jest, a jednak nic tam świeżego zaskakującego. Czym sajt Poltera miałby się różnić od masy innych NSowych stronek? Bo sami tekstwriterzy jeśli będą pisać setki nowych BNów czy kolejne sztuczki nic nowego nie wniosą.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pn kwie 23, 2007 12:07 pm

Przeanalizowałem sytuację.

Stron Neuroshimowych jest bardzo dużo. Pokutuje tutaj nieco jeszcze wzorzec w pełni amatorski - czyli drobnych serwisów, które osobno kreują wizję Neuro. Znany i sprawdzony w praktyce model. Redaktorzy tych serwisów obecnie w pełni zaangażowani w projekty za kilka lat się wykruszą: praca, dzieci, rodzina, zmiana ulubionego systemu, znudzenie erpegami. Wtedy odejdą i najpewniej wówczas strona padnie.

Początkowo wizja strony Neuroshimy wydawała mi się bardzo pożądana: kolejny erpg w naszej ofercie, news na stronie głównej Poltera gwarantuje więcej wejść w ciągu dnia niż na wszystkie pomniejsze serwisy razem wziętych, możliwość trwania działu, pomimo zmian redaktorskich, aktywne wsparcie ze strony Trzewika i spółki :)

Na podstawie analizy fandomu sieciowego doszedłem do wniosku, że Polter przegapił i zaspał czas, kiedy powstanie działu miało sens. Kiedy mógłby się stać ośrodkiem koncentrującym fandom Neuroshimowców i współtworzyć wizję tego systemu i wychodzić na przeciw wielkiemu zapotrzebowaniu. Dziś sytuacja wygląda po prostu tak, że Neuro od paru lat jest na rynku, gracze już przyzwyczaili się odwiedzać stałe miejsca promujące Neuroshimę, aktywni redaktorzy już znaleźli swoje miejsce w serwisach neuroshimowych i nie mają wielkiej ochoty zmieniać sytuacji. Brak chętnych, dyspozycyjnych ludzi mogących wziąć odpowiedzialność za dział i wyznaczających mu kierunek rozwoju sparaliżował mój zapał w tym temacie. Problemem nie są ludzie, którzy od czasu do czasu coś swojego podeślą (najczesciej bardzo niezobowiązująco), lecz właśnie redakcja. A bez aktywnej, pomysłowej i zaangażowanej redakcji stawianie kolejnej strony działu mija się z celem.

Im trudniejsza sytuacja tym większe wymagania dla takich redaktorów. najpewniej, gdyby Neuroshima wyszła wczoraj wystarczyłoby nam paru chętnych do pisania różnego rodzaju stuffu: sztuczek, BNów, itd. Obecnie, w dzisiejszej sytuacji dochodzą jeszcze inne wymagania, bez których ruszenie działu nie będzie możliwe (np. odpowiednia ilość zgromadzonych JUŻ zasobów gwarantująca aktualizacje strony przez kilka najbliższych tygodni). Dlatego nie krzyczymy Alleluja, gdy tylko ktoś się zgłasza, lecz sprawdzamy, czy posiada potencjał, by ruszyć dział, by zawracac grafikom i programistom głowę do jego stworzenia.

Kiedy znajdą się tacy ludzie - podejmiemy temat odpalenia Działu Neuroshimy na nowo.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

czw kwie 26, 2007 9:03 pm

A może by tak zachęcić twórców jednego małego, choć dość popularnego serwisu poświęconego Neuroshimie, aby ze swoimi zasobami przeszli do Pltera dając zaczątek nowemu działowi?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw kwie 26, 2007 10:02 pm

Masz jakis konkretny na mysli?
 
Awatar użytkownika
iszta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: czw lip 06, 2006 3:40 pm

pt kwie 27, 2007 7:44 am

Dobry pomysl. Rzeczywiscie bedzie trudno przebic sie w juz isniejacej gestwinie serwisow, ale nie wpadajmy w skrajny pesymizm.

Nie nadaje sie na redaktora ze wzgledu na lakonicznosc moich wypowiedzi ;-). Ale... Napewno nie ja jedna mam w swojej szufladzie kilka opowiadan, zdjec, starych map ciekawych rysunkow i glowe pelna pomyslow, ktore mozna umiescic, omowic. Polter ma swoja sile w ludziach przyzwyczajonych do dyskusji i nieraz z duzym doswiadczeniem w grze.

Co do tego pomyslu z innym serwisem... Moznaby znalesc jakis mniejszy a dobrze zapowiadajacy sie. Grunt to dobre pomysly i fanatyczne oddanie papiezowi... ;-)

A. I nie zgadzam sie z opinia, ze skoro juz mamy kilka aktywnie dzialajacych dzialow, kolejny nie jest nam potrzebny. Cale zastepy czytelnikow przyzwyczaiwczy sie do jednego serwisu juz innych nie odwiedza.

p.s. Czy bedzie dzial dotyczacy Fallout'a? W sumie podrecznik jest grywalny ;-)
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

sob kwie 28, 2007 4:43 pm

Furiath pisze:
Masz jakis konkretny na mysli?


Nie. Po prostu rzuciłem pomysłem. Zupełnie nie znam się na serwisach o Neuroshimie. :) Myślę, że jednak warto oddelegować kogoś, kto zna się na tymże systemie, by dokładnie przyjrzał się wszyskim serwisom i wybrał jakiś duży, z dobrymi tekstami i aktywną ekipą a następnie złorzył im propozycję współpracy. Wątpię, aby odmuwili, kiedy powie im się jakie możliwości oferuje Polter. W ten sposób będą i gotowe teksty "na początek działalności", i kilku sprawdzonych redaktorów.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob kwie 28, 2007 5:34 pm

M.S. pisze:
Wątpię, aby odmuwili, kiedy powie im się jakie możliwości oferuje Polter.

AFAIK sprawa nie wygląda tak różowo - często w imię różnie pojętej "niezależności" i tak dalej serwisy wolą pozostać samodzielnie mimo racjonalnych argumentów i wymiernych korzyści, jakie by wyniosły z fuzji. Strange but true :)
Choć jasne, jakby się udało, byłoby fajnie.
 
mormir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 11:50 am

wt maja 01, 2007 11:02 pm

Fajnie to brzmi - wchłońmy. Ale co? Ja tam nie wiem skað macie te dane na temat całej masy różnych stronek? Valkiria, Wrota i Elixir odpadają, bo to integralna część czegoś innego, a co poza tym?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr maja 02, 2007 8:37 pm

Ja tez nie wiem skad ludzie maja te dane ;) Problem jest wlasnie taki jak mormir mowi - kogo wchlonac? ;)
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

pt maja 04, 2007 7:40 pm

Chyba jedynymi stronami o Neuroshimie, ktore nie naleza do jakiegos portalu. Jedyne strony jakie znalazlem to www.neuroshima.org i www.neuroshima.com tylko, ze na tej nic nie ma jeszcze. Pewnie inne tez by sie znalazly ale to juz bardzo amatorskie, ktorych w googlach niewidac.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

śr maja 16, 2007 11:04 pm

Mormir prawda jest taka, że w fandomie NS utarło się powiedzenie, że o Neuro powstały setki stron i jeżeli coś powtarzasz odpowiednio długo ludzie zaczynają w to wierzyć bardziej niż w fakty które widzą.
Strony o NS to kopia powielana jak od kalki. NS center się wybiło z oryginalnym pomysłem. NS.org ma szanse jeżeli pozbiera się po ciosie jaki dała "Mar_cus -gate" bo na razie autorytet strony mocno ucierpiał.
Moim zdaniem jeżeli polter ma jeszcze szanse wejść w świat NS to właśnie teraz. Nie uderzałbym do żadnych ludzi, którzy już w tym siedzą bo nie powstanie nic oryginalnego i będzie kolejna kalka. Potrzeba nowej krwi i oryginalnych pomysłów.
Moje zdanie jest takie trzeba znaleźć kogoś kto by się nadawał na redaktora naczelnego osoba nie musi być szychą NS ale mieć dobre zdolności organizacyjne i dać mu szanse stworzyć stronę i zwerbować z dwóch trzech ludzi do tego. A później systematycznie pozyskiwać nowe talenty oraz wolnych strzelców na teksty. Nie wierze w to, żeby polter nie miał nikogo takiego w swoich zastępach.
Tak więc panowie nie przegapicie ostatniej szansy i wyjdźcie z czymś odświeżającym dla NS.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

czw maja 17, 2007 10:40 am

Hmmm

W sumie jakby nie patrzeć, stronki o NS, nawet te niby najlepsze jak są aktualizowane 1-2 w miesiącu to jest wielka radocha. A na NS'owych forach pojawia się może 1-3 posty dziennie. Trochę to wszystko śpi i dobry kopniak po nerach dla przebudzenia by się przydał
 
Awatar użytkownika
FanTomas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 4:10 pm

czw maja 24, 2007 11:52 pm

Ja tam nie polecam robienia działu na Polterze. Jezeli cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Lepiej usprawniac, aktualizowac obecne dzialy.

Mysle,ze wiekszosc ludzi juz sie ustabilizowala na roznych portalach. Oczywiscie nie wszyscy, nowe pokolenie itp, niemniej nie jestem za dzialem NS na Polterze.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

pt maja 25, 2007 2:31 pm

FAnTomas, a co to przeskadza. Jezeli ktos sie interesuje ns i lubi polter to dlaczego ma wybrac albo NS na innych dzialach albo polter bez NS. Nie widze potrzeby zmuszania kogos kto lubi NS i ma ochote prowadzic dzial do rozwijania dzialu Warhamera na przyklad.
 
Awatar użytkownika
FanTomas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 4:10 pm

pt maja 25, 2007 3:47 pm

Nic nie przeszkadza, przeciez to i tak nie zalezy ode mnie czy od Ciebie, czy powstanie dzial NS na polterze. Po prostu pisze swoje zdanie.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

pt maja 25, 2007 5:59 pm

Hmmm

A ja bym polecił, bo jednak Polter ma ciut większą odwiedzalność niż inne serwisy, więc tylko rozreklamowałoby to system.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości