Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Czas trwania sesji

wt sie 06, 2002 9:21 pm

Tym razem chciałem zapytać Was, jak dużo spędzacie czasu oddając się swojej ulubionej rozrywce (przyjmuję, że jest to sesja RPG :wink:) . Czy sa to krótkie, skondensowane 3-4 godzinne spotkania, czy tez gracie bez opamiętania w 12 godzinne maratony. <br /> <br />Oczekiwania wobec rzeczywistości to jedno, a wystepujące okoliczności - drugie. Czy gracie w tak długie (krótkie?) sesje, jak byście chcieli? <br /> <br />Napiszcie też, ile trwała Wasza najdłuższa sesja.
 
Regis__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn sie 05, 2002 10:49 pm

wt sie 06, 2002 9:32 pm

Moje sesje trwaj± zwykle oko³o piêciu godzin. Jednak faktycznej gry s± 3 godziny - pozosta³e dwie to k³ótnie o ³upy i zakupy :) My¶lê, ¿e jest to wystarczaj±co du¿o, ¿eby nie znudziæ siê graj±c co tydzieñ. Jak mówi± - co za du¿o to nie zdrowo :) <br /> <br />Co do najd³u¿szej sesji, to dzia³o siê to w zesz³ym roku na wakacjach - 8 godzin :) Ale to by³o lekkie przegiêcie :)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt sie 06, 2002 9:34 pm

U nas zazwyczaj sesja trwa ko³o 7 godzin (wahanie +/-2 godziny - zale¿y od wolnego czasu w dniu sesji). Zazwyczaj wystarcza to nam oraz pozostawiê chêæ na dokoñczenie nastêpnym razem (no chyba, ¿e akurat uda³o nam siê dokoñczyæ jaki¶ wa¿ny kawa³ek kampanii - wtedy czekamy na to co nowego nam przygoda przyniesie). <br /> <br />Dawnymi czasy zdarza³y nam siê "maratony" (po jakie¶ 18 godzin na dzieñ :roll: ), ale jedynie w wakacjê. Teraz ju¿ o wiele trudniej znale¼æ nam razem tyle wolnego czasu [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] .
 
DragonsLord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pt cze 14, 2002 10:52 pm

wt sie 06, 2002 10:18 pm

8O 18 godzin na dzieñ 8O to chyba by³o na dzia³ce u ciebie ?? kilka lat temu. Zastanawiam siê czy co dnia po tyle robili¶cie, bo wtedy zostawa³o po 5h na sen he ?? Darklord ze mn± tak d³ugo nie grali¶cie, ale siê nie dziwie do¶æ ciê¿ko siê gra z kim¶, kto s³abo s³yszy. Dlatego wole graæ przez sieæ na czacie lub GG/tlen. Wszystko zrozumiem i nie trzeba mi tego powtarzaæ. Zemn± grali¶cie chyba max 5-6 godzin. Ale i tak jestem wam wdziêczny, ¿e mnie przyjêli¶cie do gry. :mrgreen:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt sie 06, 2002 11:24 pm

Tak to by³o na dzia³ce oraz na wczasach pracowniczych (ojciec nam za³atwi³). Robili¶my sobie wtedy tylko przerwy na zakupy, jedzenie i chwilê snu...To by³y czasy, eh...
 
Evander__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: czw cze 06, 2002 8:42 am

śr sie 07, 2002 10:00 am

Normalnie gramy po 5-6 godzin i w zasadzie prawie wystarcza mi to na tydzien. Ostatnimi czasy gram w dwoch grupach :mrgreen: ( dzieki Nekromancer!) i teraz jest OK nie czuje "glodu" przez caly tydzien. A czasem mialem taka ochote zagrac ze az mnie skrecalo. <br /> <br />Nadluzsza sesja to 15 godzin bez przerwy. Fajne przezycie ale pod koniec po okolo 11-12 godzinach jestes juz tak zmeczony ze nie jestes wtanie podjac zadnej logicznej akcji, mowie to jako gracz, a co po 15 godzinach musi czuc mistrz uff.
 
Von Troba
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 549
Rejestracja: pt kwie 26, 2002 12:35 pm

czw sie 08, 2002 9:25 am

Kiedy¶ 5-6 godzin, teraz raczej 3-4, wieczorami, a czêsto rano trzeba wstaæ. Najd³u¿sza sesja trwa³a chyba tylko :wink: 9 godzin, w nocy, a potem jak w tym dowcipie: obudzi³em siê, zjad³em ¶niadanie, obejrza³em teleexpress. Kiedy¶ na dzia³ce u kolesia mieli¶my szansê pobiæ ten rekord, ale niestety po drodze kupili¶my w sklepie du¿o piwa, no i tak. 8) <br /> <br />VT
 
Mefi100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 472
Rejestracja: wt maja 07, 2002 6:09 pm

Dlugosc sesji...

czw sie 08, 2002 9:48 am

Hmm a u mnie ten czas bardzo sie wahal. Zaczynalem rpgowac pod koniec szkoly podstawowej, a gralismy w swietlicy laskawie wypozyczanej nam przez spoldzielnie mieszkaniowa (WFRP):wink:) Wiec sesje nie dosc ze zaczynaly sie w poludnie to jeszcze trwaly 4-5h max. Potem jak zaczelo byc luzniej z warunkami do sesji to grywalismy po 7-10h konczac nad ranem z reguly u mnie (MERP,CP2020,Paranoja), potem swiat mroku gdzies w polowie sredniej szkoly, znowu sesje krotsze-5h, a potem radosny Earthdawn od poczatku studiow sesje od 18 do 6 rano raz w tygodniu a i tak nie moglem sie niegdy doczekac nastepnej. A teraz rozne systemy, sesje po 6-8h, a szkoda bo zagralbym wreszcie jakas kampanie :wink:)). CHocby w Adeki... :mrgreen:
 
Decain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czw sie 08, 2002 9:35 pm

czw sie 08, 2002 9:46 pm

U mnie za¶ jest to g³ównie 4-5 godziny. Czasami zdarzaj± siê nocne, ale to jest raczej rzadko¶ci±. Pamiêtam jeszcze wspomnienia moich kumpli którzy pojechali do znajomych z zamiarem grania 2 dni (prawie) non stop. Po ok. 8-10 godzinach nie wyrobili i czê¶æ posz³a spaæ, czê¶æ ogl±da³a filmy do pó¼na w nocy :razz:
 
Urdaz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lip 28, 2002 12:20 am

pt sie 09, 2002 1:28 pm

No cóz teraz , gram i prowadze po 4-5 godzin , kiedys robi³em tzw dniówki czyli min 8 godzin i to nie na zasadzie umowy tylko zawsze by³o :arrow: to skoñczymy jak dojdziemy do miasta albo jak sklepiemy te potwory itp . z tym ze nie mamy czasu graæ w dzieñ zaczynamy ¶rednio o 21 i koñczymy ko³o 1 - 2 w nocy (kiedys o ¶wicie :razz:) teraz gramy 2 nocki w tygodniu
 
Haron__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sie 09, 2002 11:55 am

sob sie 10, 2002 11:13 am

Nasza druzyna spotyka sie w zalozeniu na 5-6 godzin. Praktyka jest niestety inna i sesja zawsze sie niebezpiecznie wydluza. Zadarezaja sie sesje 8 godzinne, ale z reguly MG ma ju dosc i musimy konczyc. Przyspieszony koniec sesji moze byc tez spowodowany wyczerpaniem sie zapasow jedzenia. :)
 
kicrebla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 11, 2002 5:01 pm

sob paź 12, 2002 12:42 am

nasz banda ¿adko siê spotyka...coraz zadziej niestey ze wzgledu na obowi±zki...Praca, szko³a.....wiêc jak ju¿ gramy to oko³o 6-8 godzin to norma......zdazy³a siê kiedy¶ sesia oko³o 10 - 11 godzin....to by³a najlepsz sesia w moim ¿ycju...oko³o 12-wszyscy byli zmêczeni i chcieli i¶c spaæ...jednak perzygoda w któr± wtedy grali¶my robi³a siê coraz ciekawsza, wci±gaj±ca i dramatyczna...toczy³y siê losy dru¿yny, byli¶my na skraju ¶miercji....mistrz gry juz nas chcia³ dobiæ....ale mu niewysz³o bo dró¿yna w szczegulno¶ci postaæ któr± prowadzi³em mia³e niemieszcz±ce siê w g³owie farty w ¿utach kostk±....mo¿na powiedzieæ ¿e takie wyniki podrz±d s± prawie niemo¿liwe......wkoñcu poobijami 3/4 dró¿yny nieprzytomna i na minusach ale wyszli¶my z tego...tylko nagle moc ¶wieczki która siê pali³a na stole zwielokrotni³a siê robi³o siê coraz ja¶niej...spoj¿eli¶my za okno.....jasno...na zegarek 5:40 ........:)
 
Anonim_1

sob paź 12, 2002 12:57 am

W nocy z 27 na 28 września 2002 roku moja drużyna pobiła nasz klubowy rekord w długości grania. Zaczęliśmy 27 około godziny 18, skończyliśmy mniej więcej o 8 rano dnia kolejnego. 14 godzin grania, potem przez 2 godziny rozdawałem PD, rozwijaliśmy postacie, notowaliśmy ważne fakty o postaciach... <br />Była to ostatnia sesja naszej kampanii. Do grania tymi samymi postaciami wrócimy za rok. Pobijemy kolejny rekord.
 
kicrebla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 11, 2002 5:01 pm

sob paź 12, 2002 1:02 am

potem przez 2 godziny rozdawa³em PD, rozwijali¶my postacie, notowali¶my wa¿ne fakty o postaciach...
<br /> <br />czyli sesja trwa³± 16 h - bo czynno¶ci które wymieni³e¶ to wed³ug mnie terz czê¶æ sesji, siedzi siê dalej w tym ¶wiecje i jest klimat. <br />Pzdr
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

sob paź 12, 2002 7:38 pm

<!--QuoteBegin-Haron+-->
Haron pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nasza druzyna spotyka sie w zalozeniu na 5-6 godzin. Praktyka jest niestety inna i sesja zawsze sie niebezpiecznie wydluza.
U mnie jest niestety odwrotnie: sesje czasami się skracają [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img]
 
Raistlin__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 18, 2002 2:10 pm

sob paź 12, 2002 8:56 pm

Moje sesje trwaj± ponad dziewiêæ godzin. Dru¿yna nie jest zorganizowana i zanim wejd± w w³a¶ciw± czê¶æ przygody mijaja 2 albo i 3 godziny :x(wybieraj± siê na panienki, targuj± siê ze wszystkimi sprzedawcami na targowisku itp.) A rezsta gry mija do pozna
 
Anonim_1

ndz paź 13, 2002 1:19 pm

Nie lubię prowadzić sesji 8-10 godzinnych (o dłuższych nie wspomnę). Są wyjątki (o jednym napisałem powyżej), jednak moim zdaniem idealna sesja powinna trwać 3-5 godzin. W tym czasie gracz wykazują maksimum skupienia, mają zapał do odgrywania postaci, mi chce się odgrywać BNów i ciągnąć fabułę do przodu. W 6 godzinie grania wszystko się zmienia - gracze tracą zapał, czekają tylko na walkę albo koniec sesji. Pora, w której zazwyczaj grywamy (wieczory) nie pomaga w utrzymaniu koncentracji.
 
fReak-kiD
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 2:54 pm

ndz paź 13, 2002 1:25 pm

Moje sesje trwaja okolo 6 godzin. Chociaz zdazaja sie i dluzsze ale to juz zalezy od graczy jak i od przygody. (a moze i od MG :evil: )
 
Bulkers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: sob wrz 21, 2002 12:13 pm

ndz paź 13, 2002 2:27 pm

Optymalny czas - 5 godzin, w porywach 6 gdy sesja naprawdê wypada dobrze. Niestety przy czêstym graniu 4 godziny to i tak mo¿e siê okazaæ dla graczy za du¿o. Oczywi¶cie mowa o grze na odpowiednim poziomie. <br />Rekord - Biesiada w DP równe 12 h (18.00 - 6.00), najlepiej wypad³ taki moment, gdy po dwugodzinnej nocnej i le¶niej przeprawie z wilkami (w ¶wiecie gry oczywiscie :wink:), koñczy siê gracz± proch, kule, konie dawno zjedzone i s± ju¿ ogólnie wyczerpani, a¿ tu nagle wilki odchodz± bo zaczyna ¶witaæ. Nagle w pokoju robi siê do¶æ jasno - w realnym ¶wiecie wsta³o s³oñce - to by³ jeden z lepszych momentów w moim ca³ym rólgraniu. :mrgreen:
 
Dazzir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 14, 2002 9:29 pm

ndz paź 20, 2002 7:36 pm

U nas srednia to ok 8 godzin...oczywiscie bardzo czesto jakies dwie z tego to zakupy, no ale tego nie da sie uniknac. Kiedys gralismy po 3-4 godziny, ale gralismy nawet trzy sesje w tygodniu. Jednak ostatnio czesto zdarza sie sesja po 10-12 godzin... <br />Rekord pobilismy, gdy kilka lat temu zrobilismy sobie maraton - trzy dni grania, z przerwami na sen i jedzenie. (ale bylo trzech MG)
 
Carox__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 19, 2002 8:41 pm

ndz paź 20, 2002 7:53 pm

Ja grywam g³ównie w weakendy po 8 godzin najcze¶ciej czasem 9:)
 
Woodward
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: śr paź 09, 2002 11:27 am

pn paź 21, 2002 11:42 am

U nas trwa to mniej wiêcej 6 godzin 2 x w tygodniu. Prowadzimy niezale¿nie dwie sesje. Ale w wakacje zdarza³y sie 12 godzinne maratony. <br />Po nich cz³owiek jest niemiosiernie zmêczony ale szczê¶liwy
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn paź 21, 2002 11:47 am

Po edycji postu przez Woodwarda moja notka przestała być potrzebna <br /> <br />Pozdra
 
yoshin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 10, 2002 1:59 pm

Czas gry...

pn paź 21, 2002 12:25 pm

Byly takie wakacje gdzie w piatke nigdzie nie wyjezdzalismy przez 3 tygodnie. Spotykalismy sie codziennie w klubie, w piwnicy i gralismy od godziny 14 do 5 -6 nad ranem. Potem odsypianie i od nowa. Na zmiane prowadzilo 3 mistrzow, odrebne historie... Potem mielismy bardzo dluga przerwe, bo pod koniec sesje, potwory i inne takie nawiedzaly nas podczas snu. Achhh, nawet sasiedzi zaczeli nas omijac bo mysleli ze zalozylismy jakas sekte :mrgreen:. To byly czasy...
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn paź 21, 2002 12:53 pm

Navan - będziesz mógl głosować po rejestracji - zapraszam do zarejestrowania się - to nie boli :wink: <br /> <br />Pozdra
 
Sin__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 274
Rejestracja: pn maja 13, 2002 11:22 am

pn paź 21, 2002 1:48 pm

Prowadzê w ka¿da sobote od 16-17 do 21-22. Zalezy od ¿on, dzieci, mêzów i innych stworów które przeszkadzaj± graæ. <br />A co 3-4 miesi±ce jedziemy do mnie na dzia³ke gdzie gramy od pi±tku do niedzieli z przerw± na sen i "siusiu" :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pn paź 21, 2002 1:57 pm

no cóż... To ja tez się wypowiem. Zazwyczaj gramy w piątki od jakiejś 19 - 20 do przysłowiowego zmęczenia materiału (co nastepuje około 1 lub 2 w nocy) czyli zawsze jest to jakies 5- 6 godzin grania. Czy jest to wystarczająco? Trudno powiedzieć - moi gracze są juz w takim wieku, że każdy ma masę obowiązków zupełnie różnych od RPG... Więc jest to pewne optimum. <br /> <br />Pozdra
 
Fistandlin__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 09, 2002 10:10 am

śr paź 23, 2002 10:41 am

Zalê¿y od tego co dru¿yna robi i jak ¶wie¿e s± ich komórki mózgowe. ¶renio 9 godz. , chocia¿ zdarza sie i d³u¿ej ... Dru¿yna na tych d³u¿szych musi siê jednak na trudziæ. Tak to ju¿ bywa z czasem czym lepsza przygoda tym szybciej up³ywa i wiêcej czasu trwa...
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Czas grania

śr paź 30, 2002 11:13 pm

Jak pisała większość z Was po około 5-6 godzinach kończy się aktywne rólgranie. Niebagatelne znaczenia ma jednak także godzina rozpoczęcia sesji. <br /> <br />Ostatnio grywam ze znajomymi (Nekromancer, Kamer Bane, Evander i inni) w piątki od 20.30 - wszyscy przychodzą zmęczeni po całym tygodniu i atmosfera trochę siada (ale z drugiej strony wpadamy czasami w głupawkę, co jest całkiem przyjemne [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]). <br /> <br />Najlepiej grywało mi się w soboty od 17.00-18.00. Wyspany, wypoczęty i najedzony mam największą chęć uwalniać smoki i gładzić księżniczki. ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości