Zrodzony z fantastyki

 
MacDante
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1869
Rejestracja: pn maja 13, 2002 2:10 pm

Sny - niesamowita inspiracja do przygód

pn cze 10, 2002 11:18 pm

Kolejna noc. minione senne wspomnienia zagnie¼dzi³y mi siê w umy¶le. Kartka w rêkê i zaczynam pisaæ. Pisze obgryzam koncówkê o³ówka. próbujê zag³ebiæ siê we w³asny umys³. Zamykam oczy i próbujê wspomnieæ wizje minionej nocy. Wy³apujê urywek wspomnienia i piszê. Nastêpna ulotna chwila i znów dodatkowa linijk na kartce. Zbieram to do kupy i przekszta³cam w przygodê.... <br /> <br />..Czy sny s± dla was inspiracj± na przygody ??
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

pn cze 10, 2002 11:26 pm

Prawde powiedziawszy .. nie :) nie probowalem tego jeszcze (tzn. nie zawsze mam sny o tematyce fantasy, chociarz takowa pewnie nie potrzebna), ale chetnie pomysle i jezeli jakis sen mi sie przysni to napisze go na forum :wink: <br />A tak wogle to czytajac tego posta, przypomnialem sobie jeden sen. Widzialem jak za pewnym gosciem, w gorach biegal jakis niedzwiedz.. ciekawy pomysl na sesje :wink:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt cze 11, 2002 12:06 am

Zdarzy³o mi siê, ¿e sny by³y inspiracj± do stworzenia przygody, a czasem nawet do zachowania jakiej¶ postaci, któr± gram. Sny s± dobrym materia³em, jednak czasem trudno jest zachowaæ je w pamiêci. Czasami mam takie, które ko³acz± mi siê po g³owie przez d³ugi czas (nawet przez lata). <br /> <br />A przy okazji snów. To tak¿e dobry materia³, to wykorzystania w grze. Gdy dorwa³em Nightmare Lands w swe rêcê, zaczê³em je traktowaæ do¶æ powa¿nie. Zrobi³em kilka przygód, które opiera³y siê o prorocze sny lub toczy³y siê we ¶nie. Raz nawet sen wykorzysta³em jako mo¿liwo¶æ odkupienia swych grzechów przed bóstwem jednego z graczy. By³o to ciekawe i nie zapomniane wydarzenie.
 
Von Troba
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 549
Rejestracja: pt kwie 26, 2002 12:35 pm

wt cze 11, 2002 12:11 pm

Zdarzy³o siê, ale chyba tylko raz, a to dlatego, ¿e siê zmobilizowa³em, wsta³em i zapisa³em pomys³ - normalnie za nic nie chce mi siê w ¶rodku nocy wstawaæ, ¿eby na gor±co pomys³ zapisaæ - a ile bym o nim nie my¶la³, jak zasnê, to rano nic nie pamiêtam. 8) <br /> <br />Parê pomys³ów w ten sposób przepad³o. <br /> <br />VT
 
Mefi100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 472
Rejestracja: wt maja 07, 2002 6:09 pm

Sny...

śr cze 19, 2002 5:03 pm

Heh mi sie zdarzylo znalezc w snie inspiracje raz lub dwa dla przygody, ale z reguly najlepsze pomysly przychodza do glowy, gdy o 4 nad ranem leze w lozku i staram sie zasnac i nijak mi sie nie udaje, bo wstalem na przyklad o 13... A same sny sa z reguly zbiorem obrazow pelnych kolorow, ktore rzadko tworza sensowna calosc. Polecam jednak 4-rano gdy nie chce sie spac :wink:
 
Lord Winter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: śr maja 22, 2002 12:13 pm

sob lip 06, 2002 6:28 pm

O tak sny nie tylko mogą dostarczyć ciekawych pomysłów na przygody ale również (tak jest w moim skromnym przypadku :roll: )na całe rozdziały książek... w których te przygody się odbywają :wink: Lecz najgorsze jest to że są właśnie snami... są nieuchwytnymi marami, które właśnie z tej racji stwarzają mi największy kłopot/ problem :evil: - iwlokrotnie jak dorwę się do pisania o tym co śniłem to w połowie tego wiekopomnego dzieła wątek ze snu mi się urywa [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] i wtedy zaczyna się katorga... Ale jak dobrze pójdzie to spoko... byle nie starać się wszystkiego na raz napisać, powoludku, pomaludku i powstaje super przygoda... a potem druga... i trzecia... i cała książka przygód wychodzących od jednego snu [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] - uwielbiam to :!:
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

ndz lip 07, 2002 1:04 am

Ze wszystkich Waszych wypowiedzi wynika strasznie coolerska rzecz: DM-owie gadają jak reżyserzy, pisarze itp. RPG JEST TWORZENIEM!!! Niektóre "pomysły" na sesję czy z sesji dorównują uznanym wytworom kultury. I tylko skończony cynik albo baran może mówić, że to rozrywka dla zakompleksionych niewyżytych dzieci. <br />Myślę sobie, że RPG to jedno z najszlachetniejszych hobby intelektualnych na tym świecie, a DM-owie to (mnie wyłączając) rodzaj elity.
 
artifact
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: pn lip 08, 2002 11:35 pm

sob lip 13, 2002 4:25 pm

Hyhy, moje sny to by siê nadawa³y raczej do Cthulhu ni¿ czegokolwiek innego :)
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

ndz lip 14, 2002 3:34 pm

Mia³em sen ,piêkny sen ,a ten sen by³ scenariuszem. <br />Sny s± dobr± inspiracj± jak s± na temat.Mnie rzadko ¶ni± siê takie ,ale jak ju¿ to prawdziwe pere³ki.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

ndz paź 06, 2002 3:24 pm

Wiecie co :?: Wszystko pięknie ale trzeba jeszcze pamietać dany sen po przebudzeniu. A z tym bywa różnie.
 
Lee_Nox__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 18, 2003 8:23 pm

pn sty 20, 2003 9:18 pm

Ba, nie do¶æ, ¿e trzeba pamiêtaæ to trzeba je jeszcze mieæ, a ja od jakiego¶ czasu nie mam ¿adnego. I wcale mi siê to nie podoba [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img]
 
Obieżyświat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz gru 29, 2002 10:56 am

pn sty 27, 2003 10:51 pm

Dzisiaj ¶ni³o mi siê, ¿e zosta³em uwiêziony, z grup± kilku krasnoludów, przez... ss-manów :mrgreen: . W/g mnie bardziej przypominali skinów (wszyscy ³ysi z szelkami przy spodniach i glanami :) ), ale "koledzy" ci±gle mówili o nich ss-mani. Nie pamiêtam dok³adnie, ale by³ jeszcze jaki¶ po¶cig (bia³ym garbusem :) ). Tak to jest, jak czyta siê fantasy i ogl±da programy historyczne, w tym samym czasie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] .
 
Osk
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 27, 2003 2:20 pm

pt sie 15, 2003 1:46 am

Hmm, nie zajrza³bym na ten topic, gdyby nie uwaga Ariocha. Mogê potwierdziæ, ¿e Lucid Dreaming pomaga w zapamiêtywaniu snów (wiem po sobie), a ¶wiadome sny to niesamowite prze¿ycia. <br /> <br />Oto link do lekcji przygotowuj±cych do Lucid Dreaming: http://www.toja.com/LD/przygotowanie.htm
 
Awatar użytkownika
baran666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: sob cze 21, 2003 7:43 pm

pt sie 15, 2003 9:34 pm

Heh, moje sny, nawet te świadme nie nadawały by się na sesję. No chyba, że dla drużyny psychopatów... A szkoda bo pomysł conajmniej ciekawy...
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

sob sie 16, 2003 1:36 am

Ooo, w moim i wielu mi znanych osób przypadku było dokładnie na odwrót :) Sesje, które się grało potrafiły wywołać sny tak zakręcone, że lepiej się nie przyznawać <zwłaszcza, kiedy się idzie spać o 5 rano...> <br />Chociaż, kiedy się zastanowić, wyśniłam kilka ciekawych pomysłów, które wykorzystałam w jakimśtam stopniu...nie były to jednak żadne wielowarstwowe intrygi, ale krótkie, uwolnione w trakcie snu myśli. Nie wiem, czy zauważyliście, jak niezwykle łatwo w momencie zasypiania i budzenia się, a więc - w momencie na-wpół-snu układa się zawiłe dialogi i monologi, jak łatwo znajduje się właściwe słowa - szkoda tylko, że potem niewiele się pamięta...
 
Vankar of Helm
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 17, 2003 8:05 pm

sob sie 16, 2003 2:20 am

Co do medytacji to nie wiem ale ciê¿kie ¿ycie jest najleprze w moim przypadku. Nim bardziej mnie przygniata tym bardziej robudowane i niesamowite s± moje sny. Niestety rzadko nadaj± siê na sesjê a te ktore ten warunek spe³niaj± s± z regó³y S-F nie wiem czemu... Tak czy siak zainspirowany przez was bêdê musia³ nad Sesj± Ze Snów popracowaæ. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Alauna
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pt sty 24, 2003 2:05 pm

śr sie 20, 2003 5:49 pm

Ja strasznie czêsto miewam sny o tematyce fantasy (reszta , to s± prorocze [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ) aczkolwiek nigdy nie próbowa³am z nich robiæ inspiracji do RPGów , gdy¿ nie jestem MG .... ale kto wie .... mo¿e kiedy¶ , jak mi co¶ odbije to napiszê co¶ :evil: (w sensie "przygoda" , bo opowiadania , to ja ju¿ mam :razz:)
 
Gawain
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: wt kwie 08, 2003 4:26 pm

czw sie 28, 2003 8:38 pm

hmmmmm, moje sny siê nie nadaj± <br />ale mo¿na i tak, trzeba tylko zapisywaæ sny zaraz po przebudzeniu, <br />kiedy najwiêcej siê pamiêta <br /> <br />kiedy¶ przy¶ni³a mi siê ksi±¿ka (tzn. jej fabu³a), <br />ale gdy siê obudzi³em i j± przemy¶la³em, to <br />stwierdzi³am ¿e to by straszna cha³a by³a :>
 
Ad'Ghe'Rheia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr sie 27, 2003 11:32 pm

wt wrz 02, 2003 1:12 am

Sny... <br />Ja kiedys wykorzystywalam sny do tworzenia opowiadan... przygod tez, ale nie akurat nie w D&D. Jakos nie idzie. <br />Natomiast na pewno mozna wykorzystac sny w przygodach w sensie zsylac sny postaciom - mylace, naprowadzajace, wieszcze, ostrzegawcze, koszmary... wahtever. <br />W kazdym razie pomysl uznaje za ciekawy i ide spac zeby wysnic jakas przygode (:
 
Avarmacil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 7:57 pm

czw wrz 04, 2003 8:32 pm

Fakt, ze snow mozna "wyciagnac" naprawde swietne pomysly na fabuly do opowiadan, i sesje. Tylko to co sie wysni, trzeba umiexc wykorzystac. heh, jak to brzmi :)
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

sob wrz 13, 2003 7:42 pm

Tak... <br />Sny do doskona³y materia³ do przygód, postaci. <br /> <br /> <br />Ostatnio na przyk³ad, ¶ni³ mi siê koniec ¶wiata, totalna zag³ada... <br />To wcale nie jest ¶mieszne... <br />Mówiê na serio... :roll: <br />To by³ prawdziwy koszmar, jakiego nigdy nie do¶wiadczy³em... <br /> <br />Ten sen by³ nie do opisania... ból, cierpienie, mrok, ciemno¶æ, strach... <br /> <br />Zbudzi³em siê o dok³adnie 5.32 (mia³em zegarek)... Tej nocy ju¿ nie spa³em. <br /> <br />Pamiêtam (w ¶nie) jak o dok³adnie 23.15, taaak godz. 23.15... Niebo siê rozst±pi³o... i by³a totalna jasno¶æ... jak w dzieñ. Wyobra¿acie sobie ? <br /> <br />Dalej by³y rzeczy nie do opisania... <br /> <br />Ja siê naprawdê, po raz pierwszy po ¶nie, tak ba³em ! [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

sob paź 25, 2003 9:15 am

Miałem tylko dwa ciekawe sny - <br />1. Walczyłem z beholderami w jakiś podziemiach. <br />2. Czerwone smoki atakowały moje osiedle :mrgreen: <br />I jak tu z czegoś takiego czarpać inspiracje :sad:
 
Niziolica
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: czw paź 03, 2002 4:18 pm

ndz paź 26, 2003 10:42 pm

Je¶li chodzi o mnie, to czêsto przed sesj± staram siê wywo³aæ jaki¶ sen. Jest to strasznie mêcz±ce i wielu æwiczeñ wymaga, by przy¶ni³o siê, co trzeba. Mo¿e nie jestem profesjonaln± ¶ni±czk±, ale jest kika snów, na których podstawie powstawa³y ca³e kampanie i z nich jestem niesamowicie dumna. I dobra rada dla osób, które pragn± snu na temat: koniecznie i¶æ do ³ó¿ka z lekkim niedosytem po nieszczêsnej kolacji i my¶leæ d³uuugo o tym, o czym kto¶ chce ¶niæ... Tylko ludzie, nie my¶lmy o sesji, bo przy¶ni± siê kostki i krn±brni gracze; najlepiej ¶niæ na obraz, czyli wgapiaæ siê w niego dniami i nocami, my¶lec o nim, robiæ wszystko, by siê przy¶ni³! Mo¿na te¿ zajrzeæ do senników, czêsto oznaczaj± one co¶ zupe³nie przeciwnego, ni¿ mo¿naby by³o siê spodziewaæ, co robi nam z kampanii baleja¿ pomys³ów i nieprzewidzianych zwrotów akcji...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości