Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Charger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob maja 12, 2007 2:24 pm

[Ext] Czarno-zielona talia

sob maja 12, 2007 4:37 pm

Na wstępie zaznaczę iż jestem totalnym noobem i posiadam bardzo nikłą wiedzę o Magicu :razz:

Czytając regulamin natrafiłem na taki zapis:
"Aby ułatwić życie sobie i wam uprzejmie proszę od dzisiaj (28.05.2005) tagować wątek. Polega to na dodaniu przed nazwą naszego wątku przedrostka [XX] gdzie XX to format w jakim znajduje się wasza talia."

Niestety nie mam zielonego pojecia jakiego formatu jest moja talia więc bedę wdzięczny jak ktoś mnie zaraz na poczatku oświeci to poprawię topic.

No to po wstepie czas na konkrety:
Kupiłem talię pod nazwą "Golgari DeathCreep", od pana w sklepie dokupiłem jeszcze pare kart które miały pasowac do mojego decka. Zagrałem 3 pojedynki poznając trochę zasady. Potem moja talia przeleżała z uwagi na brak czasu ponad rok na półce. Obecnie chciałbym wrócić do tej zabawy. Chciałbym byście zaproponowali jakie nowe karty powinny się w niej znaleźć, jak ją przebudować i jakie strategie stosować.
No dobra a oto skład mojej tali:
1 [mtg=Thoughtpicker_Witch]Thoughtpicker Witch[/mtg]
2 [mtg=Infectious_Host]Infectious Host[/mtg]
2 [mtg=Stinkweed_Imp]Stinkweed Imp[/mtg]
2 [mtg=Elves_of_Deep_Shadow]Elves of Deep Shadow[/mtg]
1 [mtg=Elvish_Skysweeper]Elvish Skysweeper[/mtg]
2 [mtg=Golgari_Brownscale]Golgari Brownscale[/mtg]
3 [mtg=Greater_Mossdog]Greater Mossdog[/mtg]
1 [mtg=Golgari_Grave-Troll]Golgari Grave-Troll[/mtg]
1 [mtg=Savra,_Queen_of_the_Golgari]Savra, Queen of the Golgari[/mtg]
2 [mtg=Shambling_Shell]Shambling Shell[/mtg]
2 [mtg=Woodwraith_Strangler]Woodwraith Strangler[/mtg]
2 [mtg=Golgari_Rotwurm]Golgari Rotwurm[/mtg]
2 [mtg=Drooling_Groodion]Drooling Groodion[/mtg]
1 [mtg=Golgari_Guildmage]Golgari Guildmage[/mtg]
2 [mtg=Darkblast]Darkblast[/mtg]
2 [mtg=Last_Gasp]Last Gasp[/mtg]
1 [mtg=Necromantic_Thirst]Necromantic Thirst[/mtg]
1 [mtg=Vigor_Mortis]Vigor Mortis[/mtg]
1 [mtg=Moldervine_Cloak]Moldervine Cloak[/mtg]
2 [mtg=Recollect]Recollect[/mtg]
1 [mtg=Rolling_Spoil]Rolling Spoil[/mtg]
1 [mtg=Putrefy]Putrefy[/mtg] (ja mam tylko jedną taką karte, druga została mi skradziona)
11 [mtg=Swamp]Swamp[/mtg]
11 [mtg=Forest]Forest[/mtg]
1 [mtg=Golgari_Rot_Farm]Golgari Rot Farm[/mtg]
1 [mtg=Svogthos,_the_Restless_Tomb]Svogthos, the Restless Tomb[/mtg]
karty które dokupiłem:
1 [mtg=Mausoleum_Turnkey]Mausoleum Turnkey[/mtg]
1 [mtg=Life]Life[/mtg]/[mtg=Death]Death[/mtg] (podwójna karta)
1 [mtg=Smother]Smother[/mtg]
2 [mtg=Nausea]Nausea[/mtg]

No i to by było na tyle z góry thx za wszelka pomoc :)


P.S. Jako że naprawdę jestem noobkiem proszę o pisanie w przejrzysty sposób. Jesli zaczniecie uzywać jakiegos fachowego słownictwa to fajnie gdybyście w nawiasach wytłumaczyli o co biega.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 1:01 pm przez Charger, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Randaland
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: śr sie 02, 2006 4:30 pm

sob maja 12, 2007 7:11 pm

napoczatku musisz cos zalozyc w tej tali, czy napor, deck kontrolny, combo deck, czy cos innego (do glogari polecam napor). Potem sprawdzic jak to bylo rozwijane, czy cos w tym stylu polecam bardzo kolumne bulding on budget na http://www.wizards.com/magick/ po prostu wpisz w wyszukiwarce nazwe swojego startera i sprawdz czy jego rozwiniecie ci sie podoba. Jaesli jednak nie, to polecam komplet [mtg=Llanowar_elves]Llanowar elves[/mtg] i komplet [mtg=Elves_of_Deep_Shadow]Elves of Deep Shadow[/mtg], co pozwoli na zmniejszenie Mana Base-a do 20 i znacznie przyspieszy rozgrywke. Pozniej przydalby sie [mtg=Silhana_Ledgewalker]Silhana Ledgewalker[/mtg], ktora z [mtg=Moldervine_Cloak]Moldervine Cloak[/mtg] i ewentualnym [mtg=Giant_Growth]Giant Growth[/mtg] jest bardzo nieprzyjemna. Jako 3 turowy naporowiec napewno [mtg=Shambling_Shell]Shambling Shell[/mtg], ktory dzieki dreagowi jest naprawde skuteczny. dalej pomysl sam, jak najlepiej wykorzystac dreaga, by ci nei przeszkadzal, ale pomagal.
 
Awatar użytkownika
Charger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob maja 12, 2007 2:24 pm

sob maja 12, 2007 7:58 pm

hmmmm....
dzieki za rady
na stronie magica pod tym adresem jest sporo o rozbudowie mojej tali :)
 
Awatar użytkownika
benassek77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw sty 04, 2007 8:18 pm

ndz maja 13, 2007 9:43 am

na razie Twój format to standard, ale jak wsadzisz te dokupione karty to będzie extended. otaguj karty - [mtg]nazwa karty[/mtg ] bez spacji w ostatnim nawiasie.

Od razu widać brak putrefy :) Postaraj się o komplet.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość