Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

^K_u_b_e_k^
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Programy do D&D (mapki, postacie i inne)

wt maja 07, 2002 1:35 pm

Kiedy¶ starcza³a kartka papieru, o³owki i ¶wieca. Teraz jednak prowadzê sesjê przy wsparciu PC-ta. Chcia³bym, aby pojawia³o siê tutaj u¿yteczne oprogramowanie, adresy gdzie mo¿na znale¼æ ciekawy podk³ad muzyczny, itd. Przyznam siê szczerze, ¿e pomimo pomocy tych wszystkich gad¿etów, u³o¿enie porz±dnej sesji to dalej dla mnie jest sprawa kilku godzin (zwykle 4-6). Ale pozwala siê to skoncentrowaæ bardziej na szczegó³ach dotycz±cych RPG, a nie losowaniu lub dobieraniu statystyk NPC i monstrow. Wiem, ¿e czê¶æ DM (chyba wszyscy) lubi robiæ NPC z palca, w przyp³ywie weny, ale w pewnym momencie dochodzi do szczegó³ów i w tym momencie mo¿e siê NPC wydaæ niedopracowany. <br /> <br />Polecam nastêpuj±ce sajty: <br />http://www.mapmage.com <br />http://www.enworld.org/generators <br />http://www.rpggateway.com/Ratings/

Morog__
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr maja 08, 2002 12:48 pm

kiedys WIZARDS rekramowal Master Tols <br />mialy to bys uniwersalne narzedzie do D&D <br />czescia byl generator postaci dolaczony do podstawki <br />ale cos ostatnio cisza <br />ciekawe co sie stalo :roll:

kag__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr maja 08, 2002 1:23 pm

master tools chyba zostalo wycofane, a znajac wizards wymyslili cos lepszego na czym zarobia, pozostaje tylko czekac :>

^K_u_b_e_k^
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Master tools

śr maja 08, 2002 6:06 pm

W domy¶le mia³em oprogramowanie BEZP?ATNE (o ile wiem Master Tools do tej klasy siê nie zalicza³o). Na sieci mo¿na znale¼æ ca³kiem spor± ilo¶æ nawet ciekawych programów, niestety p³atnych. Co¶ stworzone przez amatorów mo¿e czasami staæ na wy¿szym poziomie ni¿ firmowe programy.

Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony

czw maja 09, 2002 12:09 pm

<!--QuoteBegin-kag+-->
kag pisze:
<!--QuoteEBegin-->master tools chyba zostalo wycofane, a znajac wizards wymyslili cos lepszego na czym zarobia, pozostaje tylko czekac :>
<br /> <br />Master Tools zostały oficjalnie przesunięte na początek przyszłego roku, przy czym w obecnych planach bardzo rozbudowane narzedzie do pomocy dla DM zostało zastąpione czymś co można określić jako rozbudowany generator postaci plus kilka dodatków. Między bajki mozna włożyć zapowiedzi o wilopoziomowych mapach z rozbudowanymi łączami, podłączaniem spotkań losowych do map itp. <br />Jednym slowem - w moim przypadku, gdy posiadam poprzednią wersję elektronicznej pomocy Wizardów, z dwoma generatorami map (Core Rules 2.0) będę się musial BARDZO zastanowić, czy jest sens ładować się w MT. <br />Pozdra

Nurek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Elektroniczna pomoc w sesji

czw maja 16, 2002 7:31 pm

Nie bardzo mam czas na serfowanie po sieci, a te programiki ktore raczyliscie wymienic w ostatnich postach sa calkiem fajne i pomocne. <br />Ja preferuje "elektroniczne pomoce" (czytaj laptop) tez troche z innego powodu. Caly moj swiat i wszystkie regoly (lacznie z netbookami) mam na komputerze. Ostatnia moja mapa zostala stworzona w Corelu 9 (wersja Polska) i staram sie wszystko, albo wiekszosc wpakowac do mapy, zeby nie przebierac w setkach stron i informacji. <br />Czy nie lepiej zrobic jedna wielka mape i na zasadzie kolejnego przyblizenia dostrzegac coraz wiecej szczegolow? <br />Nigdy nie bylbym w stanie wydrukowac mojej mapy na kawalku papieru bo by byla za duza, poza tym ciagle sie zmienia! wiec nowe dane byly by szybko nieaktualne. <br /> <br />Pozdrawiam

Sin__
Stały bywalec
Stały bywalec

pt maja 17, 2002 7:48 pm

Tak Nurku tak, umieszczê j± na stronie jeszcze w ten weekend. I kto bêdzie chcia³ na ni± rzuciæ okiem to zapraszam, faktycznie w³orzy³e¶ w to sporo pracy i zapowiada siê ciekawie. W moim profilu jest adres strony, a mapa bêdzie pod Linkiem "Wie¿a", ale to mo¿e od poniedzia³ku, no i w corelu 9, a kto nie ma takiego programu to bêdzie jeszcze uproszczona w jpg.

Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz maja 19, 2002 12:59 am

Korzystam z wielu pomocy elektronicznych (generatory postaci, programy do tworzenia map etc.), ale w czasie sesji korzystam głównie z notatek, a nie laptopa... Jest to spowodowane głównie brakiem miejsca niż brakiem chęci :) <br />Pozdra

Sin__
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz maja 19, 2002 12:38 pm

S±dzê ¿e i brakiem czasu. Np: Gracz pyta co jest w tej komnacie: A tu trzeba otworzyæ program, poczekaæ wystukaæ i czekaæ,.. klimat pryska. A na ¿ywca, zawsze co¶ szybko wymyslisz. Tez uwa¿am ¿e korzystanie z pomocy, to tylko po sesji lub w trakcie przygotowania do nie, a nie jako podpórka na sesji

MacDante
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz maja 19, 2002 9:32 pm

U mnie najciekawsz± pomoc± jest nadal Winamp, nastrojowa muzyczka do sesji to jest to :) <br /> <br />Tak¿e bardzo czêsto korzystam z Photoshopa i Corela (po co generowaæ mapy skoro mazna tymi narzedziami naprawdebardzo szybko to zrobic) :) <br /> <br />Oczywiscie jest jeszcze niezast±piony o³ówek i kartka (no i kosteczki -> sedzia sprawiedliwy :evil: )

Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony

śr maja 22, 2002 8:26 am

:!: Dzisiaj znalazłem na www.d20reviews.com informację, że WotC oficjalnie zarzuciło projekt pod hasłem MASTER TOOLS. W zamian za to WotC wypuści na rynek Dungeons & Dragons E-Tools: Character and Monster Generator (D&D E-Tools). Datę wydania wyznaczono na lipiec, a cena ma wynosić 29,95$. <br />Wiecej informacji powinniście uzyskać pod poniższym adresem, gdzie znajduje się oficjalny Press Release WotC: <br />http://www.wizards.com/default.asp?x=compa...ny/pr/20020521a <br /> <br />Pozdra

bAStek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Programy do D&D (mapki, postacie i inne)

pn cze 10, 2002 11:02 pm

Wiecie skąd można sciągnąc jakeiś programy ułątwiające zycie w D&D ?? <br /> <br />coś do robienia mapek, postaci, itp itd

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 10, 2002 11:09 pm

Mo¿esz zajrzeæ na stronkê http://www.rpghost.com/. A dok³adnie do dzia³u Utilities w D&D 3rd Ed. - oto link tam prowadz±cy http://www.community3e.com/resource.html . Poszperaj tam, a mo¿e trafisz na co¶ pomocnego. Normalnie nie korzystam z tej stronki, wiêc nie mogê niczego konkretnego poleciæ.

Von Troba
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 11, 2002 12:05 pm

pcgen jest bardzo niez³y, do tworzenia postaci / NPCów / potworów, ma parê niedoróbek, ale wci±¿ siê rozwija. http://pcgen.sourceforge.net/. W³a¶ciwie to polecam, zawiera dane z praktycznie wszystkich materia³ów D&D i d20 jakie wysz³y, tylko ¶ci±gniêcie go z domu to tragedia, ma 5.30 MB i trzeba mieæ Java 2 Runtime minimum 1.3, kolejne 11.6 MB, tia. <br /> <br />VT

bAStek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt cze 11, 2002 4:17 pm

Sam sie też dołoże <br />z www.profantasy.com można ściągnąć Campaign Cartographera, lecz niestety tylko wersje testową (nie można SAVE'ować mapek). jest to najlepszy programik do robienia mapek jaki powstał (przynajmniej według mnie) <br /> <br />A może ktoś ma pełną wersje Campaign Cartographera ?? <br />Jeśli tak to prosze o kontakt na GG 4014695

Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec

wt cze 11, 2002 4:28 pm

http://www.rpghost.com/dungeon_gen.shtml <-- poprostu niemozliwy generator podziemi :wink: mozna oczywiscie robic to przez stronke, lub sciagnac program sobie na dysk.. <br /> <br />Oprocz tego sa takze chyba NPC, TOWN i TREASURE generatory :wink: <br /> <br />Zapraszam!!

Morog__
Zespolony z forum
Zespolony z forum

campain calendar

śr cze 12, 2002 11:07 pm

zwojego czasu znalazlem w sieci swietny program Campain Calendar <br />pozwalal on miedzy innymi sledzic ruch 2 ksiazycow <br />niestety padl mi z kompem i nie moge go znow znalesc <br />moze ktos ma do niego dostep????

BloodyFOX__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Campaign Cartographer

pt lip 26, 2002 2:59 pm

Czy ktos wie gdzie mozna zdobyc ten program ?? - albo sklep gdzie on jest sprzedawany (w Polsce) lub adres strony www skad mozna go sciagnac.

Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony

sob lip 27, 2002 2:10 am

Bez urazy ale CC tworzy strasznie techno mapy, a barwy ma jak z Atari. Nie polecam. Wiem skad go wziac, ale mi znow moderator wiadomosc wytnie... juz sie pewnie domyslasz :-)

BloodyFOX__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lip 27, 2002 11:42 am

To moze 2 czesc CC jest lepsza. Jakbys mogl to podaj mi na gg adres skad moge wziazc nawet 1 czesc CC. A moze ktos poleci jakis inny program do robienia map??

Awatar użytkownika
Tabi
Wyróżniony
Wyróżniony

śr lip 31, 2002 12:19 pm

Witam! <br />Szukam adresow najciekawszych programow dostepnych w sieci. Najlepiej zeby to byly freewary. Chce zrobic ladna blioteczke gracza w ktorej bedzie mozna znalezc wszystko z opisami. Najchetniej widziane adresy wraz w wyczerpujacymi opisami :). <br /> <br />Pozdrawiam i wracam do poszukiwan,

Bajant
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt sie 02, 2002 7:46 pm

HI ALL <br /> <br /> Ja jak nie mam gdzie wyslac graczy to uzywam super " DUNGEONS GENERATOR "

DragonsLord
Stały bywalec
Stały bywalec

pn sie 12, 2002 11:15 pm

:roll: Te¿ szukam jakiego¶ programu do sporz±dzania MAP.(LEGALNEGO) nie musi to byæ pe³na wersja mo¿e byæ to wersja Demonstracyjna, 30- dniowa, z góry dziêkuje.

Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony

Karty postaci

wt sie 13, 2002 12:25 pm

Najlepszą stroną (IMHO) z kartami postaci do różnych systemów jest strona Szalonego Irlandczyka umieszczona pod adresem: <br />http://www.mad-irishman.net/.

MacDante
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sie 13, 2002 6:56 pm

jezeli interesuje Cie Polska wersja karty do DnD 3E, to posuiadam takowa w PDFie, jednak¿e proponuje poczekaæ na Polsk± edycjê DnD i po k³opocie.

Decain
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sie 13, 2002 7:12 pm

Mam kartê postaci, ca³kiem przyjemn±. Wystarczy wej¶æ na www.rpgfate.prv.pl , wej¶æ do RPG->D&D->Stuff i tylko ¶ci±gaæ ...

Thor__
Stały bywalec
Stały bywalec

wt sie 13, 2002 8:41 pm

Jesli ktos jeszcze szuka karty do jakiegokolwiek oficjalnie wydanego systemu to polecam stronke : <br />http://www.rpgsheets.com/cgi-bin/arcdb.cgi?action=new <br />NAprewde jest w czym przebiereac :)

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

wt sie 13, 2002 9:07 pm

Podam kolejn± przydatn± stronkê dla MG - zdecydowa³em siê tutaj to daæ, bo najlepiej tu pasuje (i przy okazji nie trzeba tworzyæ nowego tematu). Oto ona: <br />http://www.fancc.org/ - mo¿na tu znale¼æ wiele netbooków, z czego czê¶æ jest w fazie produkcji, a reszta jest w trakcie rozwijania siê i mo¿na ju¿ trochê ¶ci±gn±æ i poczytaæ :) .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7