Zrodzony z fantastyki

 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

Githzerai i Githyanki jako postacie graczy

wt lip 09, 2002 8:47 pm

No wlasnie mam taki wielgachny problemas. Ostatnio probuje znalezc charakterystyki tych ras ale jako ras dla PG i jakos mi to nie idzie. Jesli ktos zna owe stsy lub wie w ktorym podreczniku sie znajduja to prosze powiedzcie.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt lip 09, 2002 10:06 pm

Jakoś tako nie widziałem rozpiski dla graczy, ale znając zasady można łatwo te "potforki" przerobić na bohaterów (swoją drogą - to najczęściej opisywane "potforki" przez Wizarda 8O). Jeżeli można, podaję swoją luźną propozycję: <br /> <br />Githyanki <br /> <br />Speed: 30 ft. <br />Abilities: Dex +2; Con +2; Wis -2 <br />Saves: Githyanki posiadają +2 do wszystkich swoich rzutów obronnych <br />Skills: Craft +2 (do armorsmith lub weaponsmith); Search +4 <br />Psionika (Jeżeli korzysta się z Psionic Handbook traktować to jako normalną Psionikę (mimo że w Psionice jest tam znaczek Sp 8O), jeżeli nie, to jak spell-like ability): At will - clairaudience/clairvoyance, dimension slide, telekinesis. Githyanki z 8 levelem lub wyżej raz dziennie może też użyć plane shift. Manifestuje te moce jak Psion 16 poziomu (lub Sorcerer 16 poziomu, gdy nie mamy Psioniki). <br />Attack/Defense Mode: At will - mind thrust/empty mind (nie wydaje punktów gdy używa tych trybów) <br />Power Resistance: (Pominąć gdy nie mamy Psioniki) 5+poziom Githyanki <br />Specjalne: Red Dragon Pact: +4 (racial) do Diplomacy przy kontaktach ze smokami czerwonymi. <br />Faworyzowana Klasa: Fighter lub Psi-Warrior <br />Zakazana Klasa: Cleric <br />ECL +1 <br /> <br />Githzerai <br /> <br />Speed: 30 ft. <br />Abilities: Dex +4 (bo +6 to chyba za dużo :mrgreen:); Int: -2; Wis +2 <br />Saves: Githzerai posiadają +2 do wszystkich swoich rzutów obronnych <br />Skills: Concentration +4; Search +4 <br />Feats: Githzerai otrzymują za darmo Inertial Armor (nie muszą posiadać punktów, by aktywować ten atut :mrgreen:). Feat daje +4 armor bonus do AC i nie kumuluje się ewentualnie z TARCZ?. <br />Psionika (Jeżeli korzysta się z Psionic Handbook traktować to jako normalną Psionikę, jeżeli nie, to jak spell-like ability): At will - combat prescience, far punch, feather fall. Githzerai z 11 levelem lub wyżej raz dziennie może też użyć plane shift. Manifestuje te moce jak Psion 16 poziomu (lub Sorcerer 16 poziomu, gdy nie mamy Psioniki). <br />Attack/Defense Mode: At will - ego whip/mental barier (nie wydaje punktów gdy używa tych trybów) <br />Power Resistance: (Pominąć gdy nie mamy Psioniki) 5+poziom Githzerai <br />Specjalne: (Taka moja wolna aluzja) Faworyzowany Wróg: Illithidzi (jak zdolność Rangera na pierwszym poziomie) <br />Faworyzowana Klasa: Monk <br />ECL +1
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr lip 10, 2002 1:45 am

>Specjalne: (Taka moja wolna aluzja) Faworyzowany Wróg: Illithidzi (jak zdolno¶æ Rangera na pierwszym poziomie) <br /> <br /> <br />Coz mimo iz cala reszta w sprawie cech do obydwu ras brzmiala sensownie to jednak to juz nie . Jest tak dlatego iz istnieje specjalny prestiz dla psionikow Slayer ktory zajmuje sie wlasnie usuwaniem Mind Flayerow a poza tym z tego co wiem to zarowno Zerai jak i Yanki :mrgreen: nienawidza Lupiezcow Umyslu i nie widze powodu dla ktorego Yanki nie mialyby miec takiej cechy ( jesli przyjac ze Zerai ja maja ). I jeszcze jedno. Cleric zabroniony dla Yanki ??? Neeeee przeciez sam autor Psionic handbook opisujac ta rase w bestiariuszu zaznaczyl ze moga probowac byc kaplanami swojej bogini jednak jest to ryzykowne ( no i zawsze mozna odszczepiencem byc :) )
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

śr lip 10, 2002 8:33 am

Hehe, mówiłem że to moja luźna interpretacja. A co do Illithidów, to raczej dlatego tak napisałem, bo o ile Githyanki nie lubią "Pożeraczy Umysłu", to Githzerai są z "Minfrajerami" w stanie jakby "świętej wojny" (grupy Rrakkma i te klimaty). Poza tym chciałem wynagrodzić im to, że ich przeciwnicy mają +4 do Dyplomacji przy Kontaktach z Red Smokami. Te +1 do umiejętności i obrażeń vs. Illithid to nie jest wcale tak dużo, jak na tego przeciwnika.
 
Von Troba
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 549
Rejestracja: pt kwie 26, 2002 12:35 pm

wt lip 16, 2002 1:42 pm

Da³e¶ im trochê za du¿o, Beamhit, IMHO, jak na ECL+1. 8) W Manual of the Planes wprawdzie nie ma dok³adnie rozpisanych Githów jako ras do wziêcia, ale napisali dla nich ECL-e: +2. Przyjrza³em siê paru rozpisanym Githom i ja bym zrobi³ tak (bez Psionic Handbooka): <br /> <br />Githyanki: <br />Dex+2, Con+2, Wis-2 <br />Medium size, Speed 30' <br />Psionics (spell-like): (at will) - clairaudience/clainvoyance, dimension door, mage hand, telekinesis. Na 8 poziomie postaci: plane shift (raz dziennie). Rzucane jak wizard z 16 poziomu. <br />Spell resistance (Ex): 5 + 1 na poziom postaci <br />Favored class: fighter <br />Skills: Bonus +4 do rzutu na dyplomacjê w stosunku do czerwonych smoków. <br />ECL +2 <br /> <br />Githzerai: <br />Dex+6, Int-2, Wis+2 <br />Medium size, Speed 30' <br />Psionics (spell-like): (at will) - daze, feather fall, shatter. Na 11 poziomie postaci: plane shift (raz dziennie). Rzucane jak sorcerer z 16 poziomu. <br />Inertial armor (spell-like): +4 armor bonus, dopóki jest przytomny. <br />Spell resistance (Ex): 5 + 1 na poziom postaci <br />Favored class: mnich <br />ECL +2 <br /> <br />Pozosta³e kwestie, jak zabroniony cleric dla githyanków, favored enemy, preferowany charakter, preferowane bronie - focusy (greatsword, bastard dla githyanków, jaki¶ sztylet dla githzeraiów), itp. zostawi³bym opcjonalnie, jako sugerowane przy wyborze klasy i w zale¿no¶ci od okoliczno¶ci. Githyank :wink: uciekinier spod jarzma lisz-królowej móg³by byæ kap³anem, czemu nie? <br /> <br />Bonusy do savesów i skillsów, których nie uwzglêdni³em, wynikaj± IMHO z tego, ¿e githy podawane jako potwory ju¿ maj± 1 poziom czego¶-tam (jak wszystkie potwory, które maj± 'advancement: by character class') - dla mnie akurat w tym przypadku maj± poziom czego¶ bli¿ej nieokre¶lonego :mrgreen:. W kwestii dexa na +6 i inertial armora u githzeraiów - równowa¿± to moce githyanków, które s± potê¿niejsze (traktujê je jako spell-like): oprócz wspólnego plane shifta, który zreszt± githzeraie dostaj± pó¼niej - githyanki maj± 4 moce, z poziomów 0, 3, 4, 5, a githzeraie 3, z poziomów 0, 1, 2. <br /> <br />Jest to oczywi¶cie moja interpretacja i bez urazy - mo¿na siê z ni± nawet zupe³nie nie zgadzaæ. :wink: <br /> <br />VT
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt lip 16, 2002 7:53 pm

Jeżeli Power Resistance zamienić na Spell Resistance to się zgadzam na +2 do ECL. Jeżeli zaś się korzysta z zasad psioniki, to Intertial Armor jest słapsze niż w Planach. Dodatkowo nie wydaje mi się by Yanki odszczepieniec pożył sobie długo. Lich Q na pewno wziełaby takiego gościa za zagrożenie i szybko go zlokalizowała. Nasłała by na niego najlepszych wojowników i takie tam. Jakby bohater to przyżył, tym bardziej L.Q. była by przekonana o szybkiej eliminacji delikwenta. Następne spotkanie miałby zagwarantowane z jakimś wyrośniętym Red Dragonem :).
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

Githzerai od A do Z

śr lut 26, 2003 11:47 am

Bardzo prosze was o opinie co sadzicie o rasie Githzerai i co wogule o niej wiecie ... Obyczaje,wrogowie itp ... Jakies linki mile byly by widziane no i grafiki.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr lut 26, 2003 4:39 pm

Proponuje zajrzeć na te dwat tematy: <br />http://www.dnd.pl/viewtopic.php?t=255 <br />http://www.dnd.pl/viewtopic.php?t=236 <br />A ponadto kupić sobie "Manual Of The Planes", i "Psionic Handbook". Tam jest co nieco o Githzerai
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

czw lut 27, 2003 3:00 pm

Moim zdaniem w "Psionic Handbook" za du¿o o tym nie ma, wiem bo owak± posiadam.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

czw lut 27, 2003 3:06 pm

W tematach które podał Rend jest duzo informacji na ich temat .Wielkie dzienki. <br />A czy ktoś wie coś wiecej..??
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

czw lut 27, 2003 3:20 pm

Hmm, proponuje poszukać na jeszcze stronie Wizardsów. I oczywiście zajrzeć do wspomnianych podręczników, jeśli ich nie masz. <br />Ewentualnie (nie sprawdzałem): www.enworld.org <br />PS. Rend, nie Rand.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

czw lut 27, 2003 8:35 pm

Błąd dotyczączy twego nicku naprawiony :-) ... Może ktoś jeszcze sie udzieli ??
 
Feanor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 1:50 pm

pt lut 28, 2003 6:49 pm

Warto pograæ w Planescape:Torment. Jest tam przedstawiona ³adnie historia rasy Githzerai i ich problemów. Ich ¶miertelni wrogowie to Githyanki, kiedy¶ nale¿eli do tej samej rasy ale zostali w jaki¶ sposób podzieleni. Gra Githzeraiem jest bardzo trudna, maj± ogromn± i trudn± do zrozumienia kulture i kodeks honorowy. W niektórych sytuacjach zachowuj± siê zupe³nie nieprzewidywalnie i nielogicznie. To fanatycy. Ich ojczysta sfera Limbo, jest jedn± z najciekawszych w wielo¶wiecie. Proponuje Ci poszukac wiêcej informacji na stronach systemu Planescape!!! Jest na nich mnóstwo informacji o takich ,,miêdzysferowych" rasach.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

pt lut 28, 2003 6:51 pm

Mógł byś przybliżyć ich fanatyzm i nieobliczlność no i czy ktos wie w kogo wierzą ???
 
Feanor__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 1:50 pm

pt lut 28, 2003 7:38 pm

Z tego co wiem Githzerai nie maj± swoich bogów w takim znaczeniu jak inne rasy. Da¿± oni za to ogromnym szacunkiem Zerthimona, ich ,,przywódcê duchowego" z czasow kiedy byli niewolnikami lupie¿ców umys³u (Githzerai nienawidz± Illithidów nawet bardziej ni¿ Githyanki). Zerthimon by³ przywódc± powstania przeciwko illithidom, a tak¿e nauczy³ swoich pobratymców umiejêtno¶ci pos³ugiwania sie broni± itp. Podstawow± warto¶ci± Githzerai jest ich historia. W swoich wypowiedziach powo³uj± sie bez przerwy na historie swojego ludu. Jesli chodzi o ich nieobliczalno¶æ to... Githzerai na widok githyanki albo illithida, rzuc± sie na pewno w wir walki, nawet je¿eli nie mieliby szans na zwyciêstwo. S± bardzo honorow± ras±, je¶li walcz± to a¿ do ¶mierci. S± równie¿ doskona³ym ¼ród³em informacji o sferach zewnêtrznych, które zamieszkuj±.
 
Horned_Rat
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 935
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 11:26 am

śr mar 05, 2003 9:06 pm

A jak waszym zdaniem powinno sie odgrywać taką postać.. DAjmy na to mnicha..???
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr kwie 30, 2003 4:18 pm

Zamkniety w sobie, niechwalacy sie swoimi umiejetnosciami, nieufajacy innym (chyba ze z tej samej rasy). <br />Moze w przeszlosci jakis PC uratowal mu zycie i teraz jako dlug honorowy (tak jak w Robin Hood'zie, mistrzu zlodziei ten muzlumanin, nie pamietam jak on sie nazywal) <br /> <br />Moze przybyl razem z rakkamą (grupa polujaca na illithidy lecz grupa zostala rozgromiona i teraz nie ma co ze soba zrobic (a wrocic nie moze) a sam nie da rady zabic tylu illithidow ile musi) <br /> <br />pomyslow jest duzo. wszystko zalezy od historii jaka wymyslisz
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

śr maja 07, 2003 10:18 am

Jestem w posiadaniu 306 numeru Dragon - a , gdzie jest rozpiska githzerai. S± tam atuty specjalne dla githzerai, nowe bronie, ekwipunek – wszystko specjalnie dla tej rasy. Na razie napisze co¶ takiego wziêtego z tabeli rozwoju githzerai – jego specjaln± moc. Wszystko pozosta³e jest takie same (zwiêkszanie atrybutów co 4 poziomy, atuty co 3 poziomy itd.). <br /> <br />Githzerai na 1, 5, 9, 13 poziomie zyskuj± Githzerai powers. <br /> <br />Na 1 levelu Githzerai powers to +2 Dex, -2 Int, inertial armor* , outsider traits. <br />Potem na 5 to +2 Dex, +2 Wis, psionics*. <br />Potem na 9 levelu to +2 Dex, psionics*, spell resistance* <br />Na 13 levelu Githzerai powers to psionisc*. <br /> <br />*Inertial armor (Sp) : Githzerai can use psychic force to block an enemy’s blows. While conscious, a githzerai has a + 4 armor bonus to AC. Because inertial armor is composed of psychokinetic force, incorporeal creatures can’t bypass it the way they normal armor. <br /> <br />*Psionics (Sp) : A githzerai’s psionics powers function as spell – like abilities (caster level 16th). These powers improve with character level as follows. <br />5th character level : 1/day – daze, feather fall, shatter <br />9th character level : At will – daze feather fall, shatter <br />13th : At will – daze feather fall, shatter ; 1/day – plane shift <br /> <br />*Spell Resistance : Upon attaining 9th character level, a githzerai gains spell resistance equal to 5 + 1 per character level
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr maja 07, 2003 11:25 am

Przychylam sie do pierwszej wersji yanki i zerai, z malymi wyjatkami: <br />Yanki moga brac clerica (ale tylko jesli sluza tej ich krolowej), <br />Zerai nie maja ulubionego wroga <br />Zerai zamisat Far punch maja Far Hand (far punh jest zupelnie nie przydatne nawet na 1 poziomie, a hand mozna wykorzystywac nawet na wysokich poziomach) <br /> <br />w magazynie dragon podano rozwiniecia dla tych co nie maja psonic handbook. poza tym przypomina to troche Savage spiecies gdzie silniejsze rasy sa celowo oslabiane. po to jest ECL+1 zeby to zrownowazyc! <br />I jeszcze jedno, jak jakiemus MG sie to nie podoba, to moze nie pozwolic grac taka rasa! <br /> <br />Mam pytanie, czy jesli wszyscy graja klasa o ECL+1 lub wiecej to obnizacie ECL?? (tzn np. mam 3 graczy ECL+1, +3, +1. wiec rownie dobrze mozna obnizyc im ECL o jeden. wtedy bedzie odpowiednio ECL+0,+2, +0)??? <br /> <br /> <br />Do notki poniżej Darklord, jak zawsze służy pomocnym linkiem:D
 
Insane__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 08, 2003 4:23 pm

czw maja 08, 2003 4:36 pm

A tak przy okazji (nie bede nowego tematu przez to zakaldal :razz:) wiecie jak one wygladaja iczym miedzy soba roznia ? Sporo rysuje i tak sobie pomyslalem ze moze sobie jakies dziecie Gith stworze :mrgreen: Moze podacie jakies namiary czy chociarz jakis opisiq hmm :razz: (z tego co pamietam mozna je bylo zobaczyc w cRPG "Baldur's Gate 2" ale sa tam takie malutkie ze troszke pikseloza zawiewa :razz:) <br />Zgory dzieki za odpowiedz
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw maja 08, 2003 4:45 pm

Wygl±d: <br />Githyanki vs Githzerai (71 KB JPG) <br />Githzerai vs Death Slaad (70 KB JPG) <br />Githyanki (29 KB JPG) <br />Githzerai (155 KB JPG)
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

czw maja 22, 2003 4:50 pm

Odno¶nie Githyanków i Githzerai jest trochê w Podrêczniku Psioników.
 
Giotopoulos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pt lis 22, 2002 5:24 pm

czw maja 22, 2003 7:45 pm

Co to za boska królowa Githyanki??
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw maja 22, 2003 8:58 pm

<!--QuoteBegin-Giotopoulos+-->
Giotopoulos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co to za boska królowa Githyanki??
<br />Nazywa siê Vlaakith (CLVIII) i jest liczem (24 poziom czarodzieja w 2E). Z punktu widzenia mechaniki nie jest bogini±, ale za tak± j± uwa¿aj± Githyanki. Zbyt potê¿ni (powy¿ej 16 poziomu) githyanki zostaj± przez ni± "po¿arci" (wysysa z nich energiê ¿yciow±).
 
Giotopoulos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pt lis 22, 2002 5:24 pm

ndz maja 25, 2003 8:58 pm

Co powoduje, ¿e Githyanki maj± takie dobre stosunki z czerwonymi smokami??
 
Veghr na'Teuyer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 14, 2003 8:42 am

sob cze 07, 2003 9:12 pm

Stawia³bym na zgodno¶æ charakterów i celi (niszczenie), ale g³owy bym nie da³...
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

pt cze 20, 2003 11:20 am

Gdzie jest opisana historia Gith?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt cze 20, 2003 12:17 pm

<!--QuoteBegin-Phobos+-->
Phobos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Gdzie jest opisana historia Gith?
<br />Podstawy s± w Podrêczniku Psioniki. Poszerzyæ j± mo¿na na przyk³ad za pomoc± materia³ów do 2E jak Monster Manual, A Guide to the Astral Plane czy Planes of Chaos.
 
Kiven Wilvarte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 21, 2003 3:58 pm

sob cze 21, 2003 6:40 pm

githzerai rz±dz±. <br />ale ELC+1 to chyba za ma³o. <br />ci go¶cie maj± farhanda at will to tacy mali Jedi :) <br />na dodatek raczej nie gro¿± im upadki ani nic takiego, <br />pozatym... halo ? planeshift ? <br />nie wiem jak wy, ale ja zazwyczaj daje tej rasie +2 a zastanawia³em siê <br />nawet nad +3 <br /> <br />dla porównania Drow jest ras± +2 <br />i ma dancing lights, darkness, faerie fire / 1day <br />na dodatek rzucane z poziomem postaci (wiêc kicha bo githzerei maj± lev 16 SC) <br />i na dodatek ich powa¿n± wad± jest wra¿liwo¶æ na ¶wiat³o

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość