Zrodzony z fantastyki

 
bastek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 7:28 pm

Znaczenie kart....

ndz cze 03, 2007 11:46 am

chciałem zapytac, jakie działanie ma artefakt:
[mtg=Mindstorm_Crown]Mindstorm Crown[/mtg]
[mtg=Specter\%27s_Shroud]Specter's Shroud[/mtg]
[mtg=Wurm\%27s_Tooth]Wurm's Tooth[/mtg]



Chciałem jeszcze się dowiedzieć, czy przeciwnik może zabić mi creaturę, która jest tapnięta, bo właśnie wesła do gry...???

PS.
Jak się nazywają te.... "super foresty"?? które dawają wiecej many???
bo chce takie kupic tylko nie znam nazwy:P

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Awatar użytkownika
Gloomy reaper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: śr gru 27, 2006 8:36 pm

ndz cze 03, 2007 3:16 pm

[mtg=Mindstorm_Crown]Mindstorm Crown[/mtg]- na początku twojej fazy upkeep dobierasz kartę, jeśli nie masz żadnych kart w ręce. Jeśli masz, to strzela w ciebie za 1.

[mtg=Specter\%27s_Shroud]Specter's Shroud[/mtg]- za 2 many wchodzi, za 1 many podłączasz pod kreature, która dostaje 1 do "przodu" i jeśli zada obrażenia w gracza, wtedy ten gracz wyrzuca karte z ręki na cmentarz.

[mtg=Wurm\%27s_Tooth]Wurm's Tooth[/mtg]- jesli którykolwiek z graczy zagra zielony spell (cokolwiek zielonego prócz lądu), to dostajesz 1 życia.

Niestety nie rozumiem o co chodzi z "super forestami", jest dużo lądów czy aur na lądy by dawały wiecej many.
 
bastek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 7:28 pm

ndz cze 03, 2007 8:13 pm

Aproppo lądów...

chodzi mi o cuś takiego jak np. w niebieskiej tali Lonley albo w białej Desert

Z tym Mindstorm Crown to bez sensu:P Sam sobie zadajesz obrażenia;p


Specter's Shroud- za 2 many wchodzi, za 1 many podłączasz pod kreature, która dostaje 1 do "przodu" i jeśli zada obrażenia w gracza, wtedy ten gracz wyrzuca karte z ręki na cmentarz.


tego nie rozumiem... 1 do przodu czyli co??? uderzam przeciwnika rundę do przodu?
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

ndz cze 03, 2007 10:03 pm

Specter's Shroud - tu chodzi o to że za 2 many wchodzi do gry, potem trzeba zapłacić jeszcze 1 many aby dołączyć go do jakiegoś krita. Z tym do "przodu" Gloomy reaperowi chodziło że dostaje +1 do powera, czyli np. jeśli dołączyłeś go do krita 2/2 to będzie teraz 3/2. No i jeśli zada damage w playera to on discarduje kartę.
 
bastek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 7:28 pm

pn cze 04, 2007 2:59 pm

Aaaaa;p Teraz to juz wszystko, prawie wszystko wiem;p

jeszcze raz pytam o te lądy...
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

pn cze 04, 2007 3:09 pm

Z tym Mindstorm Crown to bez sensu:P Sam sobie zadajesz obrażenia;p

Tak, tylko jeśli w upkeepie, PRZED drawem, nie masz żadnych kart w ręce, do dociągasz dodatkowa kartę, w tym że upkeepie. Więc karta, jest dobra, w deckach które potrafią to wykorzystać.

Co do landów, nie istnieją takie. Być może twoi koledzy źle interpretują zasady

Na przykład to
Chciałem jeszcze się dowiedzieć, czy przeciwnik może zabić mi creaturę, która jest tapnięta, bo właśnie wesła do gry...???


^ o co w tym w ogóle chodzi? Od kiedy kreatury wchodzą tapniete do gry (Of coz, bez tak owej "zdolności")
 
Awatar użytkownika
Gloomy reaper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: śr gru 27, 2006 8:36 pm

pn cze 04, 2007 3:16 pm

Crapowatość karty zależy od jej wykorzystania w grze. [mtg=Mindstorm_Crown]Mindstorm Crown[/mtg] jest niezłą kartą jeśli ma się odpowiednią technikę gry. Dobierasz dwie karty co runde (jedną na początku upkeep'u, a drugą normalnie w fazie dociągu), wystarczy teraz tylko pozbyć się kart z ręki do następnego upkeep'u. :razz:
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

pn cze 04, 2007 4:29 pm

Nie jestem pewien o jakie "super landy" Ci chodzi. Może o te z ravnici? Np. [mtg=Selesnya_Sanctuary]Selesnya Sanctuary[/mtg], daje jednocześnie :G: i :W: manę.
 
Awatar użytkownika
Cyber_Kula
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 8:06 pm

pn cze 04, 2007 5:12 pm

Na zdrowy rozsądek [mtg=Mindstorm_Crown]Mindstorm Crown[/mtg] jest artefaktem za 3 many działającym w niewielkiej ilości decków (kontrole możemy sobie podarować na starcie), który zapycha nam slot na karty "coś robiące", na początku jest martwy, potem lub faktycznie przyspiesza, lub pomaga oppowi jak najszybciej nas dojechać. Nie widzę sensu jej zastosowania w żadnym z obecnych decków.


bastek91 pisze:
Chciałem jeszcze się dowiedzieć, czy przeciwnik może zabić mi creaturę, która jest tapnięta, bo właśnie wesła do gry...???


To tak:
1) Kreatury nie wchodzą tapnięte
2) Tak, tapnięte kreatury można zabić, ALE nie mogą blokować

Co do super landów myślę, że ktoś wciska Ci kit, może myślą o:
np. [mtg=Snow-covered_Forest]Snow-covered Forest[/mtg]
w błędny sposób.
 
bastek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 7:28 pm

pn cze 04, 2007 8:41 pm

Ok sprawa wyjaśniona;p dzięki Wam za pomoc:P

Pogadałem z Cyber_Kula i On mi wszystko wytlumaczył
:))
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2007 8:54 pm przez bastek91, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Cyber_Kula
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 8:06 pm

pn cze 04, 2007 8:50 pm

Już się sprawa wyjaśniła.

Chodziło o [mtg=Lonely_Sandbar]Lonely Sandbar[/mtg], tylko że ktoś błędnie je zinterpretował. Kumpel wciskał Ci kit trywialnie mówiąc. :)

Land wchodzi tapeed.
Daje U manę.
I ma Cycling za U.

Lub jego G wersję: [mtg=Tranquil_Thicket]Tranquil Thicket[/mtg]
 
serinox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 21, 2007 1:41 pm

czw cze 21, 2007 1:48 pm

Chciałbym zapytać o to jak działa karta Muck Drubb (http://ww2.wizards.com/Gatherer/CardDet ... Muck_Drubb)
Z góry dzięki za odpowiedz
 
Awatar użytkownika
Ovy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 11:18 am

czw cze 21, 2007 2:23 pm

Gdy wchodzisz powinieneś przenieść jednego spella który za cel ma jedną kreaturkę na Drubba.

Np. Masz w grze Savannah Lions. Nałożyłeś na niego [mtg=Vampiric_Link]Vampiric Link[/mtg]. Gdy Drubb wchodzi możesz Linka przenieść na Drubba
 
alan619
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: wt sty 16, 2007 9:30 pm

czw cze 21, 2007 5:15 pm

nie mozesz linka przenieść. Mozesz zmienić cel spella ktory celuje w jakiegos krita na muck drubb'a. Musi to być SPELL :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości